ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plin će poskupjeti jer smo se na to obvezali Bruxellesu (čitaj Briselu)

Go down

Plin će poskupjeti jer smo se na to obvezali Bruxellesu (čitaj Briselu) Empty Plin će poskupjeti jer smo se na to obvezali Bruxellesu (čitaj Briselu)

Post by provocator 16/2/2017, 22:40

Uistinu pozorno pratim ove najave oko poskupljenja plina i struje.
I pazi ti spike... Mi plin MORAMO poskupjeti bez obzira što ga proizvodimo skoro polovinu od ukupne potrošnje... Na to smo se obvezali Briselu?! Mojne me karat!
Tibogmater i Briselu i našim političarima i našoj suverenosti.


Sad se sjećam kak me je marcellus uvjeravao kako i koliko smo napredovali kad sam to pitanje postavio nakon šest mjeseci našeg punopravnog članstva u EU.
Marcellus... nabijem te nacurac!

JL

_________________
Plin će poskupjeti jer smo se na to obvezali Bruxellesu (čitaj Briselu) Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Plin će poskupjeti jer smo se na to obvezali Bruxellesu (čitaj Briselu) Empty Re: Plin će poskupjeti jer smo se na to obvezali Bruxellesu (čitaj Briselu)

Post by provocator 16/2/2017, 23:04

Na forumu, još onom umrlom NET-ovom, sam pisao o gospodinu Molaku koji je jedan jedini put imao prilike gostovati na nekoj od televizija. 

Spomenuti gospodin je tada još govorio: Proizvodnja plina na području Hrvatske (2002. do 2007.) zadovoljava 73-95 % potrošnje plina u Hrvatskoj (prema službenim podacima), ali se zbog "mudrih" osoba i ugovora i do 33% proizvedenog plina izveze u Italiju (trošak Talijana prakticki je cijena proizvoðenja), pa se stoga izvezeno mora nadoknaditi uvozom plina iz Ruske federacije po cijeni 6-8 puta višoj nego je ona po kojoj ga dobivaju Talijani.

Cijena plina za kućanstva u Hrvatskoj s obzirom na kupovnu moć stanovnika među najvišima je u svijetu. Tvrdnja onih koji ga poskupljuju da je plin skuplji u Austriji i Mađarskoj nipošto ne znači da ga treba poskupjeti i u Hrvatskoj. Austrija je 2007. 84%, a Mađarska 89% svojih potreba zadovoljavala uvozom skupog plina, a Hrvatska je zadovoljavala 87,4% svojih potreba proizvodnjom u Hrvatskoj (čija proizvodna cijena je najmanje 8 puta niža od one po kojoj plin prodaje npr. Ruska federacija).

_________________
Plin će poskupjeti jer smo se na to obvezali Bruxellesu (čitaj Briselu) Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum