ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by RayMabus 7/11/2016, 12:34

Predsednik Republičke organizacije porodica zarobljenih, poginulih boraca i nestalih civila Nedeljko Mitrović smatra da je izjava pukovnika Hrvatske vojske Vinka Štefaneka da je komandovao jedinicama HVO na području Orašja i Posavine samo potvrda onoga na šta srpski narod godinama ukazuje - da je Hrvatska izvršila agresiju na BiH i Republiku Srpsku.

http://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/mitrovic-pukovnik-hvo-vinko-stefanek-priznao-agresiju-hrvatske-na-bih/kxfcr4f


Doduše zaboravio si reči da je iz pravca BiH raketiran Slavonski Brod pa samim time po međunarodnom pravu napadnuta država se ima pravo branit ulazeći u teritorij države odakle je napadnuta.

Mogla bi tebi sine uskoro doletit optužnica po tom pitanju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by RayMabus 7/11/2016, 12:42

Ovi su toliko bezobrazni da se ponašaju kao da sa njihovog teriorija nije pucano po terioriju RH.

Ono kao to ne postoji , nema veze itd itd itd .....e sine postoji a mogla bi i optužnica generalna doletit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by RayMabus 7/11/2016, 12:52

Nedjelja, 3. svibnja 1992. bila je krvava nedjelja za Slavonski Brod i grad je proživljavao jedan od najtežih trenutaka u svojoj povijesti. U tim napadima i u eksplozijama topničkih ili minobacačkih granata ispaljenih iz Bosne ili u prasku bombi izbačenih iz zrakoplova koji su uzletjeli sa zračnih luka u Srbiji i Bosni, poginulo je 16 osoba, od toga šestero djece, ranjeno je 60 osoba, od toga 30 teško.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Stradavanje_djece_u_Slavonskom_Brodu

https://hr.wikipedia.org/wiki/Me%C4%91unarodno_priznanje_Hrvatske
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by vuksadinare 7/11/2016, 12:53

...srbin je vecno 'ugrozen' kad je i kriv
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99136
2015-09-08


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by RayMabus 7/11/2016, 12:58

vuksadinare wrote:...srbin je vecno 'ugrozen' kad je i kriv
Oni će i nahebat u toj igri između Hrvata Srba i Bošnjaka upravo zbog ovakvog mentalnog sklopa a koji ide ovako nekako : nema veze šta smo mi napadali pa vi imate pravo da se branite i uđete unutra ......to nije bitno ....vi ste agresori.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by RayMabus 7/11/2016, 13:06

Srbe u Bosni će jako jako jako koštat ovaj mentalni sklop gdje je njima ono šema šta to ima veze da smo ispalili koju granatu na RH , to su i onako ustaše.

To će ih koštat te srpske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by RayMabus 7/11/2016, 13:12

Napadnuta država ima pravo na nasilan odgovor, na obranu, dapače njezina je dužnost da zaustavi nasilnog agresora. Možemo reći da država ima tu dužnost jer treba braniti prava vlastitog stanovništa, uostalom vlada je uspostavljena da osigura osnovna prava ljudi. Ako se država prama tome ravna, onda je ona legitimna; ako ne, onda država nema pravo ni razlog da postoji. S moralnog stajališta samo legitimne vlade imaju prava, uključujući i da idu u rat. Teorija legitimne vlade je nužna da bi imali temelje za teoriju pravednog rata, kao što je dobro primjetio Toma Akvinski. Ova veza sa legitimnošću je konzistentna s perspektivom rat: nasilan sukob oko toga kako će se rukovoditi nekim područjem. Temeljeno na međunarodnom zakonu, čini se kako postoje tri osnovna kriterija za legitimnu vladu. Ako su svi uvjeti ispunjeni, država ima pravo na vladavinu i na vlastiti mir. Kao prvo, država je prepoznata kao legitimna od svojih ljudi i od međunarodne zajednice. Država, kao drugo, mora izbjegavati narušavanje prava drugih legitimnih država. Posebice, legitimne države ne vrše agresiju protiv drugih društva. I kao treće, legitimne države moraju napraviti svaki razumni napor da zadovolje ljudska prava vlastitih građana, naročito onih koji se tiču života i slobode. Države koje ne ispunjavaju te kriterije nemaju prava vladavine ili da idu u rat. O državama koje ispunjavaju te kriterije možemo govoriti kao o legitimnim državama ili kao minimalno pravednim.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Teorija_pravednog_rata
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by RayMabus 7/11/2016, 13:27

Umjesto da oni sami ovo kažu i postanu svijesni konotacija koje ovo nosi oni i dalje tupe svoje ....i to je kao normalno ....i to je takvi mentalni sklop i sutra kad se zapuca to je njima ono ajmo ispalit dvi granate na Hr.

Bosanske seljačine ne kuže da če im to bit zadnje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by max123 7/11/2016, 13:32

poglavnice,vaskrsni barem za jedan dan i napravi red..
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by Ringo10 7/11/2016, 13:53

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:...srbin je vecno 'ugrozen' kad je i kriv
Oni će i nahebat u toj igri između Hrvata Srba i Bošnjaka upravo zbog ovakvog mentalnog sklopa a koji ide ovako nekako : nema veze šta smo mi napadali pa vi imate pravo da se branite i uđete unutra ......to nije bitno ....vi ste agresori.
U igri Srba, Hrvata i Bosnjaka u posljednjih 25 godina mi Hrvati redovito pusimo najvecu karinu.

Sa dobrim izgledima da se to nastavi i narednih desetljeca. Dok nas ne nestane iz BiH.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21563
2015-09-24


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by kaya 7/11/2016, 19:40

Ringo10 wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:...srbin je vecno 'ugrozen' kad je i kriv
Oni će i nahebat u toj igri između Hrvata Srba i Bošnjaka upravo zbog ovakvog mentalnog sklopa a koji ide ovako nekako : nema veze šta smo mi napadali pa vi imate pravo da se branite i uđete unutra ......to nije bitno ....vi ste agresori.
U igri Srba, Hrvata i Bosnjaka u posljednjih 25 godina mi Hrvati redovito pusimo najvecu karinu.

Sa dobrim izgledima da se to nastavi i narednih desetljeca. Dok nas ne nestane iz BiH.
Pa vrati se onda doma da vas ne nestane.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by Ringo10 8/11/2016, 10:35

kaja wrote:
Ringo10 wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:...srbin je vecno 'ugrozen' kad je i kriv
Oni će i nahebat u toj igri između Hrvata Srba i Bošnjaka upravo zbog ovakvog mentalnog sklopa a koji ide ovako nekako : nema veze šta smo mi napadali pa vi imate pravo da se branite i uđete unutra ......to nije bitno ....vi ste agresori.
U igri Srba, Hrvata i Bosnjaka u posljednjih 25 godina mi Hrvati redovito pusimo najvecu karinu.

Sa dobrim izgledima da se to nastavi i narednih desetljeca. Dok nas ne nestane iz BiH.
Pa vrati se onda doma da vas ne nestane.
Idi ti pa zivi u Islamskoj tvorevini pod vlasti SDA ekstremista, dok ti istovremeno iz Zagreba braca porucuju kako ti je divno i kako sa bracom talibanima i njihovim arapskim naseljenicima trebas uzivati u bratstvu i jedinstvu. Jos ti poruce kako ni slucajno da ne trazis TRECI a pogotovo da ne bi nedajboze trazio da se odvojis od raja ustanovljenog na ideju Alijine ISlamske Deklaracije.
Zivio tako do 2000te a kad mi je konacno puklo pred ocima da su nasi veliki zapadni prijatelji i saveznici nepokolebljivo na strani SDA Islamista, da ce ih vjecno podrzavati a da je nama odredjeno da budemo ozvaniceni kao populacija agresora na BiH, da cemo biti opet RAJA treceg reda, da ce mi potomsrtvo uzivati pogodnosti koje su 415 godina uzivali nasi pradjedovi u vidu haraca i dzizije, a vjerojatno ce se vremenom i islamizacijom obnoviti i divne tradicije kao sto je danak u krvi, odsijecanja glava, nabijanja na kolac, i da cemo na kraju svi morati na Islam, ja sam rekao DOSTA i ODLAZIM.

Bolno i teska srca, svjestan IZDAJE I PRODAJE MOGA NARODA. Ali ja vise nisam mogao pa ga jebi. Zao mi je.

Moj posljednji dvomjesecni posjet Sarajevu i Bosni i Hercegovini me uvjerio da sam pravilno postupio. U tri godine koliko nuisam bio tamo od 2013 do 2016, Sarajevo se drasticno izmijenilo i to NA MNOGO GORE. 
Arapi preplavljuju podrucje sarajeva, pun ih kurac na Trebevickim izletistima, Ilidza je njihova a Vrelo Bosne je tragedija.

Ali glavno je da politicari iz KIFLE podrzavaju te trendove kao jako pozitivne i da nam ne treba TRECI. Podsjetilo me to na jesen 1993 kad su nas iz HVOa pohapsili, strpali po trideset kao sardine u kombije i uz uvrede a nerijetko i batine odveli da nam objasne par stvari. Pa nas vodali na teske radove i kopanje rovova na najgore linje prema Srbima gdje sam bio i ranjen i tesko povrijedjen sa trajnim posljedicama.
A onda smo citali po novinama kako nas razni u Hrvatskoj nazivaju izdajnicima i agresorima na BiH, a posebno me se dojmio Drazen Budisa kad je izjavio da je pitanje sarajevskog HVOa jako kvaliteno rijeseno, i da to treba biti putokaz i za druge sreedine u BiH. 


Zato sam jos tada prekrizio bracu iz KIFLE jer sam znao da Franjo nece dugo i da nakon toga slijedi ... ono sto je i uslijedilo.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21563
2015-09-24


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by vuksadinare 8/11/2016, 11:28

kifla je stradala od srba
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99136
2015-09-08


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by Ringo10 8/11/2016, 11:42

vuksadinare wrote:kifla je stradala od srba
Stradali smo mi i od Srba i od muslimana.

Ne kontam kakav ti je to argument. I kakve veze sa ovim sto pricamo.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21563
2015-09-24


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by RayMabus 8/11/2016, 11:46

Nisam nikad bio u Sarajevu al tu je svima jasno da je to bošnjački grad i tu hr politika je jasna tj nema nikavu namjeru zauzimat to il se s time bačkat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by vuksadinare 8/11/2016, 11:48

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:kifla je stradala od srba
Stradali smo mi i od Srba i od muslimana.

Ne kontam kakav ti je to argument. I kakve veze sa ovim sto pricamo.
pa zato sto stalno kukas da te shvatimo...shvacamo te...ali ne moze onaj vukovarac koji je stradao od cetnika na isti nacin mrzit muslimane kao ti koji si stradao...njemu muslimani nisu nazao ucinili nista...zato je to kompleksno pitanje...svatko nosi svoju traumu na svoj nacin..drugo....uvijek sam rekao da smo se prerano zaletjeli sa herceg bosnom jos 1991 kad nismo za nju bili spremni ni vojno ni politicki i tu su nas dobili...naivno...lukavstvo nam nije vrlina
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99136
2015-09-08


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by RayMabus 8/11/2016, 11:59

Na to Sarajevo koliko ja vidim više trza Beć jer ima 20 km od hr do austrijske granice šta je njima malo i onda ono oče sidrište na istoku a to im je BiH sa sjedištem u Sarajevu.

Treba im samo trpat imigrante.


A još je i ta Zlovenija u šengenu tako da nema niti tih 20 km nego samo preskočiš ogradu i eto te u Beču.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by RayMabus 8/11/2016, 12:02

Um čini ratnika a ne oružje.

Treba koristit tuđi strah jer strah je veliki pokretač da uz ulaganje najmanje energije postigneš zadani cilj.

Neš stavit 30 tisuča eu vojnika na Drinu ?

Pa nema zime .....eto ti svi imigranti iz Azije u Beču dok rečeš keks.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH  Empty Re: Mitrović: Pukovnik HVO Vinko Štefanek priznao agresiju Hrvatske na BiH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum