ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pet činjenica o HVO-u

Go down

Pet činjenica o HVO-u Empty Pet činjenica o HVO-u

Post by vuksadinare 17/11/2016, 07:51

http://www.narod.hr/hrvatska/pet-cinjenica-hvo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Pet činjenica o HVO-u Empty Re: Pet činjenica o HVO-u

Post by vuksadinare 17/11/2016, 07:58

....ja kad sam dosao u posavinu u 4 mjesecu 1992 godine kao hos-ovac suradnja je između hos-a,hvo-a i to bih je bila odlicna...doista mije bilo vecih problema...glavnu rijec je sto je logicno bilo vodio hvo jer su bili organiziraniji,najbrojniji..ali nisu nametali diktat drugima nego cisto suradnju...negdje krajem 4 mjeseca 1992...TO BiH je presao u HVO...a HOS je pristao da bude pod jedinstvenom komandom HVO-a..sto recimo nije bas bio slucaj u hercegovini
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Pet činjenica o HVO-u Empty Re: Pet činjenica o HVO-u

Post by vuksadinare 17/11/2016, 08:08

..u hercegovini su boban i stela htjeli nametnuti diktat hos-u...i samo da se njih slusa...bez prigovora...sto kraljevic logicno nije pristajao....za razliku do posavine,jajca....gdje su kako sam rekao hvo i hos odlicno surađivali...svatko ej zano svoje zadatke i sve se radilo u koordinaciji..hvo nije htio nametnuti svoje zapovjednike ni hos-u ni to bih..vec ih je ukljucio u zajednicki stozer...nesto kasnije nadređeni njima je postala operativna grupa posavina tj Hv je preuzeo nesto vecu odgovornost sto je po meni mozda starteski bila greska jer su se ovi drugi prepustili da vecinom zapovjedna rjesenja donosi HV....sto je na koncu rezultiralo i dobrim dijelom padu posavine plus politika...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Pet činjenica o HVO-u Empty Re: Pet činjenica o HVO-u

Post by vuksadinare 17/11/2016, 08:17

..inace prije osnivanja operativne grupe posavina....postojao je krizni stozer za posavinu sa sjedistem u derventi...koja je bila najizlozenija srpskim napadima...i to ej po meni bilo odlicno rjesenje jer sjediste kriznog stozera je bilo direktno na terenu i samim time imao je uvid u stanje na bojisnici..za razliku od operativne grupe posavina koja je imala sjediste u slavonskom brodu...sto se tice operativne grupe posavina bilo ej i dobrih stvari ali i dosta losih..dobra stvar je oslobađanje gotovo cijele bosanskobrodske opcine u 5 mjesecu 1992....te oslobađanje modrice krajem 5 mjeseca 1992...ali dolazilo ej do problema na derventskom i brcanskom ratistu....koji su u tim trenucima bili najizlozeniji napadima srpskog agresora......smjene na polozajima nisu bile redovite...logistika je stekala ponajprije u oruzju..neodlucnost dijela postrojbi hv-a i hvo-a...hos je tada jedini an derventskom ratistu drzao konstantu ono sto su drzali nisu gubili ili su tek gubili nakon zestokih srpskih napada i zbog nedostatka oruzja...i premorenosti bojovnika...najocitije je to bilo dolje prema doboju u johovcu,kotorskom,foci...gdje se hv povukao..a da nije dosla zamjena...i zbog velikih gubitaka i zestokih svakodnevnih srpskih napada...i hos i hvo su se morali povuci...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Pet činjenica o HVO-u Empty Re: Pet činjenica o HVO-u

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum