ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~Hrana u slici~

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

~Hrana u slici~  Empty ~Hrana u slici~

Post by Guest 16/4/2014, 22:03

Dakle. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by Guest 16/4/2014, 22:15

~Hrana u slici~  Gnjezdo
Stiže nam Uskrs i sve je u znaku jaja, gnijezda, zečića i svih preostalih ljepota. Zato vam danas dajem ideju kako da aranžirate svoju najdražu tortu. Recept torte možete izabrati sami, onu koju najbolje volite. Stvar je u tome da je posebno uredite. Kao što vidite na slici, od torte trebate napraviti gnijezdo.  Zapravo vrlo je jednostavno, a opet jako efektno.
Tortu samo trebate izdubiti, obložiti je filom i grančicama od čokolade, a u „gnijezdo“ stavite jaja.  Ako još nađete neku ptičicu dojma će biti upečatljiviji, naravno ako tako nešto volite! Ako vi ne volite, vašim klincima će sigurno biti zanimljivo.

~Hrana u slici~  Gnjezdo.1jpg
http://lifex.hr/napravite-gnijezdo-od-torte/

Kao nešto svečarski za početak. Imam ja još puno dobara...  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by Guest 16/4/2014, 22:16

Mozete stavljati i svoje slike. :) Sto ste sve fino pripremili. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by Guest 16/4/2014, 22:18

Dalazim u iskušenje Sveca nagovorit da slika ono što kuha.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by Guest 16/4/2014, 22:23

~Hrana u slici~  10176078_10152295540061293_1205213176173315905_n Evo da ti početak bude sladak i da se lijepo igraš.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by Guest 17/4/2014, 10:04

charry wrote:Dalazim u iskušenje Sveca nagovorit da slika ono što kuha.  :D
Nema beda,jedino nisam sklon,"dizajniranju" hrane..onako,pripremim,posložim na tanjir ili oval i to je to...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by Guest 19/4/2014, 13:50

Stavite svoju hranicu :=)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by Guest 19/4/2014, 13:51

jok
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by Guest 19/4/2014, 13:52

Ajde Svetac stavi slikicu, cujem glasine da si dobar kuhar :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by Guest 19/4/2014, 13:54

Pa gle,prvo je moram uslikati u idealnom okruženju,čitaj osvjetljenju,potom sa smartphuna prebaciti na lap,a pošto je USB kabel dug čak 2,5 cm,bed je da mi onako smartphun visi sa njega,i eventualno opauči na pod..Uz to,kako rekoh,ja sam više RAW tip u pripremi hrane,dakle,nabacam na tanjir,ne ukrašavam,ne dizajniram,tako da vam se ne bi svidjelo,osim ako niste stvarno gladni.. Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by genitalni_herpes 19/4/2014, 21:22

napravih njekoliko potkova šarana...limu i sol...pa mal nek odstoji...pa u kukuruzno, pa bljuć daj u suncokretovo....pa mal umočit u majonezu...pa mal krumpir salate..
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by Guest 19/4/2014, 23:42

bogomdani wrote:Pa gle,prvo je moram uslikati u idealnom okruženju,čitaj osvjetljenju,potom sa smartphuna prebaciti na lap,a pošto je USB kabel dug čak 2,5 cm,bed je da mi onako smartphun visi sa njega,i eventualno opauči na pod..Uz to,kako rekoh,ja sam više RAW tip u pripremi hrane,dakle,nabacam na tanjir,ne ukrašavam,ne dizajniram,tako da vam se ne bi svidjelo,osim ako niste stvarno gladni.. Basketball

Tko bi rekao da s tako osjetljiv pa nitko od tebe sad ne traži komplicirana umijeća. Malo mesa, malo priloga za glavno jelo, možda kakva juhica, salatica, desert... Stavi što si skuhao, nitko ti se neće ovdje narugati, ukusno je ukusno.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by tukatukac 21/4/2014, 15:54

charry wrote:Dalazim u iskušenje Sveca nagovorit da slika ono što kuha.  :D
Je, dolazimo svi.
Posto jede papreno i "suho" bilo bi interesantno slikati njegovu kupaonicu "nakon takvih obroka" iii.....

_________________
pale 
tukatukac
tukatukac

Female
Posts : 138
2014-04-14

Age : 51
Lokacija: : J.Dalmacija

Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by tukatukac 21/4/2014, 15:57

~Hrana u slici~  1901838_1407174822885576_1464278609_n

_________________
pale 
tukatukac
tukatukac

Female
Posts : 138
2014-04-14

Age : 51
Lokacija: : J.Dalmacija

Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by Guest 22/4/2014, 19:02

slizim wrote:
charry wrote:Dalazim u iskušenje Sveca nagovorit da slika ono što kuha.  :D
Je, dolazimo svi.
Posto jede papreno i "suho" bilo bi interesantno slikati njegovu kupaonicu "nakon takvih obroka" iii.....
Papreno obožavam Basketball a suho je relativan pojam,pošto uz recimo steak sa roštilja znam pojesti još jednu od n vrsta salati koje znam praviti..Ipak,najomiljenija mi je salata od mahuna onako sa sitno sjeckanim češnjakom,octom i bučinim uljem..isto tako se može napraviti umjesto mahuna smeđi grah...huuuh...!!! odma mi se počne otvarati apetit :20
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by tukatukac 22/4/2014, 19:18

bogomdani wrote:
slizim wrote:
charry wrote:Dalazim u iskušenje Sveca nagovorit da slika ono što kuha.  :D
Je, dolazimo svi.
Posto jede papreno i "suho" bilo bi interesantno slikati njegovu kupaonicu "nakon takvih obroka" iii.....
Papreno obožavam Basketball a suho je relativan pojam,pošto uz recimo steak sa roštilja znam pojesti još jednu od n vrsta salati koje znam praviti..Ipak,najomiljenija mi je salata od mahuna onako sa sitno sjeckanim češnjakom,octom i bučinim uljem..isto tako se može napraviti umjesto mahuna smeđi grah...huuuh...!!! odma mi se počne otvarati apetit :20
Mladi fazol na salatu (mahune) ili stari fazol na salatu, su vjerojatno najstarije salate na svijetu. Ono sto ide dobro sa "stvarima sa rostilja" je koper sos, uz ostalih nekoliko salata, ovisno o tome koga zoves na rostilj. Osobno volim fazol mladi i salatu a preferiram je da sinu i na taj nacin ubacim povrce jer ne foli mladi fazol na drugi nacin. Ovdje koristim maslinovo ulje jer bucino se nema gdje kupiti (Dalmacija = Vukojebina). 

Moras paziti kakvu papriku koristis kao zacin, ja preferiram svoju iz pitara, susenu ljutu i nista u prahu kupovno. 
Kada vec volis tako jesti, nemoj zaboraviti juhicu, ostavi iskuhan bujon u skrinju pa ga onda mozes dodati i u gulas, praviti juhu (dodas povrce) a ako je sa povrcem skuhan, jos bolje. Pravilo je da bar 3 dana u tjednu imasm tecni kuhani obrok, a ostalih dana, sve ostalo, naravno nikada bez juhe na pocetku i salate (ne mislim na biljku)na koncu.

Ako ne pripazis (iako su biljke koje daju ljute zacine zdrave ovisno gdje su rasle) pod stare dane ili skoro ces kakiti kroz umetak koji oblikuje stolicu jer neces imati zavrsni dio debelog crijeva.  bounce 

Suprug je kod nas veliki mesozder, dok smo ja i djeca skloni svemu po malo i vise cak volimo sumske plodove, voce ji povrce, no ne bjezimo od kvalitetnog mesa dobro pripremljenog....

_________________
pale 
tukatukac
tukatukac

Female
Posts : 138
2014-04-14

Age : 51
Lokacija: : J.Dalmacija

Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by Guest 22/4/2014, 23:35

Koper sos sam volio kao klinac,neš mi sad ne paše,iako kopar volim dodati u mahuna i grašak varivo.. sad,salate opet nekome neka paše..bio sam u ponedjeljak na rođendanu i uz roštilj,a na njemu sve moguće meso,pa biraj,bilo je jedno 10 vrsta salati,i one sa tjesteninom,te ne volim,volim čisto povrće i to je to.,bila je krumpir salata,ali bogovska..nije Dalmacija fukoebina,nego,ljudi standardno malo koriste bučino ulje,jer nisu navikli na njega,a i dosta je skupo većini..
Crvenu papriku kupujemu Lidl-u,mađarska,neka se zove delikates,a prefantastičnu aromu ima i fine je crvene boje..
prije godina i godina sam pravio goveđi temeljac,i upravo je on osnova svega vrhunskog,a juhe volim same po sebi,većinom od povrća,ali i ostale...
upravo sam si postavio pravilo da samo dvaput tjedno jedem meso,a ostalo je najviše kombinacija povrća,malo tjestenine i puno variva,sa par mrvica mesa..

hehehehe..pazi,volim ljuto,ali ne toliko da prži  No i ne često..
upravo konzumiranje isključivo mesa,bi moglo tvom suprugu pribaviti kalup za kakicu..susjed je moj umro u 56 oj godini,a vitalan je bio,jer je htio samo meso i nikakve "travulje" da jede,sin-ista politika i isti problemi,iako je tek 35 godina...itekako bogomdani pase zeleniš :20 a i volim ga..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by genitalni_herpes 23/4/2014, 01:20

slizim wrote:
charry wrote:Dalazim u iskušenje Sveca nagovorit da slika ono što kuha.  :D
Je, dolazimo svi.
Posto jede papreno i "suho" bilo bi interesantno slikati njegovu kupaonicu "nakon takvih obroka" iii.....
il bar da ukonzervira mal zraka iz kupaonice, čisto eto da imamo nešto njegovo blizu srca...u plućima...  jocolor
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by genitalni_herpes 23/4/2014, 11:32

šampinjone ću napunit svježim sirom + šunkom/baranjskim kulenom/salamom(domaćom - ovo ljudi uglavnom ne znaju što je al moji baba i djeda zovu "salama") (lijepo je imati život starog djedu koji još rastura sa 80g.)
Šibnut u pećnicu s mal krumpira, mrkve, zakrpom za gume  il što već nađem u šupi...na jedan dio bosikljak na drugi dio mažuran pa da vidim što je bolje.
---hm kako nazvat to jelo, da ne moram toliko

-juha od brokule. To će žena napravit...vjerujatno mal tosta narezat na kockice uz juhu...a ne znam..
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by Guest 23/4/2014, 11:51

Kako tako mali šampinjon moš napuniti time svime??..mrvica ovo,mrvica ono?? :cook
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~Hrana u slici~  Empty Re: ~Hrana u slici~

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum