ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by Guest 21/7/2016, 22:27

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!


Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! DomagojPiskurStatus

INFORMATIČAR Domagoj Piškur objavio je na svom Facebook profilu status koji se vrlo brzo proširio internetom. U statusu, koji je od jutros uhvatio gotovo tisuću lajkova, Piškur je objasnio kako većina ljudi ne shvaća bit kapitalizma te su skloni besmislenom kritiziranju uspješnijih koje vide kao krivce za vlastiti neuspjeh.

"Kada sam bio mlađi, vjerovao sam u socijalizam. Glumio pankera, vjerovao u jednakost... 20 godina kasnije, iz dana u dan, postajem sve radikalniji zagovornik kapitalizma. Do pred samo par godina vjerovao sam da oni koji zarađuju više trebaju plaćati veći porez zbog onih koji zarađuju manje. Vjerovao sam da svi ljudi trebaju biti razmjerno plaćeni sukladno sa poslom koji rade.

Ali nekako su mi svi ti "ideali" počeli nestajati kako sam uviđao da moj trud da "isplivam" mnogi gledaju kao "a lako tebi".

Dok ja radim 14h dnevno, drugi uživaju na moru.

Dok ja učim vikendima kako bi ostao konkurentan na tržistu rada, drugi se trijezne od mamurluka.

Dok ja vodim ekselice o svojim prihodima i rashodima, drugi troše na pljuge i vrte runde u birtijama.

Dok se ja grizem jer sam "uludo" potrošio dan, drugi svaki dan ispijaju kavu na špici.

I onda mene prozivate da mi je lako, jer eto ja sam informatičar i imao sam "sreće"? Da sam se rodio sa srebrnom žlicom u ustima? Da sam imao "vezu"?

A vi siroti imate diplomi i nemate posla, jer vam ljudi poput mene kradu posao za koji ste vi toliko sposobni.

Nabijem vas.

Jedna od luđih izjava koje sam čuo u životu bila je "dok ti radiš dva posla, drugi nemaju nijedan! Misliš li da je to fer?".

Mogu vam samo reci, za takve parazite i socijalna pomoć je previše.
U životu radiš ono što moraš da bi radio ono što želiš", napisao je Piškur.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/status-informaticara-vjerovao-sam-u-socijalizam-vise-ne-nabijem-vas/907906.aspx


Last edited by deda hipster on 21/7/2016, 22:30; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by Guest 21/7/2016, 22:29

vjerovao sam u socijalizam, više ne

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Jo2LguZ
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by crvenkasti 21/7/2016, 22:32

Što je to informatičar? Što on radi?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28809
2014-04-17


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by Guest 21/7/2016, 22:35

crvenkasti wrote:Što je to informatičar? Što on radi?

isto što i većina ostalih građana, On vjeruje...

vjerovao sam da oni koji zarađuju više trebaju plaćati veći porez zbog onih koji zarađuju manje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by crvenkasti 21/7/2016, 22:39

Šta ti blebećeš? Šta vjeruje?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28809
2014-04-17


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by gargamel0101 21/7/2016, 22:40

Komentari na indexu su odlicni
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by Guest 21/7/2016, 22:44

crvenkasti wrote:Šta ti blebećeš? Šta vjeruje?
vjeruje da plaća porez kako bi financirao državu i socijalizam :)

dok je bio mladi punker i dok nije plaćao porez to mu je bilo OK, sad kad je odrastao i radi posao na koji plaća porez to mu se više ne sviđa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by crvenkasti 21/7/2016, 22:56

Treba si otvorit offshore kompaniju na Djevičanskim otocima, dižeš love s računa koliko hoćeš bez poreza.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28809
2014-04-17


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by catabbath 22/7/2016, 01:25

Informatičar je u pravu.

_________________
Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by Guest 22/7/2016, 01:35

gargamel0101 wrote:Komentari na indexu su odlicni
vrhunski komentari
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by Guest 22/7/2016, 02:17

deda hipster wrote:

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!



Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! DomagojPiskurStatus

INFORMATIČAR Domagoj Piškur objavio je na svom Facebook profilu status koji se vrlo brzo proširio internetom. U statusu, koji je od jutros uhvatio gotovo tisuću lajkova, Piškur je objasnio kako većina ljudi ne shvaća bit kapitalizma te su skloni besmislenom kritiziranju uspješnijih koje vide kao krivce za vlastiti neuspjeh.

"Kada sam bio mlađi, vjerovao sam u socijalizam. Glumio pankera, vjerovao u jednakost... 20 godina kasnije, iz dana u dan, postajem sve radikalniji zagovornik kapitalizma. Do pred samo par godina vjerovao sam da oni koji zarađuju više trebaju plaćati veći porez zbog onih koji zarađuju manje. Vjerovao sam da svi ljudi trebaju biti razmjerno plaćeni sukladno sa poslom koji rade.

Ali nekako su mi svi ti "ideali" počeli nestajati kako sam uviđao da moj trud da "isplivam" mnogi gledaju kao "a lako tebi".

Dok ja radim 14h dnevno, drugi uživaju na moru.

Dok ja učim vikendima kako bi ostao konkurentan na tržistu rada, drugi se trijezne od mamurluka.

Dok ja vodim ekselice o svojim prihodima i rashodima, drugi troše na pljuge i vrte runde u birtijama.

Dok se ja grizem jer sam "uludo" potrošio dan, drugi svaki dan ispijaju kavu na špici.

I onda mene prozivate da mi je lako, jer eto ja sam informatičar i imao sam "sreće"? Da sam se rodio sa srebrnom žlicom u ustima? Da sam imao "vezu"?

A vi siroti imate diplomi i nemate posla, jer vam ljudi poput mene kradu posao za koji ste vi toliko sposobni.

Nabijem vas.

Jedna od luđih izjava koje sam čuo u životu bila je "dok ti radiš dva posla, drugi nemaju nijedan! Misliš li da je to fer?".

Mogu vam samo reci, za takve parazite i socijalna pomoć je previše.
U životu radiš ono što moraš da bi radio ono što želiš", napisao je Piškur.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/status-informaticara-vjerovao-sam-u-socijalizam-vise-ne-nabijem-vas/907906.aspx

Ovakav propagandno politički pamflet ne bi smislio ni Lavrentiy Pavlovich Beria koji je bio šef NKVD-a.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by Sora 22/7/2016, 06:41

Koliko znsm informaticare , nemaju pojma o nicemu osim o IT .
neobrazovani u svemu. Primjerak ljudske vrste koja ce uskoro zavladati svijetom, vrste poluljudi. Ne pisem to sa zluradosti, to je za zaljenje. Jer ljudi koji imaju takva znanja , bilo kakva , a nemaju impuls solidarnosti, humsnosti, moralne cistoce i filozofijskog promisljsnja su automati . Podesni za msnipulaciju.
To pokazuje i uvodni clanak .
U krajnoj loniji socijalizam gledati kroz poreze je pizdarija.
U socijalizmu si davao da bi se vratilo.
Danas znsm dista domoljuba koji bi se odrekli drzsve da ne plate poreze.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by Guest 22/7/2016, 06:42

Sora wrote:Koliko znsm informaticare , nemaju pojma o nicemu osim o IT .
neobrazovani u svemu. Primjerak ljudske vrste koja ce uskoro zavladati svijetom, vrste poluljudi. Ne pisem to sa zluradosti, to je za zaljenje. Jer ljudi koji imaju takva znanja , bilo kakva , a nemaju impuls solidarnosti, humsnosti, moralne cistoce i  filozofijskog promisljsnja su automati . Podesni za msnipulaciju.
To pokazuje i uvodni clanak .
U krajnoj loniji socijalizam gledati kroz poreze je pizdarija.
U socijalizmu si davao da bi se vratilo.
Danas znsm dista domoljuba koji bi se  odrekli drzsve da ne plate poreze.

bom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by vuksadinare 22/7/2016, 07:43

Sora wrote:Koliko znsm informaticare , nemaju pojma o nicemu osim o IT .
neobrazovani u svemu. Primjerak ljudske vrste koja ce uskoro zavladati svijetom, vrste poluljudi. Ne pisem to sa zluradosti, to je za zaljenje. Jer ljudi koji imaju takva znanja , bilo kakva , a nemaju impuls solidarnosti, humsnosti, moralne cistoce i  filozofijskog promisljsnja su automati . Podesni za msnipulaciju.
To pokazuje i uvodni clanak .
U krajnoj loniji socijalizam gledati kroz poreze je pizdarija.
U socijalizmu si davao da bi se vratilo.
Danas znsm dista domoljuba koji bi se  odrekli drzsve da ne plate poreze.
...da..u socijalizmu si davao đabalebarosima...koji su pola godine provodili doma na bolovanjima ili gradeci kuce..dok su ih drugi financirali...koji su normalno radili..tako je i danas....'sto bi se ja dizao za 4 000 kuna u 6 ujutro'...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by epikur37 22/7/2016, 07:46

Ne znam šta pizdi taj frajer...moraš se odreći nečeg da bi nešto napravio...

Ne možeš tulumariti i učiti istovremeno.

Ja bih najradije jutros pošao plivati i popiti jutarnju pivu.

Ali moram ostati doma i pisati neka predavanja.

Šta sad trebam cmoljiti zbog toga...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by epikur37 22/7/2016, 07:49

U stvari tipičan primjer nabrijanog mladog neoliberala....deda, yoda, gargi ekipa.

No to ide s tim godinama.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by marcellus 22/7/2016, 07:50

a dobro ajde jednom je došlo iz guzice u glavu... inače sve ovo yoda i ja pričamo tu godinama.

da, ono je najjače, "ti imaš dva posla ja nijedan to nije fer"

a to je bila filozofija socijalizma koji je ljude tjerao u penziju s 50 da bi "bilo posla za mlade", genijalno, jer je filozofija socijalizma filozofija seljaka koji misli da hrane ima koliko ima ionako, i zemlje, pa ako jedan jede više oduzima hranu drugom.

_________________
Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by vili40 22/7/2016, 08:06

taj brko je promašio ceo fudbal.Za njega nije normalno da plaća porez?Pa plaća ga i ona radnica u marketu koja radi za minimalac.Plaćaju ga i u Švedskoj i u Njemačkoj i u Americi.
On nešto radi,ma nemoj me jebat,drugi rade da prežive i to malo teže i više od njega pa se ne preseravaju.
I jel se on uopće pita koji su to koji ispijaju kavice na špici?Uglavnom,nije tip baš previše pametan.
vili40
vili40

Male
Posts : 10769
2015-08-02


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by vuksadinare 22/7/2016, 08:09

vili40 wrote:taj brko je promašio ceo fudbal.Za njega nije normalno da plaća porez?Pa plaća ga i ona radnica u marketu koja radi za minimalac.Plaćaju ga i u Švedskoj i u Njemačkoj i u Americi.
On nešto radi,ma nemoj me jebat,drugi rade da prežive i to malo teže i više od njega pa se ne preseravaju.
I jel se on uopće pita koji su to koji ispijaju kavice na špici?Uglavnom,nije tip baš previše pametan.
..jbg nisu bili svi za skolu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by epikur37 22/7/2016, 08:13

vili40 wrote:taj brko je promašio ceo fudbal.Za njega nije normalno da plaća porez?Pa plaća ga i ona radnica u marketu koja radi za minimalac.Plaćaju ga i u Švedskoj i u Njemačkoj i u Americi.
On nešto radi,ma nemoj me jebat,drugi rade da prežive i to malo teže i više od njega pa se ne preseravaju.
I jel se on uopće pita koji su to koji ispijaju kavice na špici?Uglavnom,nije tip baš previše pametan.

Ma sere kvake, i jasno da mora i treba platiti porez.

Gle ja trenutno radim brat bratu tri posla, ovako ili onako, nit se ponosim nit sramim, teško bude i ne planiram cijeli život tako. Za sve plaćam porez i mislim da je to ok. Ne vidim da me netko proziva niti da veli ovo ili ono. jednostavno moj život moja odluka a uopće me en zanima što radi netko tko pije kavbu dok ja radim.

Ovaj dečko je običan nedojebani mladi neoliberal...sad je on nešto otkrio...idi balavče.



epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas! Empty Re: Status informatičara, vjerovao sam u socijalizam, više ne. Nabijem vas!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum