ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Današnje spoznaje..

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 18/5/2017, 11:43

QrwinSin wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Informacija.
Samo?

To je sve što je potrebno.

Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 18/5/2017, 11:52

QrwinSin wrote:Jel vi to meni odgovarate? :D

ja odgovaram, a kic ionako pada u snovima...  Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 18/5/2017, 12:00

Otvorila bih neku temu takve naravi ali mislim da bi doslo do prepucavanja i nad*ebavanja
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 18/5/2017, 12:04

QrwinSin wrote:Otvorila bih neku temu takve naravi ali mislim da bi doslo do prepucavanja i nad*ebavanja

pa vjerojatno i bi... naime znanost ne može odgovoriti na pitanje što ima nakon smrti osim crva, ali može reći da o nama ostaje informacija u kolektivnom sjećanju.. međutim, sve religije se bave tim pitanjem pa bi zbog različitih koncepata došlo do svađe.. recimo.. što je to kolektivno sjećanje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 27/5/2017, 08:57

stara spoznaja ali dobra za obnoviti:

.Dvije studije objavljene 2013. i 2014. došle su do zaključaka da osobe koje su identificirani kao trolovi teže svojstvima tamne osobnosti i pokazuju znakove sadističkog poremećaja osobnosti, asocijalno i psihopatsko ponašanje i machiavellijanizam.[14][15] Studija iz 2013. sugerira da je mnogo sličnosti između asocijalnih i potpaljivačkih trolovskih aktivnosti[14] a studija iz 2014. sugerira da štetna svojstva osobnosti znana kao "tamna trijada osobnosti" treba istražiti u analizi troliranja i zaključila da se troliranje pokazuje kao "internetska manifestacija svakodnevno sadizma"[15] Važnost im sugerira istraživačko povezivanje ovih osobina s bullyingom kod adolescenata i kod odraslih.
 
Studija iz 2014. smatra da trolovi operiraju kao agenti kaosa na internetu, koristeći se vrućim temama tako da čine korisnike reagirati tako da izgledaju pretjerano emotivni ili budalasti na neki način. Kad nesretnik upadne u trolovu stupicu, troliranje se nemilosrdno intenzivira za trolovu zabavu.
 
Zbog ovog se internetske novake rutinski naputi "Ne hranite trolove!" Studija iz 2013. našla je da trolovi često imaju visoko očekivanje prema onom što znači biti uspješan, što je više nego što su trolovi u stvarnosti sposobni postići, pa ovo rezultira u tome da vrijeđaju druge za koje misle da su uspješni, ali padaju ispod njihovih standarda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by kic 27/5/2017, 12:24


sva prava rjesenja su uvijek elegantna, od matematike do...
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 27/5/2017, 12:39

kic wrote:sva prava rjesenja su uvijek elegantna, od matematike do...

Čak i ako ujednačimo kriterije oko razumjevanja pojma elegancije koje je prije svega estetsko, ovo barem u području prirodnih znanosti zapravo uopće nije slučaj. Primjerice fizika je veliko groblje elegantnih teorija koje su se pokazale promašenima. Dakle, samo wishfull thinking.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by kic 27/5/2017, 12:44


rjesenje =/= teorija
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 27/5/2017, 12:56

kic wrote:
rjesenje =/= teorija

Kvantna teorija jeste najvitalnija teorija moderne fizike, ako ne i najvitalnija teorija moderne znanosti općenito, a valjda ne postoji kako to kaže Michio Kaku u svom Hiperprostoru "grbavija" odnosno neelegantnija teorija u fizici.
Elegancija sama po sebi nije riješenje odnosno ne upućuje na riješenje. Ono što tu vrijedi su dokazi u vidu opažanja odnosno eksperimenata ma kako oni "neelegantni" bili.
Cijela ova priča oko elegancije zapravo samo pokazuje koliko su ljudi u prosjeku snažno privučeni estetskim aspektima egzistencije, a to je dobar način da zaglave u onome što je Kierkegaard opisao estetskom fazom i stadijem života što je u biti eufemizam za razdoblje mentalne adolescencije i mladosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by kic 27/5/2017, 13:15


normalno da Kaku brani grotesku kad je dobio priznanje za matematicka masturbiranja, i to nije moj komentar..

ne da mi se utvrdjivati terminologija jer sam odmah znao da ce zavrsiti na impotenciji i prepotenciji, fizika je nabadanje u mraku cesto, i to je oke, ali nije ono sto ja mislim trenutno..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 27/5/2017, 14:48

kic wrote:
normalno da Kaku brani grotesku kad je dobio priznanje za matematicka masturbiranja, i to nije moj komentar..

ne da mi se utvrdjivati terminologija jer sam odmah znao da ce zavrsiti na impotenciji i prepotenciji, fizika je nabadanje u mraku cesto, i to je oke, ali nije ono sto ja mislim trenutno..

Kakvu grotesku? Kvantnu mehaniku? Valjda ništa od pojma groteske nije udaljenije nego kvantna mehanika. Ono što je on tu učinio je da je samo iznio očito.
U Hiperprostoru radi usporedbu sa krajnje elegantnom i "matematičnom" ("geometričnom") Einsteinovom Općom teorijom relativnosti koju uspoređuje sa mramorom, ali koja daje samo u području klasične fizike dobra predviđanja a na kvantnom području potpuno zakazuje i krajnje "grbavom" kvantnom mehanikom koja daje najbolja moguća predviđanja, a koju uspoređuje s drvom. Ja bih rekao opravdano, jer je Standardni model prepun riješenja u vidu čestica gdje ne postoji neko opće pravilo, a kamoli vertikalna primjenjivost teorije nego za svaku vrijede neka posebna pravila. Elegantnim se smatraju jednostavna i općeprimjenjiva riješenja poput čuvene Einsteinove formule Specijalne teorije relativnosti.
Kakuov forte su bila string riješenja za koja se općenito smatra da su iznimno elegantna koja nisu eksperimentalno opravdana, ali nisu ni potpuno odbačena nego više stavljena na stranu gdje čekaju ili bolju matematiku (što zagovara Kaku) ili puno jače akceleratore od ovih koje sad imamo.
Ono što nazivaš matematičkim masturbiranjima čak ima smisla, ali više u matematici koja je ipak formalna znanost. U Kakuovoj fizici kao realnoj znanosti je to često u put u slijepu ulicu što se pokazalo i sa Teorijom struna. Barem je za sada tako. Međutim, izrazito orjentirana na geometriju Opća teorija relativnosti do sada u području klasične fizike daje besprijekorna predviđanja premda i danas ima fizičara koji je smatraju samo još jednom matematičkom masturbacijom, da ne upotrijebim neki prizemniji izraz.
Nije bitno je li nabadanje u mraku ili ne, bitno je da se na kraju formulirana riješenja pokažu opažanjima i eksperimentima kao utemeljena. Ne mora sve ići po nekoj ustaljenoj ili čak nama privlačnoj šabloni, bitno je da dobro funkcionira i daje dobra predviđanja. Dakle, pragmatičnost je na ovom području uvijek ispred estetičnosti odnosno privlačnosti, da sad ovdje ne ubacujem i pojam erosa, što i ne bi bilo neopravdano.
Naglasak je na ovome trenutno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by kic 27/5/2017, 15:28


nije groteskna, nego je drvo xD

nije bitno, ali je bitno..

nabadanje, ubadanje i izbadanje, ti si u svom filmu s estetikom, 100% ljudi je shvatilo da govorim o 'sjedanju stvari na nj mjesto', kao sto 100% ne vidi u apsolutnom mraku..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 27/5/2017, 17:21

kic wrote:
nije groteskna, nego je drvo xD

nije bitno, ali je bitno..

nabadanje, ubadanje i izbadanje, ti si u svom filmu s estetikom, 100% ljudi je shvatilo da govorim o 'sjedanju stvari na nj mjesto', kao sto 100% ne vidi u apsolutnom mraku..

Pa dobro, ja ne znam koliki je postotak ljudi i što shvatilo, ne znam ni na što si ti ciljao odnosno što si mislio, samo znam što si napisao, a to je da su sva prava riješenja uvijek elegantna, od matematike do...
Samo sam ti skrenuo pažnju da to baš i nije tako, ako ćemo stvari shvatiti doslovno.
Ponekad i ja govorim slikovito, u asocijacijama odnosno prenesenom značenju, ali tu često zna doći do nesporazuma.
Inače tako nešto kao što je apsolutni mrak ne postoji i ne može postojati. Bar ne u našem svemiru. Kao što ne postoji niti apsolutni vakuum ili kao što nije moguće doseći apsolutnu nulu.
O tome je nedavno bilo riječi na jednoj temi na ViP-u.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by kic 27/5/2017, 17:52


da uhvatio si se, fizike, koju nisam spomenuoo..

ugl, ako nijedan zivi stvor ne vidi, onda je to totalno-apsolutni mrak, ali ne u cool smislu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by mizantrop 27/5/2017, 20:52

on topic - vrijeme je za hitnu nabavku i upotrebu zaštitnih sredstava protiv sunca i kukaca(u prvom redu komaraca i krpelja ali i ostalih sezonskih nametnika)
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by EstebanEnrique 31/5/2017, 18:14


_________________
“There is no such thing as impossible,
just a greater degree of effort required
to achieve the desired result”
EstebanEnrique
EstebanEnrique

Male
Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 14/6/2017, 10:08

nemam poštanski sandučić
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by orion 14/6/2017, 20:52

slidingdoorsoperator wrote:
kic wrote:
nije groteskna, nego je drvo xD

nije bitno, ali je bitno..

nabadanje, ubadanje i izbadanje, ti si u svom filmu s estetikom, 100% ljudi je shvatilo da govorim o 'sjedanju stvari na nj mjesto', kao sto 100% ne vidi u apsolutnom mraku..

Pa dobro, ja ne znam koliki je postotak ljudi i što shvatilo, ne znam ni na što si ti ciljao odnosno što si mislio, samo znam što si napisao, a to je da su sva prava riješenja uvijek elegantna, od matematike do...
Samo sam ti skrenuo pažnju da to baš i nije tako, ako ćemo stvari shvatiti doslovno.
Ponekad i ja govorim slikovito, u asocijacijama odnosno prenesenom značenju, ali tu često zna doći do nesporazuma.
Inače tako nešto kao što je apsolutni mrak ne postoji i ne može postojati. Bar ne u našem svemiru. Kao što ne postoji niti apsolutni vakuum ili kao što nije moguće doseći apsolutnu nulu.
O tome je nedavno bilo riječi na jednoj temi na ViP-u.



aaaabokte .....kaj tu imaš filizofirati ....apsolutni, totalni, najmarakiji mrak - jednostavno niš ne vidiš... kad spavaš, komarac ti zuji oko glave, a ti mlatiš rukama u prazno duboko se nadajući da ćeš ga odalamiti nasliepo, a ne bauljati do utičnice da uštekaš mašinicu protiv komaraca koju si zaboravio uštekati prije odlaska na spavanje....
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by kic 14/6/2017, 21:03

orion wrote:aaaabokte .....kaj tu imaš filizofirati ....

you dont know the half of it :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 15/6/2017, 00:04

Voljela bih sve izbrisati :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by mizantrop 15/6/2017, 21:11

zombi je zombiju čovjek-pardon-čovjek je čovjeku zombi

:yawn
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 47 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum