ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 7 of 50 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 28 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/3/2017, 21:24

14:55 
peterson, thug life


aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/3/2017, 21:31


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/3/2017, 22:05

aben wrote:ni zec ni medo ne postoju, ali odnosima ke je ova rečenica uspostavila to uopće ne smeto.

Ne smeta, ali također ne smeta niti nastavak posljednje večere preko sakramenta euharistije. :)

aben wrote:inače, u arhivi socijalističkog radija nemo emisije o zadnje/posljednje.

Vjerojatno postoji, jer sam prije nekoliko mjeseci slušao upravo taj primjer o razlikama u intepretaciji između zadnjeg i posljednjeg.
E sad, moguće je da ja to malo teže naći, a moguće da je taj prilog u međuvremenu i izbrisan, ali s obzirom na kratkoću priloga, to sigurno nije nikakav problem ponovo snimiti i emitirati. Posebno nije problem naći nekoga iz struke tko će to dobro objasniti. Tatjana Dobričević i posebno Nives Opačić često gostuju u tom stalnom prilogu. :)
Dakle, prije ili kasnije ćemo opet moći slušati objašnjenja o razlikama između posljednjeg, zadnjeg i stražnjeg u tom radio prilogu, dok god bude postojalo zanimanje slušateljstva i struke za tu temu.

aben wrote:prvo su zabronili korištenje nekih riči, sa zapovijedaju izgovaranje riči, sutra će ugrađivati kontrolore misli. kuvaju vas ko žabe, a ljudi in držu škale.

fašizam.

Neće, jer tako nešto kao što su kontrolori misli kao tehnički uređaji ne samo da realno ne postoji nego niti ne može realno postojati. :)
Moderne umjetničke distopijske predodžbe ipak ne predstavljaju realnost.
Um jednostavno tako funkcionira da je njegovo "prisluškivanje" realno nemoguće. Eventualno se po aktivnosti određenih centara u mozgu može nešto općenito naslutiti, ali i dalje ništa konkretno.
Tako da optužbe za fašpizam otpadaju, osim ako se tu ne računaju u namjere koje nije moguće realizirati, a namjera se inače vrlo teško dokazuje ako nije praćena konkretnim aktivnostima u tom smislu i posebno isto tako njihovim konkretnim posljedicama. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/3/2017, 22:15

speare_shaker wrote:
aben wrote:ni zec ni medo ne postoju, ali odnosima ke je ova rečenica uspostavila to uopće ne smeto.

Ne smeta, ali također ne smeta niti nastavak posljednje večere preko sakramenta euharistije. :)

aben wrote:inače, u arhivi socijalističkog radija nemo emisije o zadnje/posljednje.

Vjerojatno postoji, jer sam prije nekoliko mjeseci slušao upravo taj primjer o razlikama u intepretaciji između zadnjeg i posljednjeg.
E sad, moguće je da ja to malo teže naći, a moguće da je taj prilog u međuvremenu i izbrisan, ali s obzirom na kratkoću priloga, to sigurno nije nikakav problem ponovo snimiti i emitirati. Posebno nije problem naći nekoga iz struke tko će to dobro objasniti. Tatjana Dobričević i posebno Nives Opačić često gostuju u tom stalnom prilogu. :)
Dakle, prije ili kasnije ćemo opet moći slušati objašnjenja o razlikama između posljednjeg, zadnjeg i stražnjeg u tom radio prilogu, dok god bude postojalo zanimanje slušateljstva i struke za tu temu.

aben wrote:prvo su zabronili korištenje nekih riči, sa zapovijedaju izgovaranje riči, sutra će ugrađivati kontrolore misli. kuvaju vas ko žabe, a ljudi in držu škale.

fašizam.

Neće, jer tako nešto kao što su kontrolori misli kao tehnički uređaji ne samo da realno ne postoji nego niti ne može realno postojati. :)
to ni ta vičera. to je druga vičera.

cela 2016 je online. 

nemoš mašte, 
ako ne postoji uređaj koji će kontrolirati misli, unda će se to činiti na stor nočin. činovnik će ekstrapolirati tvoje misli i jednostavno odrediti kaznu. 
klasični liberalu se okriću  na groblju ko janjci, a ti ggovoriš o nemogućnosti uhrađivanja kontrolera misli. žabe, voda...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/3/2017, 22:20

mate, aben nam našao novog dečka  
 Denkverbot - Page 7 1f62d
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/3/2017, 22:23

kic wrote:mate, aben nam našao novog dečka  
 Denkverbot - Page 7 1f62d
pa samo dokle ga ne izličin od socijalizma...unda se morin posvetiti klasičnin fašistima:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/3/2017, 22:25

jel imoš pri ruci onaj link na knjigu,
provo bi ga na mobitelu otvoriti...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/3/2017, 22:26

ono je link na folder od 45mb xD
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/3/2017, 22:30

a znun, 
imun flat, ča. trenutno mi gosti spu u dnevnin, pa ne mkrin do konpa...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/3/2017, 22:34

aben wrote:to ni ta vičera. to je druga vičera.

U mainstream kršćanstvu se svaka euharistija smatra nastavkom te posljednje večere. I to je naravno posve legitiman religijski stav. Nebitno što o tome misli ekipa koja nije iz tog religijskog kruga.

aben wrote:cela 2016 je online.

Onda je prilog stariji, makar sam ga ja slušao prije nekoliko mjeseci u redovno vrijeme kada se inače emitira na HR1. Ali neki tragovi o prilogu su sigurno ostali.

aben wrote:nemoš mašte, 
ako ne postoji uređaj koji će kontrolirati misli, unda će se to činiti na stor nočin. činovnik će ekstrapolirati tvoje misli i jednostavno odrediti kaznu.

Eh da. :) Tako to ide kada se distopijske predodžbe uzimaju preozbiljno. :)
Dobro, to je u nekim proteklim vremenima bila prilično česta pojava, ali u današnjim zapadnim demokracijama to jednostavno nije moguće, bar ne kao česta i redovna pojava. Možda tek kao rijetki pojedinačni incidenti.
Doduše, nije isključeno da se ponove okolnosti kada bi se ta praksa mogla pojaviti, ali to za sad ne izgleda mogućim, ili barem ne osobito realnim.
Pojave poput talibana u Afganistanu ili ISIL-a ipak ne spadaju u tu priču, bar dok zapadne demokracije ne počnu slijediti njihove kulturološke okvire odnosno politike.


Last edited by speare_shaker on 18/3/2017, 22:35; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/3/2017, 22:35

kic wrote:mate, aben nam našao novog dečka  
 Denkverbot - Page 7 1f62d

:D Ma gle, ja sam tu u ovolikoj mjeri samo večeras. :) A onda tko zna kad. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/3/2017, 22:40

aben wrote:a znun, 
imun flat, ča. trenutno mi gosti spu u dnevnin, pa ne mkrin do konpa...

šta ću ja s tebom :p

http://www.mediafire.com/file/pqt0pqmo4sb6wyy/Polaris_txt_.rar
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/3/2017, 22:41

speare_shaker wrote:
aben wrote:to ni ta vičera. to je druga vičera.

U mainstream kršćanstvu se svaka euharistija smatra nastavkom te posljednje večere. I to je naravno posve legitiman religijski stav. Nebitno što o tome misli ekipa koja nije iz tog religijskog kruga.

aben wrote:cela 2016 je online.

Onda je prilog stariji, makar sam ga ja slušao prije nekoliko mjeseci u redovno vrijeme kada se inače emitira na HR1. Ali neki tragovi o prilogu su sigurno ostali.

aben wrote:nemoš mašte, 
ako ne postoji uređaj koji će kontrolirati misli, unda će se to činiti na stor nočin. činovnik će ekstrapolirati tvoje misli i jednostavno odrediti kaznu.

Eh da. :) Tako to ide kada se distopijske predodžbe uzimaju preozbiljno. :)
Dobro, to je u nekim proteklim vremenima bila prilično česta pojava, ali u današnjim zapadnim demokracijama to jednostavno nije moguće, bar ne kao česta i redovna pojava. Možda tek kao rijetki pojedinačni incident.
Doduše, nije isključeno da se ponove okolnosti kada bi se ta praksa mogla pojaviti, ali to za sad ne izgleda mogućim, ili barem ne osobito realnim.
Pojave poput talibana u Afganistanu ili ISIL-a ipak ne spadaju u tu priču, bar dok zapadne demokracije ne počnu slijediti njihove kulturološke okvire odnosno politike.

ne razumin zoč se saplićeš,

ako se u nekoj religijskoj tradiciji neka vičera kontinuirano održava, unda jena koja se održala prije dvi iljade godin ni ni zanja ni posljednja. koliko god religije imalepravo na tumačenje svojih običaja, nemaju  na tumačenje jezika, niti lravo na kršenje logike. 



profesora na fakultetu razapinju jer ne želi izgovarati zakonom propisane riči, a ti ne vidiš problijem. ok, možda je vrime za pojačati grijanje vode.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/3/2017, 22:44

kic wrote:
aben wrote:a znun, 
imun flat, ča. trenutno mi gosti spu u dnevnin, pa ne mkrin do konpa...

šta ću ja s tebom :p

http://www.mediafire.com/file/pqt0pqmo4sb6wyy/Polaris_txt_.rar
srce si, dragi, meni bi tribalo po ure da je nojdin!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/3/2017, 22:44


gay
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/3/2017, 22:45

e, jebenti, u raru je:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/3/2017, 22:46

ionako povločin pohvalu, ungaying

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/3/2017, 22:47


reko sam ti, oš da prebacim u pdf i uploadam?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/3/2017, 22:49

aben wrote:ako se u nekoj religijskoj tradiciji neka vičera kontinuirano održava, unda jena koja se održala prije dvi iljade godin ni ni zanja ni posljednja.

Ne, nego nije zadnja nego je u to vrijeme bila samo posljednja. :) Zato je i prozvana posljednjom. :P :D

aben wrote:koliko god religije imalepravo na tumačenje svojih običaja, nemaju  na tumačenje jezika, niti lravo na kršenje logike.

Imaju pravo na svoje jezične tradicije, ali ja tu svakako ne vidim nikakvo kršenje logike, druga je priča što ti brkaš pojmove kao što su zadnji i posljednji. :P :D

aben wrote:profesora na fakultetu razapinju jer ne želi izgovarati zakonom propisane riči, a ti ne vidiš problijem. ok, možda je vrime za pojačati grijanje vode.

A gle, ovdje ne znam konkretan kontekst pa tako niti je li riječ o realnom problemu ili ne. A opet, možda je stvarno vrijeme za povećati temperaturu vode, međutim, kako ljudi ipak nisu žabe, nešto si mislim da će takav potez ipak izazvati neke reakcije koje oni koji reguliraju temperaturu vode vjerojatno ipak ne očekuju, zato ih je najbolje uhvatiti tako nespremne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/3/2017, 22:51


http://www.mediafire.com/file/op28zacy4gbu1ky/Lem+Stanislav+-+Eden.pdf
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/3/2017, 22:59

srce si, ipak!

speare, grin ća. dojdi sutra jepeta, 
moje strpljenje sa socijalistima je neograničeno. i wull not sleep, i will not eat, i will not rest untill i siccede. posljednja vičera je točna a ppsljednji sud je grješka? kolariću, paniću,
laku noć!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 7 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 50 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 28 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum