ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH

Go down

Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH Empty Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH

Post by Guest Wed 28 Jun - 6:34

Potom se u raspravu uključio Stipe Mesić: “Ja gledam situaciju ovako – to je ipak rat samo za teritorije. Srbija je svoj dio obavila, ona je svoj dio teritorija zgrabila. Hrvati i Muslimani su sada svakako na jednom zanemarivom dijelu, i oni se, htjeli, ne htjeli, guraju. Srbija igra na kartu svršenog stanja. Ovdje se država strukturira i tjera Muslimane i Hrvate također da se strukturiraju kao države. Nije opasnost za svijet strukturiranje nekakve hrvatske države, nego je opasnost strukturiranje muslimanske države.” Očito je da Mesić potpuno dijeli Tuđmanov stavove.

Mesić nastavlja: “Meni se čini da jedan dio islamskih fundamentalista ide na to – osvojiti što više teritorija bez obzira na čiju štetu i stvoriti jedan nukleus – islamsku državu na europskom tlu. I, ako gledamo u perspektivi, ta državica bi bila centar terorizma narednih pedeset godina, ali bi bila i centar ekspanzije islama u Europi, kada i ako gledamo sa fundamentalističkog stanovišta. Svakako da bi islamske zemlje tu najviše pomagale. Sutra možemo očekivati jedan od najvećih aerodroma u Europi, jer odatle bi išle sve akcije koje islam zanima, jer je to vjera koja po svojoj logici ekspandira. Ta vjera nikada nije rekla da će stati, nego uvijek da će se širiti. Svijet na islamsku zemlju ne može pristati. Zato Srbija inzistira na državi i srpskoj republici, jer to onda tjera i Muslimane da inzistiraju na svojoj državi. (...) Bojim se da strukturiranje državice u BiH vodi novoj Jugoslaviji. Da bismo to spriječili, jedini je izlaz, po mom, da dva faktora budu za državu BiH, a to znači da vidimo kojim silama možemo nametnuti suradnju Muslimana i Hrvata. Jer ako su dva faktora za BiH, ona će ostati država, ako su Hrvati i Muslimani za to, a trećem faktoru će se jednostavno to nametnuti. I ako na taj način organiziramo svoju političku volju, mislim da onda nikakva Jugoslavija ne može više doći u pitanje i svijet će morati priznati ono što je već priznao, a to znači priznao tu jednu tampon-zonu između nas i Srbije. Zato ja ne uzimam to kao dnevnu politiku, nego uzimam strateški, da moramo svim silama inzistirati na zajedništvu Muslimana i Hrvata, jer nam je to onda opstanak i Hrvatske.” Predsjednik Tuđman dodao je: “Strateški interes, jasno, suradnja... Samo na kojim osnovama je moguća ta suradnja?” Mesić: “To da nađemo...”

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/josip-manolic-vladimir-seks-franjo-tudman-transkript-1179011 - www.vecernji.hr
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH Empty Re: Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH

Post by IL Risorto Wed 28 Jun - 18:13

Bez obzira što tko mislio o Mesiću,mora se priznat da je bio vizionar i razmišljao dugoročno.Jedino me sad brine to što se još uvijek nije oglasio oko Titovog trga,nije vrag da su mu opet odnekle iskopali nekakvu snimku gdje laprda gluposti,pa mi time drže začepljenu gubicu.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH Empty Re: Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH

Post by vuksadinare Wed 28 Jun - 20:58

Iknar je gay wrote:Bez obzira što tko mislio o Mesiću,mora se priznat da je bio vizionar i razmišljao dugoročno.Jedino me sad brine to što se još uvijek nije oglasio oko Titovog trga,nije vrag da su mu opet odnekle iskopali nekakvu snimku gdje laprda gluposti,pa mi time drže začepljenu gubicu.
:D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99016
2015-09-08


Back to top Go down

Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH Empty Re: Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH

Post by catabbath Wed 28 Jun - 21:00

Joj sad će Vuk s dinare popizdizi, opet neko sere po njegovom cvijeću  Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH 1f600

_________________
Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12391
2015-08-22


Back to top Go down

Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH Empty Re: Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH

Post by Guest Wed 28 Jun - 21:00

vuksadinare wrote:
Iknar je gay wrote:Bez obzira što tko mislio o Mesiću,mora se priznat da je bio vizionar i razmišljao dugoročno.Jedino me sad brine to što se još uvijek nije oglasio oko Titovog trga,nije vrag da su mu opet odnekle iskopali nekakvu snimku gdje laprda gluposti,pa mi time drže začepljenu gubicu.
:D
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH Empty Re: Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH

Post by vuksadinare Wed 28 Jun - 21:04

catabbath wrote:Joj sad će Vuk s dinare popizdizi, opet neko sere po njegovom cvijeću  Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH 1f600
ja sam za ninu ona je prava pica..jer je rokala muslice u mostaru lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99016
2015-09-08


Back to top Go down

Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH Empty Re: Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH

Post by epikur37 Wed 28 Jun - 21:05

glas uhljeba wrote:Potom se u raspravu uključio Stipe Mesić: “Ja gledam situaciju ovako – to je ipak rat samo za teritorije. Srbija je svoj dio obavila, ona je svoj dio teritorija zgrabila. Hrvati i Muslimani su sada svakako na jednom zanemarivom dijelu, i oni se, htjeli, ne htjeli, guraju. Srbija igra na kartu svršenog stanja. Ovdje se država strukturira i tjera Muslimane i Hrvate također da se strukturiraju kao države. Nije opasnost za svijet strukturiranje nekakve hrvatske države, nego je opasnost strukturiranje muslimanske države.” Očito je da Mesić potpuno dijeli Tuđmanov stavove.

Mesić nastavlja: “Meni se čini da jedan dio islamskih fundamentalista ide na to – osvojiti što više teritorija bez obzira na čiju štetu i stvoriti jedan nukleus – islamsku državu na europskom tlu. I, ako gledamo u perspektivi, ta državica bi bila centar terorizma narednih pedeset godina, ali bi bila i centar ekspanzije islama u Europi, kada i ako gledamo sa fundamentalističkog stanovišta. Svakako da bi islamske zemlje tu najviše pomagale. Sutra možemo očekivati jedan od najvećih aerodroma u Europi, jer odatle bi išle sve akcije koje islam zanima, jer je to vjera koja po svojoj logici ekspandira. Ta vjera nikada nije rekla da će stati, nego uvijek da će se širiti. Svijet na islamsku zemlju ne može pristati. Zato Srbija inzistira na državi i srpskoj republici, jer to onda tjera i Muslimane da inzistiraju na svojoj državi. (...) Bojim se da strukturiranje državice u BiH vodi novoj Jugoslaviji. Da bismo to spriječili, jedini je izlaz, po mom, da dva faktora budu za državu BiH, a to znači da vidimo kojim silama možemo nametnuti suradnju Muslimana i Hrvata. Jer ako su dva faktora za BiH, ona će ostati država, ako su Hrvati i Muslimani za to, a trećem faktoru će se jednostavno to nametnuti. I ako na taj način organiziramo svoju političku volju, mislim da onda nikakva Jugoslavija ne može više doći u pitanje i svijet će morati priznati ono što je već priznao, a to znači priznao tu jednu tampon-zonu između nas i Srbije. Zato ja ne uzimam to kao dnevnu politiku, nego uzimam strateški, da moramo svim silama inzistirati na zajedništvu Muslimana i Hrvata, jer nam je to onda opstanak i Hrvatske.” Predsjednik Tuđman dodao je: “Strateški interes, jasno, suradnja... Samo na kojim osnovama je moguća ta suradnja?” Mesić: “To da nađemo...”

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/josip-manolic-vladimir-seks-franjo-tudman-transkript-1179011 - www.vecernji.hr

Sva sreća pa je srpski faktor u Bih i regiji dovoljno jak da razjebe tu luđačku košulju od države u koju guraju nesretne Hrvate.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH Empty Re: Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH

Post by IL Risorto Wed 28 Jun - 21:06

Iknar je gay wrote:Bez obzira što tko mislio o Mesiću,mora se priznat da je bio vizionar i razmišljao dugoročno.Jedino me sad brine to što se još uvijek nije oglasio oko Titovog trga,nije vrag da su mu opet odnekle iskopali nekakvu snimku gdje laprda gluposti,pa mi time drže začepljenu gubicu.
mali lapsus,nije ,,mi'' nego,,mu'' :yawn
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH Empty Re: Mesić 1993. - Opasnost za svijet je uspostavljanje muslimanske države u BiH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum