ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by debotoijusto 25/9/2016, 06:34

Bez obzira tko bio novi ministar gospodarstva - struja od nove godine biti će skuplja. I dok Tomislav Panenić tvrdi da je za povećanja naknade za obnovljive izvore energije koji dižu rate struje kriv njegov prethodnik - Ivan Vrdoljak - ne bira riječi i tvrdi: Panenić laže.

Ljubomir Majdandžić, trenutno direktor fonda za okoliš, vlasnik je prvog fotonaponsnog sustava snage 10 kilovata.

"2008. godine ovaj krov je priključen na mrežu, dobio je svu suglasnost, svu potrebnu dokumentaciju i ugovor o kupovini energije s HROTEOM", kaže Majdandžić.

Da bi HROTE njemu i ostalim proizvođačima električne energije iz obnovljivih izbora mogao i dalje isplaćivati novac naknada će se morati podići s 3 i pol na 12 lipa, javlja RTL.

S prosječnom godišnjom potrošnjom od tri tisuće kilovatsati, kućanstvo naknadu za obnovljive izvore sad plaća oko 130 kuna na godinu. Nakon poskupljenja izdvajat će 450 kuna. Oni u Dalmaciji koji se griju na struju plaćat će i više. Zbog izbora i kupovine socijalnog mira naknada nije dizana iako se znalo da se to mora napraviti.

Ministar Panenić pak tvrdi - do poskupljenja neće doći.

"Al' ono što je sigurno, da evo mi iz MOST-a u resoru koji vodimo smo već sada mjere koje će to kompenzirati definirali, tako da do povećanja električne struje neće doći do 1.1.", uvjerava tehnički ministar.

Ministar se nada da će s HEP-om i drugim opskrbljivačima dogoviriti nešto nižu cijenu struje kako bi se kompenzirao rast naknade. Međutim opskrbljivači tome nisu skloni.

"Dakle ne postoji prostor za danje smanjenje, ali da li postoji neki drugi regulatorni elementi koji mogu pomoć da se smanji to, tipa smanjivat PDV, e to je već politička odluka, ne više od opskrbljivača", ističe.

Mogućnost je i smanjenje mrežarine koju HEP naplaćuje opskrbljivačima dok je smanjenje PDV-a na struju na 12 posto manje realno. Tehnički ministar gospodarstva tvrdi da je za ovakvu situaciju kriva bivša vlada koja je kaže, sklopila previše ugovora s proizvođačima struje iz obnovljivih izvora energije. Bivši ministar Vrdoljak kaže kako je to - laž.

Naknada će se proizvođačima od negdje morati isplatiti inače Hrvatskoj prijete tužbe.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/struja-ipak-poskupljuje-opskrbljivaci-strujom-ne-pristaju-na-druge-modele/4725452/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by debotoijusto 25/9/2016, 06:39

evo jedna tema koja ce ujedinit partizane&usrase
kako je ministar zamislio da 2016 trosak drzave prebaci na proizvodjace/distributere/korisnike
najvise budu platili u dalmaciji , znakovito
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by vili40 25/9/2016, 11:25

debotoijusto wrote:evo jedna tema koja ce ujedinit partizane&usrase
kako je ministar zamislio da 2016 trosak drzave prebaci na proizvodjace/distributere/korisnike
najvise budu platili u dalmaciji , znakovito
a koga u dalmaciji boli kurac što se iživljavaju nad nama sa cijenom plina?Ljudi bježe na grijanje drvima pa čak i na struju.
A Vrdoljak bolje da šuti,kad se HEP-a dohvate on ili prije Čačić onda ide tarapana.
vili40
vili40

Male
Posts : 10734
2015-08-02


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by catabbath 25/9/2016, 11:49

Glasali ste, sad patite.

_________________
STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-21


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by veber 25/9/2016, 11:53

vili prebaci se na pelete, zakon su

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by vili40 25/9/2016, 14:19

dawson wrote:Glasali ste, sad patite.
valjda misliš na Vrdoljaka i njegove papke u tome?Nadam se da ovih raste narodu tlak neće biti daljnjih dvadesetak godina.
vili40
vili40

Male
Posts : 10734
2015-08-02


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by vili40 25/9/2016, 14:23

veber wrote:vili prebaci se na pelete, zakon su
a znam,objasnio si mi ali ću ovu zimu još sa plinom da pomognem onim bezbrojnim parazitima koji super žive radi njega.
vili40
vili40

Male
Posts : 10734
2015-08-02


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by veber 25/9/2016, 14:28

vili40 wrote:
veber wrote:vili prebaci se na pelete, zakon su
a znam,objasnio si mi ali ću ovu zimu još sa plinom da pomognem onim bezbrojnim parazitima koji super žive radi njega.
ali pazi da moze na vise goriva, tko im jebe mater.kada sve ude u funkciju nula kuna za grijanje/hladenje. ako treba i struju cu si sam radit.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by udba 26/9/2016, 07:10

debotoijusto wrote:evo jedna tema koja ce ujedinit partizane&usrase
kako je ministar zamislio da 2016 trosak drzave prebaci na proizvodjace/distributere/korisnike
najvise budu platili u dalmaciji , znakovito
Pa normalno, otamo i dolazi najviše zahtjeva za naknadu isporučene energije iz alternativnih izvora, zato i dolazi ovo poskupljenje.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by frakcija 26/9/2016, 07:43

nekoliko dalekovoda je nasrato na mojoj zemlji.. bi li a konto toga mogla imat barenko mukte struju za kućanstvo?
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by Regoč 26/9/2016, 08:08

Traži naknadu za (zlo)upotrjebu zemlje.

_________________
STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by Regoč 26/9/2016, 08:10

Svima preporučujem instalaciju fotonaponskih pločah, ono s vodom iz zemlje i drva/pelete. Odvojiš se od svih pa nek crknu.

_________________
STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by catabbath 26/9/2016, 08:20

Štednja je uzaludna jer HEPu treba određena količina novca. Ako oni to ne dobiju - slijedi poskupljenje. Znači, što više štedite - struja je skuplja.

_________________
STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-21


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by udba 26/9/2016, 08:22

Regoč wrote:Svima preporučujem instalaciju fotonaponskih pločah, ono s vodom iz zemlje i drva/pelete. Odvojiš se od svih pa nek crknu.
Gledam baš, skupi su paneli, za omanje trošilo 50-100W treba oko 1600 kn i to dok sunce tuče, ako hoćeš i poslije toga onda idu uz to i akumulatori i regulatori što još diže cijenu, ali nešto se mora poduzet jer ovo ide sve gore i gore. U selu jedan susjed je bacio žicu ravno na vod i krao struju, svi bojleri upaljeni do daske, a lampice za bor u boji bljesikale cijelu godinu, usred ljeta sve dok nije jednom puko grom u to i izbilo mu pancer s brojilom iz zida u drugi zid pa na pod.

_________________
STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by Guest 26/9/2016, 08:24

Sve je u odnosu sa prihodima..et,ja prosle godine kuffao na struju,voda se grije na plin,kao i grijanje,po ljeti se ladio dan i notj klimom

na kraju dobio povrat preplatjenog blizu 1000 ojrova..dvoiposobni stan
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by Regoč 26/9/2016, 08:25

Skupo je, ali se dugoročno isplati.

_________________
STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by udba 26/9/2016, 08:25

dawson wrote:Štednja je uzaludna jer HEPu treba određena količina novca. Ako oni to ne dobiju - slijedi poskupljenje. Znači, što više štedite - struja je skuplja.
Da, treba platiti struju ovima koji su u dvorištu imali foto-ćelije i propelere na vjetar to prodali HEP-u i za to fali para. Ali jebe mi se, poskupljenje nije paušalno nego po potrošnji. Zato mobitele punim samo u firmi, na forumu ne koristim bold slova i ne uploadam velike slike, na TV-smanjim boju na nulu ili gledam Malo Misto i planiram uvest foto ćelije na dimnjak.

_________________
STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by udba 26/9/2016, 08:33

I vodu dižu, nabili mi na račun stavku za budući pročistač koji još nije ni kupljen i uveli stavku za istraživanje vode na Marsu. Auto više ne perem u dvorištu nego kad padne pljusak, natočim malo Likvija po krovu i haubi provezem se jedan krug 80 km/h , bude čist ko Sanaderov dosje. U kokošinjac sam nalijepio foto-tapete s motivima antarktika, puno leda i vode pa su kokoši manje žedne i manje piju jer misle da nije vruće.

_________________
STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by Guest 26/9/2016, 08:35

udba wrote:I vodu dižu, nabili mi na račun stavku za budući pročistač koji još nije ni kupljen i uveli stavku za istraživanje vode na Marsu. Auto više ne perem u dvorištu nego kad padne pljusak, natočim malo Likvija po krovu i haubi provezem se jedan krug 80 km/h , bude čist ko Sanaderov dosje. U kokošinjac sam nalijepio foto-tapete s motivima antarktika, puno leda i vode pa su kokoši manje žedne i manje piju  jer misle da nije vruće.
hohohohohohoh..a u pichqu mtr..!!! hahahahahaha..!! jebote,ovo je za u kamen uklesati,za buduca pokoljenja forumasa....definitivno jedan od boljih postova uopce.. :20
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by Guest 26/9/2016, 08:37

inace,nes slicno sam napravio i sam,posto mi je stan u potkrovlju pa je po ljeti uzas..oke,klima radi,ugodno,ali i dalje sunce pici u prozore..ajd prvo postavio one roletice..pa nije mi to to.,.nalijepim onu samoljepivu prozirnu foliju,,koja izgleda kao mokar prozor sa puno kapi vode,plavkast..oke,dok je bilo vrutje,stvara interesantan dojam ugode.,.no pocele kise,pa imam dojam da mi vlaga visi u zraku..skidaj foliju... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

STRUJA IPAK POSKUPLJUJE Empty Re: STRUJA IPAK POSKUPLJUJE

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum