ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by RayMabus Thu 6 Apr - 8:26

vuksadinare wrote:
vili40 wrote:
do prije dvije godine su se pravdali da je takvo tržište radne snage,zašto bi on platio radnika 8 tisuća ako ga može dobiti za 4?I ok.
Ali što je sada,sad nema više tog tržišta,nestalo?To tržište u koje su se toliko kleli veli da za đabe nema ni kod stare babe i da mu neće više crnčiti od jutra do sutra za golo badava.Đenja.Nek si radi sam ili nek zatvori i ne radi konkurenciju nekom drugom koji razmišlja i posluje ozbiljno.
Ili si uveze šiptare sa bokserom u džepu pa kad tog zajebe,problemi.
Seronja plaća 10 tisuća eura mjesečno najma i gomila najskuplje pile i apartmane ali za radnika nema pa nema,veli košta me sve toliko da nemam više za nepotrebne stvari.E pa cvilite sada.
...kurac ce on sipca i bosanca zaposlit..cakija odmah radi.radije nece otvoriti...
Varaš se :

PONUDA ZA SEZONSKO ZAPOŠLJAVANJE ZA 2017.

Za sezonu 2017. Grupacija Jadranka potražuje čak 600 sezonskih radnika i to u segmentima domaćinstva, kuhinje i servisa na radnim mjestima konobara, kuhara/pomoćnog kuhara i spremačica te u segmentu trgovine, proizvodnje i transporta, najviše na radnim mjestima prodavača/pomoćnih prodavača.
Pored ugovorene naknade za rad, sezonskim zaposlenicima osigurani su i smještaj i obroci (bez umanjivanja plate). Troškovi sanitarnog pregleda i prevoza također se refundiraju.
Zato, ako želite biti dio tima prepoznatljivog po izvrsnosti i ispunjavate uslove za rad u Hrvatskoj, pošaljite nam svoju molbu sa biografijom na e-mail adresu zaposljavanje@jadranka.hr ODMAH, a najkasnije do 28. februara 2017. godine.

Za dodatne informacije obratite se na niže navedene kontakte:
Jadranka d.d. – Kadrovska služba/Odjel za zapošljavanje
Dražica 1, 51 550 Mali Lošinj, Republika Hrvatska
T: +385 51 661 136; +385 51 661 133
E: zaposljavanje@jadranka.hr
Web: www.jadranka.hr

https://www.klix.ba/vijesti/regija/grupacija-jadranka-trazi-sezonske-radnike/170209069


KLik.ba .....bosanski portal ....eto to ti je to , odobre kvote i ovi zakonski traže radnu snagu okolo ko da su isti državljani hr.

RayMabus

Posts : 177121
2014-04-11


Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by RayMabus Thu 6 Apr - 8:27

Vuce varaš se ...imaš kapitaliste tipa Debeljak i vlasnici hotelskih lanaca dakle masovni pogoni ...gazda ih i nevidi ...hebe se njega ...nema dodira s radnicima ...sad pritišću kvote ...tako ce na brzinu uvest i kojeg đihadistu a jedan je dovoljan da napravi shranje na obali tj shebe turizam.

POHLEPA JE TO.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177121
2014-04-11


Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by vuksadinare Thu 6 Apr - 8:28

....evo vec znam jednog koji je imao restoran u najmu do ove godine na rabu..kaze nece otvoriti...domaci ne zele bas raditi...a da trazi bosance,sipce i druge sa balkana nece..jer kako je rekao nesto mu en platis rade sake a mozda i nesto gore..ima za sad financijske zalihe..ima kafic u zagrebu...pa ce vidit do sljedece godine...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by vuksadinare Thu 6 Apr - 8:30

RayMabus wrote:Vuce varaš se ...imaš kapitaliste tipa Debeljak i vlasnici hotelskih lanaca dakle masovni pogoni ...gazda ih i nevidi ...hebe se njega ...nema dodira s radnicima ...sad pritišću kvote ...tako ce na brzinu uvest i kojeg đihadistu a jedan je dovoljan da napravi shranje na obali tj shebe turizam.

POHLEPA JE TO.
pa đihadist mu bas i nece raditi..nemaju ti radne navike...ali govorim o manjim obrtima..gdje vec znam likova koji su odustali do najma lokala...na obali..zbog manjka domace radne snage a ne da im se zaposljavati druge van hrvatske...imaju lokale tu u zagrebu...i neke novcane zalihe za ovu godinu...a za sljedecu ce vidjet...kako ce trziste disat
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by RayMabus Thu 6 Apr - 8:31

Hotelski lanci su u stranim vlasništvima , njima je to sve samo kapitalizam , otvore hotel i iskorištuju ljepote hrvatske da bi napunili đepove a inace žive u Švicarskoj i drugdje ....hebe se njih , pritišcu vladu da povecaju kvote da dobiju robove...zato sam ja reka da minimalac mora bit 2700 kuna pa kad ga uvoziš onda ga neš prijavit na minimalac od 2300 kuna nego 2700 kuna pa nek uplacuje više i doprinose za mirovinsko.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177121
2014-04-11


Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by RayMabus Thu 6 Apr - 8:33

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:Vuce varaš se ...imaš kapitaliste tipa Debeljak i vlasnici hotelskih lanaca dakle masovni pogoni ...gazda ih i nevidi ...hebe se njega ...nema dodira s radnicima ...sad pritišću kvote ...tako ce na brzinu uvest i kojeg đihadistu a jedan je dovoljan da napravi shranje na obali tj shebe turizam.

POHLEPA JE TO.
pa đihadist mu bas i nece raditi..nemaju ti radne navike...ali govorim o manjim obrtima..gdje vec znam likova koji su odustali do najma lokala...na obali..zbog manjka domace radne snage a ne da im se zaposljavati druge van hrvatske...imaju lokale tu u zagrebu...i neke novcane zalihe za ovu godinu...a za sljedecu ce vidjet...kako ce trziste disat
Jel ti shvacaš da su hotelski lanci došli ?

Ok ljudi imaju apartmane i zapošljavaju svoju ženu i obitelj tu , hotelski lanac treba radnike.

Ja lipo objašnjavam da se i vlasnici apartmana dakle Hrvati uglavnom trebaju pobunit da se digne minimalac za 2700 kuna da shebe te hotele koji su masivni turizam.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177121
2014-04-11


Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by RayMabus Thu 6 Apr - 8:41

Ja kad nešto ocu onda ja em imam argumente em pogađam ljude u Ahilovu petu i skupim kriticnu masu za cilj dok receš keks.

Vlasnici apartmana na obali uglavnom smo mi , par apartmana , žena i baba to malo ociste i pospreme i to im je posao , ti neplacaš radnika.

Dođe ti hotelski lanac u blizinu i uzima turiste , moraš snižavat cijenu nocenja.

POBUNI SE.

Minimalac dignit s 2300 kuna na 2700 kuna pa nek onda dižu kvote i uvoze robove za 2300 kuna na papiru.

Nema boljeg nacina da ih shebeš ....odma im ubijaš jeftinu radnu snagu pa i oni moraju podic cijene u hotelima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177121
2014-04-11


Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by vili40 Thu 6 Apr - 8:42

sve se svodi na to,za dobrog poslodavca nema zime i za njegove poslove neće uzmanjkati domaće radne snage jer to radnici prepoznaju i poslije se grebu da bi radili kod njega.
Za ološ i prevarante su došla teška vremena pa svako malo cvile kako više nema robova i da se tako robovlasničko društvo ne može više razvijati.Ako je to taj kapitalizam kojem težimo onda si ga nek ture u dupe smrdljivo da napokon shvate zašto ljudi bježe van.Usput to bi mogla shvatiti i Kolinda a ne da okolo skakuće i priča bedastoće.
vili40
vili40

Male
Posts : 10793
2015-08-02


Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by RayMabus Thu 6 Apr - 8:46

vili40 wrote:sve se svodi na to,za dobrog poslodavca nema zime i za njegove poslove neće uzmanjkati domaće radne snage jer to radnici prepoznaju i poslije se grebu da bi radili kod njega.
Za ološ i prevarante su došla teška vremena pa svako malo cvile kako više nema robova i da se tako robovlasničko društvo ne može više razvijati.Ako je to taj kapitalizam kojem težimo onda si ga nek ture u dupe smrdljivo da napokon shvate zašto ljudi bježe van.Usput to bi mogla shvatiti i Kolinda a ne da okolo skakuće i priča bedastoće.
Tocno ...eto vidiš na ovom primjeru s hotelskim lancima koji su masovni apartmani u zgradi ...zašto bi se neki normalan poslodavac pobunio da uvezenog radnika na papiru prijavi za 2700 kuna ? Nije to puno ....dakle i njemu odgovara ako ce tako shebat one vlasnike hotela koji bi ih uvozili za 2300 kuna na papiru.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177121
2014-04-11


Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by Regoč Thu 6 Apr - 10:15

asilovski wrote:Dajem plaće šankerima i kuharima od 5100 do 8600 kuna,


hehehe baš laže, kao i onaj Ricardo koji govori da mu kamionđije imaju plaću 10.000 a ja vidio platne liste, strašno što kod nas prolazi, otrov samo takav
Možda govori u brutu? Hehehe!!!

_________________
Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by Regoč Thu 6 Apr - 10:21

catabbath wrote:
asilovski wrote:Dajem plaće šankerima i kuharima od 5100 do 8600 kuna,


hehehe baš laže,


Normalno da laže, da daje te plaće nema šanse da bi mu pofalilo radnika. Ali prije će biti to bruto plaća za 300 sati mjesečno ili tako nekako...
E, sad vidim da je još netko ovo shvatil kao i ja.

_________________
Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by Regoč Thu 6 Apr - 10:26

crvenkasti wrote:Ja bih radio kad bi me netko tjerao i radio sa mnom, i kad nešto pokvarim nek je on kriv i nek on popravi.
I bič nek tuče po njegovih leđih.
Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Bibb1151

_________________
Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by Regoč Thu 6 Apr - 10:28

Noor wrote:
asilovski wrote:Dajem plaće šankerima i kuharima od 5100 do 8600 kuna,


hehehe baš laže, kao i onaj Ricardo koji govori da mu kamionđije imaju plaću 10.000 a ja vidio platne liste, strašno što kod nas prolazi, otrov samo takav
a ti misliš da sve ide preko platne liste? osim toga, malo računaj koliko sati šoferi natuku u međunarodnim transportima, pa si izmnoži.
Sad uzimaju na ruke, a kasnije će kukati "za 40 godina imam 2000 kn mirovine; jebeš državu..."

_________________
Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by Regoč Thu 6 Apr - 10:29

asilovski wrote:
Noor wrote:
asilovski wrote:Dajem plaće šankerima i kuharima od 5100 do 8600 kuna,


hehehe baš laže, kao i onaj Ricardo koji govori da mu kamionđije imaju plaću 10.000 a ja vidio platne liste, strašno što kod nas prolazi, otrov samo takav
a ti misliš da sve ide preko platne liste? osim toga, malo računaj koliko sati šoferi natuku u međunarodnim transportima, pa si izmnoži.
znam šofere, mijenjaju im kamione pa tovare prikolice s robom, a sve da varaju tahografe, ljudi voze po 3 dana ko zombiji na preparatima sve da izdrže, pa to su bombe na cestama, a ako nećeš otkaz, to je hrvatski poslodavac
Ne bi to Mađar nikad, jel Hedervary?

_________________
Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by Regoč Thu 6 Apr - 10:37

vili40 wrote:sve se svodi na to,za dobrog poslodavca nema zime i za njegove poslove neće uzmanjkati domaće radne snage jer to radnici prepoznaju i poslije se grebu da bi radili kod njega.
Za ološ i prevarante su došla teška vremena pa svako malo cvile kako više nema robova i da se tako robovlasničko društvo ne može više razvijati.Ako je to taj kapitalizam kojem težimo onda si ga nek ture u dupe smrdljivo da napokon shvate zašto ljudi bježe van.Usput to bi mogla shvatiti i Kolinda a ne da okolo skakuće i priča bedastoće.
Ne nužno. Kod mene su iz autoservisa masovno otišli u Njemačku samo radi veće plaće. Kod gazde su imali dobre plaće za hrvatske prilike, ali ekipa je htjela još više, a ovaj, normalno, nije mogal konkurirati Švabi plaćom.

_________________
Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by vili40 Thu 6 Apr - 11:05

Regoč wrote:
vili40 wrote:sve se svodi na to,za dobrog poslodavca nema zime i za njegove poslove neće uzmanjkati domaće radne snage jer to radnici prepoznaju i poslije se grebu da bi radili kod njega.
Za ološ i prevarante su došla teška vremena pa svako malo cvile kako više nema robova i da se tako robovlasničko društvo ne može više razvijati.Ako je to taj kapitalizam kojem težimo onda si ga nek ture u dupe smrdljivo da napokon shvate zašto ljudi bježe van.Usput to bi mogla shvatiti i Kolinda a ne da okolo skakuće i priča bedastoće.
Ne nužno. Kod mene su iz autoservisa masovno otišli u Njemačku samo radi veće plaće. Kod gazde su imali dobre plaće za hrvatske prilike, ali ekipa je htjela još više, a ovaj, normalno, nije mogal konkurirati Švabi plaćom.
ima raznih situacija no ako poslodavac nije fer prema radniku,ako ga tjera ko vrag griješnu dušu a da ovaj ne smije pitati za ništa,ako mu stalno prijeti otkazom ako neće ovo ili ono i ako mu za sve to isplaćuje mizeriju,radnik mu ode prije ili kasnije.I onda cviljenje i kukanje da zašto mu bježe i traži od države da uveze svemirce koji će tu konjinu podnositi.Za njega su hrvati neposlušne lijenčine a to što vani dobro rade to je samo zato jer se inate.
vili40
vili40

Male
Posts : 10793
2015-08-02


Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by Regoč Thu 6 Apr - 11:25

vili40 wrote:
Regoč wrote:
vili40 wrote:sve se svodi na to,za dobrog poslodavca nema zime i za njegove poslove neće uzmanjkati domaće radne snage jer to radnici prepoznaju i poslije se grebu da bi radili kod njega.
Za ološ i prevarante su došla teška vremena pa svako malo cvile kako više nema robova i da se tako robovlasničko društvo ne može više razvijati.Ako je to taj kapitalizam kojem težimo onda si ga nek ture u dupe smrdljivo da napokon shvate zašto ljudi bježe van.Usput to bi mogla shvatiti i Kolinda a ne da okolo skakuće i priča bedastoće.
Ne nužno. Kod mene su iz autoservisa masovno otišli u Njemačku samo radi veće plaće. Kod gazde su imali dobre plaće za hrvatske prilike, ali ekipa je htjela još više, a ovaj, normalno, nije mogal konkurirati Švabi plaćom.
ima raznih situacija no ako poslodavac nije fer prema radniku,ako ga tjera ko vrag griješnu dušu a da ovaj ne smije pitati za ništa,ako mu stalno prijeti otkazom ako neće ovo ili ono i ako mu za sve to isplaćuje mizeriju,radnik mu ode prije ili kasnije.I onda cviljenje i kukanje da zašto mu bježe i traži od države da uveze svemirce koji će tu konjinu podnositi.Za njega su hrvati neposlušne lijenčine a to što vani dobro rade to je samo zato jer se inate.
Jasno, jasno, ima i toga. Ne bih htjel griešiti dušu, ali čini mi se i više nego ovih koji solidno plaćaju, a radnici odu jer negdje mogu dobiti "solidnije".

_________________
Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna - Page 3 Empty Re: Ne mogu naći šankere i konobare, a plaćam od 5100 do 8600 kuna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum