ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by Sabina Spielrein 29/3/2017, 21:16

Noćni život je izvrstan, a cijene jeftine. Tako primjerice možete unajmiti taksista koji će vas cijelu noć voziti s mjesta na mjesto za tek stotinjak kuna...

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli 61344642


Prosječna plaća u Lijepoj Našoj iznosi nešto manje od šest tisuća kuna. Naravno, to nam često nije dovoljno, i s jednom plaćom nije lako izgurati mjesec. No, u sljedećim državama takva primanja bi bila sasvim dovoljna za ugodan život. E pa, zavirimo u te zemlje, gdje bi nam prosječna hrvatska plaća omogućila sasvim solidan životni stil...

Armenija

Zašto ovdje: Obrazovani građani govore engleski bez "po muke", a djeca se od malena uče igri koja potiče inteligenciju, šahu. Naime, šah se nalazi u školama kao obvezni predmet i Armenci se time prilično ponose. Ništa manje se ne ponose ni svojim izvrsnim vinima, koja su prilično jeftina, a možemo reći kako su pravi pravcati nektar. Uza sve, Armenija je zemlja bogate kršćanske kulture s brojnim crkvama i samostanima, a gotovo u svakom samostanu nalaze se redovnici spremni na ugodno časkanje.

Što bi trebalo isprobati:
Posjet samostanu Noravank, koji se nalazi u brdima. Priroda će vas ostaviti bez daha, ali bome, i samostan.

Dodatni plusevi: Kažu da ovdje sunce sija 300 dana godišnje, pa zamislite samo koje vam mogućnosti nudi lijepo vrijeme. Također, svi ljubitelji kulture mogu uživati primjerice u prvoklasnim opernim izvedbama za tek četrdesetak kuna...

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli 61344638
Armenija (Foto: Shutterstock)
Grenada

Zašto ovdje: Mnoštvo sjajnih plaža čeka samo na vas, što uopće nije čudno ako znamo da ova država pripada Karibima. Zbog ogromnog broja muškatnih oraščića Grenada se naziva i "otokom začina", a posebno mjesto u životima ljudi zauzima i glazba. Uz plaže na obali, recimo kako bi valljalo posjetiti u unutrašnjost, koju krasi bujna vegetacija i ogroman broj raznog drveća i cvijeća.

Što bi trebalo isprobati: Plaže. Šume. Hranu. Ukratko, apsolutno sve. I da, zabava kojima dominira reggae glazba.

Dodatni plusevi: Noćni život je izvrstan, a cijene jeftine. Tako primjerice možete unajmiti taksista koji će vas cijelu noć voziti s mjesta na mjesto za tek stotinjak kuna.

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli 61344640
Grenada (Foto: Shutterstock)
Fidži

Zašto ovdje: Zašto ne? Dolazak u ovaj raj na zemlji čini se prilično dobrom idejom. Najpoznatiji i glavnu otok je Viti Levu, uz kojeg turisti posjete još par otoka. No, zemlja se ukupno sastoji od 325 otoka, od čega je 100 naseljenih, tako da bez problema možete izbjeći turističku gužvu. Za sve avanturiste, recimo kako otok obiluje zelenim vulkanskim planinama, koje pozivaju na istraživanje prirodnih ljepota. I da, jesmo li spomenuli kako su temperature ovdje visoke tijekom cijele godine?

Što bi trebalo isprobati: Uz sva moguća penjanja po planinama, valjalo bi isprobati lokalnu kuhinju. Vjerovali ili ne, ovdje je jak utjecaj indijske kuhinje, s obzirom da su njene recepte na Fidži donijeli još britanski kolonijalisti u 19. stoljeću.

Dodatni plusevi: Zar uz sve napisano gore, treba više ijedan?

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli 61344639
Laos (Foto: Shutterstock)
Laos

Zašto ovdje: U jedno budite sigurni – ovdje žive možda i najljubazniji ljudi na planeti, pa ćete se dolaskom u ovu azijsku državu odmah osjećati prilično dobrodošli. Zanimljivo, ovdje nećete naići na kaotične ulice kao u Tajlandu, već na urednost i čistoću, a glavni grad Vientiane prepun je zgodno sređenih restorana i barova.

Što bi trebalo isprobati: Selo Muang Ngoi Neua dostupno je isključivo brodom, a smjestilo se u podnožju planina. Ovdje je nevjerojatno lijepo, a osim divljenja prirodi, dostupno vam je i planinarenje, jednako kao i rafting.

Dodatni plusevi: Ljubitelji masaže će se ovdje u potpunosti opustiti, jer kvalitetna masaža stoji tek nekoliko dolara na sat.

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli 61344641
Nepal (Foto: Shutterstock)
Nepal

Zašto ovdje: Jeste li ikad sanjali o životu u oblacima? Ako jeste, Nepal je najbolji mogući izbor za vas. Mala državica, smještena između Kine i Indije, postaja je svih koji se spremaju na Mount Everest. Tako da, ova zemlja avanturističkog duha ima napretek, a vrlo je lako moguće da nakon nekog vremena provedenog ovdje postanete – budist!

Što bi trebalo isprobati: Dovoljno je isprobati kako je živjeti ovdje. Čudesna priroda u oblacima, što vam još treba?

Dodatni plusevi: Blizina Mount Everesta. Tko zna, možda se nakon nekog vremena, i vi ohrabrite svladati najviši svjetskih vrh...

http://punkufer.dnevnik.hr/clanak/5-zemalja-u-kojima-bi-s-prosjecnom-hrvatskom-placom-sasvim-dobro-zivjeli---471437.html


Može i s dobrom peMzijom...
Sabina Spielrein
Sabina Spielrein

Posts : 1040
2016-02-22


Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by kic 29/3/2017, 21:19


ja sam već pikirao Fiji!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by Sabina Spielrein 29/3/2017, 21:24

Ideš na naseljeni ili nenaseljeni otok? :D

Meni je Grenada čist fajn...
Sabina Spielrein
Sabina Spielrein

Posts : 1040
2016-02-22


Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by Regoč 29/3/2017, 21:25

Od svega mi je zanimljiva samo Armenija, ostalo ako naleti, naleti.

_________________
5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by kic 29/3/2017, 21:30

Sabina Spielrein wrote:Ideš na naseljeni ili nenaseljeni otok? :D

Meni je Grenada čist fajn...

Grenada mi miriši na kanibale :D

Armenije zvuči dobro, ali to je tamo samo suroviji Balkan, i naravno, nenaseljen otok :P
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by Sabina Spielrein 29/3/2017, 21:50

Mislila sam si :p

Može i Laos flower
Sabina Spielrein
Sabina Spielrein

Posts : 1040
2016-02-22


Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by Guest 29/3/2017, 21:51

grenada kurac, karibi su najopasnije područje, tamo žive crnci, tamo odmah te zatuku na ulici..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by epikur37 29/3/2017, 21:56

Fiji ili Nepal....ja sam od maremonti opcije.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by darth_vader 29/3/2017, 22:04

Evo vam kurac...A kod nas, nek' debeli pedofili iz Njemačke na more dolaze živjeti...Ili kozojebi, isti kurac...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19695
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by epikur37 29/3/2017, 22:16

jasambrend wrote:Evo vam kurac...A kod nas, nek' debeli pedofili iz Njemačke na more dolaze živjeti...Ili kozojebi, isti kurac...

Ja sam odgovorio u smislu alternativne ili turističke destinacije.

Hrvatska jedna od najljepših zemlja na svijetu, napustiti ovu zemlju bez ogromne sile prilika ili iz hira može samo idiot.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by darth_vader 29/3/2017, 22:21

Naravno, samo žalosno je da kod nas istu ne napuštaju idioti, nego baš suprotno...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19695
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by epikur37 29/3/2017, 22:28

jasambrend wrote:Naravno, samo žalosno je da kod nas istu ne napuštaju idioti, nego baš suprotno...

U redu, da budem blaži, naivčine.

Kolegica je otišla u Švecku...ovdje imala uredan posao s perspektivom plaće do 7000 kn a njen kilavi dečko je mogao dobaciti na 5000. Ali ne, oni će za švecku i sad plaćaju stan 5000 kn a žive kao pomoćnici hendikepiranom klincu 24 sata na smjenu i zarađuju 20 000...jebem ti računicu.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by darth_vader 29/3/2017, 22:39

Onda ja poznajem samo suprotne primjere...Ovdje jedva kraj s krajem, a u Švedskoj, i Irskoj ne znaju kud će s lovom... Doslovce za slučaj iz Irske, frend mi se preporodio, oduševljen, dugove vratio, novi čovjek, a za bračni par arhitekt i dipl. inženjer građevine u Švedskoj imaju svatko u Eurima više, nego tu u kunama za isti posao...Pa ti vidi...Kod nas je bitnije zaposliti rođaka na dobro radno mjesto, a koji ne zna ni olovku držati, a kamoli ista složenijeg, a vjerojatno bi im bio šef ovdje...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19695
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by L'âme 29/3/2017, 22:41

Regoč wrote:Od svega mi je zanimljiva samo Armenija, ostalo ako naleti, naleti.
pakirajmo se :D
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by epikur37 29/3/2017, 22:44

jasambrend wrote:Onda ja poznajem samo suprotne primjere...Ovdje jedva kraj s krajem, a u Švedskoj, i Irskoj  ne znaju kud će s lovom... Doslovce za slučaj iz Irske, frend mi se preporodio, oduševljen, dugove vratio, novi čovjek, a za bračni par arhitekt i dipl. inženjer građevine u Švedskoj imaju svatko u Eurima više, nego tu u kunama za isti posao...Pa ti vidi...Kod nas je bitnije zaposliti rođaka na dobro radno mjesto, a koji ne zna ni olovku držati, a kamoli  ista složenijeg, a vjerojatno bi im bio šef ovdje...

Malo je to siva zona....

Ljudi napose mlađi, vole svoje odluke i poteze prikazati kao dobar odabir pa neki put i po cijenu da progutaju kneglu.


Uvijek je bilo zemalja gdje se moglo više zaraditi i uvijek će ih biti.

Pitanje je procjene, vjerujem da bi se dobar dio njih uz rad koji obavljaju vani i u Hrvatskoj dobro snašao, možda ne nužno u svom mjestu ali negdje u jačoj regiji a uz malo inovacije i u svom mjestu.

No međutim, misle: kad već idem onda idem gdje mogu još više zaraditi...


Po koju cijenu i za koji gušt.

Svatko bira, imam dojam da je tu puno više nezadovoljnika nego onih koji su se usrećili tim potezom.


epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by Regoč 29/3/2017, 22:56

maggie13 wrote:
Regoč wrote:Od svega mi je zanimljiva samo Armenija, ostalo ako naleti, naleti.
pakirajmo se :D
Ja ću srediti kufere, ti plati karte.

_________________
5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by L'âme 29/3/2017, 22:58

Regoč wrote:
maggie13 wrote:
Regoč wrote:Od svega mi je zanimljiva samo Armenija, ostalo ako naleti, naleti.
pakirajmo se :D
Ja ću srediti kufere, ti plati karte.
ti ces sve :D
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by darth_vader 29/3/2017, 23:03

epikur37 wrote:
jasambrend wrote:Onda ja poznajem samo suprotne primjere...Ovdje jedva kraj s krajem, a u Švedskoj, i Irskoj  ne znaju kud će s lovom... Doslovce za slučaj iz Irske, frend mi se preporodio, oduševljen, dugove vratio, novi čovjek, a za bračni par arhitekt i dipl. inženjer građevine u Švedskoj imaju svatko u Eurima više, nego tu u kunama za isti posao...Pa ti vidi...Kod nas je bitnije zaposliti rođaka na dobro radno mjesto, a koji ne zna ni olovku držati, a kamoli  ista složenijeg, a vjerojatno bi im bio šef ovdje...

Malo je to siva zona....

Ljudi napose mlađi, vole svoje odluke i poteze prikazati kao dobar odabir pa neki put i po cijenu da progutaju kneglu.


Uvijek je bilo zemalja gdje se moglo više zaraditi i uvijek će ih biti.

Pitanje je procjene, vjerujem da bi se dobar dio njih uz rad koji obavljaju vani i u Hrvatskoj dobro snašao, možda ne nužno u svom mjestu ali negdje u jačoj regiji a uz malo inovacije i u svom mjestu.

No međutim, misle: kad već idem onda idem gdje mogu još više zaraditi...


Po koju cijenu i za koji gušt.

Svatko bira, imam dojam da je tu puno više nezadovoljnika nego onih koji su se usrećili tim potezom.



Bojim se da nisi svjestan za koju crkavicu većina crnci i guta govna jedva spajajući kraj s krajem...Ljudi su većinom bez jebenih deset kuna u džepu...Al zato imaju morske orgulje recimo...S kojih se mogu baciti sa sidrom oko vrata eventualno...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19695
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by epikur37 29/3/2017, 23:06

jasambrend wrote:
epikur37 wrote:
jasambrend wrote:Onda ja poznajem samo suprotne primjere...Ovdje jedva kraj s krajem, a u Švedskoj, i Irskoj  ne znaju kud će s lovom... Doslovce za slučaj iz Irske, frend mi se preporodio, oduševljen, dugove vratio, novi čovjek, a za bračni par arhitekt i dipl. inženjer građevine u Švedskoj imaju svatko u Eurima više, nego tu u kunama za isti posao...Pa ti vidi...Kod nas je bitnije zaposliti rođaka na dobro radno mjesto, a koji ne zna ni olovku držati, a kamoli  ista složenijeg, a vjerojatno bi im bio šef ovdje...

Malo je to siva zona....

Ljudi napose mlađi, vole svoje odluke i poteze prikazati kao dobar odabir pa neki put i po cijenu da progutaju kneglu.


Uvijek je bilo zemalja gdje se moglo više zaraditi i uvijek će ih biti.

Pitanje je procjene, vjerujem da bi se dobar dio njih uz rad koji obavljaju vani i u Hrvatskoj dobro snašao, možda ne nužno u svom mjestu ali negdje u jačoj regiji a uz malo inovacije i u svom mjestu.

No međutim, misle: kad već idem onda idem gdje mogu još više zaraditi...


Po koju cijenu i za koji gušt.

Svatko bira, imam dojam da je tu puno više nezadovoljnika nego onih koji su se usrećili tim potezom.



Bojim se da nisi svjestan za koju crkavicu većina crnci i guta govna jedva spajajući kraj s krajem...Ljudi su većinom bez jebenih deset kuna u džepu...Al zato imaju morske orgulje recimo...S kojih se mogu baciti sa sidrom oko vrata eventualno...

Pa nije sjajno ali ne može mi nitko reći da mladi bračni par s 11 000 kn ne može započeti život ovdje.

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by darth_vader 29/3/2017, 23:10

Rijetki su takvi, Epi...Rijetki...Većinom ti je to skoro upola manje zajedno..Pa ti kreni u pothvat zasnivanja gnijezda ovdje...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19695
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli Empty Re: 5 predivnih zemalja u kojima bi s prosječnom hrvatskom plaćom sasvim dobro živjeli

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum