ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Guest 16/11/2016, 01:24

crvenkasti wrote:To ti je kompjuterska tomografija.

CT je rentgen, MRI mjeri dipolni moment molekula vode u tkivu.

Guest
Guest


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by L'âme 16/11/2016, 01:25

Oh_Femder wrote:
maggie13 wrote:
Oh_Femder wrote:
maggie13 wrote:Ostape, je li ovo u rangu zena koje svrsavaju pri silovanju ili visokopostotnom biseksualizmu u zena?:D
Kaj ne znaš kaj je MRI scan?
samo pitam, sto se ljutis 8-)
Tko se ljuti.
bolje, svi ste preozbiljni.@_@

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Oh_Femder 16/11/2016, 01:26

crvenkasti wrote:Deda je neuropsihijatar?
Ja sam mislio da je ekonomist i fizičar.
Tip je in omnibus aliquid, in toto nihil.

_________________
Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Nikon-10
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by crvenkasti 16/11/2016, 01:27

deda wrote:
crvenkasti wrote:Deda je neuropsihijatar?
Ja sam mislio da je ekonomist i fizičar.

Pročitaj kakvu knjigu iz područja znanosti u životu pa ćeš i ti znati nešto.

Glumiti znanje i pretvarati se da znaš ono što ne znaš izraz je dubokih kompleksa.

Znanost se ne uči iz knjiga: znanost se studira i njom se bavi.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by crvenkasti 16/11/2016, 01:28

deda wrote:
crvenkasti wrote:To ti je kompjuterska tomografija.

CT je rentgen, MRI mjeri dipolni moment molekula vode u tkivu.

majde
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Guest 16/11/2016, 01:29

Oh_Femder wrote:
crvenkasti wrote:Deda je neuropsihijatar?
Ja sam mislio da je ekonomist i fizičar.
Tip je in omnibus aliquid, in toto nihil.
ne mogu svi biti usko specijalizirani, mora netko i povezivati različite discipline
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by crvenkasti 16/11/2016, 01:32

deda wrote:
Oh_Femder wrote:
crvenkasti wrote:Deda je neuropsihijatar?
Ja sam mislio da je ekonomist i fizičar.
Tip je in omnibus aliquid, in toto nihil.
ne mogu svi biti usko specijalizirani, mora netko i povezivati različite discipline

Zato treba visoki IQ, a ti ga imaš.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Guest 16/11/2016, 01:34

crvenkasti wrote:
Znanost se ne uči iz knjiga: znanost se studira i njom se bavi.

studírati

1. učiti
2. temeljito proučavati

lat. studium ≃ studens: koji se trudi, teži ← studēre: zanimati se za što, posvetiti se čemu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Guest 16/11/2016, 01:36

crvenkasti wrote:
deda wrote:
Oh_Femder wrote:
crvenkasti wrote:Deda je neuropsihijatar?
Ja sam mislio da je ekonomist i fizičar.
Tip je in omnibus aliquid, in toto nihil.
ne mogu svi biti usko specijalizirani, mora netko i povezivati različite discipline

Zato treba visoki IQ, a ti ga imaš.

Ja to nikad nisam tvrdio za sebe :)

To što ti pričaš gluposti ne znači nužno da ja imam visok IQ, znači jednostavno da ti pričaš gluposti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by crvenkasti 16/11/2016, 01:38

Valjda ti ne treba rječnik da znaš razliku između "učiti" i "studirati"?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Guest 16/11/2016, 01:42

Steta vremena za studiranje. Sve izgooglas...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Guest 16/11/2016, 01:46

:popcorn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Oh_Femder 16/11/2016, 01:46

deda wrote:
crvenkasti wrote:lat. studium ≃ studens: koji se trudi, teži ← studēre: zanimati se za što, posvetiti se čemu
Dovoljan pokazatelj tvog 'studioznog' pristupa znanosti je tvoja tvrdnja da (je) današnja psihologija je još uvijek na razini šamanizma i vračanja, nije mnogo odmakla od freudovskih analiza..
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Guest 16/11/2016, 01:53

Oh_Femder wrote:
deda wrote:
crvenkasti wrote:lat. studium ≃ studens: koji se trudi, teži ← studēre: zanimati se za što, posvetiti se čemu
Dovoljan pokazatelj tvog 'studioznog' pristupa znanosti je tvoja tvrdnja da (je) današnja psihologija je još uvijek na razini šamanizma i vračanja, nije mnogo odmakla od freudovskih analiza..

nisam primijetio da povezuju ljudsko ponašanje sa djelovanjem endokrinog sustava, nego su analogije još uvijek sa terminima iz područja mehanike, poput stresa, napetosti i slično
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Oh_Femder 16/11/2016, 02:02

deda wrote:
Oh_Femder wrote:
deda wrote:
crvenkasti wrote:lat. studium ≃ studens: koji se trudi, teži ← studēre: zanimati se za što, posvetiti se čemu
Dovoljan pokazatelj tvog 'studioznog' pristupa znanosti je tvoja tvrdnja da (je) današnja psihologija je još uvijek na razini šamanizma i vračanja, nije mnogo odmakla od freudovskih analiza..

nisam primijetio da povezuju ljudsko ponašanje sa djelovanjem endokrinog sustava, nego su analogije još uvijek sa terminima iz područja mehanike, poput stresa, napetosti i slično
Stanlijo je inače najpametniji kad se pravi glup, ali gore iznad te je pročitao bolje nego i Porfirij Petrovič Raskolnjikova.
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Guest 16/11/2016, 02:08

Oh_Femder wrote:
Stanlijo je inače najpametniji kad se pravi glup, ali gore iznad te je pročitao bolje nego i Porfirij Petrovič Raskolnjikova.

dobro, onda ste me pročitali

nego kako ti po toj tvojoj teoriji lijevih i desnih mozgova objašnjavaš da je radnička klasa postala glasačko tijelo desnice, što im se smanjilo a što povećalo u mozgu da bi se njihov MRI scan promijenio?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Oh_Femder 16/11/2016, 02:32

deda wrote:
Oh_Femder wrote:
Stanlijo je inače najpametniji kad se pravi glup, ali gore iznad te je pročitao bolje nego i Porfirij Petrovič Raskolnjikova.

dobro, onda ste me pročitali

nego kako ti po toj tvojoj teoriji lijevih i desnih mozgova objašnjavaš da je radnička klasa postala glasačko tijelo desnice, što im se smanjilo a što povećalo u mozgu da bi se njihov MRI scan promijenio?
Radnička klasa nikad nije bila liberalna. Naprotiv. Uzmi si samo za primjer arhetipskog pripadnika 'blue collar' radničke klase Archie Bunkera iz megapopularne (jer su pogodili u samu srž) američke tv serije "All in the Family": konzervativan, reakcionaran, patrijarharan, rasist, you name it. 

Liberalizam dolazi od tzv. lijeve inteligencije. Ti su si iznimno rijetko prljali ruke srpom ili čekićem.
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Guest 16/11/2016, 02:44

znači promijenilo se značenje riječi sloboda i slobodarstvo, one nemaju više veze sa robovanjem plemstvu i kapitalu?

pa su sad svi oni koji nisu obuhvaćeni tom promjenom termina druga vrsta životinje, imaju drugačiji mozak, više animalistički

dok su novi liberali uzvišenija bića sa naprednijim mozgom, nisu sposobni osjećati mržnju, ljutnju, bijes... nego su poput Vulkanaca potpuno racionalni i suzdržani
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Guest 16/11/2016, 02:46

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 'I%20don't%20hate'%20640.%20Photo%20curtosy%20of%20Biljana%20Gaca


Last edited by deda on 16/11/2016, 02:51; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Guest 16/11/2016, 02:47

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Antifaisti-smrtfaizmu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Trinity 16/11/2016, 17:46

deda wrote:
Oh_Femder wrote:
Za tebe je MR scan vračanje? Bit će da se ti nisi odmakao od hodakizma u šatoru na ledini ;P

MR scan očito pokazuje reakciju na različit oblik pobude.

Tvoj način interpretacije podataka pokazuje da se radi o šamanizmu i vračanju.

Nema nikakve biološke razlike između mozga ljudi koji imaju različita politička opredjeljenja, imaju isti mozak, pripadaju istoj životinjskoj vrsti.
MR scan pokazuje  i drugačiju razvijenost  raznih dijelova mozga, to smo već vidjeli na temi o psihopatima.
Ako se građa mozga može dovesti u vezu sa psihopatskim ponašanjem, može i sa političkim opredjeljenjem.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Psihologija ideologije: Geni ili narativ? - Page 2 Empty Re: Psihologija ideologije: Geni ili narativ?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum