ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by RayMabus 6/2/2017, 15:08

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Arhitekticafacebooooooook
Foto: Facebook
JOŠ PROŠLE godine su mediji javljali kako iz Hrvatske svakog tjedna iseljava po tisuću građana. I dok većinu čine nezaposleni koji doslovce trbuhom za kruhom odlaze uglavnom u Njemačku i Irsku, jedan broj emigranata odlazi iz razloga koji nisu uvijek isključivo ekonomski.

Jedna od njih je ugledna zagrebačka arhitektica i urbanistica Tea Horvat, koja je za Deutsche Welle objasnila zašto više ne osjeća kao da u Hrvatskoj pripada i zašto ovdje više ne vidi svoju budućnost.

"U jednom trenutku smo mi kao obitelj priznali sami sebi da ovdje perspektive nema i da su sve što postoji, samo velike nade i optimizam koji nikako da se ostvare. Pitanje je gdje čovjek može disati punim plućima, za sve ono što želi, u svom poslu, za svoju obitelj. Došli smo do zaključka da Hrvatska to za nas nije", kaže ova bivša dugogodišnja članica Izvršnog odbora Društva arhitekata Zagreba, i predsjedništva Udruženja hrvatskih arhitekata.

"Tu više nema nikakvih vrijednosti"

"U Hrvatskoj je bitno čiji si, a ne kakav si i koliko si stručan. O slobodi mišljenja da ne govorimo", kaže objašnjavajući razloge svog nezadovoljstva. Smatra da je Hrvatska u posljednjih 20 godina, od rata, imala veliku šansu napraviti zemlju i društvo koje ima kontinuirani prosperitet, ali je to prokockala. Ujedno smo, kaže, u svim segmentima izgubili sustav vrijednosti, što je dobro, što je loše, što je kvaliteta, a što nije.

"To ide od onog osnovnijeg, od kućnog odgoja, od onoga što te roditelji nauče, da trebaš biti marljiv, da trebaš učiti, širiti horizonte, biti obazriv prema drugima, da je pristojno reći dobar dan i doviđenja, taj cijeli sustav koji ti netko usadi i vjeruješ da je to ispravno. A onda shvatiš da društvo u kojem živiš ne samo da nema takve vrijednosti, nego nema nikakve. Zato znanstvenik svjetskog glasa, Ivan Đikić, ne može ući u HAZU, ali ministar znanosti može plagirati znanstveni rad", kaže Tea Horvat.

"Svi mi plaćamo porez koji netko drugi troši"

"Prijelomni trenutak je bio kad čovjek shvati da su svi strahovi, izazovi kretanja ispočetka u novoj sredini, promjena okruženja, zajednice obitelji i prijatelja, gubitak tog malog svemira u kojem se krećeš, puno manje loše od toga da ostaneš tu i kontinuirano se osjećaš kao da ne pripadaš i potrošiš ostatak života na takvu situaciju", objašnjava  za Deutsche Welle odluku o odlasku. Ističe i vrlo praktičnu stranu:

"Svi mi plaćamo porez koji netko drugi troši na način koji nam je apsolutno neprihvatljiv i koji nama i kao poduzetnicima i kao građanima ne osigurava ništa. Niti nam kao građanima daje kvalitetu života niti firmi daje pravnu ili bilo kakvu drugu vrstu sigurnosti", dodaje.

"Tko je u Hrvatskoj sretan?"

"Mi sada nakon odluke da odlazimo radimo sve one potrebne predradnje da možemo prebaciti poslovanje i svoje živote u neku od zemalja koje su nam interesantne jer ćemo u njima moći profesionalno disati punim plućima. Ja ne znam nikoga tko je u Hrvatskoj potpuno zadovoljan i sretan i tko smatra da ovdje ne treba ništa mijenjati. Ipak, odlazak mnogi gledaju kao poraz i smatraju da su ovdje u poznatom i na sigurnom. Moja je teza da ovdje više ništa nije 'poznato' i 'sigurno'."

Hrvatsku je prema nekim procjenama koje su se pojavile u medijima u proteklih pet godina napustilo čak 10.000 informatičara, a prema podacima Hrvatske liječničke komore, od stupanja Hrvatske u EU, zemlju je napustilo i više od 500 liječnika, a taj je broj svakim danom sve veći. Broj medicinskih sestara, znanstvenika, inženjera se i ne zna.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ugledna-arhitektica-odlazi-iz-hrvatske-prokockali-smo-sansu-od-hrvatske-uciniti-pristojnu-zemlju/948754.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 175454
2014-04-11


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by RayMabus 6/2/2017, 15:12


"Prijelomni trenutak je bio kad čovjek shvati da su svi strahovi, izazovi kretanja ispočetka u novoj sredini, promjena okruženja, zajednice obitelji i prijatelja, gubitak tog malog svemira u kojem se krećeš, puno manje loše od toga da ostaneš tu i kontinuirano se osjećaš kao da ne pripadaš i potrošiš ostatak života na takvu situaciju"
, objašnjava  za Deutsche Welle odluku o odlasku. Ističe i vrlo praktičnu stranu:

"Svi mi plaćamo porez koji netko drugi troši na način koji nam je apsolutno neprihvatljiv i koji nama i kao poduzetnicima i kao građanima ne osigurava ništa. Niti nam kao građanima daje kvalitetu života niti firmi daje pravnu ili bilo kakvu drugu vrstu sigurnosti", dodaje.

:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175454
2014-04-11


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by RayMabus 6/2/2017, 15:14

RayMabus wrote:
"Prijelomni trenutak je bio kad čovjek shvati da su svi strahovi, izazovi kretanja ispočetka u novoj sredini, promjena okruženja, zajednice obitelji i prijatelja, gubitak tog malog svemira u kojem se krećeš, puno manje loše od toga da ostaneš tu i kontinuirano se osjećaš kao da ne pripadaš i potrošiš ostatak života na takvu situaciju"
, objašnjava  za Deutsche Welle odluku o odlasku.

:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175454
2014-04-11


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by vuksadinare 6/2/2017, 15:15

ray ti ili si dobio cipelu s posla..ili su ti smanjili placu....?..nesto je..od toga.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99021
2015-09-08


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by prckov 6/2/2017, 15:17

evribadi na livadi

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by Guest 6/2/2017, 15:18

meni paše iseljavanje.. 

manje konkurencije oko radnih mjesta,  proslo lito  meni mobitel zvonio nekoliko puta gdje mi se nudilo posao... 

ovo lito , ulažem u jedan tečaj 20 000kn, planiram radit za dosta veću lovu... uz malo sreće biti će rast turističke navale, a radne snage će biti manje.. meni =veća lova
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by vili40 6/2/2017, 15:19

vuče,tebi još nije jasno da su nam državu doveli u gadnu bananu koja još malo pa će se posušiti?
vili40
vili40

Male
Posts : 10712
2015-08-02


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by Guest 6/2/2017, 15:19

iseljavanje je dobra stvar za jebačinu.. najviše iseljavaju muškarci fertilne dobi, u većem postotku nego cure, pa ono doslovno od mojih frendova koji nisu jebali godinama, sada ih pičke opsjedaju.. jer vidi se da se hrpa muškaraca iselila, a pičaka već ima sada više.. što je opet dobro.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by RayMabus 6/2/2017, 15:21

vuksadinare wrote:ray ti ili si dobio cipelu s posla..ili su ti smanjili placu....?..nesto je..od toga.. :)

@vuksadinare wrote:...sto je ray ali si dobio cipelu sa posla?
Normalno kad sam im razbio pola inventara ...evo kaže šef 8500 kuna štete.....al ok bitno da nema krivicne tj dogovorit cemo se i svak na svoju stranu.

Odo ja u Švabiju ....skupljat staž ...jebo ti ovo ovdje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175454
2014-04-11


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by Guest 6/2/2017, 15:22

namjerno ili slučajno.. vozi viljuškar i zabio se u regal sa robom?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by RayMabus 6/2/2017, 15:22

vili40 wrote:vuče,tebi još nije jasno da su nam državu doveli u gadnu bananu koja još malo pa će se posušiti?
Njemu nije nama je ....kad je HDZ uspio sastavit vladu a da može bez MOSTa meni je sve bilo jasno ....nemam te četri godine na raspolaganju do iducih izbora.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175454
2014-04-11


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by RayMabus 6/2/2017, 15:24

Pinochet wrote:zašto si porazbija?
Zato šta mi nedižu placu , zato jer su mi dali 300 kuna božnice i odma uzeli da podmire manjak ,,,,zato šta radim 10 godina a nisu digli plaču dakle jebe ih se zatebe i jer je kuna devalvilara i cijene išle gore a placa samo stoji i još traže da mi podmirimo manjkove od svoje love...zato jer su bezobrazni ....zato šta mi ih je više pun kuraz jer misle da im moraš placat jer su ti eto dali posao....zato šta misle da sam glup ....sad sam ih prenerazija ...mrš.


Last edited by RayMabus on 6/2/2017, 15:26; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175454
2014-04-11


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by vuksadinare 6/2/2017, 15:25

vili40 wrote:vuče,tebi još nije jasno da su nam državu doveli u gadnu bananu koja još malo pa će se posušiti?
..pa kako evo bdp raste..proizvodnja..raste..brodogradnja posla ko u prici..turizam...vojna industrija u porastu..opg-ovi cvatu..a svi kukaju..pa kako to :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99021
2015-09-08


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by RayMabus 6/2/2017, 15:28

Pinochet wrote:namjerno ili slučajno.. vozi viljuškar i zabio se u regal sa robom?
Izrazito namjerno ....rukama i nogama ....zato sad odam na štakama i cili san nabiven ....ležim u krevetu ....nemogu mrdnit ....natega sve mišice od udaraca ....šake su mi raskrvaljene a noge natecene .....posebno liva ...ova desna je još ok.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175454
2014-04-11


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by prckov 6/2/2017, 15:28

Pinochet wrote:iseljavanje je dobra stvar za jebačinu.. najviše iseljavaju muškarci fertilne dobi, u većem postotku nego cure, pa ono doslovno od mojih frendova koji nisu jebali godinama, sada ih pičke opsjedaju.. jer vidi se da se hrpa muškaraca iselila, a pičaka već ima sada više.. što je opet dobro.
I tako velis, kurci iselili

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by Guest 6/2/2017, 15:32

RayMabus wrote:
Pinochet wrote:zašto si porazbija?
Zato šta mi nedižu placu , zato jer su mi dali 300 kuna božnice i odma uzeli da podmire manjak ,,,,zato šta radim 10 godina a nisu digli plaču dakle jebe ih se zatebe i jer je kuna devalvilara i cijene išle gore a placa samo stoji i još traže da mi podmirimo manjkove od svoje love...zato jer su bezobrazni ....zato šta mi ih je više pun kuraz jer misle da im moraš placat jer su ti eto dali posao....zato šta misle da sam glup ....sad sam ih prenerazija ...mrš.

pa nisi treba razbijati, trebao si reći da ideš ča i adio..

tako u ovoj zadnjoj firmi, ja sam radio za 3000kn(+ovaj moj online business koji donosi minimalno 2 puta toliko :D ) , i radio sam super, hvalio me direktor, gazda, ali sam im rekao da idem dalje, da ulažem lovu u nešto drugo, da meni je bilo OK na poslu(pa bilo je OK , dobri su odnosi ali plaća je 0 bodova) kaže on meni, nema frke, nema ljutnje, ako budeš tija mozes se javit i vratit.. 

tako i ti, trebao si reći, slušaj, ovo se meni ne isplati, bla bla , odoh.. ne odmah razbijati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by RayMabus 6/2/2017, 15:34

Pinochet wrote:
RayMabus wrote:
Pinochet wrote:zašto si porazbija?
Zato šta mi nedižu placu , zato jer su mi dali 300 kuna božnice i odma uzeli da podmire manjak ,,,,zato šta radim 10 godina a nisu digli plaču dakle jebe ih se zatebe i jer je kuna devalvilara i cijene išle gore a placa samo stoji i još traže da mi podmirimo manjkove od svoje love...zato jer su bezobrazni ....zato šta mi ih je više pun kuraz jer misle da im moraš placat jer su ti eto dali posao....zato šta misle da sam glup ....sad sam ih prenerazija ...mrš.

pa nisi treba razbijati, trebao si reći da ideš ča i adio..


tako i ti, trebao si reći, slušaj, ovo se meni ne isplati, bla bla , odoh.. ne odmah razbijati
Jel ? A šta misliš zašto me vojna psihijatrica pustila na ljeto kuci tri miseca ranije ?

Zato šta sam normalan valjda.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175454
2014-04-11


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by vuksadinare 6/2/2017, 15:37

a znate sto cu vam jos reci.i ovo vrijeme cudljivo..lijepo vrijeme i sunce na kapaljku...vec skoro dva mjeseca gotovo da ga i nema...jbg..i to jso vise uzrokuje depru
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99021
2015-09-08


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by Guest 6/2/2017, 15:37

vuksadinare wrote:a znate sto cu vam jos reci.i ovo vrijeme cudljivo..lijepo vrijeme i sunce na kapaljku...vec skoro dva mjeseca gotovo da ga i nema...jbg..i to jso vise uzrokuje depru
ovdje u dalmaciji non stop sunce..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju" Empty Re: Ugledna arhitektica odlazi iz Hrvatske: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum