ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ugašen Radio Jugosklavija

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Ugašen Radio Jugosklavija - Page 4 Empty Re: Ugašen Radio Jugosklavija

Post by Guest Wed 5 Aug - 20:42

tre91 wrote:Materija koju tražiš od mene se ne može sažeti ni u kratko niti na malo prostora. Skup informacija koje sakupiš + jednostvne računske operacije kao zbrajanje logično dovode do rješenja problema ili do uzroka svega no za to moraš imati slobodnu volju i čvrst karakter ali ti si u startu već podložan utjecajima drugih jer se odričeš vlastitog identiteta smatrajući da će se stvoriti kolektivna svijest u nad državi u kojoj će sve biti idealno. Odričeš se i vlastitog identiteta i države i svoje misli a radi koga? Čiji je to interes? Zapitaš li se ikada oko tih stvari što je posrjedi pogotovo što kao vjeruješ u Boga koji je stvorio različitosti a ne borg civilizaciju koji će svi misliti kao jedan.

Kako se mogu odreći vlastitog identiteta?...Ako budem živio u europskoj državi sutra, i dalje ću biti Hrvat. Ali ću biti i europski građanin. Kad govoriš o kolektivnoj svijesti, ona je samo zbroj individualnih svijesti ljudi na cijelom svijetu...No, postoji i ono više, ali to nije ovdje tema. Ti vidiš Hrvata, Srbina, no ja ih ne vidim...Ja vidim samo čovjeka. Kad budeš tako gledao, nestati će granice ispred tvojih očiju...Mi zaista svi jesmo Jedno.

Guest
Guest


Back to top Go down

Ugašen Radio Jugosklavija - Page 4 Empty Re: Ugašen Radio Jugosklavija

Post by Guest Wed 5 Aug - 20:44

Ili zaista misliš @Tre da su Hrvati izgubili svoj identitet kad su živjeli u Austro-Ugarskoj monarhiji?...Što je bila Austro-Ugarska, osim što je bila monarhija, jedna ogromna država različitih naroda kao što bi mogla biti sutra europska država, a onda kao zadnji korak, svjetska država. Shvaćaš?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ugašen Radio Jugosklavija - Page 4 Empty Re: Ugašen Radio Jugosklavija

Post by Guest Wed 5 Aug - 21:22

red wolf wrote:
tre91 wrote:Materija koju tražiš od mene se ne može sažeti ni u kratko niti na malo prostora. Skup informacija koje sakupiš + jednostvne računske operacije kao zbrajanje logično dovode do rješenja problema ili do uzroka svega no za to moraš imati slobodnu volju i čvrst karakter ali ti si u startu već podložan utjecajima drugih jer se odričeš vlastitog identiteta smatrajući da će se stvoriti kolektivna svijest u nad državi u kojoj će sve biti idealno. Odričeš se i vlastitog identiteta i države i svoje misli a radi koga? Čiji je to interes? Zapitaš li se ikada oko tih stvari što je posrjedi pogotovo što kao vjeruješ u Boga koji je stvorio različitosti a ne borg civilizaciju koji će svi misliti kao jedan.

Kako se mogu odreći vlastitog identiteta?...Ako budem živio u europskoj državi sutra, i dalje ću biti Hrvat. Ali ću biti i europski građanin. Kad govoriš o kolektivnoj svijesti, ona je samo zbroj individualnih svijesti ljudi na cijelom svijetu...No, postoji i ono više, ali to nije ovdje tema. Ti vidiš Hrvata, Srbina, no ja ih ne vidim...Ja vidim samo čovjeka. Kad budeš tako gledao, nestati će granice ispred tvojih očiju...Mi zaista svi jesmo Jedno.
nismo i nikada nećemo biti a ta tvoja napredna ideologija će dovesti do masakra i krvoprolića kao i sve ideologije do sada koje su pokušale promjeniti čovjeka i izbrisati mu korjenje tj prilagoditi ih novonastalim okolnostima i ukalupirati ga. Moraš shvatiti da se naturanje ideala i prisiljavanje na iste nikada dobro ne završi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ugašen Radio Jugosklavija - Page 4 Empty Re: Ugašen Radio Jugosklavija

Post by Guest Wed 5 Aug - 21:32

Nitko ti ništa ne nameće.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ugašen Radio Jugosklavija - Page 4 Empty Re: Ugašen Radio Jugosklavija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum