ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Page 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 3/3/2016, 21:11

cassanowa wrote:Ovo mi je tvoj najkompaktibilniji post s mojim stavovima...
meni je uznemirujući trend koji je na Zapadu, i čega će biti sve više, a posljedično će doći i do nas pošto kupimo sve najgore..

čuo sam za neki Švedski dokumentarac, koji govori o osobama preminulim i koje se otkriju u raspadnutom stanju tek nakon što "službe" više nemaju šta skidati s bankovnog računa, susjedi su u svojim problemima, s rodbinom se čuješ telefonski jer je danas to superjeftino pa nema potrebe pogledati se okom u oko, sindrom baka s prozora koji se miješaju i nadgledaju sve oko sebe je isto jedan ekstrem, ali mislim da je to još simpatična nuisance u odnosu na ovu drugu krajnost gdje nikog-nigdar nije briga što je s tobom, krajnji produkt individualizacije koju stimulira država i tržište..

kic
Admin

Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 3/3/2016, 22:36

kic wrote:
cassanowa wrote:Ovo mi je tvoj najkompaktibilniji post s mojim stavovima...
meni je uznemirujući trend koji je na Zapadu, i čega će biti sve više, a posljedično će doći i do nas pošto kupimo sve najgore..

čuo sam za neki Švedski dokumentarac, koji govori o osobama preminulim i koje se otkriju u raspadnutom stanju tek nakon što "službe" više nemaju šta skidati s bankovnog računa, susjedi su u svojim problemima, s rodbinom se čuješ telefonski jer je danas to superjeftino pa nema potrebe pogledati se okom u oko, sindrom baka s prozora koji se miješaju i nadgledaju sve oko sebe je isto jedan ekstrem, ali mislim da je to još simpatična nuisance u odnosu na ovu drugu krajnost gdje nikog-nigdar nije briga što je s tobom, krajnji produkt individualizacije koju stimulira država i tržište..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 3/3/2016, 22:45

I see what you did.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Winter is coming 4/3/2016, 00:20

kazu i da se picajzle mogu dobiti preko smart fona

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 4/3/2016, 07:29

kic wrote:I see what you did.
a ne zun zoč si tržište stavi među uzročnike boleština tipa država, 
isto ko i s tehnologijom, tržište je pasivno i samo nudi pomoć.
 ako si nana na funestri- nudi ti kanoćal, ako ne voliš miris ljudi- nudi ti internet forum.

ča se tiče trenda, ljudi empatični kakovi jesu, omoh zamislu brižnu staricu ka je celi život svoj dola za svoju dicu, koja joj se nisu kapac joviti ni jednun sedmično pod njene store done.
je, nije da nije. ali možda je to stara štriga ka je svima pije krv, ili se makla od trash potomstva. dobro je da postoji druga mogućnost za takove slučajeve, jer u prvom slučaju nema pomoći vako ni nako.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 4/3/2016, 11:26

pa i tvoj scenarij je plausible kao i moj, ja samo velim da je posljedica tog oslobađanja pojedinaca, mogućnost selidbe, mijenjanja zaposlenja i sl - otuđenje..
Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Screenshot%20from%202016-03-04%2011-23-50
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by jokerman 4/3/2016, 22:41

Teska i kompleksna tema o kojoj se moze dugo i nasiroko pisat, pricat, pripovjedat i propovjedat. Ja bih rekao da, komunikacijska i ina tehnologija na neki nacin ''oslobada pojedinca''- sta ne mora bit dobro, ne za svakog pojedinca, i zatvara grupe, klase, populaciju,, nazovi kako hoces- sta je definitvno lose u svakom slucaju.

Na kraju ce se opet dogodit da ce strukture moci preuzet kontrolu i iskoristit za porobljavanje. Bez ikakve sumnje.

90% stvari, ne 95% stavri koje s emogu pronaci na mrezi su,, teska budalstaina i bedastoce. Moj post ide u  5% preostalog

_________________
This world is mere change, and this life, opinion.
jokerman
jokerman

Posts : 628
2015-08-02


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 5/3/2016, 08:11

kic wrote:pa i tvoj scenarij je plausible kao i moj, ja samo velim da je posljedica tog oslobađanja pojedinaca, mogućnost selidbe, mijenjanja zaposlenja i sl - otuđenje..
Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Screenshot%20from%202016-03-04%2011-23-50
ne želin govoriti u korist individualizma, jo ne zun jel to dobro za svih ili ni, oćemo li se sa žalošću okrenuti na 21 vik i viditi usamljene i nestretne tehološki napredne ljude.
želin reći da, iako ne zun odokle ti ta slika i kakovo je objašnjenje iza nje (a ko bi voli prečitati), uvriđen odbacujen state i market u istom krugu. state je suprotna marketu, ko da je u isti krug stavljen strong family i strong individuals, a to je nonsens. 

mija teza je somvat drukčija- kako je market ko i tehnologija uostalom, za rozliku od state i family, neinvazivna, osobe se some odlučuju na otuđenje. otuđenje ne vidin ko posljedicu, nego cilj tih osoba. 
mješavina premoderne i moderne je idealna: četri kruga, strong and weak individuals, strong and weak families i market na kojen sve to dobivomo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 5/3/2016, 12:26

pa rekao sam već koja literatura je u pitanju par puta..

svako građenje modela je simplificiranje i lako vodi nekoga na krivi put, the map is not the territory, pa postoji skepsa i prema vezi family and community, jer interesi obiteljskog klana se ne moraju podudarati s onim što je najbolje za zajednicu i mislim da se to često i događa zapravo..

tako ni market and state nisu ortaci ruku pod ruku, već su često na suprotnim stranama ali u odnosu na pojedinca su istoznačni - oni motiviraju individualnost..

sad, koliko je to sve skupa pozitivno, negativno, neutralno, mislim da je optimalno imati malo jače zajednice nego što su danas, obitelj često preraste u patološki krug dijeljenja psihoza i kompleksa i uslijed sve specijalizacije poslova više nije ni tako ni moguća..

na kraju, kad si bolestan, ležiš i nema ti tko skuhati toplu juhu, najradije bih ipak tu obitelj oko sebe..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 5/3/2016, 13:55

kic wrote:pa rekao sam već koja literatura je u pitanju par puta..

svako građenje modela je simplificiranje i lako vodi nekoga na krivi put, the map is not the territory, pa postoji skepsa i prema vezi family and community, jer interesi obiteljskog klana se ne moraju podudarati s onim što je najbolje za zajednicu i mislim da se to često i događa zapravo..

tako ni market and state nisu ortaci ruku pod ruku, već su često na suprotnim stranama ali u odnosu na pojedinca su istoznačni - oni motiviraju individualnost..

sad, koliko je to sve skupa pozitivno, negativno, neutralno, mislim da je optimalno imati malo jače zajednice nego što su danas, obitelj često preraste u patološki krug dijeljenja psihoza i kompleksa i uslijed sve specijalizacije poslova više nije ni tako ni moguća..

na kraju, kad si bolestan, ležiš i nema ti tko skuhati toplu juhu, najradije bih ipak tu obitelj oko sebe..
jasno, 
al iz mog fundamentalnog rakursa, odvojeno gledanje na tehnologiju a pogotovo na market je obavezno, unatoč nekim sličnim efektima, i to zbog njihove rozličite naravi- dobrovoljnosti i prisile.

mislin da mi ne moremo reći ča je optimalno, jer time zatiremo volju ljudi. odnosno, optimalno društvo je slobodno društvo, u kin postoju ljudi koji se razmnožavaju ko životinje i ne pazu na potomke, do velikih obiteljskih zajednica u kima o svemu odlučuje patrijarh- dakle, ponešto za svakoga.

činjenica je da takovo društvo ne bi bilo optimalno za neke unaprid zadane zadaće, recimo super-obrambeno, super-tehnološko, ili sl, al bilo bi odabrano, a posljedice su više fizika nego sociologija.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 5/3/2016, 13:58

isčin da otvorin epub?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 5/3/2016, 14:05

guglaj adobe epub reader.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 5/3/2016, 16:17

kic wrote:
cassanowa wrote:Duhovnost je sposobnost čovjeka da bude ono što je.
ono što je, to mi je tako višeznačno.. ajd oke.
Meni nije. Meni to znači zamo jedno; Da maksimalno iskoristiš svoj potencijal kako bi dopro do samog sebe, tj. do onog što jesi (jer svaki čovjek nešto je). I ništa više. Mislim da onaj tko smatra da je pridjev "ono što je" (koji opisuje čovjeka) nešto viseznačno, luta u upoznavanju samog sebe...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 5/3/2016, 18:26

meni je to tako isprazno postavljanje teze, evo nešto za tebe konkretno:

http://phalx.com/2016/03/05/8-essential-self-defense-techniques-against-the-modern-world/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by betty.boop 5/3/2016, 18:34

cassanowa wrote:
kic wrote:
cassanowa wrote:Duhovnost je sposobnost čovjeka da bude ono što je.
ono što je, to mi je tako višeznačno.. ajd oke.
Meni nije. Meni to znači zamo jedno; Da maksimalno iskoristiš svoj potencijal kako bi dopro do samog sebe, tj. do onog što jesi (jer svaki čovjek nešto je). I ništa više. Mislim da onaj tko smatra da je pridjev "ono što je" (koji opisuje čovjeka) nešto viseznačno, luta u upoznavanju samog sebe...

takvi se cijeli zivot 'traze' i nikad se ne nadju  :D
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 5/3/2016, 18:38

lol
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 5/3/2016, 20:18

kic wrote:meni je to tako isprazno postavljanje teze, evo nešto za tebe konkretno:

http://phalx.com/2016/03/05/8-essential-self-defense-techniques-against-the-modern-world/
odlični savjeti, osim meditacije,
a bullshit objašnjenja

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 5/3/2016, 20:36

bitno je pokušat promijenit životni stil, u smjeru da budemo što aktivniji..

ja te skroz shvaćam u prethodnom postu što si pisao, ali ne zanima me previše to sve skupa, jer su to procesi na koje ne mogu utjecati, više me zanima vlastiti razvitak, uopće se ne shvaćam duhovnim čovjekom jer znam da sam djelomično seronja, kao i svi drugi..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 5/3/2016, 20:54

za ovaj .epub format, ili ukucate u google: epub addon for firefox (ne znam, valjda ima i za chrome?)

i onda čitate u browseru, lako listanje i pregledno je..

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Screen21
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 5/3/2016, 21:44

kic wrote:bitno je pokušat promijenit životni stil, u smjeru da budemo što aktivniji..

ja te skroz shvaćam u prethodnom postu što si pisao, ali ne zanima me previše to sve skupa, jer su to procesi na koje ne mogu utjecati, više me zanima vlastiti razvitak, uopće se ne shvaćam duhovnim čovjekom jer znam da sam djelomično seronja, kao i svi drugi..
ruku na srce, jo ni ne zun ča je duhovnost.
nekad mislin da je to ono kad neko ne misli samo na poisti, popiti i pomrkati, ali unda otpočne elitistička spirala, ko na slici doli, pa ispadne da si duhovan samo ako živiš ko nagababa iz indije.
http://2.bp.blogspot.com/-7yDfcRcIOJY/UCX_41FagJI/AAAAAAAAAO0/F8GNy3ZOkPE/s1600/hipster+relativity.png

e, ne moremo utjecati. ne zun di će tebe to dovesti, možda si odusto na vrime, al meni je dosta društva općenito :)

e, da, fola na instrukcijami

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 5/3/2016, 21:54

aben wrote:uvriđen odbacujen state i market u istom krugu. state je suprotna marketu, ko da je u isti krug stavljen strong family i strong individuals, a to je nonsens. 

nije nego ti imaš duševnih problema, zato i imaš emocionalne reakcije te se osjećaš uvrijeđeno kad stvarnost ne odgovara tvojim uvjerenjima

jako tržište je uvijek posljedica jake države koja strogo provodi svoje zakone, u anarhiji nema tržišta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 4 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum