ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Page 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by marcellus 6/9/2016, 13:35

ispred restorana s mišlenovim zvjezdicama sigurno nećeš vidjeti cijene. Doduše, uredno su unutra otisnute na meniju.

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by ljubo1212 6/9/2016, 13:49

kakva je to kartica koja ne daje više od 11 kkuna, pa je morao na brod po gotovinu? za tringelt je imao dosta casha, ne?
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by mrincredible 6/9/2016, 14:09

marcellus wrote:
Noor wrote:
dzmrdz wrote:
Bome po Londonu većina restorana ima u izlogu cenovnik a recimo da su bas u centralnim lokacijama. Naravno n racunam one ukoje samo idu Abramovich i šeici
ako cijenama žele privući, stave ih van...a u skupim restoranima cijene baš i nisu privlačne širokim masama, pa ih zato van ni ne stavljaju.
nepotrebno, njihovi gosti ionako znaju da neće biti jeftino i cijena im ne igra veliku ulogu.
po restačima naširoko prihvatljivih cijena kreće se uglavno društveni sloj koji si i bez uvida u cjenik, većinu jela može priuštiti i nema nikakvih iznenađenja.
svatko zna koliko može platiti, pa tak i bira.

upravo to, ako su cijene ispred restorana to je turistički ili jeftin restoran.

Ako nisu, onda nema smisla da pitaš kakve su. Jer ako moraš pitati za cijenu, onda znači da si ne možeš priuštiti.

Slažem se ali je u redu i pitati za cijenu vina jer se cijene vina na vinskoj karti jako mogu razlikovati.
mrincredible
mrincredible

Male
Posts : 440
2014-04-16


Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by frakcija 6/9/2016, 17:32

u ovim burnim predizbornim vremenima svi se sjatili na apolitičnoj temi.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by veber 6/9/2016, 17:35

frakcija wrote:u ovim burnim predizbornim vremenima svi se sjatili na apolitičnoj temi.
ne motaj se po konobi i javi se prciju...

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by Regoč 6/9/2016, 20:02

marcellus wrote:[A]ko moraš pitati za cijenu, onda znači da si ne možeš priuštiti.
Ovo uopće ne stoji, ja redovito prvo provjeravam ciene. Recimo, kad sam tražio ljetovanje, nisam rekao daj mi to, nego pošto je to, e sad daj. A mogao sam si priuštiti.

_________________
Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by Regoč 6/9/2016, 20:03

frakcija wrote:u ovim burnim predizbornim vremenima svi se sjatili na apolitičnoj temi.
Premalo je vremena prošlo od prošlih izborah pa je puk zasićen. Osim Živane, ta dere po Kolindi i na temi o audiovizualnoj opremi.

_________________
Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by Guest 7/9/2016, 23:27

bogomdani wrote:
Noor wrote:
bogomdani wrote:
Noor wrote:
Regoč wrote:
Načelno se slažem da pretjeruju, ali ako ti je cjenik dostupan, na tebi je da ne uđeš. Ako uđeš, pristaješ platiti što si naručila. Ako na cjeniku stoji butelja 200.000 kn, izbor je na gostu, nema tu "popio sam, a sad mi je skupoi".
.

kako će ti cjenik biti dostupan ako ne uđeš?
Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 AozWb5x_700b


Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 A-stalak
aha, pizzerije, krčme i slično, a kaj se ostalog tiče to možda po petparačkim rupama po kojima se ti vlečeš....ni jedan malo bolji restoran nema cjenik na asfaltu.
Tuko neuka...80% svapskih restorana ima na terasama cjenike,ne u detalje,ali recimo specijaliteti dana,pivske i vinske karte,opet ugrubo,tek da znas sto nude,u usporedbi sa drugima..

Rupe po kojima se ja krecem,ti bi posjetiti tek mogla kad odradis par stotina sauganja,druzeci se sa kojekakvim pijandurama,sa kojima vidim da imas zajednicki jezik.. lol!
Seljačino neuka ajde daj uslikaj cijenik na kojemu vani piše da je butelja vina 3000 eura, ono moraš biti jebeni krkan kao ti da ovako nešto bubneš  i još pokušavaš udarati ispod pojasa kao zadnji pizdek koji ne može normalno razgovarati jer mu bride obrazoi zbog ranijih šamara koje si dobio :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by Regoč 7/9/2016, 23:29

Vratio se ti s puta?

_________________
Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by Guest 7/9/2016, 23:31

Noor wrote:
bogomdani wrote:
Noor wrote:
bogomdani wrote:Da se vratima na tvoje idiotsko pitanje..Kako ce gost vditi cijenu,ako ne udje..o tome se radi,o tvojoj tupavosti..nije sad bitno sto je na cjeniku..

daj shvati konju, boli me ona stvar koliko je cijena cole i kave bilo gdje...nek je i dupla razlika..riječ je o lokalima sa skupljim jelima i skupljim vinima.
al, u takve se ne ulazi sauganjem, al, samo ti saugaj, zakaj da svejedno ne uživaš.
evo ti je na..vrti se ocajno kao gica na raznju...Nebitno,covjek moze znati i okvirne cijene i prije negoli udje u lokal,a ako vidi stvarno klasu,sto kod vas nije slucaj,onda niti ne pita za cijenu..no niti to nije tema..
tema je da se pravis mpametna,a najbolje se osjecas kao prase u kaljuzi,odnosno kad sa pijandurama dijelis brlju.. lol!

tvoj primitivni mentalni sklop još uvijek ne kuži o čemu je tema, a doseg su ti uvrede i  preserans lažima  :bless
a nemoj biti ljubomoran, nisi moj tip...ja ti ne volim primitivce i lažljivce, primi to muški, a ne ko očerupana pičketina.
hahahaha, uši si mu zavrnila ko malom majmunu :DDDD
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by veber 7/9/2016, 23:33

Regoč wrote:Vratio se ti s puta?
a, norka se smjesi....

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by Guest 7/9/2016, 23:33

tre911 wrote:
Noor wrote:
bogomdani wrote:
Noor wrote:
bogomdani wrote:Da se vratima na tvoje idiotsko pitanje..Kako ce gost vditi cijenu,ako ne udje..o tome se radi,o tvojoj tupavosti..nije sad bitno sto je na cjeniku..

daj shvati konju, boli me ona stvar koliko je cijena cole i kave bilo gdje...nek je i dupla razlika..riječ je o lokalima sa skupljim jelima i skupljim vinima.
al, u takve se ne ulazi sauganjem, al, samo ti saugaj, zakaj da svejedno ne uživaš.
evo ti je na..vrti se ocajno kao gica na raznju...Nebitno,covjek moze znati i okvirne cijene i prije negoli udje u lokal,a ako vidi stvarno klasu,sto kod vas nije slucaj,onda niti ne pita za cijenu..no niti to nije tema..
tema je da se pravis mpametna,a najbolje se osjecas kao prase u kaljuzi,odnosno kad sa pijandurama dijelis brlju.. lol!

tvoj primitivni mentalni sklop još uvijek ne kuži o čemu je tema, a doseg su ti uvrede i  preserans lažima  :bless
a nemoj biti ljubomoran, nisi moj tip...ja ti ne volim primitivce i lažljivce, primi to muški, a ne ko očerupana pičketina.
hahahaha, uši si mu zavrnila ko malom majmunu :DDDD
išla sam nakon toga dobro oprat ruke
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by Guest 7/9/2016, 23:34

veber wrote:
Regoč wrote:Vratio se ti s puta?
a, norka se smjesi....

pa kaj me vidiš? jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by Guest 7/9/2016, 23:45

Regoč wrote:Vratio se ti s puta?
Ako misliš na mene onda jesam :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by Guest 7/9/2016, 23:46

veber wrote:
Regoč wrote:Vratio se ti s puta?
a, norka se smjesi....
Tek da mene vidiš cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by udba 8/9/2016, 11:20

Kinezima naplatili večeru 30.000 kuna i izazvali međunarodni skandal

Prije dva dana jedan račun iz konobe s otoka Mljeta izazvao je burne reakcije javnosti nakon što je otkriveno da je skupina nautičara za jednu butelju vina platila nevjerojatnih 21.000 kuna. Ubrzo se bura oko monstruoznog računa stišala, a cijela priča o 'pljačkanju turista' otišla je u zaborav.

A kako te iste stvari prolaze u inozemstvu? Možda najbolji primjer dolazi iz Izraela gdje je skupina Kineza doslovce pala sa stolice kad su vidjeli koliko su im domaćini naplatili jednu večeru. Međutim, za razliku od slučaja s Mljeta, oni nisu tako lako odustali od borbe protiv ljudi koji su željni ekspresne zarade. Kad je cijela priča dospjela u medije, na kraju je ispao veliki skandal u koji su se upleli političari obje zemlje.

Što se zapravo dogodilo? Skupina od osam kineskih turista opustila se u restoranu na brdima kod Jeruzalema, ali hladan tuš je uslijedio nakon što im je uručen račun na kojem je pisalo 16.500 šekela (oko 30.000 kuna). Inače, to područje je poznato po specijalitetima s humusom (namazom od slanutka) i jela im obično koštaju tek nekoliko desetaka kuna...

Cijela priča izašla je na vidjelo nakon što je Izraelska turistička zajednica podijelila presliku računa na društvenim mrežama, piše Guardian.

- Pripazite da i vas ne prevare - stajalo je u komentaru uz dodatak koji je objavljen u izraelskom poslovnom magazinu Globes.

- Kineza ima više od milijardu, ali nisu svi naivci. Ljudi koji su posjetili taj restoran jasno su rekli da će do kraja života izbjegavati Izrael. I ne samo to, poruku će prenijeti svim svojim sunarodnjacima.

Na posljednju rečenicu ide i dodatak novinara Globesa:

- Ovakvim potezima ne samo da uništavamo naš turizam, već i potencijalnu priliku da Kinezi investiraju u našu državu.

Račun od 30.000 kuna izazvao je brojne oštre reakcije s obje strane, a na kraju balade javio se i vlasnik samog restorana u selu Abu Ghosh. Kaže da mu je skandal smjestila konkurencija.

- Radim već 25 godina i moj je restoran postao planetarno popularan. Nažalost, to je izazvalo ljubomoru nekih - rekao je Ibrahim za Guardian.

A što se zapravo dogodilo, kako je moguće da su Kinezi pojeli i popili 30.000 kuna u nekom zabačenom selu?

- Prije par mjeseci kineska televizija je napravila reportažu u mom restoranu, a nedugo zatim javila mi se neka kineska turistička kompanija najavivši da će mi u posjet doći skupina 'vrlo važnih ljudi'. Rečeno mi je da u petak navečer, naš najprometniji dan, sačuvam im stol u VIP prostoru restorana. Kad su došli, gušili su se punjenoj janjetini i skupim pićima. A znate, to košta jako puno...

Vlasnik Ibrahim tvrdi da Kinezi nisu histerizirali kad su dobili račun.

- Izgledali su sretno, čak su mi ostavili i veliku napojnicu. I nakon svega što sam napravio za njih, oni na Facebook stave račun!? Ljudi jednostavno ne razumiju da u mom restoranu postoje jela koja koštaju 15 dolara, ali i neka posebna koja nisu jeftina...

Intervju vlasnika restorana nije previše dirnuo Izraelsku turističku zajednicu koja je jasno obrazložila zašto je javno pokazala račun.

- Turizam je jaka grana našeg gospodarstva i mi smo tu da pokažemo koliko je važno da se prema gostima odnosimo korektno.


http://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/kinezima-naplatili-veceru-30.000-kuna-i-izazvali-medunarodni-skandal/4676153/

_________________
Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna - Page 12 Empty Re: Bocu vina u konobi platili 21.000 kuna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum