ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se ispisati iz Crkve

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by IL Risorto 27/11/2016, 15:56

govinda wrote:
danni1 wrote:Super su ovi otpadnici. Plate javnog bilježnika,plate popu za nekakav papir od kojeg nemaju nikakve koristi.
Ostaju upisani gdje su i bili samo uz opasku da su otpad.
Javni bilježnici uzeli pare,popovi uzeli pare budale dale pare za bezvrijedan papair.
Vaš upis u crkvu isto kao i vaš ispis iz iste nema nikakav svjetovni značaj,pravni ili kakav god, to ima samo duhovno značenje.
Otprilike vam je to maloumno kao da odeš državnom bilježniku tražiti potvrdu da ne vjeruješ u deda mraza i platiš 50kn za taj dokument.
Bas...ako nece da bude katolik ili bilo kakav vjernik zar mu treba javni biljeznik za to? U Njemackoj je to ok, placa se crkveni porez pa treba potvrda o ispisu koju odneses poreznicima ali u Hrvatskoj je ovo debilana..
U biti da.Taj papir nema nikakav svjetovni značaj,jednako kao ni krsni listi,izuzev neki simbolički,no raskrstiti s crkvom ili religijskom zajednicom se može i prelaskom ili inicijacijom u neku drugu religiju ili duhovnu praksu.
Čini mi se kako je ova ispisnica iz crkve možda najpoželjnija za deklarirane ateiste,jer kako god je 90tih. krštenje bilo pomodarstvo tog vremena,tako će možda i ova ispisnica iz crkve biti moda ovog vremena.

IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by jastreb 27/11/2016, 15:58

Iknar je gay wrote:
govinda wrote:
danni1 wrote:Super su ovi otpadnici. Plate javnog bilježnika,plate popu za nekakav papir od kojeg nemaju nikakve koristi.
Ostaju upisani gdje su i bili samo uz opasku da su otpad.
Javni bilježnici uzeli pare,popovi uzeli pare budale dale pare za bezvrijedan papair.
Vaš upis u crkvu isto kao i vaš ispis iz iste nema nikakav svjetovni značaj,pravni ili kakav god, to ima samo duhovno značenje.
Otprilike vam je to maloumno kao da odeš državnom bilježniku tražiti potvrdu da ne vjeruješ u deda mraza i platiš 50kn za taj dokument.
Bas...ako nece da bude katolik ili bilo kakav vjernik zar mu treba javni biljeznik za to? U Njemackoj je to ok, placa se crkveni porez pa treba potvrda o ispisu koju odneses poreznicima ali u Hrvatskoj je ovo debilana..
U biti da.Taj papir nema nikakav svjetovni značaj,jednako kao ni krsni listi,izuzev neki simbolički,no raskrstiti s crkvom ili religijskom zajednicom se može i prelaskom ili inicijacijom u neku drugu religiju ili duhovnu praksu.
Čini mi se kako je ova ispisnica iz crkve možda najpoželjnija za deklarirane ateiste,jer kako god je 90tih. krštenje bilo pomodarstvo tog vremena,tako će možda i ova ispisnica iz crkve biti moda ovog vremena.
Haha, nepopravljiv si.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by kaya 27/11/2016, 15:59

danni1 wrote:Super su ovi otpadnici. Plate javnog bilježnika,plate popu za nekakav papir od kojeg nemaju nikakve koristi.
Ostaju upisani gdje su i bili samo uz opasku da su otpad.
Javni bilježnici uzeli pare,popovi uzeli pare budale dale pare za bezvrijedan papair.
Vaš upis u crkvu isto kao i vaš ispis iz iste nema nikakav svjetovni značaj,pravni ili kakav god, to ima samo duhovno značenje.
Otprilike vam je to maloumno kao da odeš državnom bilježniku tražiti potvrdu da ne vjeruješ u deda mraza i platiš 50kn za taj dokument.
upravo tako. baš čitam čime se njih 20 u udruzi david bave i ne vjerujem.
kao da ikome na svijetu znači što se njih 20 ispisalo iz crkve a platili su bilježnika i potrošili jedno 100 sati na to.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by kaya 27/11/2016, 16:06

debotoijusto wrote:predsjednik Udruge David Boris Tomojević
a vidim da si je predsjednik sam dao ime David jer Boris Tomojević se nije rodio kao David sigurno.
uostalom da je židov bavio bi se svojom vjerom ili nevjerom a ne borbom protiv KC.
podsjeća me na neke ovdje samoprozvane židove koji su se skoncentrirali na borbu protiv KC, Hrvatske, i Hrvata općenito.
to je možda nešto zarazno...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by IL Risorto 27/11/2016, 16:08

jastreb wrote:
Iknar je gay wrote:
govinda wrote:
danni1 wrote:Super su ovi otpadnici. Plate javnog bilježnika,plate popu za nekakav papir od kojeg nemaju nikakve koristi.
Ostaju upisani gdje su i bili samo uz opasku da su otpad.
Javni bilježnici uzeli pare,popovi uzeli pare budale dale pare za bezvrijedan papair.
Vaš upis u crkvu isto kao i vaš ispis iz iste nema nikakav svjetovni značaj,pravni ili kakav god, to ima samo duhovno značenje.
Otprilike vam je to maloumno kao da odeš državnom bilježniku tražiti potvrdu da ne vjeruješ u deda mraza i platiš 50kn za taj dokument.
Bas...ako nece da bude katolik ili bilo kakav vjernik zar mu treba javni biljeznik za to? U Njemackoj je to ok, placa se crkveni porez pa treba potvrda o ispisu koju odneses poreznicima ali u Hrvatskoj je ovo debilana..
U biti da.Taj papir nema nikakav svjetovni značaj,jednako kao ni krsni listi,izuzev neki simbolički,no raskrstiti s crkvom ili religijskom zajednicom se može i prelaskom ili inicijacijom u neku drugu religiju ili duhovnu praksu.
Čini mi se kako je ova ispisnica iz crkve možda najpoželjnija za deklarirane ateiste,jer kako god je 90tih. krštenje bilo pomodarstvo tog vremena,tako će možda i ova ispisnica iz crkve biti moda ovog vremena.
Haha, nepopravljiv si.
scratch
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by marcellus 27/11/2016, 20:52

inače iz crkve se zapravo nije moguće "ispisati", jer krštenje je čin koji nije moguće poništiti bilo čime, ali u biti je priča bespredmetna jer članstvo u RKC ne povlači nikakve obaveze prema njoj ni bilo kome.

_________________
Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by Yehudi 27/11/2016, 21:01

debotoijusto wrote:Ukratko, za ispis iz Katoličke crkve potrebno je to pismeno zatražiti od župnog ureda u kojem je obavljeno krštenje te isti zahtjev proslijediti i Biskupskom ordinarijatu. Takozvanoj ispisnici, podučavaju aktivisti Udruge David koji u Hrvatskoj imaju najviše iskustva s takvim postupcima, nije naodmet priložiti i Papinu odredbu o istupu iz Crkve (iako bi je trebali imati svi biskupi) te odredbe Ustava, odnosno članke 40. i 41. kojima se jamči sloboda savjesti i vjeroispovijedi i slobodno javno očitovanje vjere ili drugog uvjerenja te po kojem su sve vjerske zajednice jednake pred zakonom i odvojene od države.
A kako bi svima zainteresiranima olakšali pripremu tih formalnosti, u Udruzi David na svojim su stranicama objavili predloške svih tih dokumenata. Također, predlažu i za – zlu ne trebalo – kod javnog bilježnika ovjeriti potpis kako bi se izbjegla bilo kakva sumnja u autentičnost dopisa. No, nitko vam ne brani i ispisnicu s pripadajućim dodacima u Župni ured odnijeti i uručiti osobno. Informacije o trendu i proceduri ispisivanja iz crkve pokusali smo dobiti i od Zagrebačke nadbiskupije, međutim, oni su nam umjesto konretnih odgovora poslali dvjestotinjak stranica dugačak članak Josip Šalković "Otpadnik od vjere".

  DOVOLJNO JE POSLATI POŠTOM PREPORUČENO PISMO U CRKVU DI SI KRŠTEN ( ŽUPU ) 

I U PISMU IZREKOM IZJAVITI DA SE ODRIČEŠ CRKVE I SAKRAMENATA ....................

  PS - TAKO SAM IMA ČUTI
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by Guest 27/11/2016, 21:02

marcellus wrote:inače iz crkve se zapravo nije moguće "ispisati", jer krštenje je čin koji nije moguće poništiti bilo čime, ali u biti je priča bespredmetna jer članstvo u RKC ne povlači nikakve obaveze prema njoj ni bilo kome.

Opći dekret Njemačke biskupske konferencije o istupanju iz Crkve

I. Zbog sekulariziranja crkvenih dobara njemačke su države bile obvezne na materijalnu nadoknadu Crkvi. U 19. stoljeću te su se obveze promijenile i uvelo se plaćanje crkvenoga poreza. Njime danas vjernici osobno plaćaju doprinose za crkvene potrebe. Da bi se ostvarilo i jamčilo osnovno pravo vjerske slobode, da se nitko protiv svoje volje ne vodi kao član Crkve, stvorena je mogućnost da se civilno pravno proglasi 'istupanje iz Crkve.'

Čin istupanja iz Crkve pred nadležnim civilnim uredom predstavlja javni čin namjernog i samovoljnog distanciranja od Crkve i tešku povredu prema kršćanskoj zajednici. Onaj tko se pred nadležnim civilnim uredom iz nekih razloga ipak izjasni da želi istupiti iz Crkve, time krši obvezu čuvanja zajedništva s Crkvom (c. 209 §1 CIC) i obvezu plaćanja financijskih doprinosa Crkvi, kako bi ona mogla izvršavati svoje zadaće (c. 222 §1 CIC i. V. m. c. 1263 CIC).

II. Proglašenje izlaska iz Crkve brine Crkvu i ponukalo ju je na to da se osobi, koja se izjasnila da želi istupiti iz Crkve, uskrati pastoralna skrb.

Proglašenje istupanja iz Crkve ima sljedeće pravne posljedice:

1. Osoba koja je istupila iz Crkve
• ne smije primiti sakramente ispovijedi, pričesti, krizme (potvrde) i bolesničkog pomazanja - osim u smrtnoj opasnosti,
• ne može raditi u crkvenoj službi, niti obnašati funkcije u Crkvi,
• ne može biti krsni, niti krizmani kum,
• ne može biti član župnog, niti biskupijskog vijeća,
• gubi aktivno i pasivno pravo glasa u Crkvi,
• ne može biti član u javnim crkvenim udrugama.

2. Da bi osoba koja je istupila iz Crkve mogla dobiti dopuštenje za crkveno vjenčanje dozvolu mora dobiti od strane mjesnog ordinarija. Ono zahtijeva obećanje o očuvanju vjere i katolički odgoj djece.

3. U slučaju da osoba koja je istupila iz Crkve prije smrti ne pokaže nikakav znak pokajanja, može joj se uskratiti crkveni pogreb.

4. U slučaju da je osoba u crkvenoj službi, na snagu stupaju zakonom propisane crkvene mjere.

5. U slučaju da je osoba vršila crkvenu službu, mora se opozvati crkvena punomoć.

6. Crkveni autoritet poziva onoga, koji je istupio iz Crkve, na razgovor s ciljem njegovoga ponovnog pristupanja Crkvi. Cilj je ponovno pomirenje s Crkvom i povratak punom korištenju prava i obveza. Ako se iz reakcije vjernika, koji je istupio iz Crkve, može zaključiti čin raskola, hereze ili apostazije, ordinarij će poduzeti odgovarajuće mjere.

Pastoralni dopis osobi koja je istupila iz Crkve, neposredno nakon proglašenja istupanja, iz Crkve i razgovor nemaju svrhu odgađanja navedenoga.

U Bresgau, 17. rujna 2012.
Nadbiskup Dr. Robert Zollitsch,
Predsjednik Njemačke biskupske konferencije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by Leviathan2 27/11/2016, 21:12

blago vama,  ja taj problem nemam :D
bogovi su moji neprijatelji i svaki njihov sluga
istina da protiv sluga ne smijem nista, al bogove smo sjebali, ostalo ih jos par  a i oni ce doci na red, 
polako,

_________________
Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by veber 27/11/2016, 21:22

marcellus wrote:inače iz crkve se zapravo nije moguće "ispisati", jer krštenje je čin koji nije moguće poništiti bilo čime, ali u biti je priča bespredmetna jer članstvo u RKC ne povlači nikakve obaveze prema njoj ni bilo kome.
da živiš u njemačkoj ili austriji pitao bi te bi li bio oduševljen plaćati još jedan porez za cure i dečke u crnim haljinama :P

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by Regoč 27/11/2016, 22:42

Debilizaosto gnoji po običaju. Kako mogu osigurati da moj novac ne ide Davidu?

_________________
Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by Guest 27/11/2016, 22:48

Regoč wrote:Debilizaosto gnoji po običaju. Kako mogu osigurati da moj novac ne ide Davidu?
Tvoj novac iovako ionako ide Davidu... jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by Regoč 27/11/2016, 23:15

bogomdani wrote:
Regoč wrote:Debilizaosto gnoji po običaju. Kako mogu osigurati da moj novac ne ide Davidu?
Tvoj novac iovako ionako ide Davidu... jocolor
Da, kako da to spriečim? Ako ovi ne žele pridonositi Crkvi, ni ja ne želim pridonositi njima.

_________________
Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by govinda 27/11/2016, 23:16

Kako se ispisati iz Crkve? Lako, predjes na Islam..no problem..

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by Regoč 27/11/2016, 23:19

govinda wrote:Kako se ispisati iz Crkve? Lako, predjes na Islam..no problem..
Ma, kreteni. Ne ideš na misu, ne krstiš djecu, ne šalješ ih na vjeronauk... kakva ispisnica.

_________________
Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by govinda 27/11/2016, 23:21

Regoč wrote:
govinda wrote:Kako se ispisati iz Crkve? Lako, predjes na Islam..no problem..
Ma, kreteni. Ne ideš na misu, ne krstiš djecu, ne šalješ ih na vjeronauk... kakva ispisnica.
Ma dobro, u Njemackoj ti treba ispisnica radi poreza ali u Hrvatskoj je to faakt debilana..jedino ne znam oko ukopa i tih stvari kako ide sa ateistima, recimo u mjestu gdje nema ateisticka parcela?
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by Regoč 27/11/2016, 23:23

Groblje je općinsko, svatko se može ukopati.

_________________
Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by epikur37 27/11/2016, 23:26

veber wrote:
marcellus wrote:inače iz crkve se zapravo nije moguće "ispisati", jer krštenje je čin koji nije moguće poništiti bilo čime, ali u biti je priča bespredmetna jer članstvo u RKC ne povlači nikakve obaveze prema njoj ni bilo kome.
da živiš u njemačkoj ili austriji pitao bi te bi li bio oduševljen plaćati još jedan porez za cure i dečke u crnim haljinama :P

Ja bez problema...sto puta smo pričali o tome da sam odlučuješ kome ćeš davati taj porez.

Znači nema nametanja nego sam odlučuješ, ja bez problema dam da mi odreže za KC...

Ti daj udrugama za zaštitu životinja, pederima...kaj znam...ali negdje moraš prema svom izboru.

To je po meni rješenje za 5.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by govinda 27/11/2016, 23:27

Regoč wrote:Groblje je općinsko, svatko se može ukopati.
Kod mene nisu nego su pod upravom vjerskih zajednica...
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by epikur37 27/11/2016, 23:28

govinda wrote:
Regoč wrote:Groblje je općinsko, svatko se može ukopati.
Kod mene nisu nego su pod upravom vjerskih zajednica...


pa gdje vam se ukapaju ljudi koji ne žele vjerski obred?
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by Regoč 27/11/2016, 23:31

I gdje je to kod tebe?

_________________
Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kako se ispisati iz Crkve - Page 2 Empty Re: Kako se ispisati iz Crkve

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum