ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KOJI EXTERNI HDD KUPITI?

Go down

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Empty KOJI EXTERNI HDD KUPITI?

Post by Guest 6/24/2017, 12:17

dakle,imao Intensov,baziran na toshibinom 2.5 incnom,1.7TB  Memory Point i mehanika pocela krepavati..podaci su oke,samo ih treba prebaciti...

Eni sugestion za novi kapaciteta 4 TB,cijena nebitna..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Empty Re: KOJI EXTERNI HDD KUPITI?

Post by Guest 6/24/2017, 13:25

svasta i ja pitam tutleke.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Empty Re: KOJI EXTERNI HDD KUPITI?

Post by Guest 6/24/2017, 23:54

etoc...izbor pai Intenso Memory box 4 TB..bagatela...

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? 416847_LB_00_FB.EPS_1000


brz robustan uredjaj,metalno kutjicste..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Empty Re: KOJI EXTERNI HDD KUPITI?

Post by mizantrop 6/25/2017, 11:25

bitno da si se ti pohvalio big kapacitetom,pa šta će nekome za kućnu upotrebu tolki prostor ako nije za backup nekog servera od firme,niko više ne čuva tolike filmove ili igre,bzvz bacanje novca i\ili gubljenje vremena.. :cleanteeth
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Empty Re: KOJI EXTERNI HDD KUPITI?

Post by Guest 6/25/2017, 11:31

metalhead wrote:bitno da si se ti pohvalio big kapacitetom,pa šta će nekome za kućnu upotrebu tolki prostor ako nije za backup nekog servera od firme,niko više ne čuva tolike filmove ili igre,bzvz bacanje novca i\ili gubljenje vremena.. :cleanteeth
neki kompleksi???

4 tb nije preveliki kapacitet ako radis bekape sveg zivog i slazes bazu...

sto bi rekao onda na one od 32 tb i vise??

119 Ojra nije previse,barem za one koji rade u drzavama gdje se moze solidno zaraditi...

ne kurcim se,bez brige...NAS kooji sam poslozio,i koji je zaduzen sa web stranicu,da je bekapira,i ono sto je u njemu,i koliko je placen..nisam niti newcu rijeci reci o njemu...

ovo sa teme jecisto igracka..sa podosta prostora.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Empty Re: KOJI EXTERNI HDD KUPITI?

Post by mizantrop 6/25/2017, 11:37

pa nije ni toliko skup al mi se čini nepotreban,radije onda spiskat lovu za veći SSD,jači proc ili noviju grafulju,evo recimo Bnet je imao sad akciju za samo 10(!)kn povećanje brzine sa 30 na 120mbit,to mi se čini dobro uložena lova(lol),ne znam šta se ima tolko spremat ako nisi neki sistemac,hacker ili bilo koji drugi informatički freak,meni 1-2 TB i više nego previše,sve suvišno se briše ili se streama drito s neta.. pirat
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Empty Re: KOJI EXTERNI HDD KUPITI?

Post by Guest 6/25/2017, 11:42

metalhead wrote:pa nije ni toliko skup al mi se čini nepotreban,radije onda spiskat lovu za veći SSD disk ili noviju grafulju,evo recimo Bnet je imao sad akciju za samo 10(!)kn povećanje brzine sa 30 na 120mbit,to mi se čini dobro uložena lova(lol),ne znam šta se ima tolko spremat ako nisi neki sistemac,hacker ili bilo koji drugi informatički freak,meni 1-2 TB i više negp previše,sve suvišno se briše ili se streama drito s neta.. pirat
a eto...cuj,volim komotnog prostora,jer ne znam sa cim sve imam posela..

grafulja..o jebote... king...cuj,bas mi storage treba,a krepao mi malecki Intenso od 1.7,ovo ga cisto mijenja, da u letu hvatam i slazem podatke..kasnije,neki ih veliki sustav drobi..

mogu kupiti od 500 gb ili 1tb,a oni su samo duplojeftiniji.l..kuzis?...ne isplati se..a uvijek ispadne na kraju usko grlo..e pa neces vise brajo..

pogledaj pravu ljepotu..(sorry,nisam izdrzao)..ovo jest hvaljanje i sepurenje.. lol!


KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Wd_wdbnez0160kbk_nesn_16tb_4_x_4tb_1119872
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Empty Re: KOJI EXTERNI HDD KUPITI?

Post by Guest 6/26/2017, 17:03

Prije nekoliko godina sam nabavila dva WD My Book od 1 i od 2 TB. Za moje potrebe sasvim dovoljno, a u prilog im ide što još uvijek rade skroz korektno, i to nakon što su preživjeli dva-tri dosta nezgodna pada. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Empty Re: KOJI EXTERNI HDD KUPITI?

Post by Guest 6/26/2017, 18:44

Vegvísir wrote:Prije nekoliko godina sam nabavila dva WD My Book od 1 i od 2 TB. Za moje potrebe sasvim dovoljno, a u prilog im ide što još uvijek rade skroz korektno, i to nakon što su preživjeli dva-tri dosta nezgodna pada. :)
Dobri su..pod uvjetom da je serija dobra..WD zna usrati,ali doista usrati cijele serije diskovlja...Ali kad naprave kako bog zapovijeda,zasluzuju samo naklon...

Evo..7 godina laptopa ovoga,unutra dva WD Black scorpion-a na 7200..JOŠ niti jedan problem sa njima...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Empty Re: KOJI EXTERNI HDD KUPITI?

Post by Guest 6/29/2017, 21:50

Intenso zamjenjen za WD My Book istog kapaciteta...

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Wd-my-book-8615-001
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Empty Re: KOJI EXTERNI HDD KUPITI?

Post by Guest 7/1/2017, 21:11

pravi pizdarije pri butanju...zbunjuje boot loader,pa se sustav dvaput sam restarta,prije ngo se uredno digne...mora mto srediti..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Empty Re: KOJI EXTERNI HDD KUPITI?

Post by drGspot 11/18/2017, 11:24

...redom kupovah externe:

-aData SH93, 5oo GB, žuti, gumirani, mislim u umirućem VeMilu (UnusMedia)... :) tad su imali od "običnih" diskova jedino s-ata SSD od 6o GB , i njega pobrah, dok ima... :)
ha ha waterProof, znači može i ronit u moru i špilji...:)

http://cdn.devicemag.com/wp-content/uploads/2009/10/A-DATA-Waterproof-External-Hard-Drive.jpg

SeaGate teraBaytni, usb 3.o, kako je to brzooo za bkp-ove...
uzeh u Elipsu, gdje odmaraju uz usisivače, frižidere i mikrovalke... :)

http://mmsrilanka.com/image/cache/catalog/data/Products/Storage/External%20hard/seagate-external-hard-disk-600x447.jpg

i još jedan skoro isti takav, samo s malo glađom estetikom, lampica kod read/write se onako kontiunuirano presijava, ko led diodica na amiga12ooPPC pri Demoima, koji assemblerom utječu i na firmWare bios servise... 256 1-byte razina sjaja :-D

https://www.bhphotovideo.com/images/images2500x2500/seagate_stdr1000100_1tb_backup_plus_portable_1019066.jpg

isto elipso...

s obzirom na iskustva od classicAmiga vremena, jedino bi podatke još povjerio westernDigitalu, ako se još i rade...

makar, hardDisk, usb stick, memoryCard podatke, ne smatram backUpom, jer dosta je da mallware ili cracker, blackHat, scriptKiddy, promijeni remotely 2 byta u 446 byte initialProgramLoad-u IPL-u, iliti bootC0de-u, 64 byte partition tablici, masterBootRecorda-MBRa, ili veće strukture u neSretnoj spyWare secureBoot 128 primary partition (U)EFI GPT strukturi, i mi kao obični useri gubimo sve u miliSekundi, iako forenzički podaci još postoje na magnetskom zapisu... :)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/07/GUID_Partition_Table_Scheme.svg/500px-GUID_Partition_Table_Scheme.svg.png

http://tinyurl.com/y9lkuwnw

http://tinyurl.com/y7yzyh7k

pored toga tu je i financijski problem...
npr 4oo GB hard, uzmimo zbog jednostavnosti cca 4 GB po DVD-R mediju  (ako su kvalitetniji i sa kutijom koja štiti od grebanja i prašine), x 6 kunića, to je cca 1oo DVD-ova za 6oo kn,  ... još malo dodamo i imamo hard vrhunskih karakteristika, iz čeg ispada prženje na dvd-e skuplje, i uzet u obzir životni vijek meMatriciranog (tvornički tisak, ne prženje), znači oxidnog CD/DVD medija od 3 god, znači trebali bi ponovo sve prePrživat sve važno & bitno kontinuirano,... :/

razmišljam o đuBox carusel, SAN, NAS, rješenjima stoga...

iako, to su uglavnom tuđi bekapovi, pri instalacijama, koji su veliki, osobno sve textove sejvam u .txt, pa je meni 8o GB e-ide ili s-ata disk, ko nekom word-ašu 8oo GB
tipična osobna desktop produkcijska linux particija, če tek možda sad postat prosječno veća od 9 GB :) neke štedljive su čak 4.5 GB...

http://www.linuxzasve.com/antix-13-1-luddite-ne-unistavajmo-stari-hardver

dGs
drGspot
drGspot

Posts : 12
2015-06-22

Lokacija: : Agram

http://wiki.razmjenavjestina.org

Back to top Go down

KOJI EXTERNI HDD KUPITI? Empty Re: KOJI EXTERNI HDD KUPITI?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum