ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evo zašto ne u regionalnu ligu

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by Piglet 5/8/2016, 17:35

KOEFICIJENT Hrvatske i položaj na UEFA-inoj tablici sjajan je nakon što je Velika četvorka HNL-a u europskim pretkolima ostvarila 11 pobjeda i 5 remija. Nacionalnom koeficijentu tako su ovog ljeta pridonijeli s 13.5 bodova, od čega je Lokomotiva osvojila čak pet! Nakon što se to podijeli na broj sudionika, Hrvatska je jača za 3.375 bodova.


Lokomotiva kroz vrata raja povukla Hrvatsku, koja tamo tek treba ostati
Hrvatska, koja je u ljetnu kalvariju prednatjecanja za euro-kupove krenula sa 17. pozicije na spomenutoj ljestvici koefcijenata, nakon prvih utakmica 3. pretkola držala je želju cijele europske nogometne srednje klase - 15. mjesto UEFA-ine tablice, koje donosi dva mjesta u kvalifikacijama za Ligu prvaka. 
 
Nakon što su na uzvratnim utakmicama 3. pretkola Dinamo, Hajduk i Lokomotiva pobijedili, a Rijeka remizirala, Hrvatska je preskočila Grčku i sada drži 14. mjesto na UEFA-inoj tablici, koje također jamči dva kluba u Ligi prvaka. ALI i to "ali" s razlogom pišemo velikim slovima, to mjesto ili barem 15., tek treba sačuvati pred naletima konkurenata: Grčke, Austrije, Rumunjske i Danske.
Evo zašto ne u regionalnu ligu Tablicaplavo2
Grčka može i  prijeći Hrvatsku, Rumunjska je u strahovitom padu, ostaju dakle Austrija i Danska. Hrvatska ima veliku prednost pred trenutno najvećim suparnikom Austrijom, točnije njenom glavnom uzdanicom Salzburgom, ali ako taj klub uđe u skupinu Lige prvaka, a Dinamo uhvati utješnu grupu Europa Lige, prednost se osjetno smanjuje, jer hrvatski prvak tada će dobiti dva, a austrijski četiri boda. Austrijancima bi igralo i da ispadnu oba hrvatska kluba u play-offu EL. Danci briljiraju ove godine i još im nijedan od četiri kluba nije ispao. Svi su u play-offu i iako su trenutno u velikom zaostatku za Hrvatskom, ozbiljan su konkurent za 15. mjesto.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by Piglet 5/8/2016, 17:35

Gdje bi europski put počinjala hrvatska petorka?
 
Konkretno, da je Hrvatska ovog ljeta držala 14. ili 15. mjesto UEFA-ine tablice, prvih pet mjesta HNL-a iz prethodne sezone ovako bi vrijedilo u Europi: Prvak Dinamo išao bi u 3. pretkolo LP (a ne u drugo, kao što je inače slučaj), viceprvak Rijeka u istu fazu prednatjecanja LP (a ne u 3. pretkolo Europa Lige kao do sada). Trećeplasirani Hajduk europski put počeo bi u 3. pretkolu Europa Lige (za razliku od sada, kada kreće od 2. pretkola), dok bi četvrta Lokomotiva doživjela strelovit uspon od 1. do 3. pretkola EL.
 
Europu bi izborio čak i petoplasirani klub HNL-a, što je prošle sezone bio Inter. Klub iz Zaprešića mogao bi se naći s milanskim imenjakom ako bi prošao prepreke od 2. pretkola Europa Lige, dakle ni on se ne bi morao bakćati s europskom sitneži od prvog kruga prednatjecanja, kao što su do sada morali Split ili Lokomotiva kao četvrti predstavnici Hrvatske u Europi.

http://www.index.hr/sport/clanak/hrvatska-ima-dva-kluba-u-ligi-prvaka-i-pola-hnla-u-europi-evo-kako-ce-to-zadrzati/910777.aspx
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by Piglet 5/8/2016, 17:38

Probaj ti to objasniti onom panju Šukeru koji nije baš oličenje inteligencije, da budem velikodušan u izričaju Basketball
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by n_razbojnik 5/8/2016, 17:38

A dobro šta, i Vojvodina je prošla u zadnje pretkolo UEFE, i Zvezda je tamo...ne znam di je ostala Balkanija, izuzev Maribora

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by Piglet 5/8/2016, 17:50

A dobro šta, i Vojvodina je prošla u zadnje pretkolo UEFE, i Zvezda je tamo...ne znam di je ostala Balkanija, izuzev Maribora
Zvezda je jedva prošla amatere i konobare sa Malte pa ispali od Bugara, sad idu protiv Talijana. Partizan se osramotio protiv Poljaka, četvrti klub im izbušili Mađari, a jedino Vojvodina ih spašava da ne potonu ispod Kazahstana jer iduće godine gube dosta bodova.

I sa takvim rupama od klubova bi mi trebali imati rivalitet u regionalnoj ligi i slati samo jedan klub u Ligu Prvaka?
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by n_razbojnik 5/8/2016, 17:55

eem daleko su Maltežani od amatara...mislim da su konobarima najbliži Irci i Dundalk, koji sjebaše ultraprofesionalni BATE...sve je to varljivo, ipak vidjeli smo na Partizanu, bosanksim predstavnicima i inima da tu nema 5 klubova van HR lige koji vrijede qrca...odavdje do austrijske granice

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by Piglet 5/8/2016, 18:04

n_razbojnik wrote:eem daleko su Maltežani od amatara...mislim da su konobarima najbliži Irci
Eem, za srpske klubove daleko su i Irci od amatera, u svakom slučaju respektabilni protivnici za njihov rang.


Partizan se osramotio!
Katastrofa, blamaža, bruka, poniženje, samo su neke od reči kojima se može opisati neočekivana eliminacija Partizana u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Srpski šampion poražen je od Šamrok Roversa sa 2:1 posle produžetaka u Beogradu, te su Irci ukupnim rezultatom 3:2 prošliu grupnu fazu.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by n_razbojnik 5/8/2016, 18:13

O tome i govorim, opet i BATE slovi za organiziran i dobar klub, u svojoj sredini, nešto kao bjeloruski Mamićklub pa dobiše po sebi...nisu više ni konobari što su nekad bili, sad prolaze pretkola kao ozbiljni

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by Piglet 5/8/2016, 18:30

n_razbojnik wrote:O tome i govorim, opet i BATE slovi za organiziran i dobar klub, u svojoj sredini, nešto kao bjeloruski Mamićklub pa dobiše po sebi...nisu više ni konobari što su nekad bili, sad prolaze pretkola kao ozbiljni
Da, puno ovisi o karakteru momčadi, ne igra reputacija. I Wales je izgubio 6-1 od Srbije pa igrao polufinale na idućem velikom natjecanju.

Razočarala je tvoja Rijeka ove godine, makar nisu izgubili. Imaju već tri godine istog trenera što je rekord u našoj ligi, privatizirani su, dobit će novi stadion, dovode respektabilne igrače i šteta što već dvije godine nemaju sreće u Europi.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by n_razbojnik 5/8/2016, 18:34

Nije moja Rijeka, ja navijam za jedini hrvatski klub u gradu...Treća liga mene nije briga!

A Kek je ubleha, prevara od trenera rekao bih

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by Piglet 5/8/2016, 18:39

n_razbojnik wrote:Nije moja Rijeka, ja navijam za jedini hrvatski klub u gradu...Treća liga mene nije briga!

A Kek je ubleha, prevara od trenera rekao bih
Tko onda, Orijent ili Pomorac iz Kostrene? Nisu li oni samo filijala Rijeke, kao Lokomotiva za Dinamo?
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by n_razbojnik 5/8/2016, 18:45

Piglet wrote:
n_razbojnik wrote:Nije moja Rijeka, ja navijam za jedini hrvatski klub u gradu...Treća liga mene nije briga!

A Kek je ubleha, prevara od trenera rekao bih
Tko onda, Orijent ili Pomorac iz Kostrene? Nisu li oni samo filijala Rijeke, kao Lokomotiva za Dinamo?

Orijent, Pomorac je ugašen...i nisu filijala, služe kao kanta za napucavanje u pripremnim i trening utakmicama ali samo zato što gradska vlast i sponzori protežira antifašistički klub sa Kantride

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by Piglet 5/8/2016, 18:49

Istina, Orijent barem ima hrvatski grb u svom znaku, uvijek mi je bio dobar njihov logo.

I NK Zadar mi ima dobar novi grb, umjesto sv. Donata su stavili sv. Krševana prije koju godinu.

Evo zašto ne u regionalnu ligu QmX4iu7KLRgAAAABJRU5ErkJggg==
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by n_razbojnik 5/8/2016, 18:59

Vrlo politički nekorektno, kao i dresovi Rijeke zadnjih sezona

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by Piglet 5/8/2016, 20:45

Zanimljivo da ljevičarski index najviše piše protiv regionalne lige. I to dobro argumentira.






Regionalna liga je put u propast
PO jubilarni tisućiti put, u javnost je procurila vijest kako poneki članovi nogometnih vrhuški na ovim prostorima lobiraju za kreiranje lige koja bi sastavom bila slična nekadašnjoj jugoslavenskoj ligi. I kao i svaki put dosad, reakcije u javnosti su negativne. S punim pravom – regionalna liga bila bi posljednji čavao u lijes domaćeg nogometa.

Nedostatak kvalitete

Jedan od glavnih argumenata pobornika regionalne lige jest akumulacija kvalitete. I dok se na prvu čini intuitivno jasnim kako bi po 2-3 najbolja kluba iz svake države dala jaču konkurenciju, realnost je pomalo drugačija. Jednostavno, ne postoji dovoljna, ako uopće i postoje, razlika u kvaliteti između slabijih klubova HNL-a i boljih klubova ostalih liga. Danas je razlika između „neke Istre“ koja se bori za opstanak i „neke Slobode“ koja se bori za naslov minimalna. U prilog tome govore europski rezultati klubova s ovih prostora, gdje su velike pobjede ili rezultati stvar statističke greške.

Tako je lani Sarajevo ispraćeno iz Lige prvaka s 0:3 od Lech Poznana, Maribor od Astane, Vardar od APOEL-a, a Partizan od BATE Borisova, sve prije ulaska u grupnu fazu. U Europskoj ligi Olimpik je ispao od trnavskog Spartaka, Shkendija od Aberdeena, Sutjeska od Debrecena, Budućnost od Spartaksa iz Jurmale, Crvena Zvezda od Kairata, Zrinjski od Shiraka, Celje od Slaska, podgorička Mladost od Kukesija, Čukarički od Gabale, Željezničar od Standarda iz Liegea, a osim Partizana koji je preko pretkola Lige prvaka našao grupnu fazu, najboljom se pokazala Vojvodina, koja je stigla do posljednjeg kola play-offa gdje je ispraćena doma s pet komada u mreži od Viktorije Plzen. Danas je Europa debelo prešla lokalne pojmove dobrog nogometa. Jesu li utakmice s takvim suparnicima zbilja nešto u čemu bi se najbolji hrvatski klubovi „baždarili“ i brže napredovali?
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by Piglet 5/8/2016, 20:46

Zablude o publici

Jedna od najvećih zabluda jest svakako ona o „povratku gledatelja na tribine“. Nema sumnje da bi na prvu ruku dolazak Partizana ili Zvezde u Zagreb animirao veći broj ljudi nego li to mogu ostali HNL-aši, ali graditi kulturu dolaska na stadion na suparničkom, a ne svojem klubu, siguran je put u propast.

Dobar indikativ su vaterpolska ili košarkaška liga – dok je dolazak srpskih klubova u početku itekako bio interesantan domaćoj publici, već danas ćete često na ulicama teško naći više od 3 % stanovništva koje zna kako se danas igra neka velika utakmica protiv mrskog rivala u njihovom gradu. Nakon početnog impulsa kojeg je dao nacionalni naboj, propustilo se nadograditi priču i ponuditi publici nešto više. Jednom kada se navikla da će Partizan svake godine gostovati ovdje, prestala je dolaziti.

Slično kao i Dinamov „preporod“ kojeg novinari najavljuju svake sezone. Nakon početnih euro uzbuđenja, uvidjevši u kakvom se mulju nalazi kulisa, gledatelji se mirno vrate svojim kućama i TV ekranima već krajem kolovoza.

Opasnost od nereda sasvim je realna – za razliku od košarkaških ili vaterpolo klubova, uz neke iznimke u tim sportovima, samo nogometni klubovi imaju prave ultrase, glasne i ekstremne navijače koji vode svoje vlastite utakmice. I dok bi se sasvim sigurno na početku tome pokušalo stati na kraj zabranom dolaska gostujućih navijača, kad-tad bi morao doći trenutak da se takva u osnovi besmislena praksa ukine, a to je odluka i odgovornost koju je jako teško donijeti. Utakmice bez gostujućih navijača krše samu bit sporta i navijanja, a u krajnju ruku su i totalan marketinški nonsens, jer svoj proizvod uskraćuješ dijelu publike i ograničavaš se. Kakvog onda smisla ima kreirati čitavu ligu s takvim krutim okvirima, s 50 % visokorizičnih utakmica po kolu? Rane će na ovim prostorima zacijeliti brže i bezbolnije na drugim dimenzijama povezivanja, a ne na stadionima, gdje su se očite razlike najbolje i najsrčanije manifestirale.

Smrt za periferiju

Maćehinski odnos Hrvatskog nogometnog saveza prema domaćoj ligi ovime bi doživio svoj klimaks.

Problem s kadrovskom i fizičkom infrastrukturom godinama je ran raka domaćeg nogometa s kojim se odgovorni ne žele uhvatiti u koštac. Prva HNL u pravilu se sastoji od Dinama, Rijeke, Hajduka, još jednog kluba, i njih 6 koji spajaju kraj s krajem i pokušavaju preživjeti. Druga i treća liga su u praksi de facto potpuno amaterske. Micanjem fokusa s domaćih liga, problemi ostalih sredina ostali bi i bez ono malo perspektive da će se itko uhvatiti u koštac s njima. Kao što i danas postoji 90 % trećeligaša koji ne žele u drugu ligu jer su dobici i kvaliteta jednaki, a rashodi veći, tako bi se vrlo teško našlo dovoljno hrvatskih prvoligaša koji bi vidjeli interes u napretku kroz natjecanje koje je  marketinškog, medijskog i institucionalnog aspekta palo u treći plan.

Danas djeca manje nego ikad nogometno odrastaju na ulici – taj proces prebačen je u nogometne akademije i dignut je na drugačiji, organiziraniji nivo. Hoće li Vukovar, Imotski, Đakovo, Poreč ili Varaždin imati dovoljno supstanci i želje za uložiti u stvaranje novih igrača?

http://www.index.hr/sport/clanak/regionalna-liga-je-put-u-propast/910142.aspx
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by jastreb 5/8/2016, 20:49

n_razbojnik wrote:Nije moja Rijeka, ja navijam za jedini hrvatski klub u gradu...Treća liga mene nije briga!

A Kek je ubleha, prevara od trenera rekao bih
Kek je po meni neuspješan trener.

Imati onakvu ekipu,i lani 5 bodova pred Dinamom i to prokockati...

Kakav je to trener?
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by Piglet 5/8/2016, 20:58

jastreb wrote:
n_razbojnik wrote:Nije moja Rijeka, ja navijam za jedini hrvatski klub u gradu...Treća liga mene nije briga!

A Kek je ubleha, prevara od trenera rekao bih
Kek je po meni neuspješan trener.

Imati onakvu ekipu,i lani 5 bodova pred Dinamom i to prokockati...

Kakav je to trener?
Prve sezone im je skoro donio prolazak grupe EL (i to jako teške grupe) i oživio Kramarića, u preostale dvije se tukao sa mnogo jačim Dinamom i bili su veća konkurencija od Hajduka. Konačno jedan klub ne gleda samo kratkoročne rezultate nego dugogodišnju perspektivu.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by jastreb 5/8/2016, 21:01

Piglet wrote:
jastreb wrote:
n_razbojnik wrote:Nije moja Rijeka, ja navijam za jedini hrvatski klub u gradu...Treća liga mene nije briga!

A Kek je ubleha, prevara od trenera rekao bih
Kek je po meni neuspješan trener.

Imati onakvu ekipu,i lani 5 bodova pred Dinamom i to prokockati...

Kakav je to trener?
Prve sezone im je skoro donio prolazak grupe EL (i to jako teške grupe) i oživio Kramarića, u preostale dvije se tukao sa mnogo jačim Dinamom i bili su veća konkurencija od Hajduka. Konačno jedan klub ne gleda samo kratkoročne rezultate nego dugogodišnju perspektivu.
Ma šalim se ja. Odličan stručnjak. I da danas nemamo ona usrana pravila gdje igrači svake sezone bježe vanka,imao bi respektabilnu ekipu.

Kek me podsjeća na moju trenersku ikonu,Ivana osima.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by n_razbojnik 5/8/2016, 21:24

Kek je prosječan trener, samo nama naviknutima na kaljužu HNLa i promjenu istih svakog vikenda gdje su u moru tuge i jada teško isprofilira dobar pojedinac (naši najbolji treneri su oni vani: Bjelica , Jurić, kojis e profiliraju u nižim ligama i kao asistenti u jačim) djeluje ozbiljnije i kao vrhunski kadar

S druge strane, tu je i "ozbiljan" rad Uprave koji se temelji na angažmanu igrača bez odštete , ili uz minimalnu pa od njega izvući najveću korist...dok je Osijek bio filijala tu je Rijeka najviše profitirila, kao i od Dinamovih otpadaka, vlastita skautska služba qrca ne radi ("prati" se svaki igrač iz regiona koji zabljesne na europskoj sceni na sekundu) niti se iz omladinske škole prave igrači...to nije dugoročna perspektiva...jest možda financijski ali igrački i strukturno nikako

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Evo zašto ne u regionalnu ligu Empty Re: Evo zašto ne u regionalnu ligu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum