ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla

Go down

Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla Empty Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla

Post by debotoijusto Sun 4 Jun - 8:45

Kineski poduzetnik Karl Soong, osnivač i izvršni direktor Poly International Group, jedne od vodećih kompanija za proizvodnju električnih proizvoda za kućanstvo i električnih vozila iz južne Kine, nedavno je u Zadru registrirao tvrtku Greentech Group preko koje namjerava u Metkoviću izgraditi tvornicu električnih automobila i električnih skutera za hrvatsko i europsko tržište vrijednu nekoliko desetaka milijuna eura.

Iza Karla Songa je 25-godišnje iskustvo u marketingu i upravljanju na vodećim pozicijama. Prema poslovnom profilu objavljenom na Linkedinu, Karl Soong, pravim imenom Xuegao Song, od 2005. se godine, nakon završenog EMBA programa na sveučilištu Sun Yat-Sen u Guangzhou, intenzivno bavi istraživanjem i razvojem električnih vozila.

Surađivao je sa svim vodećim svjetskim stručnjacima u području razvoja tehnologije električnih baterija koje se mogu koristiti u javnom prijevozu i automobilima, od Elona Muska, vlasnika Tesla Motorsa, do našeg Mate Rimca.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla Empty Re: Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla

Post by debotoijusto Sun 4 Jun - 8:46

Soong je vlasnik prototipa električnog vozila koje drži svjetski rekord u prevaljenoj dužini za jedno punjenje litijske baterije. U Kini je osnivač i predsjednik tvrtke GreenStar Commercial in China, a u Švicarskoj je osnivač i izvršni direktor tvrtke GreenTech Automobil AG.


Gospodine Soong, kako ste se odlučili ulagati u Hrvatsku? Što želite napraviti u Metkoviću?

– Uz Hrvatsku me veže Nikola Tesla, otac elektroindustrije koja polako, ali sigurno preuzima autoindustriju. Proučavajući Nikolu Teslu kao osobu i izumitelja, puno sam saznao o njemu i Hrvatskoj. U Hrvatsku sam prvi put došao u želji da kupim Rimac Automobile od vlasnika Mate Rimca. Nakon podrobne analize hrvatskih potencijala, odlučio sam se za područje doline Neretve kao najpogodniju lokaciju za budući razvoj. Tu želimo izgraditi pogone za proizvodnju električnih automobila i električnih skutera. U Metkoviću se ne bi proizvodili svi dijelovi, ali bi se tu sastavljali u finalni prozvod, koje bismo potom plasirali na europsko tržište.

Zašto ste izabrali baš Metković?

– Zbog više razloga. U Metkoviću sam bio 28. ožujka ove godine, gdje su me primili čelnici grada koji su mi pokazali poduzetničku zonu u Metkoviću i nekim drugim manjim okolnim mjestima. Pokazali su nam i luku Ploče, koja je za nas jedan od vrlo bitnih faktora u ovom poslu.

Također su nam objasnili razvojni plan koridora C5 kroz BiH, preko kojega će biti moguće plasiranje gotovih proizvoda prema istočnom dijelu EU-a, uz postojeću autocestu koja povezuje dolinu Neretve sa zapadnim dijelom EU-a. Također su nas upoznali s Mihovilom Štimcem, vlasnikom poslovnih hala u Metkoviću, koje bismo mogli unajmiti do izgradnje novih proizvodnih pogona.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla Empty Re: Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla

Post by debotoijusto Sun 4 Jun - 8:47

Jeste li možda potpisali neke sporazume o suradnji s predstavnicima lokalne samouprave?

– Posao je s moje strane pripremljen, ali još nije sklopljen zbog dva razloga. Naime, nije bilo moguće potpisivati bilo kakve ugovore s Gradom Ploče i Općinom Metković zbog raspuštanja gradskih vijeća. Za naše planove potrebno nam je zemljište od nekih 30 hektara, a sva raspoloživa zemljišta te površine na tom dijelu Hrvatske u vlasništvu su općine ili gradova.

Želim istaknuti da su moje namjere vrlo ozbiljne. U Hrvatskoj sam zatražio radnu dozvolu i dobio sam je 22. svibnja ove godine. Nadamo se da ćemo vrlo skoro krenuti u posao.

Je li točno da ste htjeli kupiti Rimac Automobile i u njih potom uložiti dvije milijarde dolara?

– Što se tiče Rimac Automobila, imao sam veliku volju za poslovanje s njima, ne samo za poslovanje, nego i za razvijanje Rimac Automobila u najveći svjetski brend. Točno je da sam imao namjeru preuzeti većinski paket dionica Rimac Automobila i u budući razvoj tvrtke uložiti dvije milijarde dolara. No, Mate je to odbio jer je skloniji razvoju proizvodnje komponenata za ostale proizvođače u autoindustriji, dok sam ja bio skloniji razvoju cjelokupnog automobila za tržište, koje bih podijelio u dvije kategorije. U prvoj kategoriji je sportski elektroautomobil, a u drugoj električni gradski automobili i skuteri, koji su cjenovno prihvatljivi najširem dijelu građanstva u Hrvatskoj, ali i u EU-u.


i vise na 

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/zadar/clanak/id/489721/kineski-kapital-osvaja-i-dalmaciju-poduzetnik-tezak-milijarde-eura-ulaze-u-veliku-tvornicu-a-za-sve-je-kriv--nikola-tesla
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla Empty Re: Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla

Post by RayMabus Sun 4 Jun - 10:25

U Metkoviću se ne bi proizvodili svi dijelovi, ali bi se tu sastavljali u finalni prozvod, koje bismo potom plasirali na europsko tržište.
Pokazali su nam i luku Ploče, koja je za nas jedan od vrlo bitnih faktora u ovom poslu.

----

Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla 1f602
RayMabus
RayMabus

Posts : 176004
2014-04-11


Back to top Go down

Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla Empty Re: Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla

Post by crvenkasti Sun 4 Jun - 11:18

Ne može, Briselu se to ne sviđa.
Nek ide u Srbiju.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28777
2014-04-17


Back to top Go down

Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla Empty Re: Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla

Post by Brain32 Sun 4 Jun - 14:18

Sad kad dođe Jambo i 40 HDZ-ovaca ima da kinezić nosi gaće na štapu doma  :^0
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla Empty Re: Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla

Post by Kermit Sun 4 Jun - 15:15

Brain32 wrote:Sad kad dođe Jambo i 40 HDZ-ovaca ima da kinezić nosi gaće na štapu doma  :^0
Izreketarit će žuću prvo oni a onda kvazi inspektorat i para porezna
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla Empty Re: Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla

Post by Guest Sun 4 Jun - 15:24

Ništa od toga ... prijatelj iz MOSTa govori, da HDZovi autobusi iz bosne dovode glasače u Metković, navodno je pokušaj krađe glasova u Splitu za Oparu, jer kaže mi frend MOSTovac da u biračim odborima za kontrolu, ne puštaju nikoga osim HDZovce, zanimljivo, ali izgleda da se MOSTovci i Kerumovci pobunili pa ih je dio pušten , dio nije, mogla bi biti žestoka krađa glasova u Splitu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla Empty Re: Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla

Post by Guest Sun 4 Jun - 15:27

a prijatelj taj MOSTOvac koji je čak mislio glasovati za Oparu, radi toga što nije mogao ući kao MOSTovac i kontrolirati izborni proces, tek sada je uspio nakon skoro fighta sa HDZovcima, otišao i glasovao za Keruma

inače zadnje izbore ovi nesretnici iz Živog Zida, gdje god nisu imali svoju ekipu koja je kontrolirala brojanje glasova, u tim općinama/gradovima imali su svugdje 4.8 ili 4.9 glasova(a treba 5% za uć) a bilo bi par % nevažećih. 

(dovoljno ti je da jedan HDZovac vidi ŽZ ili Kerumov glas i našara nešto, i taj je nevažeći).

ovi će nas sjebati samo tako
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla Empty Re: Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla

Post by Guest Sun 4 Jun - 15:31

asilovski wrote:
Brain32 wrote:Sad kad dođe Jambo i 40 HDZ-ovaca ima da kinezić nosi gaće na štapu doma  :^0
Izreketarit će žuću prvo oni a onda kvazi inspektorat i para porezna

najebo je ko žuti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla Empty Re: Kineski kapital osvaja i Dalmaciju: poduzetnik 'težak' milijarde eura ulaže u veliku tvornicu, a za sve je 'kriv' - Nikola Tesla

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum