ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proročanstva

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Mon 7 Sep - 20:33

@sveče jesi li ti komentirao na jednom portalu dok se moglo komentirati? A bio je vezan za bivši forum?

Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Mon 7 Sep - 20:36

red wolf wrote:Mativka, ovdje imaš lijepi primjer gdje će ti tvoje pitanje izvrgnuti ruglu...No, tako je oduvijek bilo...

Pa, meni nikada nije bilo bitno što me izruguju, već tko izruguje. No, smatram da nije ovdje riječ o tome. Svatko ima svoje mišljenje i isto tako iznošenjem mišljenja je podvrgnut ruglu. Ne bih stvari uzimala tako osobno....Ovo je forum, opusti se  ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Mon 7 Sep - 20:38

mativka wrote:
red wolf wrote:Mativka, ovdje imaš lijepi primjer gdje će ti tvoje pitanje izvrgnuti ruglu...No, tako je oduvijek bilo...

Pa, meni nikada nije bilo bitno što me izruguju, već tko izruguje. No, smatram da nije ovdje riječ o tome. Svatko ima svoje mišljenje i isto tako iznošenjem mišljenja je podvrgnut ruglu. Ne bih stvari uzimala tako osobno....Ovo je forum, opusti se  ;)
Onda se opusti...Ne zaslužuješ bolje od toga...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Mon 7 Sep - 20:39

mativka wrote:
red wolf wrote:Mativka, ovdje imaš lijepi primjer gdje će ti tvoje pitanje izvrgnuti ruglu...No, tako je oduvijek bilo...

Pa, meni nikada nije bilo bitno što me izruguju, već tko izruguje. No, smatram da nije ovdje riječ o tome. Svatko ima svoje mišljenje i isto tako iznošenjem mišljenja je podvrgnut ruglu. Ne bih stvari uzimala tako osobno....Ovo je forum, opusti se  ;)
;) :tu Uostalom, nije se nitko nikome rugao. Svatko ima pravo misliti što želi, posebno o takvim stvarima o kojima je mišljenje ionako vrlo podijeljeno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Mon 7 Sep - 20:43

Postoji taj jedan dio koji je na neki način dio vas i tamo je sve...Pisac Coelho ga je opisao na svoj način...No, svatko može doći do njega na svoj način...To su vrata u budućnost...Oni koji vladaju vama presjekli su taj put...I zato su uspješni...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Mon 7 Sep - 20:45

red wolf wrote:Postoji taj jedan dio koji je na neki način dio vas i tamo je sve...Pisac Coelho ga je opisao na svoj način...No, svatko može doći do njega na svoj način...To su vrata u budućnost...Oni koji vladaju vama presjekli su taj put...I zato su uspješni...

Pročitala sam od njega uglavnom sve...On je išao na svoj put i spoznao ga je.... Želim reći, svatko ima svoj put....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Mon 7 Sep - 20:46

red wolf wrote:@sveče jesi li ti komentirao na jednom portalu dok se moglo komentirati? A bio je vezan za bivši forum?
u vezi teme??
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Mon 7 Sep - 20:47

Ne @Mativka...Cilj je uvijek isti...Zar vam ja koji sam na strani tame to moram reći?...


Last edited by red wolf on Mon 7 Sep - 20:48; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Mon 7 Sep - 20:47

mativka wrote:
red wolf wrote:Mativka, ovdje imaš lijepi primjer gdje će ti tvoje pitanje izvrgnuti ruglu...No, tako je oduvijek bilo...

Pa, meni nikada nije bilo bitno što me izruguju, već tko izruguje. No, smatram da nije ovdje riječ o tome. Svatko ima svoje mišljenje i isto tako iznošenjem mišljenja je podvrgnut ruglu. Ne bih stvari uzimala tako osobno....Ovo je forum, opusti se  ;)
:) ....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Mon 7 Sep - 20:48

bogomdani wrote:
red wolf wrote:@sveče jesi li ti komentirao na jednom portalu dok se moglo komentirati? A bio je vezan za bivši forum?
u vezi teme??
Planet X, ali na samom portalu, u komentarima...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Mon 7 Sep - 21:08

red wolf wrote:
bogomdani wrote:
red wolf wrote:@sveče jesi li ti komentirao na jednom portalu dok se moglo komentirati? A bio je vezan za bivši forum?
u vezi teme??
Planet X, ali na samom portalu, u komentarima...
jesam..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Mon 7 Sep - 21:09

bogomdani wrote:
red wolf wrote:
bogomdani wrote:
red wolf wrote:@sveče jesi li ti komentirao na jednom portalu dok se moglo komentirati? A bio je vezan za bivši forum?
u vezi teme??
Planet X, ali na samom portalu, u komentarima...
jesam..
Hvala.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Mon 7 Sep - 21:17

red wolf wrote:
bogomdani wrote:
red wolf wrote:
bogomdani wrote:
red wolf wrote:@sveče jesi li ti komentirao na jednom portalu dok se moglo komentirati? A bio je vezan za bivši forum?
u vezi teme??
Planet X, ali na samom portalu, u komentarima...
jesam..
Hvala.
nema na cemu..gotovo se vise niti ne sjecam sto sam pisao..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Mon 7 Sep - 21:18

bogomdani wrote:
red wolf wrote:
bogomdani wrote:
red wolf wrote:
bogomdani wrote:
red wolf wrote:@sveče jesi li ti komentirao na jednom portalu dok se moglo komentirati? A bio je vezan za bivši forum?
u vezi teme??
Planet X, ali na samom portalu, u komentarima...
jesam..
Hvala.
nema na cemu..gotovo se vise niti ne sjecam sto sam pisao..
Nije bitno moj židovski prijatelju... ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Yehudi Fri 25 Sep - 17:24

U svijetlu aktualnih zbivanja na pamet mi padaju neka

 "proročanstva" ( pod navodnicima jer nisu iz Tore niti iz

 grčkog zavjeta.

 Tako su poznata proročanstva 

Sv. Malahija - Sveti Malahija (irski: Maelmhaedhoc Ó Morgair) rođen je 1094. te je umro  2. studenog 1148. Bio je nadbiskup Armagha i jedan od najvećih reformatora Irske Crkve. 

Legenda kaže da je, između ostalog, predvidio točan dan vlastite smrti, ali i da će njegova domovina sačuvati vjeru i odanost Vatikanu unatoč ugnjetavanju i proganjanju tijekom sedam sljedećih stoljeća.

Sv. Malahija je navodno imao vizije zadnjih 112 Papa te je predvidio da će ih ukupno biti 277. Benedikta XVI. trebao bi naslijediti Petar Rimljanin, posljednji u tome nizu



Malahija je došao u Rim 1139. na poziv pape Celestina II, a tijekom boravka je doživio viziju svih budućih papa, koju je zabilježio u vidu šifriranih fraza. 
Rukopis je položio u rimsku pismohranu i on je zaboravljen. Malahijina biografija Bernarda od Clairvauxa ne spominje proročanstva, niti su ona spominjana u bilo kakvom tekstu sve dok nisu nađena u rimskoj pismohrani 1590. godine. 
Malahija je došao u Rim 1139. na poziv pape Celestina II, a tijekom boravka je doživio viziju svih budućih papa, koju je zabilježio u vidu šifriranih fraza. 
Rukopis je položio u rimsku pismohranu i on je zaboravljen. Malahijina biografija Bernarda od Clairvauxa ne spominje proročanstva, niti su ona spominjana u bilo kakvom tekstu sve dok nisu nađena u rimskoj pismohrani 1590. godine. 
Ivan Pavao I., opisan je kao  "De meditate Lunae" te veza s frazom nađena u činjenici da je vladao samo pola mjeseca. 
Ivan Pavao II. je označen kao  "De labore Solis"  - opis se prevodi kao "pomračenje Sunca", a papa Ivan Pavao II. rođen je na dan pomrčine Sunca te pokopan također na dan pomrčine Sunca.
Benedikt XVI.,  je "Gloria Olivae" (slava masline) - rodio se u posljednjoj suboti prije Svete Nedjelje (za vrijeme Velikog Posta) koji počinje Cvjetnicom (grančicama masline); a benediktinski red kojem pripada  za simbol ima maslinovu grančicu.
Posljednja fraza se odnosi na Petra Rimljanina i glasi: 

In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oues in multis tribulationibus: quibus transactis ciuitas septicollis diruetur, & Iudex tremêdus iudicabit populum suum.  
"Usred golemog progona, na prijestolje Svete rimske crkve će sjesti Petar Rimljanin, koji će napasati svoje stado tijekom mnogih stradanja, nakon čega će grad sedam brda biti uništen, i strašni Sudac će suditi svome narodu.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Yehudi Fri 25 Sep - 17:24

Nostradamus i 'Crni papa'
Slavni Nostradamus je spominjao 'crnog papu', a u njegovim riječima su mnogi prepoznali prvog crnog američkog predsjednika Baracka Obamu. 
Vjeruju da je američkog vođu nazvao 'papom' jer je u njegovo vrijeme Vatikan bio država s najviše utjecaja, kao što su to danas Sjedinjene Američke Države. 
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Fri 25 Sep - 19:35

A gdje je papa Francek?  :roll
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Yehudi Fri 25 Sep - 20:12

On je zamjenio Benedikta i moramo priznati da to nije baš uobičajeno.

Radi čega je to napravljeno, može se samo nagadjati.

  Neki su vladari, davno ranije, znali imenovati Kraljem nekoga 

drugoga, na jedan dan ili neki period. Razlozi su bili razni,radi

 nesretnih dana ili proroštva da će Kralj umriti/biti ubijen ili sl.

   Dali i ovi pokušavaju prevariti sudbinu....vidićemo.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Guest Fri 25 Sep - 20:15

Yehudi wrote:
   Dali i ovi pokušavaju prevariti sudbinu....vidićemo.

Pa intrigantno je što se on ne spominje...Hmmm...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Yehudi Fri 25 Sep - 20:47

-Papa Rimljanin- se može odnositi i na nekoga tko dolazi iz 

Latinske Amerike. Jer su i Rimljani ujedno i Latini.

    Tako da bi to bilo to, sudbinu ne/možeš prevariti.

 Inače ne možeš ali neki zastupaju tezu da je moguće jer

 da ipak nije sve determinirano.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Yehudi Fri 25 Sep - 20:50



 Inače temu vodim u ovome smjeru.

Ka projektu - BLUE BEAM - i velikoj završnici.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Proročanstva - Page 3 Empty Re: Proročanstva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum