ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Guest 5/8/2015, 17:31

http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti/je-li-svijet-u-kojem-zivimo-stvaran-znanstvenici-tvrde-matrix-je-mozda-nasa-stvarnost---395517.html

Hm, mislim da ima jedna stvar koja ruši ovu teoriju, a to je slobodna volja...No, opet, mogli bi ustvrditi da je i ona samo program, nama iluzija slobode. Da sam ja znanstvenik, ja bih prije se bavio teorijom da je svemir hologram. Ta teorija mi djeluje jako zanimljiva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Trinity 5/8/2015, 17:40

He he, pa ja stalno tvrdim da je Bog programer nad programerima. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Guest 5/8/2015, 18:43

Trinity wrote:He he, pa ja stalno tvrdim da je Bog programer nad programerima. :)
Ili ih ima više... :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Trinity 5/8/2015, 19:38

Ma kakvi, puno babica, kilavo dijete. :D
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Guest 5/8/2015, 19:54

Trinity wrote:Ma kakvi, puno babica, kilavo dijete. :D
Zamisli to ovako, da ima više svemira i svaki svemir ima svog Kreatora. Uzmeš da je svemir vidljiva slika Nevidljivog Kreatora koji je Prvi i beskonačan... :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Trinity 5/8/2015, 20:07

Nema potrebe za više kreatora, ovaj sve obavi sam. cheers
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Guest 5/8/2015, 20:08

Trinity wrote:Nema potrebe za više kreatora, ovaj sve obavi sam. cheers
Za ovaj svemir da.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Trinity 5/8/2015, 20:09

Ma za sve svemire, to je njemu mačji kašalj... ;)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Guest 5/8/2015, 20:16

Trinity wrote:Ma za sve svemire, to je njemu mačji kašalj... ;)
A taj...Ma On je postavio temelje za ostale kako bi se mogli igrati... ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Yehudi 7/8/2015, 11:06

red wolf wrote:http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti/je-li-svijet-u-kojem-zivimo-stvaran-znanstvenici-tvrde-matrix-je-mozda-nasa-stvarnost---395517.html

Hm, mislim da ima jedna stvar koja ruši ovu teoriju, a to je slobodna volja...No, opet, mogli bi ustvrditi da je i ona samo program, nama iluzija slobode. Da sam ja znanstvenik, ja bih prije se bavio teorijom da je svemir hologram. Ta teorija mi djeluje jako zanimljiva.

 To su i ustvrdili nakon nekih pokusa. Naime da se prije naše "svjesne"

odluke, u mozgu već donese ta odluka.

    Čini se da je i to iluzija.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Guest 7/8/2015, 11:54

Yehudi wrote:
red wolf wrote:http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti/je-li-svijet-u-kojem-zivimo-stvaran-znanstvenici-tvrde-matrix-je-mozda-nasa-stvarnost---395517.html

Hm, mislim da ima jedna stvar koja ruši ovu teoriju, a to je slobodna volja...No, opet, mogli bi ustvrditi da je i ona samo program, nama iluzija slobode. Da sam ja znanstvenik, ja bih prije se bavio teorijom da je svemir hologram. Ta teorija mi djeluje jako zanimljiva.

 To su i ustvrdili nakon nekih pokusa. Naime da se prije naše "svjesne"

odluke, u mozgu već donese ta odluka.

    Čini se da je i to iluzija.
To bi onda značilo da mozak vidi budućnost, procijenjuje situaciju i donosi odluku...Ili, pak, zaista živimo na mjestu u kojem je slobodna volja iluzija ( zapravo ne postoji ), mi samo igramo uloge koje su nam date...Hm,...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by prckov 7/8/2015, 18:46

samo ako se to uklapa u moju teoriju nastanka svemira koja glasi.....khm.....'vako: svemir je nastao naglo kao prdez iz jedne tocke a onda se prosirio neslucenom brzinom do svijesti onih koji su bili svjesni. Takode mislim da je to bio jedan od onih sa "hang time" sto potkrepljuje cinjenica da mu se nakon pocetnog praska brzina malo kobiva usporila, iako se danas cini da periferni dijelovi smrduhane kad se snimi mobitelom malo ko zanose na crveno. E sad.....dolazimo do onog najvaznijeg dijela, ukoliko je to kompjuterski programirano tako da izade iz supka i sve nas zaintrigira svojom bitnoscu, zasto ce mu tamna energija kad on moze kontrolirati propagaciju prdeza, pardon, smrduhane cista nako kompjuterski, pitam ja vas? Imam ja tu joste nedoumica al eno mi zena zavrsila pitu dok sam ja programiro svemire

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34104
2014-04-19


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by jokerman 9/8/2015, 20:36

Ti znanstvenici koji propagiraju takve teorije su poput nekih hodajucih propovijednika (ovaj izraz nisam uzeo slucajno) koji na tkz. znanstvenim konferencijama otvorenog tipa, uzivo pred masom znatizeljnika nastoje znanosti, prije svega teroijskoj fizici dat auereolu religije, gdje eto se govori o posanku i nastaku, o smislu i besmislu. A citava ta gangula je nastala od gluposti zvane- ''teroija hologramske projekcije svemira''. Naime stephen hawkngs je, u svojim slavljenim i nadaleko poznatim radovima, probao ustvrditi kako materija usisana u crnu rupu gubi sve, cak i informaciju-sto se kosi sa fundamentalnim shvatanjima fizike.I posto je on neka sveta krava u tim krugovimma, njegva rijec j ezakon, i rjetki su je probali ili se usudili opovrgnuti, I tako kako bi se naslo neko srednje rjesenje, odnosno, kako bi fizika sacuvala obraz a hawkings osto u pravu, neke pametne glave su se dosjetile i izasle sa spomenutom teorijom, A ona, u kratkim crtama i banalizirana za razumjevanje prosjecnog potrosaca glasi. citav ovaj nas svemir samo je 2D projekcija, odnosno, ostatak onoga sta je usisala crna rupa, i koji postoji samo kao horiszont crne rupe, neka vrsta cahure, holograma, koji je izgubio supstancu, sta ide u prilog s cinjenicom da se promatrani svemir i cini kao 2D ploha. Naravno,  postoji bezbroj pitanja koja kontrodiktiraju toj tezi, sam zdrav razum prije svega, ali znanstveni govore, poput srednjovjekovnih klerika koju su za neobjasnjene stavri tvrdili kako ce to Bog razjasnit, da ce to eto neka buduca znansot rascistit, i sve ce imat smisla. Zvuci poznato zar ne, te maglovite visine terrijske fizike polako uzimaju obrise relegijoznosti, sa vec spomenutim propovjednicima, prorocima i masom fanatika spremnih za obrane dogame. Ali to je neka druga tema. Ja sam tu pristalica razmisljanja Nielsa Bohra- svemir i prirodni zakoni su neobjasnjivi i nerazumljivi, jeidno sta je moguce je matematicki probati predvidjeti ishod eksperimenata provedenih u tom pollu. I tako ce ostat za vijeke vjekova. Znaci holgrami i slicne spike su pokusaj da se na jeftini i intelektualno lijeni nacin proba objasnit nerazumljivo i neobjasnjivo.

_________________
This world is mere change, and this life, opinion.
jokerman
jokerman

Posts : 628
2015-08-02


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Guest 10/8/2015, 13:00

jokerman wrote:Ti znanstvenici koji propagiraju takve teorije su poput nekih hodajucih propovijednika (ovaj izraz nisam uzeo slucajno) koji na tkz. znanstvenim konferencijama otvorenog tipa, uzivo pred masom znatizeljnika nastoje znanosti, prije svega teroijskoj fizici dat auereolu religije, gdje eto se govori o posanku i nastaku, o smislu i besmislu. A citava ta gangula je nastala od gluposti zvane- ''teroija hologramske projekcije svemira''. Naime stephen hawkngs je, u svojim slavljenim i nadaleko poznatim radovima, probao ustvrditi kako materija usisana u crnu rupu gubi sve, cak i informaciju-sto se kosi sa fundamentalnim shvatanjima fizike.I posto je on neka sveta krava u tim krugovimma, njegva rijec j ezakon, i rjetki su je probali ili se usudili opovrgnuti, I tako kako bi se naslo neko srednje rjesenje, odnosno, kako bi fizika sacuvala obraz a hawkings osto u pravu, neke pametne glave su se dosjetile i izasle sa spomenutom teorijom, A ona, u kratkim crtama i banalizirana za razumjevanje prosjecnog potrosaca glasi. citav ovaj nas svemir samo je 2D projekcija, odnosno, ostatak onoga sta je usisala crna rupa, i koji postoji samo kao horiszont crne rupe, neka vrsta cahure, holograma, koji je izgubio supstancu, sta ide u prilog s cinjenicom da se promatrani svemir i cini kao 2D ploha. Naravno,  postoji bezbroj pitanja koja kontrodiktiraju toj tezi, sam zdrav razum prije svega, ali znanstveni govore, poput srednjovjekovnih klerika koju su za neobjasnjene stavri tvrdili kako ce to Bog razjasnit, da ce to eto neka buduca znansot rascistit, i sve ce imat smisla. Zvuci poznato zar ne, te maglovite visine terrijske fizike polako uzimaju obrise relegijoznosti, sa vec spomenutim propovjednicima, prorocima i masom fanatika spremnih za obrane dogame. Ali to je neka druga tema. Ja sam tu pristalica razmisljanja Nielsa Bohra- svemir i prirodni zakoni su neobjasnjivi i nerazumljivi, jeidno sta je moguce je matematicki probati predvidjeti ishod eksperimenata provedenih u tom pollu. I tako ce ostat za vijeke vjekova. Znaci holgrami i slicne spike su pokusaj da se na jeftini i intelektualno lijeni nacin proba objasnit nerazumljivo i neobjasnjivo.
Ne bih se složio s tobom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by jokerman 30/8/2015, 22:22

Razmisljam o tome kako fundamentale, svakodnevene i banalne stvari, one najteze, nikad nece bit objasnjene. Stovise, kako je cak tesko i postavit pravo pitanje u vezi njih. kao npr. sto je misao? sto je jezik? gdje su spremnjena sjecanja? i bezbroj drugih,, to se nikad nece razjasnit,  bezobzira na tehnologiju i znanstvene iskorake. Tako je i sa svemirom, tako je zapravo sa svime sta postoji. Ne zna se nista, a puno se spekulira.

_________________
This world is mere change, and this life, opinion.
jokerman
jokerman

Posts : 628
2015-08-02


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Guest 31/8/2015, 00:24

jokerman wrote:Razmisljam o tome kako fundamentale, svakodnevene i banalne stvari, one najteze, nikad nece bit objasnjene. Stovise, kako je cak tesko i postavit pravo pitanje u vezi njih. kao npr. sto je misao? sto je jezik? gdje su spremnjena sjecanja? i bezbroj drugih,, to se nikad nece razjasnit,  bezobzira na tehnologiju i znanstvene iskorake. Tako je i sa svemirom, tako je zapravo sa svime sta postoji. Ne zna se nista, a puno se spekulira.
Saznati će se kad dođe vrijeme jer ništa što je skriveno neće ostati takvo već će biti doneseno pred svjetlo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by jokerman 1/9/2015, 22:09

ta' ce bit doneseno?!

_________________
This world is mere change, and this life, opinion.
jokerman
jokerman

Posts : 628
2015-08-02


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Guest 1/9/2015, 22:39

jokerman wrote:ta' ce bit doneseno?!
da
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by jokerman 1/9/2015, 22:56

da, donosenje je odnosenje, a kad se odnosi prema nekom smjeru, onda se nekamo donosi, a buduci da su stvari pojave ciklicne, onda s enegdje i dospijeva,a kada se dopijeva i usput donosi, automatski, logicno, od nekud je odneseno,,  i tako, potpuno se slazem

_________________
This world is mere change, and this life, opinion.
jokerman
jokerman

Posts : 628
2015-08-02


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by frakcija 16/3/2016, 11:44

I ja , i ja. Svaki put kad se probudim , neko vrijeme nemam pojma ni tko sam ni gdje sam. Memorija se naknadno injektira. Ko zna u kakvim se sve paralelnim svjetovima budim sa različitim sjećanjima nakon buđenja?
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

'' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? '' Empty Re: '' ZNANSTVENICI OZBILJNO RAZMIŠLJAJU Je li svijet u kojem živimo lažan? ''

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum