ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by vuksadinare 22/9/2016, 12:31

.....drugo..srbi imaju jedan veliki problem...dijeove srpske koji gotovo da nisu ni napuceni....a time i tesko branjivi...bez neophodne logistike ponajprije u ljudstvu,prehrani...a to su posavina,dijelovi srpske oko šipova,mrkonjic grada....na istoku zbog veceg iseljavanja zadnjih dvadeset godina ima dosta nenapucenog prostora...podosta gubitaka u redovima srba bice daleko veci problem nego kod muslimana..jer je njih i skoro duplo vise a i njima nije problem zrtvovati vise ljudi jer ih odmah mogu nadomjestiti drugima...recimo taj problem je bio narocito izrazen u hrvatsko-muslimanskom sukobu u srednjoj bosni...gdje hrvati jednostavno u nekim postrojbama nakon vecih gubitaka imali ljudstva da ih popune na primjeren nacin i tu se radila razlika u korist ljudstva na muslimanskoj strani..to bi se posebno osjetilo u zapadnoj srpskoj koja je na jedan nacin enklava

vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by epikur37 22/9/2016, 12:33

tre911 wrote:
epikur37 wrote:
tre911 wrote:
epikur37 wrote:Ahah koja provala, da porušiti mostove i presjeći koridor :D


kmečanje se nastavlja referendum ide
Pa srbi u ovom slučaju kmeče, pristup mostovima je u čvrstim srpskim rukama i tu je bedasto i pomisliti na njihovo rušenje osim ako nato ne uskoči zbog svojih interesa, recimo koketiranje srbije sa rusima i mostovi lete u zrak, u ovom slučaju u vazduh :D

ode Vinča u zrak :D

sve ide po planu nema rata, džaba se trzate
Za sada nema rata, referendum je bezvezan i sada se snage i granice ispituju ovim referendumom. Poslje sljedi fajt kad se krene u odcjepljenje. Zapadna RS nestaje-kjrajnji rezultat.

Khah, svatko ima svoje misljenje...mislim da ce i drugi proci glatko. Mirno razdruzivanje
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by vuksadinare 22/9/2016, 12:36

za razliku od rata devedesetih kad su srbi u bosni mogli racunati i na postrojbe iz tzv.sao krajine kao pomoc u ovom slucaju toga nema....evo jednog primjera...kad su snage 5 korpusa izvele niz ofanzivnih akcija na podrucju bihaca i zauzeli određen teritorij i potisnuli snage srpske....u pomoc su joj poslane tri brigade tzv.vojske republike srpske krajine..i zaustavljen je prodor 5.korpusa i tamosnjeg hvo-a koji su zaprijetili osvajanjem i sanskog mosta pa cak i dolaska do ispred prijedora...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by vuksadinare 22/9/2016, 12:42

...sto bi se desilo da se bosnajci danas odluce napasti hrvate?....sto je manje izgledna opcija...posto zbog napada na srpsku ne bi imali dovoljno saga koje bi bile ionako rastegnute i u samom napadu na srpsku.hrvati bi bili u dosta povoljnojim polozaju nego srbi..jer brane manji teritorij i gdje granica između bosnjaka i hravta u federaciji nije tako rastegnuta pa shodno tome bi se moglo koncentrirat vise ljudstva za linije obrane...plus sto najvecim dijelom hravtska podrucja u bh-a granici sa hrvatskom i samim time daleko veca mogucnost za pomoc iz hrvatske nego sto srbi imaju mogucnosti za pomoc iz srbije narocito oni iz zapadne srpske...i to bi bio jedan od razloga sto muslimani ne bi sad napadali hrvate plus politicki to ne bi bilo dobro po njih jer hrvati nemaju svoj entitet i samim time muslimani gube bilo kakav smisao napada na hravte..i time bi definitvo izgubili potporu narocito zapada...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by vuksadinare 22/9/2016, 12:53

Miroslav Lazanski:'Srbi u Republici Srpskoj sa ovim snagama efektivno mogu da odbrane svega 20% danasnjeg teritorija i taj deo bi pretežno se odnosio na veći deo istočne Republike Srpske gde bi ti gubici bili u manjoj meri i oni bi se odnosili eventualno na onaj deo terotiroja koji je blizu bošnjačko-hrvatske federacije,Gradovi uz Drinu ne bi bili značajnije ugroženi pošto su ti gradovi mahom uz granicu sa srbijom i tu bi Srbija imala mogučnosti i vojno i ljudski intervenisati'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by jastreb 22/9/2016, 12:55

Ponovo se potvrđuje moja teza o Ćopićevoj i Andrićevoj Bosni.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by newuser 22/9/2016, 12:56

Tko o čemu vučina o ratu, moj vuče zar ti ga nije bilo dosta... stalno si napet ko puška kada je rat u pitanju...
Evo da se i ukine RS kome dati taj teritorij, Bošnjacima? BiH jedino može opstati kao konfederacija tri republike sve ostalo je odgađanje neizbježnoga, a to je u konačnici sukob, ovakve ili onakve vrste. Uostalom neće nas nitko niti pitati, ako bude interes silama da je ovdje sukob on će i biti.
Ponavljam dugoročno za BiH i narode u BiH je jedino ispravno da BiH bude podijeljena po etničkom principu na entitete, kantone, regije ili kako već nazoveš, a da je bilo volje i interesa to se moglo uraditi 90-ih ali nije baš zbog toga da se tu može preko noći instalirati sukob.
avatar
newuser

Posts : 1994
2015-09-09


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by darth_vader 22/9/2016, 12:58

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Mislim,privremeni smještaj bi imali. Dobili bi i hranu i pijaču,ali kuda dalje?
pa u srbiju ili na zapad..di bi..ali sumnajm da ej zapad voljan da uz migrante primi i balkanjerose
Onda ih smjestimo na opustošena imanja po Lici,Baniji,Kordunu.

Za malo vremena ti će krajevi procvjetati,a imat ćemo i graničare da nas štite od upada islamista.

I u Kistanjama da ima dosta slobodnih mjesta.

Vid kako mu srce odmah zaigralo, a mašta proradila... cheers
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by vuksadinare 22/9/2016, 13:00

jasambrend wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Mislim,privremeni smještaj bi imali. Dobili bi i hranu i pijaču,ali kuda dalje?
pa u srbiju ili na zapad..di bi..ali sumnajm da ej zapad voljan da uz migrante primi i balkanjerose
Onda ih smjestimo na opustošena imanja po Lici,Baniji,Kordunu.

Za malo vremena ti će krajevi procvjetati,a imat ćemo i graničare da nas štite od upada islamista.

I u Kistanjama da ima dosta slobodnih mjesta.

Vid kako mu srce odmah zaigralo, a mašta proradila... cheers
..pa logicno..covjek je krajiskih korijena..bar na pola..nije krv voda...a srce je srce..rodbina i tako to lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by vuksadinare 22/9/2016, 13:02

newuser wrote:Tko o čemu vučina o ratu, moj vuče zar ti ga nije bilo dosta... stalno si napet ko puška kada je rat u pitanju...
Evo da se i ukine RS kome dati taj teritorij, Bošnjacima? BiH jedino može opstati kao konfederacija tri republike sve ostalo je odgađanje neizbježnoga, a to je u konačnici sukob, ovakve ili onakve vrste. Uostalom neće nas nitko niti pitati, ako bude interes silama da je ovdje sukob on će i biti.
Ponavljam dugoročno za BiH i narode u BiH je jedino ispravno da BiH bude podijeljena po etničkom principu na entitete, kantone, regije ili kako već nazoveš, a da je bilo volje i interesa to se moglo uraditi 90-ih ali nije baš zbog toga da se tu može preko noći instalirati sukob.
ja sam bio za kantone..to mi se cinilo kao najlogicnije rjesenje...a i svakog bi ponesto zadovoljilo i ne bi bilo entiteta,republika i slicno..a popet bi svaki narod bio gazda u svom kantonu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by newuser 22/9/2016, 13:06

vuksadinare wrote:
newuser wrote:Tko o čemu vučina o ratu, moj vuče zar ti ga nije bilo dosta... stalno si napet ko puška kada je rat u pitanju...
Evo da se i ukine RS kome dati taj teritorij, Bošnjacima? BiH jedino može opstati kao konfederacija tri republike sve ostalo je odgađanje neizbježnoga, a to je u konačnici sukob, ovakve ili onakve vrste. Uostalom neće nas nitko niti pitati, ako bude interes silama da je ovdje sukob on će i biti.
Ponavljam dugoročno za BiH i narode u BiH je jedino ispravno da BiH bude podijeljena po etničkom principu na entitete, kantone, regije ili kako već nazoveš, a da je bilo volje i interesa to se moglo uraditi 90-ih ali nije baš zbog toga da se tu može preko noći instalirati sukob.
ja sam bio za kantone..to mi se cinilo kao najlogicnije rjesenje...a i svakog bi ponesto zadovoljilo i ne bi bilo entiteta,republika i slicno..a popet bi svaki narod bio gazda u svom kantonu

Naziv je najmanji problem, stvar je nadležnosti koju bi svaka jedinica imala.
avatar
newuser

Posts : 1994
2015-09-09


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by vuksadinare 22/9/2016, 13:09

...ja za rat nisam ja to neutralno takticki razmisljam i pisem...zanimaju me vojne doktrine a ne rat
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by epikur37 22/9/2016, 13:24

Samo podjela.....nista kantoni
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by vuksadinare 22/9/2016, 13:28

epikur37 wrote:Samo podjela.....nista kantoni
...o's rat.... :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by RayMabus 22/9/2016, 15:04

Operacija bi prema tom planu počela upotrebom diverzantsko-terorističkih grupa koje bi imale zadatak da se upute prema Drini kako bi izvršili miniranje i zarušavanje svih mostova prema Srbiji kako bi se sprečila upotreba Vojske Srbije u slučaju početka vojne operacije slamanja Republike Srpske.

---

Čuj ako pricamo o tome da bi mali zeleni owo mogli .....prewiše je mostowa ..izgrađeni su i grade se nowi.


Počela obnova željeznog mosta na Drini
Maj 13, 2016

U Foči je počela dugo iščekivana obnova željeznog mosta na Drini, koji je srušen prilikom NATO bombardovanja. Do kraja godine Fočaci će dobiti moderan most sa dvije kolovozne trake i dvije pješačke staze čime će konačno biti riješen veliki saobraćajni i komunalni problem u ovoj lokalnoj zajednici.

http://radiofoca.com/pocela-obnova-zeljeznog-mosta-na-drini/


utorak, 12. jul 2016, 19:30 -> 19:57
Izvor: RTS
Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Pinterest
Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Icon-print Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Icon-mail
Devet meseci od početka radova, počelo je premošćavanje Drine između Ljubovije i Bratunca. Novi most biće najkraća saobraćajna veza Azbukovice i Kolubarskog okruga sa istočnim delom Republike Srpske. Srbija u investiciju vrednu 13 miliona ulaže 4,5 miliona evra. Da ih reka ne razdvaja nego spaja, a put i ljudi i robe olakša, odavno se nadaju meštani podrinjskog kraja.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/2384104/na-drini-cuprija-izmedju-ljubovije-i-bratunca-.html


Ne zanima me ta istočna Bosna al muje su malo zakasnile po owom pitanju tj Srbi naprawili wiše mostowa a ono za zaustawit tenkowe morao bi onda baš swe a to je malo nemoguča misija tako da stawka broj 1 opada a stawku broj dwa sam opisao jučer tj koridor.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by vuksadinare 22/9/2016, 15:35

....predmjevam brz prodor bosnjackih trupa iz smjera zapada prema banaja luci....daleko nisu od prijedora ni banja luke...pristojno su naoruzani i motivirani da zauzmu ono sto su ameri stopirali '95....no mislim da ce se ici na okruzivanje banja luke jer je to najveci grad u srpskoj....i ulicne borbe su zajebane....narocito u velikom gradu....sto se tice istocne bosne..mislim da bi se tu islo na presjecanje veze između istocne bosne i istocne hercegovine..koja onda postaje enklava...posto ej crna gora neovisna....a gore su kosovo i sanđak....u tom slucaju hercegovina istocna brzo pada..oni imaju najmanje resursa i jjudstva za obranu....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by Guest 22/9/2016, 15:38

vucko, ti si genije
kakve granice,
ako dodje do napada na srpsku
otvoricemo front od save dole do obale
kakav sandzak, kakve gluposti
to ima sve da ide u  Q
to nece biti ko 91, malo tamo malo ovamo
to ce biti front pa ko izdrzi
do pobede
nemoj si dete
tu se nece pitati ni dodik ni janko ni marko
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by vuksadinare 22/9/2016, 15:41

pizzon wrote:vucko, ti si genije
kakve granice,
ako dodje do napada na srpsku
otvoricemo front od save dole do obale
kakav sandzak, kakve gluposti
to ima sve da ide u  Q
to nece biti ko 91, malo tamo malo ovamo
to ce biti front pa ko izdrzi
do pobede
nemoj si dete
tu se nece pitati ni dodik ni janko ni marko
a sto ja pricam beno coa....to ce biti...rat zaokruzi i unisti...frontalnih sudara tu nece biti kao ni linija...nema se vise ljdustva da se cvrsto drze linije i popune...bit ce to rat slican onome hrvat i muslimana u srednjoj bosni..jedan kvart moj jedan tvoj..pa opet jedan tvoj jedan moj...bice to rat..'linija iza linije'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by Guest 22/9/2016, 15:43

a nema nista od toga<
na tu minu mi ne pristajmo
to zaboravi,
to vi volite, mi ne
to ste mogli kod kadijevica , mladica  i s.m.


Last edited by pizzon on 22/9/2016, 15:44; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by Guest 22/9/2016, 15:44

front se otvara,
polazne line su  leva obala drine
pa dolkle stignemo
necete vi nas da razvlacite ko s.m.


Last edited by pizzon on 22/9/2016, 15:47; edited 2 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by Eroo 22/9/2016, 15:45

pizzon wrote:
ako dodje do napada na srpsku
otvoricemo front od save dole do obale
Zobi imate dovoljno, ali vam konja fali... jocolor
Eroo
Eroo

Posts : 75031
2016-07-22


Back to top Go down

Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini! - Page 2 Empty Re: Plan napada na Republiku Srpsku:Ključni koridor kod Brčkog Districta i mostovi na Drini!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum