ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IT security

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 6/1/2017, 22:20

ufffff ufffff..koliko petljancije..

Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by mizantrop 6/2/2017, 21:04

Vegvísir wrote: A možda sam i mrvicu suviše paranoična za jednu prosječnu posjetiteljicu internetova. :^0 :^0




:notsureif1
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 6/3/2017, 16:29

Tako nekako. :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 7/7/2017, 18:12

Tulavi Avast se, otkako sam napravila upgrade na novu verziju programa, počeo nešto buniti protiv Malwarebytesa iako sam dodala međusobna isključivanja. :roll
Počeo mi je mrvicu ići na živce; kad mi istekne licenca, složit ću neku drugu konfiguraciju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 7/7/2017, 20:42

hehehehehehe.... :tw :tw :tw
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 7/7/2017, 20:55

Bome te lako zabaviti. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 7/7/2017, 21:06

Pa jeste u biti...Tarapanate po istom gradivu godinama ine odustajete ...kolikogod bilo beznadezno..inercija j jebena stvar... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 7/7/2017, 21:24

lol :^0

Ajd' dobro.  Što god te veseli. :roflrofl
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 7/8/2017, 12:19

Vegvísir wrote:lol :^0

Ajd' dobro.  Što god te veseli. :roflrofl
Ma veselilo bi me da nemas problema sa svojim sustavom..Mudri ljudi ti savjetovali Linux,uz fino podesavanje,ne treba ti antivirus i antimaleware,samo dobro iskonfigurian Firewall koji dobivas u paketu-kostenloss..kao i ostalo...kad s postavi,sve zvuci kao stardivaldijeva violina...posvetis se gustanju,ne zamaranju sa problemima.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 7/8/2017, 15:11

Onda se odmah možeš početi veseliti jer uopće nemam problema sa sustavom.  :)
Ono o čemu piskaram je igranje s konfiguracijom dok ne dođem do one koja meni najviše odgovara. Zato što želim da su na mom primarnom laptopu Windowsi. :)

Kad budem imala volje i vremena za zajebavanje s tim, na starom ću laptopu napraviti dual boot i instalirati Mint da vidim kako se slažem s tim OS.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 7/8/2017, 16:41

Vegvísir wrote:Onda se odmah možeš početi veseliti jer uopće nemam problema sa sustavom.  :)
Ono o čemu piskaram je igranje s konfiguracijom dok ne dođem do one koja meni najviše odgovara. Zato što želim da su na mom primarnom laptopu Windowsi. :)

Kad budem imala volje i vremena za zajebavanje s tim, na starom ću laptopu napraviti dual boot i instalirati Mint da vidim kako se slažem s tim OS.  :)
dobro..etoc,ja na primarnom imam dual boot,windows 7 i Mint 18.2 LTS(long term support)
Prvo sam instalirao Winse,potom LinuxMint,Mint je napravi odlican boot loader,gdje imas opcije bootanja koje mozes zatrebati..i to je to...
cak lap  inije prejak,i3,star 7-8 godina...4 megarama ....e da..tad nisu bili skrti..pa su u ovakve Pavilione dv7 ubacivali DVA fizicka HDD-a..Na jednom jue W7,na drugom Mint,ali mozue se isto tako sajdbajsajd instalirati bez beda...W7 je normalno ntfs,a ovaj ext4....napomena NTFS ne moze "vidjeti" u nekom Komanderu ext4,dok ext4 njega vidi...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by mizantrop 7/9/2017, 13:37

mala škola informatike za običnu korisnicu neta by svetac(neznam veg dal ti taj komp služi i za neki posao?),u biti to ti je ko ulošci,maramice ili toalet papir-što više slojeva to si sigurnija da neće propuštat,problem je ako ih sve istovremeno koristiš,nepotrebno i suvišno,samo smetaju jedan drugom zbog konkurencije,zato ti je najbolje koristit cijeli paket(u komadu-internet security koji sadrži all in one od istog proizvođača),instalacija nekih zahtijeva deinstalaciju drugih,inače neće ispravno radit,moja preporuka od (ne)komercijalnih programa:Comodo,Eset,Panda,Zone Alarm ili Norton,s Avastom,AVG,Avirom,Bitdefenderom i još nekima sam imao loša iskustva(iako to ovisi i koje win imaš,preporučam ti i vrlo korisnu aplikaciju Kerish Doctor za dodatnu optimizaciju i zaštitu u real modu).. geek :streber

http://www.kerish.org/en/index.php
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 7/9/2017, 15:08

Svjesna sam toga i zato se trudim dobro paziti da su programi koje koristim međusobno kompatibilni. :)

Al' bitnije od 3rd party programa su i postavke u samom OS-u, npr. UAC mi je na always notify, uključen Smart Screen, koristim local account s unosom lozinke za sve što trebaju administratorske ovlasti, onemogućila sam SMBv1 protokol jer mi ne treba, a samo je žešća rupetina, i tak. 

Browser očvrsnula s nekoliko ekstenzija tipa uBlock Origin, HTTPS Everywhere, NoScript (u početku je pain in the ass, a onda kad je malo bolje upoznaš je zakon), itd.

Dosad sam proteklih godina isprobala sve što si spomenuo, osim Pande i Avire. Dosad sam bila zadovoljna s ovako posloženim stvarčicama (pogotovo otkako je uletio i HitmanPro.Alert) samo me iznenadilo odjednom štucanje Avasta na Malwarebytes jer su donedavno sasvim lijepo u tandemu surađivali, čak i nakon što sam upgradeala na MBAM 3.0.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by mizantrop 7/9/2017, 17:17

ok,nisi baš laik,sviđa mi se tvoj način razmišljanja,dapače trebao sam reć da si neobični korisnik(iako nisi power user ko ja i svety recimo),no padaš u klasičnu zamku microsoftovih pizdarija za mase.zašto to kažem?nisi rekla dal koristiš taj komp za poslovne svrhe i da li redovno radiš backup,u tom slučaju bi bilo sasvim opravdano imat sve to živo uključeno,vidiš recimo mi klasični gameri(koji koriste masu piratskog softwarea s crackovima)nikad ne bi imali uključen UAC a pogotovo smart dick koji su tipično orwelovski "ometači"normalnog rada i igranja na win.recimo da imaš 10-u trebala bi pod hitno stavit neki antispy program koji isključuje sve nepotrebne procese i microsoft servise u pozadini uključujući i telemetriju s tim da ne ugrožavaju normalan rad,igranje i surfanje.dakle ako ti nisu bitne perfomance i ako ti ne štuca net onda je u redu što sve to imaš upaljeno u isto vreme(kaj se bojiš ransomwarea?svi AV su već davno updateani na to,problem je samo ako otvaraš nepoznate privitke u emailu).ja trenutno imam kao što rekoh Panda Advanced Protection(čak ima predivan dizajn!) i to je jedino kaj plaćam(4$ mjesečno)jer free verzija nema firewall,data shield i safe web.za početak isključi MBAM real mode zaštitu a kad ideš skenirat s njim isključi Avast real mode i to je to(ofkors ne škodi imat u browserima uključene sve moguće ad blocker,do not trackere i sl.no kolko znam vpn ne štiti od digitalne gamadi samo te skriva donekle),moja preporuka ti je(again)spyware blaster i host manager,po defaultu blokiraju pristup lošim str. a ne usporavaju promet...

:matrix:

IT security - Page 4 535382-panda-protection-advanced-on-windows
IT security - Page 4 446972-more-protection
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 7/9/2017, 19:47

Ne znam...Etoc,mene je W7 ostavi jako zadovoljnim po pitanju sigurnosti,no ako zahtjevas vise,onda se moras petljati sa hrpetinom programa,a ja to ne volim,pogotovo jer uvijek negdje nesto zajebava,u konfliktu je,ovo i ono...
zato..postavih W7 za igre,koje u biti jako rijetko igram,i sve rjedje.. No
LinuxMint za surfanje,browser Yandex,koji je hibrid svega najboljega od FF,Chromea, i Opere,a ide preko zasticenog servera,uz hrpu blockera u browser i tako svasta nesto..fajervol,fino iskonfiguriran i to je to.,..
nema tu onda uleta zloćudnima,a da nisi upozoren..ako nesto i uleti,to uleti u memoriju,.a posto ne drkeljisem sa administratorskim ovlastima,ne moze napraviti nikakvu promjenu na sistemu,samo resetiram,memorija se occisti,i hajmo nastaviti gdje stadosmo...Plain&simple...

E sad,posel..nikakve dodirne tocke sa ovim dvim zajebancijama,posebna linija,off wi-fi,strogo limitirana podrucja na net-u...i to je to.,..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 7/9/2017, 19:56

Ne koristim ga više direktno u poslovne svrhe, a sve ostale bitne radove na kojima radim redovito bekapiram na eskterni hard disk. Hajd, smart screen još nekako, al' UAC ne bih isključila ni u ludilu (jebiga, volim znati što se zbiva i da me se neki vrag tu i pita :^0). Nisam na desetki, al' koliko znam, uz malo truda daju se ručno poštucati sve opcije kojima se skuplja previše podataka koje im nisi voljan dati. (Probala bih na laptopu od starog, al' još uvijek je namrgođen što sam mu stavila NoScript u Firefoxu, a nije mu pretjerano jasno kako funkcionira pa mi psuje sve po spisku i zove u pomoć :^0 )

Naravno da ne otvaram privitke u mailovima od nepoznatih pošiljatelja, al' čak i da skinem, stavila sam da vidim sve ekstenzije tako da bi mi odmah bilo jasno da je taj blablabla.pdf zapravo blablabla.pdf.exe. Uglavnom, povremeno posudim laptop (guest account) na kratko korištenje nekome tko je mrvicu više happy clicker od mene tako da volim imati nekakve mjere predostrožnosti.

Imala sam Spyware Blaster na starom laptopu. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 7/9/2017, 20:09

Vegvísir wrote:Ne koristim ga više direktno u poslovne svrhe, a sve ostale bitne radove na kojima radim redovito bekapiram na eskterni hard disk. Hajd, smart screen još nekako, al' UAC ne bih isključila ni u ludilu (jebiga, volim znati što se zbiva i da me se neki vrag tu i pita :^0). Nisam na desetki, al' koliko znam, uz malo truda daju se ručno poštucati sve opcije kojima se skuplja previše podataka koje im nisi voljan dati. (Probala bih na laptopu od starog, al' još uvijek je namrgođen što sam mu stavila NoScript u Firefoxu, a nije mu pretjerano jasno kako funkcionira pa mi psuje sve po spisku i zove u pomoć :^0 )

Naravno da ne otvaram privitke u mailovima od nepoznatih pošiljatelja, al' čak i da skinem, stavila sam da vidim sve ekstenzije tako da bi mi odmah bilo jasno da je taj blablabla.pdf zapravo blablabla.pdf.exe. Uglavnom, povremeno posudim laptop (guest account) na kratko korištenje nekome tko je mrvicu više happy clicker od mene tako da volim imati nekakve mjere predostrožnosti.

Imala sam Spyware Blaster na starom laptopu. :)

Ahhhhh..davno je bilo to..
Evo vako..finalni dojam..Na dualu sam,ali se ne sjecam kad sam zadnji put pohodio W7,ovaj Mint 18.2 je u potpunosti "Windozan"..dakle predjes,mjesec dva,i meni se ne pada na pamet vracati na W7,pogotovo jer vise nema suporta za njega,od MS-a,pas im kosti poglobao... :cleanteeth...

sto se tice aplikacija.na svki Windows ima 3-4 Linux alternative i to je to..instalacija ide preko repozirtorija,koji garantiraju kompatibilnost,a ako hocem onesto ekstra,samo se traze .deb datoteke,koje su u liniji Windovs setup.exe-a i to je to...razlike,??tja..nekako se kompaktnije osjecam u Linuxu...bolje je usmjeren,sucelje odvojeno od OS-a,dakle bitan problem manje,bolja iskoristivost hardveraja,a ako bas netko zeli zadrzati win kompatibilnost,moze instalirati WINE i preko njega BILO KOJI Windows program i aplikaciju...jako svestran u biti Linux... :chiefi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Guest 9/1/2017, 15:56

Da svecu srce bude na mjestu :^0 , javljam da sam isprobala nekoliko linux distribucija; mint, ubuntu, arch, elementary...  :matrix: Trenutno za sve za sto mi ne treba nuzno Windows OS forsiram linux da se sto bolje upoznam sa sustavom i prebacim se sa win logike u razumijevanju sustava pa dok mi ne dopizdi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by kic 9/1/2017, 18:27


najbolje paralelno imati vise stvari..

u novom Bugu je Kaspersky 18 na dvdu for free..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by kic 9/1/2017, 19:04


ima i dobar clanak o bitcoinima, zato sam i uzeo..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by kic 9/1/2017, 20:35


fora:

https://1password.com/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

IT security - Page 4 Empty Re: IT security

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum