ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Životinje idu u raj?

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Životinje idu u raj?  - Page 2 Empty Re: Životinje idu u raj?

Post by Avatar 9/1/2015, 04:33

Trinity wrote:
Avatar wrote:A tko je odlučio da su neke životinje pogodne za jesti a druge za držati u domu kao kućne ljubimce 
Pa valjda onaj tko je na vrhu hranidbenog lanca. :) 
I kakva li veza u cijeloj toj priči o lošoj raspodjeli hrane ??  Životinje idu u raj?  - Page 2 4120670893


ili s rajem...? :)

A tko je odlučio da je čovjek na vrhu tog hranidbenog lanca ? Čovjek ?
Ma naj me zezati,  čak je Darwin tvrdio da je čovjek biljojed.
To što čovjek može probaviti meso ne znači da mu je meso nužno potrebno. Čovjek živi itekako dobro bez trunke mesa i to stoljećima, čak tisuću godina prije Krista najmanje, dokazano. 



Čovjek je samo na vrhu evolucije, što ne znači da može ubijati kako mu se prohtije. Dapače, ima veliku odgovornost spram prirode u očuvanju iste. 


I ne razumijem koja veza u toj priči sa rajem ? Ja nisam spominjao nikakav raj a ti ?  :roll

Avatar

Posts : 321
2014-04-13


Back to top Go down

Životinje idu u raj?  - Page 2 Empty Re: Životinje idu u raj?

Post by Avatar 9/1/2015, 05:35

zanstr wrote:
Avatar wrote:
zanstr wrote:
Avatar wrote:
zanstr wrote:
Trinity wrote:
Avatar wrote:Koliko će nam još trebati stoljeća da promijenimo način prehrane i da humanije postupamo prema životinjama i prirodi općenito?

Misliš da bi svi trebali postati vegetarijanci? Ljudi su svežderi od pamtivijeka.
Trebalo bi što prije usavršiti kloniranje i lijepo uzgajati samo određene djelove od jedne donor životinje. Tako bu dobro i životinjama i nama. Samo kaj bu se populacija životinja koju danas industrijski uzgajamo svela na jednu desetinu, možda jednu petinu. U svakom slučaju bi se broj drastično smanjio.
Hvala lijepo na prijedlogu, ali što se mene tiće, ne hvala....ne bih volio živjeti u svijetu kakvog ovdje opisuješ. 

Sinoć sam gledao dokumentarac o pokusima kloniranja i životinja i ljudskog bića. Sve skupa gadi mi se to i molim Boga da uništi čovječanstvo ukoliko "znanstvenici" uspiju u svojim laboratorijima proizvoditi životinju a kamoli čovjeka. 

No, svjestan sam da do toga neće doći.   B-)
Što mu fali? Bio bi puno humaniji svijet u kojem niti jedna životinja ne bi bila ubijena i niti jedan čovjek gladan.

Ako je po tebi "humani" svijet u kojem kloniramo samo dijelove životinje za osobni gušt onda ti ostavljam svijet u kojem misliš da je dobar za živjeti. 
Kaj se mene tiće, ne hvala.   flower
Naravno da je humaniji, nema nikakvog ubijanja. Danas se masovno uzgajaju životinje i drže u katastrofalnim uvjetima isto za naš gušt. Nužno zlo. Ali jednoga dana (nadam se što prije) će to biti samo dio prošlosti.

Da je po vama veganima, ljudi nikada nebi dosegli ovaj stupanj evolucijskog razvoja. Tu smo došli zahvaljujući mesu i ono je sastavni dio naše prehrane svidjelo se to nekome ili ne.
Jao, puknut ću od smijeha  :^0
Humanije je veliš klonirati meso, je tako su nam amerikanci uvalili umjetno gnojilo, pa pesticide, pa hormone, pa mesna brašna, danas nas uvjeravaju da su GMO sjemeneke spas za čovječanstvo, uvijek ista priča. Svi znamo koje su posljedice takvih pokusa,  uvijek se loše završi po nas. Ista je priča sa kloniranjem. Igrati se Boga nikam ne vodi, i ništa dobroga na kraju neće donijeti. 


Čovjek je kratke pameti, teško pamti lekcije al ima nade... uz mnogo mrtvih, bolesnih, hendikepiranih,  na kraju će ipak naučiti lekciju, jednog dalekog dana... ;)


Je, dosegli smo veliki stupanj evolucije, takav da se danas gušimo zbog zagađenog zraka i u vlastitom smradu i dreku, trujemo se jedeći meso životinja sumnjivog porijekla uzgojenih sumnjivom hranom, itd... neš ti evolucije.  



Je, čovječanstvo je puno naprednije danas, razlika je ogromna...prije 1000 godina nije bilo ajfuna, tablete, ni mobitela, ni struje, ni auta....Danas smo opet na pragu svjetskog rata i totalne ekološke katastrofe. 
Sve pet, žderenjem mesa čovječanstvo je puno napredovalo, nema što! I koliko gladnih po svijetu i umrlih zbog manjka hrane, daj me podsjeti...A da zaboravih, kloniranjem neće više biti gladnih, jel tako?



Čovjek nije dan danas shvatio jednu najjednostavniju činjenicu....a ta je da ovisi o prirodi i da bez prirode ne može živjeti, o kakvom onda napretku pričaš??  :roll
Avatar
Avatar

Posts : 321
2014-04-13


Back to top Go down

Životinje idu u raj?  - Page 2 Empty Re: Životinje idu u raj?

Post by zanstr 9/1/2015, 10:36

Avatar wrote:Jao, puknut ću od smijeha  Životinje idu u raj?  - Page 2 204824722
Humanije je veliš klonirati meso, je tako su nam amerikanci uvalili umjetno gnojilo, pa pesticide, pa hormone, pa mesna brašna, danas nas uvjeravaju da su GMO sjemeneke spas za čovječanstvo, uvijek ista priča. Svi znamo koje su posljedice takvih pokusa,  uvijek se loše završi po nas. Ista je priča sa kloniranjem. Igrati se Boga nikam ne vodi, i ništa dobroga na kraju neće donijeti.

Da, humanije je klonirat meso. Tu naravno mislim na vrijeme u kojem će kloniranje biti usavršeno. Humanije je zato jer se životinja neće trebat ubijat nego će se pomoću njenog dnk moći reproducirati bilo koji dio (komad mesa) i to zasebno.
Ti govoriš o nekakvom igranju boga. I to je kao loše. Pa daj reci onda da li bi lječnici trebali samo sjedit i gledat kako pacjent umire od raka (jer je to očito božija volja) ili bi se trebali "igrati boga" i spasiti pacjentu život. Mislim da je odgovor očit. Ako misliš da se ne treba "igrati boga", onda nemoj koristiti ljekove kad te nešto boli, antibiotike kad si bolestan, pa bumo vidjeli koliko ćeš trajat.

Avatar wrote:Čovjek je kratke pameti, teško pamti lekcije al ima nade... uz mnogo mrtvih, bolesnih, hendikepiranih,  na kraju će ipak naučiti lekciju, jednog dalekog dana... Životinje idu u raj?  - Page 2 3257500145
Da čovjek. No nisu svi ljjudi gamad. Ima onih joji su dali jako puno ovom svijetu. I to što neki koriste napredak da bi nešto uništili ili pogodovali korporacijama (tu mislim na gmo, na ljekove i sl.) ne znači da je napredak loš.

Avatar wrote:Je, dosegli smo veliki stupanj evolucije, takav da se danas gušimo zbog zagađenog zraka i u vlastitom smradu i dreku, trujemo se jedeći meso životinja sumnjivog porijekla uzgojenih sumnjivom hranom, itd... neš ti evolucije. 
To je stvar sustava koji dominira zemljom. Kapitalistički/konzumeristički sustav koji smo na žalost primorani iskusiti.

Avatar wrote:Je, čovječanstvo je puno naprednije danas, razlika je ogromna...prije 1000 godina nije bilo ajfuna, tablete, ni mobitela, ni struje, ni auta....Danas smo opet na pragu svjetskog rata i totalne ekološke katastrofe.
Pa nije napredak samo u ajfonima, tabletima i mobitelima. Pogledaj samo medicinu (po meni možda i najvažniji znanstveni napredak). Koliki je danas prosječni životni vjek a koliki je bio prije 1000 godina. Kolike su danas šanse za novorođenče da preživi porod, kolike su bile prije 1000 godina. I tako dalje da sad ne nabrajam. Naravno, govorim o razvijenom djelu svijeta (i sad i prije 1000 godina), ne o zabitima.

Avatar wrote:Sve pet, žderenjem mesa čovječanstvo je puno napredovalo, nema što! I koliko gladnih po svijetu i umrlih zbog manjka hrane, daj me podsjeti...A da zaboravih, kloniranjem neće više biti gladnih, jel tako?
Mislim da se nismo razumjeli. Znači, kada je čovjek, odnosno čovjekov majmunoliki predak počeo jesti meso, stekao je prednost nad drugim primatima. Imao je više energije za djelovanje. Kada je shvatio kako smekšat to meso, napredovao je još više jer se mišić koji je zadužen za pokretanje donje čeljusti smanjio što je ostavilo mjesta za rast mozga. Da nije jeo meso, nebi imao tu prednost, nebi imao dovoljno snage i vjerojatno bi ostao negdje na drvu jeo lišće i možda čak izumro.
Manjak hrane u svijetu se može riješiti baš gmo hranom tako da se napravi sjeme koje može uspjeti i u najgorim uvjetima kakvi vladaju u "gladnim" djelovima svjeta. Kloniranje o kojem sam govorio bi također pomoglo riješenju pitanja gladi u svijetu. Jedino što je tu problem je ovaj sistem koji sam naveo. Tu je ipak bitnija lova od ljudi.

Avatar wrote:Čovjek nije dan danas shvatio jednu najjednostavniju činjenicu....a ta je da ovisi o prirodi i da bez prirode ne može živjeti, o kakvom onda napretku pričaš??  Životinje idu u raj?  - Page 2 4120670893
Opet ponavljam. Glavni krivac je današnji dominantni sistem koji vlada svijetom. Očito ćemo morat na teži način shvatit da to ne valja ili da se sistem trebao svrgnuti ranije.

Zaključak moje tvrdnje je da su i gmo i kloniranje i nuklearna energija i sve ostalo što su znanstvenici postigli, dobre stvari samo mogu biti loše ako se nađu u pogrešnim rukama. To ti je kao ono sa motikom. Motika je korisna, možeš sa njom obrađivati zemlju da bi posadio hranu ali možeš ju koristiti za ubijanje ljudi. Nije motika kriva, krivi su oni koji ju koriste.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Životinje idu u raj?  - Page 2 Empty Re: Životinje idu u raj?

Post by Avatar 25/2/2015, 05:05

Oprosti al pričaš gluposti sve u 16.
Čovječanstvo je uveliko izdalo Boga i prirodu da joj više nema spasa.  Tvoje laprdanje o kloniranoj hrani je više nego blesavo. 

Jednom nam Ameri uveli pesticide, poslije antibiotike, potom mesna brašna, i svi znamo kako se to sve skupa završilo. Sad nam hoće uvaliti GMO hranu pod izgovorom, opet, da nitko na svijetu neće gladovati....uvijek ista priča uz uvijek istim posljedicama, sve više gladnih i žednih i još više zagađene prirode.

Ne znam koja vam još jedna katastrofa ili tragedija treba da biste razumjeli da nema spasa manipuliranjem gena, niti silovanjem prirode? 

Ima ljudi na ovom planetu koji se hrane jedno tri tisućljeća isključivo vegetarijanstvom hranom i nikad im ništa nije falilo. Kod njih manje oboljelih od raka, dojki, crijeva, prostate, želuca....Valja se pitati zašto, ne? 


PS. Okani se priče o mesu kao jedini izvor pameti u ljudskoj evoluciji...da te podsjetim, danas ni stručnjaci ne izostavljaju mogućnost jedne sile koja bi kao upravljala svemirom. Ali ja te time ne branim vjerovati da se žderanjem mesa postane pamentinjim...Da, očito je svima jasno kamo su nas odveli oni pametniji koji se isključivo hranili lešinama...
Avatar
Avatar

Posts : 321
2014-04-13


Back to top Go down

Životinje idu u raj?  - Page 2 Empty Re: Životinje idu u raj?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum