ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by Guest 8/11/2016, 06:57

https://www.rt.com/news/355448-vietnam-spratly-rockets-china/

Oko toga južno kineskog mora kojeg su zapišali kinezi, svađa se nekoliko zemalja.. japan, malezija, filipini, vijetnam, kina, tajvan itd..

kinezi pošto su najjači zapišali su cijelo to područje, zanimljivo grade umjetne otoke koji su udaljeni 2000 km od Kineske obale, i tipa 180km od Filipina ali to je kao Kinesko prema Kineskoj nekoj logici, samo zajeb je što se svi ostali ne slažu sa time...

Ameri trljaju ruke.. Vijetnam radi ovoga naručio od Rusije prije par godina hrpu modernog oružja.. najnovije podmornice, razarače, krstareće rakete, lovce-bombardere..

eh sada je zajeb što je Rusija postala Kineski igrač pa Kinezi naredili Rusima da ne prodaju više oružja Vjetnamcima.. a ovi se okrenuli - Amerikancima..

Amerikanci čak podržali Vjetnamski nuklerni program lol

Ho Shi Min se okreće u grobu

iako osobno mislim da neće tamo izbiti sranje, jer sve zemlje su ušle u kapitalizam, i povezane su međusobno sa stotinama milijardi $ trgovinske razmjene.. kapitalizam nevoli ratovanje, ugrožava bilancu, ali recimo da su se ovakve stvari dešavale prije 50, 60, 100godina, davno bi se oni pošibali već 10 puta do sada
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by Guest 8/11/2016, 07:02


Truong Son Nguyen The islands that under Viet nam control are not disputed but the Parcels Island and some islands that china robbed from VN in 1988 are disputed. RT please correct your words.
Like · Reply · 9 · 6 hrs



Wen Lieu The americans and their puppets in the south of vietnam are working hard to turn Vietnam into another Ukraine. If they succeed to overthrow the Hanoi government, that would be a chance for China to retake everything in the south china sea from Vietnam. No one in the world will lift a small finger to help Vietnam.

Just hope the Vietnamese do remember the taste of Agent Orange.
Like · Reply · 3 · 7 hrs

Truong Son Nguyen
Truong Son Nguyen Dont believe your people any more. We know who is good and who is bad now. Viet nam is open to the world knowledge not closed like others.
Like · Reply · 4 · 6 hrs



vijetnamci i kinezi se svađaju online .. ostali trolaju da "ameri gurkaju vijetnam" haha
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by epikur37 8/11/2016, 07:02

sad tko je gluplji ukri ili ovi vijetnamci :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by abraham 8/11/2016, 07:12

Nista, Kina je jaka. Sada je Putinov saveznik. Treba se klanjati i drzati jezik za zubima. Daj Boze da naprave otok izmadju Braca i Hvara. Nema veze, jaki su i zasluzili su jedan otok u jadranu. Muhahahhahaaaaa

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by vuksadinare 8/11/2016, 07:19

..a sto da vama neko uzore njivu i kaze 'to je moje'...biste se tome divili
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by abraham 8/11/2016, 07:20

Neki izgleda i bi

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by abraham 8/11/2016, 07:20

Neki izgleda i bi

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by vuksadinare 8/11/2016, 07:23

abraham wrote:Neki izgleda i bi
pa to ej to....blesavi ljudi....oni se u stvari dive sili ne pravu....putin ej bog jer je zaposjeo krim ne znam tamo ratsurio ingušetiju...ping pong je bog jer gradi umjetne otoke na tuđem teritoriju ili u neutralnim vodama jer eto moze mu se on ima silu tj vojsku...e jbg onda nek svijet ide u quratz
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by Guest 8/11/2016, 07:24

vuksadinare wrote:..a sto da vama neko uzore njivu i kaze 'to je moje'...biste se tome divili
Pa tko jači taj kvači..svidjalo se nekom ili ne..
Uzorao ja Dragu jednom liku,i lik obecavao da ce me slomiti,ali posto je dosao u priliku,nes se predomislio... :tw :tw :tw
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by Guest 8/11/2016, 07:25

vuksadinare wrote:
abraham wrote:Neki izgleda i bi
pa to ej to....blesavi ljudi....oni se u stvari dive sili ne pravu....putin ej bog jer je zaposjeo krim ne znam tamo ratsurio ingušetiju...ping pong je bog jer gradi umjetne otoke na tuđem teritoriju ili u neutralnim vodama jer eto moze mu se on ima silu tj vojsku...e jbg onda nek svijet ide u quratz
Fuk....ti si idealist...vejk ap..!!! jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by vuksadinare 8/11/2016, 07:28

bogomdani wrote:
vuksadinare wrote:
abraham wrote:Neki izgleda i bi
pa to ej to....blesavi ljudi....oni se u stvari dive sili ne pravu....putin ej bog jer je zaposjeo krim ne znam tamo ratsurio ingušetiju...ping pong je bog jer gradi umjetne otoke na tuđem teritoriju ili u neutralnim vodama jer eto moze mu se on ima silu tj vojsku...e jbg onda nek svijet ide u quratz
Fuk....ti si idealist...vejk ap..!!! jocolor
nisam idealist..nego kad gledamo onda je i srbija u pravu sto zeli veliku srbiju ili sto je zeljela silom ostvariti a mi krivi sto smo im san unistili..e jbg...onda..nije tu pitanje sila...nego jedna vrst kompleksa..'uh sto ja nisam takav i ne maznem štogod'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by Guest 8/11/2016, 07:32

vuksadinare wrote:
bogomdani wrote:
vuksadinare wrote:
abraham wrote:Neki izgleda i bi
pa to ej to....blesavi ljudi....oni se u stvari dive sili ne pravu....putin ej bog jer je zaposjeo krim ne znam tamo ratsurio ingušetiju...ping pong je bog jer gradi umjetne otoke na tuđem teritoriju ili u neutralnim vodama jer eto moze mu se on ima silu tj vojsku...e jbg onda nek svijet ide u quratz
Fuk....ti si idealist...vejk ap..!!! jocolor
nisam idealist..nego kad gledamo onda je i srbija u pravu sto zeli veliku srbiju ili sto je zeljela silom ostvariti a mi krivi sto smo im san unistili..e jbg...onda..nije tu pitanje sila...nego jedna vrst kompleksa..'uh sto ja nisam takav i ne maznem štogod'
Jel sam ja rekao da je itko u pravu,kad posize za tudjim,hajmo reci...?
Ne,nego rekoh da tko je jači taj kvaci,cisto prirodno pravilo,i jaki i veliki se ne bune na njega..zasto su veliki??pa zato jer su imali mooda se konfrotirati sa drugima,preotimati i rasti..
Sto mislis da je Jusa velika i jaka,jer to nije boljelo??..eee,zaginulo je europeida,od indijanaca,grizlija ovih i onih dok su stvarali Jusu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by vuksadinare 8/11/2016, 07:37

bogomdani wrote:
vuksadinare wrote:
bogomdani wrote:
vuksadinare wrote:
abraham wrote:Neki izgleda i bi
pa to ej to....blesavi ljudi....oni se u stvari dive sili ne pravu....putin ej bog jer je zaposjeo krim ne znam tamo ratsurio ingušetiju...ping pong je bog jer gradi umjetne otoke na tuđem teritoriju ili u neutralnim vodama jer eto moze mu se on ima silu tj vojsku...e jbg onda nek svijet ide u quratz
Fuk....ti si idealist...vejk ap..!!! jocolor
nisam idealist..nego kad gledamo onda je i srbija u pravu sto zeli veliku srbiju ili sto je zeljela silom ostvariti a mi krivi sto smo im san unistili..e jbg...onda..nije tu pitanje sila...nego jedna vrst kompleksa..'uh sto ja nisam takav i ne maznem štogod'
Jel sam ja rekao da je itko u pravu,kad posize za tudjim,hajmo reci...?
Ne,nego rekoh da tko je jači taj kvaci,cisto prirodno pravilo,i jaki i veliki se ne bune na njega..zasto su veliki??pa zato jer su imali mooda se konfrotirati sa drugima,preotimati i rasti..
Sto mislis da je Jusa velika i jaka,jer to nije boljelo??..eee,zaginulo je europeida,od indijanaca,grizlija ovih i onih dok su stvarali Jusu..
....sve stoji....ali jbg....mislim da se tu sad cisto radi o tome...da negdje moras oruzje isprobati..ulazes silne milijarde u naoruzavanje a da ti oruzje stoji na lageru...ok..nesto i prodas ali nije ni to to...mislim da se u pitanju rusije,kine i amera radi o tome..da oni to oruzje moraju negdje isprobavati...sto ce ping pongu tamo nekih stotinjak kvadratnih kilometara mora..kad ej to samo kapljica u moru...rtadi se o tome da ping pong mora pokazati svoje oruzje i ono u sto su trosili stotine milijardi dolara..isto vrijedi za ruje i amere
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by Guest 8/11/2016, 07:39

..i to isto,ali prije svega,strateska pozicija,sto dalje isturiti svoje oruzje i aktivirati ga,ne samo pokazivati..
evo primjer sirije..sva je uhebana,ali ima ebeni strateski polozaj,a zato i jeste Rusija tamo..ne iz covjekoljupstva..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by Guest 8/11/2016, 07:40

vi ste se uspjeli odbraniti od srba,znaci,pokazali ste snagu i volju da opstanete i zastittite svoje..zasluzili ste drzavu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by Guest 8/11/2016, 07:44

nis odo u Bilbao na koffi..ajd pozdrav Fuk.. jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by vuksadinare 8/11/2016, 07:47

bogomdani wrote:..i to isto,ali prije svega,strateska pozicija,sto dalje isturiti svoje oruzje i aktivirati ga,ne samo pokazivati..
evo primjer sirije..sva je uhebana,ali ima ebeni strateski polozaj,a zato i jeste Rusija tamo..ne iz covjekoljupstva..
...koliko sirija ima starteski polozaj toliko isto imaju i izrael,jordan,bangladeš..svi oni imaju neko startesko znacenje na svoj nacin..mislim ipak sto se tice bliskog istoka da se tu vise radi o pokusaju kontrole energenata prije svega nafte...ni rusija nema bezgranicne resurse nafte a prakticno ovise o nafti i plinu...ako gledamo strateske interese prvenstveno zemljopisne daleko interesantnije podrucje je u europi...aziji...zbog kontrole pomorskih puteva...sredozemno more je recimo jedno od najvaznijih strateskih pozicija u svijetu...ako kontroliras sredozemno more kontroliras velik dio europe,sjeverne afrike...primjerice razlika trumpa od putina pa i hillary je u tome sto on gleda samo gospodarske interese i kako bilancu podici kao i merkel tj švabe..no za razliku od merkel ne voli muslimane...ali bilanca mu je prva na pameti...naravno i putin i ping pong gledaju bilance ali gledaju i kako se teritorijalno okoristiti....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by vuksadinare 8/11/2016, 08:09

...tu cak vidimo koliko se ni ne drzi do nekog saveznistva pa i iste politicke ideologije...vijetnam je dugo godina bio prijatelj pa i na jedan nacin jako blizak sa kinom...ali kinezi su procijenili jebes saveznistvo i prijateljstvo vaznija su mi odtoga 2,3 umjetna otoka i moc....imamo slican primjer i kod rusije koji isto bas ne drze puno do cvrstog saveznistva ili saveznistva po potrebi....npr..vidimosrbiju kao drze do jednog od najvecih saveznika i prijatelja a samaraju ih kako im dođe...svako malo im prijete prekidom isporuke plina zbog duga srbije za rusiju tricavih dvatesetak milijuna eura...pa do silnih obecanja o slanju oruzja..da bi na kraju do njih dobili kablove za punjenje zrakoplovnih akumulatora..ili dva,tri helikoptera zastarjele generacije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by Regoč 8/11/2016, 08:19

Ako se more zove kinesko, onda je kinesko.

_________________
Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by vuksadinare 8/11/2016, 08:21

Regoč wrote:Ako se more zove kinesko, onda je kinesko.
...nema to veze...nije kinesko more dobilo naziv kinesko sto ej bilo kinesko..nego su ga tako prozvali stranci...tj kolonizatori...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more Empty Re: Vijetnam dovlači i i svoje oružje u Južno Kinesko more

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum