ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Guest Sat 11 Mar - 10:54

dzango wrote:
pismejker wrote:
pizzon wrote:
pismejker wrote:
pizzon wrote:

to kad bi vi odlucivali
uffff..MI da odlucujemo,bilo bi nes trece,ali nije nas problem vas na Balkanu... :cleanteeth
Crna gora je jos od ostataka drzavica koje nisu u _Uniji,najurednija..,vi,odnosno Srbija moze posluziti Europi samo kao deponij 3. i4. razredne robe,koja ne moze proci u europi,kao i odlagaliste raznoraznih stetnih materija..Jos prije nekoliko godina kad sam bio u Srbiji,a kuku lele...zivi jad,kao da sam sjeo u De Loren i beknuo se u fjučer...zaglavili vam satovi negdje u 80tim,sva ekonomija u kurcu,ono sto jos dela na nivou produkcije i tehnologije ,kao u staroj Jugi..i to ovo u vecim i oko vecih gradova..vise od 30 km od Begeja,Kovin primjer,ziva jeza..sve retro..malo podalje centra ispred kuca travurina i pola metra,nije da mi bas to smeta,volim taj stih,ali,hocu reci,sve zamrlo..lokalni hotelcic,svaka cast na poudi i odnosu,dajem 10ku,ali sve nekako otuzno mimo toga..curke od 17-18 godina sjede u hotelskom restacu,pijuckaju neko pitje..i snimaju goste i ...,ne bih dalje,da ne mislis da zelim vrijedjati..Uglavnom,..kakogod...nemam ja nis protiv da udjete,i bar jedan sloj ljudi se spasi,makar i lopovlukom nad vlastitim naodom,ali ako mislite da ce vam svim cvijece cvasti,debelo si se zaebo.. :cleanteeth
procitaj mslo sta zap. mediji pisu
o c.gori, kojoj zelim sve najbolje.
za tvoj, vas, utisak o srbiji, savrseno
me zabole q
boleo ne boleo kurac,ipak ovisite o stranim investicijama,a ovakvim izjavama o kurcu,nece ih bas niti biti..sto zapadni mediji pisu..?pa papir trpi sve,jel,mozemo naci ono sto nam se svidja i ono sto nam se ne svidja i odabrati..nebitno..poradite vi na kurcobolji,jerbo strane investicije nemaju nacionalni predznak..
Kod nas i nemaju. To imaju samo u HR.
s ovim se moram sloziti..Odbiti 50 milijardi dolara investicija..To je ravno nacionalnoj izdaji,ali tupsoni,to ne kuze..nece oni kurca sa "komunjarama" (Kinezi) da imaju.. lol!

Guest
Guest


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Oh_Femder Sat 11 Mar - 11:05

Budalaštine. SFRJ je nastala i opstala 45 godina jer je Churchill zaključio da je tovariš Ćita sposoban zavesti reda u balkanskoj vukojebini, s kojom se čak ni Džugašviliju nije mililo prljati ruke. Da ne spominjem da mu je Winston na vrijeme javio da se sprema ruska atomska bomba, pa da bi sad bio pravi trenutak da se 'velikom bratu' da vritnjak u prkno. Što je već 48-e značilo početak kraja istočnog bloka, a nama zauzvrat izdašne kredite zapadnih banaka, sve dok, naravno, bravar nije ritnuo nogom o hamper.

Tužno je da su narodi na ovim prostorima toliko degenerični da se nisu mogli ljudski dogovoriti na vlastitu dobrobit. Tužno, velim, ali to je činjenično stanje. Priglupo bi naime bilo da se sada izvlačimo na onu: 'zavadili nas da bi sad nama mogli vladati'. Nije nas (rvatine, srbendure, bosančerose...) nitko trebao zavađivati, jer ako ima jedna stvar u kojoj smo mi eksperti (a tu podjednako mislim na rvatine, srbendure, bosančerose...), onda je to nagon da sve sjebemo jer onda bar možemo kukumavčiti, a od kukumavčenja nad vlastitom prokletom sudbinom (- Ajme meni, bidna li sam ti...) nama nema ničeg dražeg. Netko je tu u cijeloj priči manje, a netko više kriv (ovisno iz perspektive kojeg nacionalnog svinjca se pogleda), ali stvar je jasna: SFRJ je bila Science Fiction projekt, a danas je nepovratna prošlost.


Last edited by Oh_Femder on Sat 11 Mar - 11:08; edited 1 time in total
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Guest Sat 11 Mar - 11:07

20+..izvrstan post..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Guest Sat 11 Mar - 11:09

Velika Britanija je podnošljiv oblik "Jugoslavije". Jugoslavija je propala kao i Sovjetski savez, tako da ova budala bulazni. Propala je 1. zbog kom.doktrine 2. zbog srpskog hegemonizma 3. zbog volje da svatko ide svojim putem, a tu mislim na Hrvatsku i Sloveniju.


Ponešto kvalitetnu ideju Konfederacije je zamijenio projekt Velike Srbije, a koji je rezultirao bombardiranjem iste i amputacijom Kosova.  

Kuknjava press.rs
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Regoč Sat 11 Mar - 11:16

kaja wrote:pa kada vidim tko danas vlada i kako nas pljačkaju točno i meni dođe žao nije ostala...
Soro, jesi provalila u Kajin račun?

_________________
Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Guest Sat 11 Mar - 11:16

kaja wrote:pa kada vidim tko danas vlada i kako nas pljačkaju točno i meni dođe žao nije ostala...
Ovo je još dobro kako je bilo, inače taj pljačkaški mentalitet je upravo posljedica jugoslavije i njenih vrijednosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Guest Sat 11 Mar - 11:19

tre911 wrote:
kaja wrote:pa kada vidim tko danas vlada i kako nas pljačkaju točno i meni dođe žao nije ostala...
Ovo je još dobro kako je bilo, inače taj pljačkaški mentalitet je upravo posljedica jugoslavije i njenih vrijednosti.
 Prije toga su svi narodi na Balkanu bili uzor u ispravnom i postenom zivljenju..daj ne seri molim te... :cleanteeth Vjetrometina ste pljackasa,drumskih razbojnika,oportunista i mutikasa,nadalje je Asilovski dobro sazeo..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Guest Sat 11 Mar - 11:24

pismejker wrote:
tre911 wrote:
kaja wrote:pa kada vidim tko danas vlada i kako nas pljačkaju točno i meni dođe žao nije ostala...
Ovo je još dobro kako je bilo, inače taj pljačkaški mentalitet je upravo posljedica jugoslavije i njenih vrijednosti.
 Prije toga su svi narodi na Balkanu bili uzor u ispravnom i postenom zivljenju..daj ne seri molim te... :cleanteeth Vjetrometina ste pljackasa,drumskih razbojnika,oportunista i mutikasa,nadalje je Asilovski dobro sazeo..
Naravno da je taj mentalitet došao sa bizantincima kroz jugoslaviju, takav mentalitet nije postojao u AU čiji dio smo bili stoljećima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Oh_Femder Sat 11 Mar - 11:27

pismejker wrote:
tre911 wrote:
kaja wrote:pa kada vidim tko danas vlada i kako nas pljačkaju točno i meni dođe žao nije ostala...
Ovo je još dobro kako je bilo, inače taj pljačkaški mentalitet je upravo posljedica jugoslavije i njenih vrijednosti.
 Prije toga su svi narodi na Balkanu bili uzor u ispravnom i postenom zivljenju..daj ne seri molim te... :cleanteeth Vjetrometina ste pljackasa,drumskih razbojnika,oportunista i mutikasa,nadalje je Asilovski dobro sazeo..
U Krležinim Zastavama se jedan srpski general čudom čudi da 'rvati oće van iz Austro-Ugarske, a u isti koš sa Srbima i ostalima. - Pa vama, bre - veli on - vozovi dolaze po voznom redu ko švicarsi sat. Kod nas, brate, kasne po tri dana. U polasku.

_________________
Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Nikon-10
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Guest Sat 11 Mar - 11:27

tre911 wrote:
pismejker wrote:
tre911 wrote:
kaja wrote:pa kada vidim tko danas vlada i kako nas pljačkaju točno i meni dođe žao nije ostala...
Ovo je još dobro kako je bilo, inače taj pljačkaški mentalitet je upravo posljedica jugoslavije i njenih vrijednosti.
 Prije toga su svi narodi na Balkanu bili uzor u ispravnom i postenom zivljenju..daj ne seri molim te... :cleanteeth Vjetrometina ste pljackasa,drumskih razbojnika,oportunista i mutikasa,nadalje je Asilovski dobro sazeo..
Naravno da je taj mentalitet došao sa bizantincima kroz jugoslaviju, takav mentalitet nije postojao u AU čiji dio smo bili stoljećima.
Ima i toga,mora se priznati..cak do DR-a,u RH je bilo potpuno drugacija situacija,no kad su Izbosne pohrlili izbjeglice,donijeli su jako "lijepe" obicaje sa sobom.OPET,i za takovo sto je potrebno pogodno tlo,da ta sranja izniknu i razviju..Dobro,i prije rata se "raja" podrijetlom Izbosne,vec usancila u raznim drzavnim i proizvodnim jedinicama..dosli su mu nes kao Katalizator...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Guest Sat 11 Mar - 11:28

Oh_Femder wrote:
pismejker wrote:
tre911 wrote:
kaja wrote:pa kada vidim tko danas vlada i kako nas pljačkaju točno i meni dođe žao nije ostala...
Ovo je još dobro kako je bilo, inače taj pljačkaški mentalitet je upravo posljedica jugoslavije i njenih vrijednosti.
 Prije toga su svi narodi na Balkanu bili uzor u ispravnom i postenom zivljenju..daj ne seri molim te... :cleanteeth Vjetrometina ste pljackasa,drumskih razbojnika,oportunista i mutikasa,nadalje je Asilovski dobro sazeo..
U Krležinim Zastavama se jedan srpski general čudom čudi da 'rvati oće van iz Austro-Ugarske, a u isti koš sa Srbima i ostalima. - Pa vama, bre - veli on - vozovi dolaze po voznom redu ko švicarsi sat. Kod nas, brate, kasne po tri dana. U polasku.
e jebi ga... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Regoč Sat 11 Mar - 11:30

Jugoslavija bi bila ništa, sve da je i opstala. Živjela je na američkim kreditima da bi bila pokazna zemlja članicama komunističkoga svieta da se može živjeti bez SSSR-a. Kad je nestal SSSR, nestalo je razloga održavati Jugoslaviju. Jedan primjer. Zapadne zemlje nisu smjele izvoziti nuklearnu tehnologiju na Istok. Zato su Francuzi tu tehnologiju prodali Đuri koji je od toga stvoril TIPNO/PIPNO i prodaval "svoju" tehnologiju SSSR-u. Kad su restrikcije ukinute, Francuzi su prodavali izravno SSSR-u, a TIPNO je nestalo.

_________________
Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by vuksadinare Sat 11 Mar - 11:41

dzango wrote:Bila bi raspad kao što je i tada bila. Doduše, nije ni sada bolje. Meni žao jedino zbog košarke.
..meni jedino zbog navijaca...i adrenalinskih odlazaka na gostovanje u beges,novi sad,sarajevo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by vuksadinare Sat 11 Mar - 11:44

ja se isto ne mogu nacudit da smo izasli iz austrije...jebo vas balkan da vas jebo...sto su tako miomirisi krcmi bili privlacni
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by vuksadinare Sat 11 Mar - 11:46

najveci zagovornici jugoslavenstva bogu dane su krali u krcmama i birtijama..u zagusljivom dimu i alkoholnim i prdeskim isparavanjima..ali lopatu im u rukama nisi mogao vidjet
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Oh_Femder Sat 11 Mar - 11:48

Regoč wrote:
Jugoslavija bi bila ništa, sve da je i opstala. Živjela je na američkim kreditima da bi bila pokazna zemlja članicama komunističkoga svieta da se može živjeti bez SSSR-a. Kad je nestal SSSR, nestalo je razloga održavati Jugoslaviju....
Naravno. Juga je pala istovremeno kad i istočni blok. Druga posljedica činjenice da su Ameri dobili hladni rat je ta da se nije moglo dopustiti Rusima, koji su ga izgubili, da u trenutku poraza preko Srba prošire svoju zonu utjecaja na područje koje ameri smatraju svojom prćijom. 

Ameri su, kao što rekoh, pobijedili u tom ratu, pa su kao i svi pravi pobjednici diktirali kako će se odvijati rastava braka između nas bedaka. Za razliku od nas Hrvata koji nakon povijesne pobjede u domovinskom ratu ne diktiramo ama baš ništa u vezi vlastite sudbine ;P

_________________
Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Nikon-10
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Trinity Sat 11 Mar - 11:52

Čime se vi bakćete. :popcorn
Crkotinom.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Serbinho-3 Sat 11 Mar - 11:55

Realno Evropa je goli .....
Francuska ok kao sklapa neke dizajn ispred vremena automobile, avionske motore i moderne vozove, Italija moda, Nemacka one njihove automobile bez dizajna, koji vise i nisu izdrzljivi kao nekada.
Nego da ne sirim pricu, jedino Ukrajina me iznenadjuje, jer upravo po meni oni trebaju biti Evropska ekonomska sila, jer imaju toliko zemlje da proizvode hranu a tu se opet najvise nesto desava, svi se hrane, ne voze se svi u modernim vozovima, automobilima, avionima.
Jugoslavija, ista je bila ekonomski vezana i za Irak, Libiju i ove iz Grupe 77.
Glupo je bilo napustiti tu poziciju i trcati za ovima u Evropi, jer si kao mercedes, spao na trabanta, koji gleda Rumunima u ledja, istim onima, kojima su se do juce smejali.
Gomila trzista za plasman robe, usluga i neverovatno da jedan JAT tada nije drzao te destinacije, vec Swiss, Air France, Sabena i ostali.
Unutrasnje prilike u Jugi ne bih komentarisao ovom prilikom, ali da je Juga iznutra funkcionisala, mogla je preko Grupe 77 biti numero uno in Europa.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by vuksadinare Sat 11 Mar - 11:57

juga nije mogla funkcionirati..jer jedan vasionski narod je htio sefovatimalo vise..drugi se bas sa time nisu slagali..ito je to..pocetak i kraj price..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Serbinho-3 Sat 11 Mar - 12:08

Recimo Energoprojekt je gradio po masi zemalja Grupe 77.
Vidim da i sada nesto grade a ko stavi malo prst na celo i zapita se, da li bi njih pustio neko u UK, FRA ili Nemacku da gradi kapitalne projekte.
Ovako, trcis negde za metlom a ostavljas pozicije gde mozes biti gospodin, pa ti se i Rumuni kasnije smeju.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Serbinho-3 Sat 11 Mar - 12:09

Energoprojekt Gana, grade neku AIR Cargo Centar, nema ni kod nas a ni u vecem delu Evrope.

http://plutonlogistics.com/avio-transport/foto-predstavljamo-vam-ghana-airport-kargo-centar-koji-gradi-srpski-energoprojekt/
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Jugoslavija bi danas bila svetska sila - Page 3 Empty Re: Jugoslavija bi danas bila svetska sila

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum