ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meditacija

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Guest 25/11/2014, 00:52

Da, motivacija je nekad problem... Al' nekako mislim da kad se neko vrijeme natjeraš da baš redovito prakticiraš, postane ti ustaljena praksa i jednostavno nastaviš raditi jer ti baš paše i uživaš u tome... :D

Meni je u početku bio problem uspješno se koncentrirati i primiriti jurnjavu misli...

Guest
Guest


Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Guest 12/1/2015, 15:31

Čudnjikave meditacije zadnjih dana...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by kic 12/1/2015, 22:04

Meditacija - Page 2 Tumblr_nhxm06Sj181tfu9dmo3_500
Meditacija - Page 2 Tumblr_nhxm06Sj181tfu9dmo4_500
Meditacija - Page 2 Tumblr_nhxm06Sj181tfu9dmo5_500
Meditacija - Page 2 Tumblr_nhxm06Sj181tfu9dmo6_500
Meditacija - Page 2 Tumblr_nhxm06Sj181tfu9dmo7_500
Meditacija - Page 2 Tumblr_nhxm06Sj181tfu9dmo8_500
Meditacija - Page 2 Tumblr_nhxm06Sj181tfu9dmo9_500
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Sefirot 13/1/2015, 11:14

aben wrote:meditacija je fokusirano samostalno razmišljanje, al ono pozerski, nešto ka iden na modnu reviju naspram iden na event.

Netočno.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Meditacija - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Sefirot 13/1/2015, 11:17

Patriot_1 wrote:Kršćanin je u meditaciji usmjeren ka Bogu!
Kamo se vi nekršćani usmjeravate?

Hindusi su nekršćani i oni usmjeravaju sebe meditacijom Bogu, koja je razlika? Možda u tome što ti smatraš da je istina? lol :^0

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Meditacija - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Sefirot 13/1/2015, 11:18

Vegvísir wrote:
Sefirot wrote:
Vegvísir wrote:Ako je u pitanju samostalno razmšljanje i povlačenje u sebe u kojem sudjeluješ sam, kakvo pozerstvo... Za pozerluk ti treba publika.

Ali to što je aben napisao to nije meditacija nego bi bila pozerska kontemplacija.


Što se tiče meditacije, trudim se prakticirati svaki dan, no zbog obaveza to i nije tako moguće.

Ovo što si napisala radiš dobro, bar ovo što vidim napisano.
Meditacije mogu biti dvopolarne, tj. mogu biti aktivne i pasivne. I jedne i druge mogu i ne moraju imati elemente asane, pranayam i mantre no ono što po mojem mišljenju trebaju imati je Dharana jer po mom osobnom mišljenju, ne bi imale smisla.

Ma kod mene je to uglavnom bila metoda pokušaja i pogrešaka, pogotovo kad sam bila balavija i nestrpljivija, htjela postići sve odjednom, odmah i sad. Bilo je tu dosta pogrešaka i kao rezultat toga, jako duga pauza prije nego sam uopće počela opet.

Zar se ne uči iz pogrešaka?
Meditirati (u osnovnim stvarima) se može bez "znanja", ali kao i u svemu, teorija podržava praksu. ;)

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Meditacija - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Sefirot 13/1/2015, 11:29

Meditacija je smirivanje uma i poticanje duha. Grebanje po površini nesvijesnog. Za početnike, položaj i lagano disanje te umirivanje no dalje od toga ni ne znaju.
Za nekoga tko je krenuo kao ozbiljniji praktikant, zna da se položaji nazivaju asanama i zašto služe, zna da se rade i vježbe istezanja (tibetanci, surya namascar...), više načina disanja - Pranayam, čemu služi mantra, što je Jam i Nijam..., samadhi itd itd itd što je aktivna i pasivna meditacija. Bliskost zapadnjačkih molitvi i brojanica (krunica) se vidi, pogotovo u praktičnoj razini.
O tome možda kasnije kad uhvatim više vremena.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Meditacija - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Guest 13/1/2015, 13:14

Počela sam nedavno, valjda nakon skoro 5 godina, ponovno malo meditirati s kvarcom. Sigurno i to ima svog doprinosa jer je i slično bilo i u to vrijeme, pogotovo kad sam radila s kvarcom i ametistom u kombinaciji, uzemljenje nula bodova. Drugačije od onoga što sam prakticirala zadnjih par godina, sve dok prije par dana nisam opet počela s ovim.

Uglavnom, kako taj cijeli proces izgleda zadnjih dana... Meditacija počne klasično, a završava predAPovski. Udobno smještena, eliminirane potencijalne distrakcije do mjere u kojoj je to moguće, chin mudra, opuštanje svakog pojedinog dijela tijela, koncentracija na disanje, yaddayadda, sve ono što sam već pisala bila... I zapravo relativno brzo prelazi u drugu fazu - koncentracija se prebacuje na unutarnju stranu kapaka, stvaraju se različite, ne mogu reći baš jasne slike, više odrazi određenih slika u magli uz nevjerojatan osjećaj lakoće u području glave. Potom se javlja osjećaj kao da su mi prsti slijepljeni u chin mudra položaju, kao da ih ne mogu, a i ne želim pomaknuti, kao da tijelo počinje spavati, a um je budan. Dah više ne zamjećujem toliko, počinje snažan rapid eye movement, što je malce iritantno. Oči su zatvorene, ali se pojavljuje distorzirana slika sobe i snažan osjećaj povlačenja prema van u ravnini s licem. And then it stops. Produbljivanje daha, pomicanje prstiju i vraćanje osjeta u njima, još kratko sređivanje misli zatvorenih očiju u tišini i vraćanje u normalu. Sve skupa traje u prosjeku između 25-30 minuta.

U svakom slučaju, ako odlučim nastaviti s tim i ne vratim se na ustaljenje načine prakticiranja, bit će zanimljivo promatrati kako to izgleda i razvija se sad nakon 5 godina i nešto malo iskustva više na leđima.


Last edited by Vegvísir on 13/1/2015, 13:21; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Guest 13/1/2015, 13:18

Sefirot wrote:
Vegvísir wrote:
Sefirot wrote:
Vegvísir wrote:Ako je u pitanju samostalno razmšljanje i povlačenje u sebe u kojem sudjeluješ sam, kakvo pozerstvo... Za pozerluk ti treba publika.

Ali to što je aben napisao to nije meditacija nego bi bila pozerska kontemplacija.


Što se tiče meditacije, trudim se prakticirati svaki dan, no zbog obaveza to i nije tako moguće.

Ovo što si napisala radiš dobro, bar ovo što vidim napisano.
Meditacije mogu biti dvopolarne, tj. mogu biti aktivne i pasivne. I jedne i druge mogu i ne moraju imati elemente asane, pranayam i mantre no ono što po mojem mišljenju trebaju imati je Dharana jer po mom osobnom mišljenju, ne bi imale smisla.

Ma kod mene je to uglavnom bila metoda pokušaja i pogrešaka, pogotovo kad sam bila balavija i nestrpljivija, htjela postići sve odjednom, odmah i sad. Bilo je tu dosta pogrešaka i kao rezultat toga, jako duga pauza prije nego sam uopće počela opet.

Zar se ne uči iz pogrešaka?
Meditirati (u osnovnim stvarima) se može bez "znanja", ali kao i u svemu, teorija podržava praksu. ;)

Naravno, gotovo da ni zbog jedne pogreške ne žalim. Svaka me zasluženo lupila, ali se i iz svake nešto i naučilo. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Mad_Vlad 14/1/2015, 04:39

To me hvatalo u mojim ranim dvadesetima. Im'o od Plećka knjigu pa malo. Ostavio se kasnije, uplašio se otvaranja trećeg oka. :D I čišćenja tijela glađu. Malo mi bilo previše uvuć se u to.
Judaizam me naučio da uvijek možeš biti svoj ne trošeći godine na razne neke seanse i samoodricanja. Obratiš se Bogu kad god zaželiš. On ti daje snage i volje u kakvom god stanju bio.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Sefirot 14/1/2015, 09:50

Mad_Vlad wrote:To me hvatalo u mojim ranim dvadesetima. Im'o od Plećka knjigu pa malo. Ostavio se kasnije, uplašio se otvaranja trećeg oka. :D I čišćenja tijela glađu. Malo mi bilo previše uvuć se u to.
Judaizam me naučio da uvijek možeš biti svoj ne trošeći godine na razne neke seanse i samoodricanja. Obratiš se Bogu kad god zaželiš. On ti daje snage i volje u kakvom god stanju bio.

Ovo što navodiš od Plečka jest navedeno ali nije obavezno. No ovaj drugi dio je, oprosti, besmislen.
Često se meditacija povezuje sa istočnjačkim vjerovanjima i religijama što nije točno. U židovskoj mističnoj tradiciji, pošto si je i sam spomenuo, postoje meditacijske tehnike koje su izuzetne. Osim meditacije također se preporuča način prehrane. Slična stvar je i u kršćanskom misticizmu kao i u islamskom misticizmu sufizma. Ima razloga za to.
Oprosti ali ovo što si u drugom djelu naveo liči na kršćanski laicizam. U potpunosti isti tekst samo što piše 'judaizam'.

Što se tiče straha od otvaranja trećeg oka, ima i nema smisla. Da, ima ljudi koji su poludili jer su išli na otvaranje trećeg oka, a da nisu napravili pripremu i otvaranje srca što je u neku ruku primarno za otvaranje drugih centara.
Neki se pak samo zadržavaju na srcu. To su 'Bhakti' posvećenici.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Meditacija - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Mad_Vlad 22/1/2015, 20:58

Pa nije baš besmisleno. U judaizmu su otvorene sve opcije, nema dogmi po to pitanju. Meni osobno paše bez tih meditacijskih tehnika. To je što sam želio reći.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Guest 23/1/2015, 12:17

Zadnjih dana ništa od meditiranja, ne stigne se... :zen
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Guest 27/1/2015, 19:20

Osim kvarca i ametista, ubacila malo i fluorit, pokušavam (više ili manje uspješno) izdvojiti svaki dan pola sata za meditaciju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Avatar 4/2/2015, 01:33

Bome, ovdje kao da pišu isključivo jogisti, i to oni koji su jedne štenge do savršenstva, ukoliko 'vako nastave za par mjeseci će postići i sâm samadhi, zanimljivo.  :P
Avatar
Avatar

Posts : 321
2014-04-13


Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Guest 6/2/2015, 20:32

Avatar wrote:Bome, ovdje kao da pišu isključivo jogisti, i to oni koji su jedne štenge do savršenstva, ukoliko 'vako nastave za par mjeseci će postići i sâm samadhi, zanimljivo.  :P

Za druge ne znam, al' daleko sam ja od toga, i jedine štenge na koje sam na tom polju zasad nabasala su one u koje bih zviznula tu i tamo dok bezglavo tapkam u mraku... :baloni
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Guest 25/3/2015, 12:02

Odustajem od meditacije, dižem ruke, ovo nema smisla, obitelj me sabotira čak i kad su stotinama kilometara daleko. :^0

Napokon uspjela uhvatiti malo vremena i odlučila isprobati jednu polusatnu guided imagery meditation da malo vježbam i vizualizaciju... Isključila sva ometala, stavila mob na vibru (al' se zeznuh što ga ostavih u blizini), udobno se smjestila... I taman negdje na malo više od pola puta, osjetim laganu vibraciju moba, al' kako sam već bila dosta duboko u meditaciji uspješno izignoriram... Okej, super, nema frke, udah-izdah,sve pod kontrolom...  :zen Niti pola minute, ponovno kreće vibracija, sad je već čujem sasvim pristojno i počinje me ometati... Pokušam izignorirati, al' ne ide... Jer kad je prestalo, odmah, niti pet sekundi poslije, kreće iznova. I iznova. :_| Potpuno gubim nit, sav onaj mir isparava i nadrkano se  javljam majci koja se čudi što se ne javljam pa zove iznova i iznova.  :10

Nakon 10 minuta mog lamentiranja da, jebemu, ako je vidjela da se ne javljam isprve, da je mogla jednostavno pričekati pa bih joj se javila kad budem mogla, ona mi fino kaže: A dobro, ionako nije bilo ništa bitno, AJD' NASTAVI TAMO DI SI STALA pa se čujemo poslije. :^0

Nakon što sam prekinula, vidjela sam da sam par minuta prije nego što su krenuli pozivi dobila i poruku od sestre (koju kako samo nakratko zavibrira nisam percipirala) da je nazovem hitno jer joj trebam nešto pomoći. flower Eto, ne moraju biti niti na istom mjestu, ali će se sjetiti zvati u isto vrijeme, i to točno ono kad napokon uzmem vražjih pola sata za sebe. lol!


(okej, da... mogla sam i potpuno ugasiti mob, znam...  :raspa )
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Sefirot 25/3/2015, 12:53

Vegvísir wrote:Odustajem od meditacije, dižem ruke, ovo nema smisla, obitelj me sabotira čak i kad su stotinama kilometara daleko. :^0

Napokon uspjela uhvatiti malo vremena i odlučila isprobati jednu polusatnu guided imagery meditation da malo vježbam i vizualizaciju... Isključila sva ometala, stavila mob na vibru (al' se zeznuh što ga ostavih u blizini), udobno se smjestila... I taman negdje na malo više od pola puta, osjetim laganu vibraciju moba, al' kako sam već bila dosta duboko u meditaciji uspješno izignoriram... Okej, super, nema frke, udah-izdah,sve pod kontrolom...  :zen Niti pola minute, ponovno kreće vibracija, sad je već čujem sasvim pristojno i počinje me ometati... Pokušam izignorirati, al' ne ide... Jer kad je prestalo, odmah, niti pet sekundi poslije, kreće iznova. I iznova. :_| Potpuno gubim nit, sav onaj mir isparava i nadrkano se  javljam majci koja se čudi što se ne javljam pa zove iznova i iznova.  :10

Nakon 10 minuta mog lamentiranja da, jebemu, ako je vidjela da se ne javljam isprve, da je mogla jednostavno pričekati pa bih joj se javila kad budem mogla, ona mi fino kaže: A dobro, ionako nije bilo ništa bitno, AJD' NASTAVI TAMO DI SI STALA pa se čujemo poslije. :^0

Nakon što sam prekinula, vidjela sam da sam par minuta prije nego što su krenuli pozivi dobila i poruku od sestre (koju kako samo nakratko zavibrira nisam percipirala) da je nazovem hitno jer joj trebam nešto pomoći. flower Eto, ne moraju biti niti na istom mjestu, ali će se sjetiti zvati u isto vrijeme, i to točno ono kad napokon uzmem vražjih pola sata za sebe. lol!


(okej, da... mogla sam i potpuno ugasiti mob, znam...  :raspa )

Interesantno je to. Nisi jedina jer to se događa često da kad se krene sa radom da krenu smetnje. Upravo je zato najbolje ugasiti mobitel ili meditirati/odraditi neku ceremoniju ili nešto treće u vrijeme kada je mala mogućnost smetnji. Ja rijetko radim išta prije 22:00 osim ako se treba u određeno vrijeme odraditi, onda sve isključim i nema me za to vrijeme za ostatak svijeta. :)

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Meditacija - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Guest 25/3/2015, 13:24

Sefirot wrote:Interesantno je to. Nisi jedina jer to se događa često da kad se krene sa radom da krenu smetnje. Upravo je zato najbolje ugasiti mobitel ili meditirati/odraditi neku ceremoniju ili nešto treće u vrijeme kada je mala mogućnost smetnji. Ja rijetko radim išta prije 22:00 osim ako se treba u određeno vrijeme odraditi, onda sve isključim i nema me za to vrijeme za ostatak svijeta. :)

Da sam ugasila mob, vjerojatno bi golub pismonoša tukao kljunom u prozor ili što već. :D

U zadnje vrijeme baš često budu takva ometanja. Danas sam nekako mislila da neće jer je bilo u vrijeme kad inače budem na faksu pa me malo tko baš tad zove, al' imala sam neki osjećaj da će madre zvati i još sam se mislila da je nazovem ranije i preventivno djelujem, al' eto... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Guest 13/7/2015, 10:30

Ma to te pitam! Najbolja guided meditation ikad! :^0 :^0

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by betty.boop 13/7/2015, 11:58

isuse, ovo je grijeh ne podijelit s ostatkom svijeta :^0
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum