ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by crvenkasti 27/6/2017, 18:00

Zdravstvano je kod nas relikt iz socijalizma, u kapitalizmu prema kojem idemo nema toga.

crvenkasti

Posts : 28739
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by debotoijusto 27/6/2017, 18:04

jel bilo ono TV je kosta 80 2 keke maraka a danas ga dobijes s 5kg. praska za robu ?
ako nije evo sjajan argument za bolje danas
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30593
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by RayMabus 27/6/2017, 18:05

Pinochet wrote:

"znaš zašto ja nevolim vas splićane - vi hoćete 4000kn i da ste prijavljeni i da radite 8h" - "meni su najdraži Slavonci, taj Slavonac naprimjer mornar će ti spavati na brodu i raditi 12h dnevno za 3000kn na crno i neće se žaliti..


Et nek sad zove Slavonce. Sad takvi traže kvote da uvoze iz BiH , Srbije , Mozambika ....
RayMabus
RayMabus

Posts : 175684
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by darth_vader 27/6/2017, 18:10

debotoijusto wrote:jel bilo ono TV je kosta 80 2 keke maraka a danas ga dobijes s 5kg. praska za robu ?
ako nije evo sjajan argument za bolje danas

 Na čijoj si strani ti sad? :|
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by Guest 27/6/2017, 18:12

crvenkasti wrote:Zdravstvano je kod nas relikt iz socijalizma, u kapitalizmu prema kojem idemo nema toga.

ma da tako nekako. kapitalizam je zdrav i u kapitalizmu ljudi pucaju od zdravlja. onaj tko se razboli e taj je sigurno antifašist i komunist.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by Guest 27/6/2017, 18:16

debotoijusto wrote:jel bilo ono TV je kosta 80 2 keke maraka a danas ga dobijes s 5kg. praska za robu ?
ako nije evo sjajan argument za bolje danas

jedino što je isto to su MIG-ovi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by debotoijusto 27/6/2017, 18:21

jasambrend wrote:
debotoijusto wrote:jel bilo ono TV je kosta 80 2 keke maraka a danas ga dobijes s 5kg. praska za robu ?
ako nije evo sjajan argument za bolje danas

 Na čijoj si strani ti sad? :|

na strani boljeg danas , kakvo je to pitanje ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30593
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by marcellus 27/6/2017, 18:31

zanimljivo kako se jugonovinari uvijek sjete osamdesete a zaborave gdje smo bili devedesete i naročito 91.... kako ekonomski tako politički i vojno

_________________
Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by Guest 27/6/2017, 18:35

marcellus wrote:zanimljivo kako se jugonovinari uvijek sjete osamdesete a zaborave gdje smo bili devedesete i naročito 91.... kako ekonomski tako politički i vojno

devedesete smo ekonomski stajali super nikad bolje taman izašli iz recesije zahvaljujući Anti Markoviću. onda se ekipa nacionalsocijalista sjetila da to nije doobro za njih pa eto znamo šta se desilo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by Guest 27/6/2017, 19:58

Pinochet wrote:
gargamel0101 wrote:
Pinochet wrote:
hm.. baza je što u RH , barem u Slavoniji , ljudi ne mogu doći niti do bilo kakvog posla od 3000kn..

onda su prisiljeni ići na jadransku obalu za 4000kn, a to je stvarno robovski rad u dalmaciji.. nije kod svih, ali imaš grupe po fejsu gdje se komentiraju poslodavci.. doslovno robovski rad, ima lokacija gdje se radi za 9kn sat(vidio sam svojim očima, ili u prijevodu 1,5€ sat) na crno.

nebi nitko iša u Irsku da mu nije kronična nevolja i potreba. doduše programeri u Irskoj dobro zarađuju, u RH mogu dobiti 6000-7000kn, međutim, zakurac to kada neki uhljeb koji ništa neradi, i ima neki društveni politički fakultet dobije više od programera.. pa ovaj ide u Irsku
Ode na našu obalu radi ko crnac i ima zdravstveno i mirovinsko, i uvijek može doma. Ode u Irsku radi ko crnac za crkavicu, nema zdravstvenog, treba imati rezervu za vratiti se doma, živi u bungalovu sa 20 drugih ljudi u sobi (ne govorim o hostelu), radi ne diže glavu i kao crnje u Americi govore:

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 12-years-a-slave-hangover-yes-sir-boss-im-getting-to-it

Ovi što idu iz Slavonije u Irsku, a da pri tome nemaju nekakvu školu ili nekakvu vještinu su budale i ništa drugo. NEdao Bog da im se nešto desi ovdje. Jebat će ježa samo tako. 

Ako idu u Njemačku to je onda nešto drugo, jer će tamo odmah biti prijavljeni na socijalno, pa to onda ima nekog smisla. Radiš, plaća ide, a ako se nešto desi ne ideš u bankrot.

čuješ ti mene. hrpa njih radi na obali radi na crno, radi se i za 10kn sat. radi se prekovremeno. i radi se na crno. i trpiš teror. u Irskoj su uglavnom Slavonci koji su prije toga nekoliko sezona proveli na obali.

Pazi ja sam bio kao na "probnom radu" kod jednog lika koji je međunajbogatijim u STu.. prvo kada sam došao hvalio se autima i strojevima.. i onda sam kao ja radio "probni rad" gdje me je voza neznam 2-3 tjedna, i na lik na kraju mi priča..

"znaš zašto ja nevolim vas splićane - vi hoćete 4000kn i da ste prijavljeni i da radite 8h" - "meni su najdraži Slavonci, taj Slavonac naprimjer mornar će ti spavati na brodu i raditi 12h dnevno za 3000kn na crno i neće se žaliti..



ne lažem,  doduše bilo je to prije 4-5godina kada je bila najveća neimaština, kada su radnici bili robovi..

ali evo i još jedan slučaj.. dva točnije.. isto se radi o poslu mornara .. samo sam ovdje ja imao ponude.. jedan jahtaš , kojemu sam obavio neku uslugu, tako se dotakli priče, on bi da mu ja buden mornar za 4000kn :D .. itd.. na kraju kada je shzvatio da me to neinteresira cili bio ljut..
a prije toga imao sam razgovor sa jednim iz dubrovnika, doduše taj je bio pošten. taj je ponudio 8000kn plaću i rekao da manča još sigurno bude 1000€ , da se može mjesečno 2000€ , lipo sam čoviku zahvalio, rekao sam da je dobar poslodavac, da nudi dobre uvjete ali da moran odbiti iz nekih drugih razloga itd.. a ovaj cicja 4000kn


plus ovaj prije par godina (tada sam mu bio nešto u administraciji kao "probni rad :D " ) , ozbiljno, lik govori da nevoli nas Splićane, jer bi htjeli raditi 8h za 4000kn i to prijavljeni, da će on nać Slavonca za mornara za 3000kn koji će mu raditi cili da na brodu i to sve na crno..

lik grca u parama


Last edited by Pinochet on 27/6/2017, 20:04; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by Guest 27/6/2017, 20:00

tako da nitko ne ide iz objesti vanka.. doduše jedna koju znam da je otišla vanka u Britaniju, zato jer se ispostavilo da je lezba, imala je ovdje dobar posao i plaću, ali otišla je tamo iz "ideologije".. takvih možda ima maximalno 5-10%.. (niti toliko). ostali idu vanka iz nevolje i potrebe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by Guest 27/6/2017, 20:09

Pinochet wrote:tako da nitko ne ide iz objesti vanka.. doduše jedna koju znam da je otišla vanka u Britaniju, zato jer se ispostavilo da je lezba, imala je ovdje dobar posao i plaću, ali otišla je tamo iz "ideologije".. takvih možda ima maximalno 5-10%.. (niti toliko). ostali idu vanka iz nevolje i potrebe
Šejker kaza da je to tradicija "u Hrvata" ..de sad znaj... lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by Guest 27/6/2017, 20:14

pismejker wrote:
Pinochet wrote:tako da nitko ne ide iz objesti vanka.. doduše jedna koju znam da je otišla vanka u Britaniju, zato jer se ispostavilo da je lezba, imala je ovdje dobar posao i plaću, ali otišla je tamo iz "ideologije".. takvih možda ima maximalno 5-10%.. (niti toliko). ostali idu vanka iz nevolje i potrebe
Šejker kaza da je to tradicija "u Hrvata" ..de sad znaj... lol!

meni frend inžiunjer građevine.. doduše nisam ga vidio dosta mjeseci.. ali kada sam ga zadnji put vidio.. radi , 10h dnevno, često i subote, plaća 4500kn..

eh sada.. kao neče od te plaće biti "gladan", ali ono.. čovik ima 5godina tehnički fakultet, želi sutra kupiti stan, osnovati obitelj, kako će sa 4500kn? šta moze sa tom plaćom nego nastavit živit kod roditelja, i eventualno plaćati kredit za polovni renault clio.. naravno ide navečer na tečaj njemačkog jezika, pitanje je vremena kada će završiti u njemačkoj, kao inžinjer građevine sa iskustvom i osrednjim znanjem njemačkog , može startati sa minimalno 15 000 kn pa i više.. minimalno. stan u splitu, recimo on i cura, neka rupa , 2000 kn minimalno.. govorim o rupama.. u njemačkoj neka je ista rupa 4000kn,  ostane ti 11 000kn (od 1plaće) u RH ti ostane 2500kn.. ostale cijene u njemačkoj nisu ništa posebno veće(super marketi su čak i jeftiniji, restorani i kebab su oko 30% skuplji), patike i obuća i tehnika čak i jeftinije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by gargamel0101 27/6/2017, 20:19

Gnječ wrote:

kako nema zdravstvenog ? ima ga.
Nemaš ga u našem smislu. Doduše imaš privatno. Ako si mlad to ti se još i isplati, a ako nisi onda ne. Pored toga moraš minimalno provesti dvije do tri godine da dobiješ nekakvo mizerno državno zdravstveno. S tim zdravstvenim ne možeš niti dupe obrisati.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by gargamel0101 27/6/2017, 20:27

Pinochet wrote:tako da nitko ne ide iz objesti vanka.. doduše jedna koju znam da je otišla vanka u Britaniju, zato jer se ispostavilo da je lezba, imala je ovdje dobar posao i plaću, ali otišla je tamo iz "ideologije".. takvih možda ima maximalno 5-10%.. (niti toliko). ostali idu vanka iz nevolje i potrebe
Pa nitko ne kaže da ti ljudi iz objesti idu vanka. Ljudi koji odu u Irsku bez neke tražene vještine ili tražene više stručne spreme su budale i ništa više. Više se isplati otići u Njemačku kod Mutti. PA u ostalom zar ne vidiš da niti umjereni emigranti ne idu u Irsku nego se grabaju za Njemačku i Švedsku.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by Guest 27/6/2017, 20:34

gargamel0101 wrote:
Gnječ wrote:

kako nema zdravstvenog ? ima ga.
Nemaš ga u našem smislu. Doduše imaš privatno. Ako si mlad to ti se još i isplati, a ako nisi onda ne. Pored toga moraš minimalno provesti dvije do tri godine da dobiješ nekakvo mizerno državno zdravstveno. S tim zdravstvenim ne možeš niti dupe obrisati.

dobro istina imaju fucking complicated health insurance system ali nije ništa skuplje od hrvatskog. možda u nekim varijacijama. treba malo sjest i proučiti njihove zakone inače je pušing. a za prvih godinu dana a i poslije posluži EHIC card.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by Guest 27/6/2017, 20:45

Gnječ wrote:
marcellus wrote:zanimljivo kako se jugonovinari uvijek sjete osamdesete a zaborave gdje smo bili devedesete i naročito 91.... kako ekonomski tako politički i vojno

devedesete smo ekonomski stajali super nikad bolje taman izašli iz recesije zahvaljujući Anti Markoviću. onda se ekipa nacionalsocijalista sjetila da to nije doobro za njih pa eto znamo šta se desilo.

Kako ne bi znali. Krajem devedesete i početkom devedeset i prve su prvo Srbija pa onda i Crna Gora upali u monetarni sustav federacije i pokupili oko 5 milijarda USD od ukupno 10 milijarda koliko su tada iznosile devizne rezerve federacije.
Tada je konačno i najglupljima postalo jasno da Jugoslavija nema ama baš nikakvu budućnost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by Guest 27/6/2017, 20:54

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:zanimljivo kako se jugonovinari uvijek sjete osamdesete a zaborave gdje smo bili devedesete i naročito 91.... kako ekonomski tako politički i vojno

devedesete smo ekonomski stajali super nikad bolje taman izašli iz recesije zahvaljujući Anti Markoviću. onda se ekipa nacionalsocijalista sjetila da to nije doobro za njih pa eto znamo šta se desilo.

Kako ne bi znali. Krajem devedesete i početkom devedeset i prve su prvo Srbija pa onda i Crna Gora upali u monetarni sustav federacije i pokupili oko 5 milijarda USD od ukupno 10 milijarda koliko su tada iznosile devizne rezerve federacije.
Tada je konačno i najglupljima postalo jasno da Jugoslavija nema ama baš nikakvu budućnost.

markovićeve reforme o kojima govorim počele su prije. cifre napuhuješ ko i tvoj ego smanji malo. udar na monetarni sistem SFRJ bio je

26. dec/pro. Srbija uzima protivvrednost od 1,8 mlrd. dolara (2,5 mlrd. maraka) iz Narodne banke Jugoslavije ("monetarni udar")[41]. Pod pritiskom ostalih republika i Svetske banke, kasnije je vraćeno 1,5 mlrd. maraka.

Hronologija raspada SFRJ

https://sh.wikipedia.org/wiki/Hronologija_raspada_SFRJ
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by Guest 27/6/2017, 21:04

Gnječ wrote:markovićeve reforme o kojima govorim počele su prije. cifre napuhuješ ko i tvoj ego smanji malo. udar na monetarni sistem SFRJ bio je

26. dec/pro. Srbija uzima protivvrednost od 1,8 mlrd. dolara (2,5 mlrd. maraka) iz Narodne banke Jugoslavije ("monetarni udar")[41]. Pod pritiskom ostalih republika i Svetske banke, kasnije je vraćeno 1,5 mlrd. maraka.

Hronologija raspada SFRJ

https://sh.wikipedia.org/wiki/Hronologija_raspada_SFRJ

Počele su krajem 1989. najavom interno konvertibilnog dinara. Zamah su uzele u devedestoj, a krajem te godine je i formalno postalo jasno kako nemaju nikakvog izgleda.
Link koji navodiš je neobjektivan iz očitih razloga, a najmanji broj koji se do sada spominjao u vezi tog zajedničkog upada Srbije i Crne Gore je bio 3 i pol milijarde USD, da sad ne tražim točnije podatke iz službenih izvora u knjizi Zdenka Radelića - Hrvatska u Jugoslaviji.
No, nije samo poanta u upadu, nego u činjenici da se razina deviznih rezervi federacije od tada počela drastično smanjivati jer više nitko nije bio toliko lud ulagati svoje devize u banke iz kojih će ih kasnije Srbija i Crna Gora uzeti kako im se prohtije.
I tim padom deviznih rezervi su naravno propale i sve mogućnosti ostvarenja Markovićevih reformi i Jugoslavija je postala mrtvom državom bez ikakve perspektive osim one koje se odnose na ratna razračunavanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by Guest 27/6/2017, 21:16

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:markovićeve reforme o kojima govorim počele su prije. cifre napuhuješ ko i tvoj ego smanji malo. udar na monetarni sistem SFRJ bio je

26. dec/pro. Srbija uzima protivvrednost od 1,8 mlrd. dolara (2,5 mlrd. maraka) iz Narodne banke Jugoslavije ("monetarni udar")[41]. Pod pritiskom ostalih republika i Svetske banke, kasnije je vraćeno 1,5 mlrd. maraka.

Hronologija raspada SFRJ

https://sh.wikipedia.org/wiki/Hronologija_raspada_SFRJ

Počele su krajem 1989. najavom interno konvertibilnog dinara. Zamah su uzele u devedestoj, a krajem te godine je i formalno postalo jasno kako nemaju nikakvog izgleda.
Link koji navodiš je neobjektivan iz očitih razloga, a najmanji broj koji se do sada spominjao u vezi tog zajedničkog upada Srbije i Crne Gore je bio 3 i pol milijarde USD, da sad ne tražim točnije podatke iz službenih izvora u knjizi Zdenka Radelića - Hrvatska u Jugoslaviji 1945.-1991.
No, nije samo poanta u upadu, nego u činjenici da se razina deviznih rezervi federacije od tada počela drastično smanjivati jer više nitko nije bio toliko lud ulagati svoje devize u banke iz kojih će ih kasnije Srbija i Crna Gora uzeti kako im se prohtije.
I tim padom deviznih rezervi su naravno propale i sve mogućnosti ostvarenja Markovićevih reformi i Jugoslavija je postala mrtvom državom bez ikakve perspektive osim one koje se odnose na ratna razračunavanja.

ajd u kurac ti i linkovi tebi nikakvi linkovi nisu mjerodavni osim tvojih naravno samo tvoji su ok. miljarda više manje ali ti pukneš 10 milijardi nek se nađe pa ćemo se cjenkat do prave cifre kroz 5600 postova. deder sad se robotiziraj traži točnije podatke iz službenih izvora...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga - Page 2 Empty Re: Hrvati su 1980. bili dvostruko jači i od Iraca, a danas smo im tek jeftina radna snaga

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum