ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

začet će djevica i roditi sina...

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty začet će djevica i roditi sina...

Post by Sefirot 2/6/2014, 11:08

Izaija 7,13Tada reče Izaija: "Čujte, dome Davidov. Zar vam je malo dodijavati ljudima, pa i Bogu mom dodijavate!
Izaija 7,14Zato, sam će vam Gospodin dati znak: Evo, začet će djevica i roditi sina i nadjenut će mu ime Emanuel!
Izaija 7,15Vrhnjem i medom on će se hraniti dok ne nauči odbacivat` zlo i birati dobro.
Izaija 7,16Jer prije nego dječak nauči odbacivat` zlo i birati dobro, opustjet će zemlja, zbog koje strepiš, od dvaju kraljeva.
Izaija 7,17Protiv tebe i protiv tvog naroda i protiv kuće oca tvojega dovest će Jahve dane kakvih ne bijaše otkad se Efrajim odvoji od Jude - kralja asirskoga.
Izaija 7,18U dan onaj zazviždat će Jahve muhama na ušću egipatskih rijeka i pčelama u zemlji asirskoj
Izaija 7,19da dođu i popadaju po strmim dolovima, po rasjelinama stijena, po svim trnjacima i svim pojilištima.
Izaija 7,20U dan onaj Gospod će obrijati britvom najmljenom s onu stranu Eufrata - kraljem asirskim - kosu s glave, dlake s nogu i bradu s obraza.
Izaija 7,21U dan onaj svatko će hraniti po kravu i dvije ovce
Izaija 7,22i od obilja mlijeka koje će mu dati hranit će se vrhnjem; vrhnjem i medom hranit će se koji god u zemlji preostanu.
Izaija 7,23U dan onaj gdje god bijaše tisuću čokota, vrijednih tisuću srebrnika, izrast će drač i trnje.
Izaija 7,24Onamo će polaziti sa strijelom i lukom, jer sva će zemlja u drač i trnje zarasti.
Izaija 7,25A po svim gorama gdje se motikom kopalo nitko više neće ići, strašeći se trnja i drača: onuda će goveda pasti i gaziti ovce.

Konstantno se čupa iz konteksta rečenica Iza. 7:14 "Zato, sam će vam Gospodin dati znak: Evo, začet će djevica i roditi sina i nadjenut će mu ime Emanuel!", i pripisuje se kao proroštvo rođenja kršćanskog boga no mene sad zanimaju par pitanja,

1. zašto se izvlači iz konteksta jer to nije onda korektno čitanje...
2. Kako se obrazlaže u cijelom tekstu...
3. Navodi se Emanuel dok se Isus (koje je tada bilo često ime kao recimo danas u Hrvatskoj Ivan) ne zove Emanuel.. Kako se to povezuje.
4. Zašto se koristi riječ djevica ako je u originalu djevojka...te dvije riječi u hebrejskom nemaju čak ni isti korjen riječi.

Može li netko obrazložiti navedeni citat u kontekstu cijelog teksta?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

začet će djevica i roditi sina... No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Guest 2/6/2014, 11:17

Sefirot wrote:
Izaija 7,13Tada reče Izaija: "Čujte, dome Davidov. Zar vam je malo dodijavati ljudima, pa i Bogu mom dodijavate!
Izaija 7,14Zato, sam će vam Gospodin dati znak: Evo, začet će djevica i roditi sina i nadjenut će mu ime Emanuel!
Izaija 7,15Vrhnjem i medom on će se hraniti dok ne nauči odbacivat` zlo i birati dobro.
Izaija 7,16Jer prije nego dječak nauči odbacivat` zlo i birati dobro, opustjet će zemlja, zbog koje strepiš, od dvaju kraljeva.
Izaija 7,17Protiv tebe i protiv tvog naroda i protiv kuće oca tvojega dovest će Jahve dane kakvih ne bijaše otkad se Efrajim odvoji od Jude - kralja asirskoga.
Izaija 7,18U dan onaj zazviždat će Jahve muhama na ušću egipatskih rijeka i pčelama u zemlji asirskoj
Izaija 7,19da dođu i popadaju po strmim dolovima, po rasjelinama stijena, po svim trnjacima i svim pojilištima.
Izaija 7,20U dan onaj Gospod će obrijati britvom najmljenom s onu stranu Eufrata - kraljem asirskim - kosu s glave, dlake s nogu i bradu s obraza.
Izaija 7,21U dan onaj svatko će hraniti po kravu i dvije ovce
Izaija 7,22i od obilja mlijeka koje će mu dati hranit će se vrhnjem; vrhnjem i medom hranit će se koji god u zemlji preostanu.
Izaija 7,23U dan onaj gdje god bijaše tisuću čokota, vrijednih tisuću srebrnika, izrast će drač i trnje.
Izaija 7,24Onamo će polaziti sa strijelom i lukom, jer sva će zemlja u drač i trnje zarasti.
Izaija 7,25A po svim gorama gdje se motikom kopalo nitko više neće ići, strašeći se trnja i drača: onuda će goveda pasti i gaziti ovce.

Konstantno se čupa iz konteksta rečenica Iza. 7:14 "Zato, sam će vam Gospodin dati znak: Evo, začet će djevica i roditi sina i nadjenut će mu ime Emanuel!", i pripisuje se kao proroštvo rođenja kršćanskog boga no mene sad zanimaju par pitanja,

1. zašto se izvlači iz konteksta jer to nije onda korektno čitanje...
2. Kako se obrazlaže u cijelom tekstu...
3. Navodi se Emanuel dok se Isus (koje je tada bilo često ime kao recimo danas u Hrvatskoj Ivan) ne zove Emanuel.. Kako se to povezuje.
4. Zašto se koristi riječ djevica ako je u originalu djevojka...te dvije riječi u hebrejskom nemaju čak ni isti korjen riječi.

Može li netko obrazložiti navedeni citat u kontekstu cijelog teksta?
Koliko se sjećam sa satova vjeronauke, objašnjeno je da ovo Emanuel znači nešto u smislu "Bog s nama", a ovo sa djevojkom/djevicom da se radi pogrešci prevoditelja s aramejskog na grčki...što je od toga istina, što laž, teško će se ikad znati...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Sora 2/6/2014, 11:42

je pa naravno da će se teško znati
mala je razlika između djevice i one koja nije
samo jedna tanka opna, zove se himen bounce

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Mad_Vlad 3/6/2014, 02:50

O ovomu sam govorio već sto puta na net.hr.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Ragnarok 3/6/2014, 07:24

Sora wrote:je pa naravno da će se teško znati
mala je razlika između djevice i one koja nije
samo jedna tanka opna, zove se himen bounce

Ma nemoj, onda znaš da himen može pući pod dosta drugih okolnosti, npr. jahanje.
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Ragnarok 3/6/2014, 07:26

Sora wrote:je pa naravno da će se teško znati
mala je razlika između djevice i one koja nije
samo jedna tanka opna, zove se himen bounce

Ma nemoj, onda znaš da himen može pući pod dosta drugih okolnosti, npr. jahanje.
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Sefirot 3/6/2014, 07:48

Znači himen koliko god je oznaka djevičanstva nije uvjet  :D 

Pitanje i dalje stoji. No očekivao sam upravo na ovoj temi da će kršćani pojasniti jer ovu rečenicu često izvlače iz konteksta pa me zaista zanimalo njihovo mišljenje pod navedenim pitanjima...

1. zašto se izvlači iz konteksta jer to nije onda korektno čitanje...
2. Kako se obrazlaže u cijelom tekstu...
3. Navodi se Emanuel dok se Isus (koje je tada bilo često ime kao recimo danas u Hrvatskoj Ivan) ne zove Emanuel.. Kako se to povezuje.
4. Zašto se koristi riječ djevica ako je u originalu djevojka...te dvije riječi u hebrejskom nemaju čak ni isti korjen riječi.

Može li netko obrazložiti navedeni citat u kontekstu cijelog teksta?


a odgovora....nema... e,jbg...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

začet će djevica i roditi sina... No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Patriot_1 3/6/2014, 08:14

Sefirot wrote:Znači himen koliko god je oznaka djevičanstva nije uvjet  :D 

Pitanje i dalje stoji. No očekivao sam upravo na ovoj temi da će kršćani pojasniti jer ovu rečenicu često izvlače iz konteksta pa me zaista zanimalo njihovo mišljenje pod navedenim pitanjima...

1. zašto se izvlači iz konteksta jer to nije onda korektno čitanje...
2. Kako se obrazlaže u cijelom tekstu...
3. Navodi se Emanuel dok se Isus (koje je tada bilo često ime kao recimo danas u Hrvatskoj Ivan) ne zove Emanuel.. Kako se to povezuje.
4. Zašto se koristi riječ djevica ako je u originalu djevojka...te dvije riječi u hebrejskom nemaju čak ni isti korjen riječi.

Može li netko obrazložiti navedeni citat u kontekstu cijelog teksta?


a odgovora....nema... e,jbg...
Evo ti još stihova nije taj jedini!
„Jer, dijete nam se rodilo, sina dobismo; na plećima mu je vlast. Ime mu je: Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni.“ Mihej 5,1: „A ti, Betleheme Efrato, najmanji među kneževstvima Judinim, iz tebe će mi izaći onaj koji će vladati Izraelom; njegov je iskon od davnina, od vječnih vremena.“

Vezano uz Isusovu službu i smrt — Zaharija 9,9: „Klikni iz sveg grla, Kćeri sionska! Viči od radosti, Kćeri jeruzalemska. Tvoj kralj se evo tebi vraća: pravičan je i pobjedonosan, ponizan jaše na magarcu, na magaretu, mladetu magaričinu.“ Psalam 22,17-19: „Opkolio me čopor pasa, rulje me zločinačke okružiše. Probodoše mi ruke i noge, sve kosti svoje prebrojiti mogu, a oni me gledaju i zure u me. Haljine moje dijele među sobom i kocku bacaju za odjeću moju.“

Vjerojatno najjasnije proročanstvo o Isusu nalazimo u 53. poglavlju Izaije. Izaija 53,3-7 je posebno jasno proročanstvo: „Prezren bješe, odbačen od ljudi, čovjek boli, vičan patnjama, od kog svatko lice otklanja, prezren bješe, odvrgnut. A on je naše bolesti ponio, naše je boli na se uzeo, dok smo mi držali da ga Bog bije i ponižava. Za naše grijehe probodoše njega, za opačine naše njega satriješe. Na njega pade kazna – radi našeg mira, njegove nas rane iscijeliše. Poput ovaca svi smo lutali, i svaki svojim putem je hodio. A Jahve je svalio na nj bezakonje nas sviju. Zlostavljahu ga, a on puštaše, i nije otvorio usta svojih. Ko jagnje na klanje odvedoše ga; ko ovca, nijema pred onima što je strižu, nije otvorio usta svojih.“

Proročanstvo o „sedamdeset sedmica“ u Danielu 9 proreklo je točan datum kada je Isus, Mesija, bio „odsječen“. Izaija 50,6 točno opisuje šibanje koje je Isus podnio. Zaharija 12,10 proriče „probadanje“ Mesije, koje se dogodilo nakon što je Isus umro na križu. Mogli bismo iznijeti još mnoge druge primjere, ali ovi su dovoljni. Stari zavjet je sigurno prorokovao dolazak Isusa kao Mesije.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Patriot_1 3/6/2014, 08:36

Sefirot wrote:Znači himen koliko god je oznaka djevičanstva nije uvjet  :D 

Pitanje i dalje stoji. No očekivao sam upravo na ovoj temi da će kršćani pojasniti jer ovu rečenicu često izvlače iz konteksta pa me zaista zanimalo njihovo mišljenje pod navedenim pitanjima...

1. zašto se izvlači iz konteksta jer to nije onda korektno čitanje...
2. Kako se obrazlaže u cijelom tekstu...
3. Navodi se Emanuel dok se Isus (koje je tada bilo često ime kao recimo danas u Hrvatskoj Ivan) ne zove Emanuel.. Kako se to povezuje.
4. Zašto se koristi riječ djevica ako je u originalu djevojka...te dvije riječi u hebrejskom nemaju čak ni isti korjen riječi.

Može li netko obrazložiti navedeni citat u kontekstu cijelog teksta?


a odgovora....nema... e,jbg...
Dakle,ne pitaše se o čemu Izaija piše jer po tebi je on glup,zašto nije napisao preciznije,,"udata žena će roditi sina!"A ne djevica,mlada djevojka ili djevojka?Bilo što da je od toga,ista je stvar,djevojke su onda bile djevice,sve,,a lijepo Bog tu govori,,dat će se znak,,dakle neko čudo,a što je čudo u tome da obična udate žena rodi "obično" dijete?
Jahve opet progovori Ahazu i reče mu:
Izaija 7,11"Zaišti od Jahve, Boga svoga, jedan znak za sebe iz dubine Podzemlja ili gore iz visina.
Izaija 7,12Ali Ahaz odgovori: "Ne, neću iskati i neću iskušavati Jahvu.
Izaija 7,13Tada reče Izaija: "Čujte, dome Davidov. Zar vam je malo dodijavati ljudima, pa i Bogu mom dodijavate!
Izaija 7,14Zato, sam će vam Gospodin dati znak: Evo, začet će djevica i roditi sina i nadjenut će mu ime Emanuel!
Ja dadoh još dosta stihova koji najavljuju Isusa,nije taj jedini!
Emanuel niti nije ime već status,stanje,stvarnost,,,Bog s nama!
Neki kažu da se to odnosi na Izraelski narod,neki na Ezekiju(sva ta proročanstva) a to je promašena stvar je on je i Bog Silni,Otac vječni,Knez mironosni!To dijete!A Ezekijel nije baš slavno završio!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Michael1 3/6/2014, 08:50

Sefirot wrote:
1) Konstantno se čupa iz konteksta rečenica Iza. 7:14 "Zato, sam će vam Gospodin dati znak: Evo, začet će djevica i roditi sina i nadjenut će mu ime Emanuel!", i pripisuje se kao proroštvo rođenja kršćanskog boga no mene sad zanimaju par pitanja,

2) 1. zašto se izvlači iz konteksta jer to nije onda korektno čitanje...
3) 2. Kako se obrazlaže u cijelom tekstu...
4) 3. Navodi se Emanuel dok se Isus (koje je tada bilo često ime kao recimo danas u Hrvatskoj Ivan) ne zove Emanuel.. Kako se to povezuje.
5) 4. Zašto se koristi riječ djevica ako je u originalu djevojka...te dvije riječi u hebrejskom nemaju čak ni isti korjen riječi.

1) Ime Emanuel dolazi iz hebrejskog "Imanuel" i znaci: "Bog je s nama".
Kod Luke imamo deskripciju Toga imena: "Ne boj se Marijo,  jer si nasla milost kod Boga. Evo, ti ces zaceti i roditi Sina komu ces nadjenuti ime Isus.. On ce biti velik i zvat ce se Sin Previsnjega. Gospodin Bog dat ce mu prijestolje Davida, oca njegova." (Luka 1, 30-32)
"Evo Djevica ce zaceti i roditi sina, i dat ce mu ime Emanuel-sto znaci: Bog je s nama". (Mt. 1, 23)

2) Ne izvlaci se iz konteksta, nego se nastoji donijeti ispravna egzegeza teksta.
3) Jednako tako!
4) Emanuel nije Ime i stvarnom smislu rijeci, nego opisni naziv.
5) Ovdje je potrebno poci u komparativnu egzegezu i utvrditi, da je prijevod ispravan, kao "DJEVIVCA".
Naime, rijec "Alma" se moze prevesti i kao "Djevica" i kao "Djevojka"="Mlada zena". Medjutim, mi imamo kod ove argumentacije Septuagintu gdje se koristi grcka rijec "Parthenos"="Djevica".

Ako se ovoj argumentaciji doda izvjesce iz Evandjelja po Mateju, onda je egzegeza i vise nego jasna. Pojam Djevica je ispravan izraz.
"Evo, Djevica ce zaceti i roditi sina, i dat ce mu ime Emanuel-sto znaci: Bog je s nama." (Mt. 1, 23)


Potvrdu nalazimo u mesijanskom psalmu Br. 2.
"Obznanjujem odluku Jahvinu: Gospodin mi rece: "Ti si sin moj, danas te rodih." (Psalm 2, 7)

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Mad_Vlad 3/6/2014, 23:03

Znak za kralja Ahaza. Preskazanje o Emanuleu kojeg je rodila najvjerovatnije Izaijina žena kako Asirija neće uništit  Judeju prije neg mali navrši 13. Tak je i bilo prije kojih 2 700 godina.  Propalo je sjeverno kraljevstvo Izrael, Judeja je još dosta dugo durala. Izaija se pokazao kao pravi Božji prorok.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Patriot_1 4/6/2014, 07:28

Mad_Vlad wrote:Znak za kralja Ahaza. Preskazanje o Emanuleu kojeg je rodila najvjerovatnije Izaijina žena kako Asirija neće uništit  Judeju prije neg mali navrši 13. Tak je i bilo prije kojih 2 700 godina.  Propalo je sjeverno kraljevstvo Izrael, Judeja je još dosta dugo durala. Izaija se pokazao kao pravi Božji prorok.
Neće moć!Mihej najavljuje Mesiju (a živio je kad i Izaija) i kaže da je njegov iskon od davnina,od vječnih vremena!Kaže "Jahve će ih ostaviti dok ne rodi ona koja ima roditi"Dakle,na njegovo se rođenje trebalo čekati!
Mih 5,1-4
A ti, Betleheme Efrato, najmanji među kneževstvima Judinim, iz tebe će mi izaći onaj koji će vladati Izraelom; njegov je iskon od davnina, od vječnih vremena.Zato će ih Jahve ostaviti dok ne rodi ona koja ima roditi. Tada će se Ostatak njegove braće vratiti djeci Izraelovoj.On će se uspraviti, na pašu izvodit` svoje stado silom Jahvinom, veličanstvom imena Boga svojega. Oni će u miru živjeti, jer će on rasprostrijeti svoju vlast sve do krajeva zemaljskih.On - on je mir! Ako Asirci provale u našu zemlju, ako stupe u naše dvore, podići ćemo na njih sedam pastira, osam narodnih knezova.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Sefirot 4/6/2014, 08:10

Nije baš da sam dobio ikakav odgovor....

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

začet će djevica i roditi sina... No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Patriot_1 4/6/2014, 09:16

Sefirot wrote:Nije baš da sam dobio ikakav odgovor....
Naravno,mi nismo odgovarali na način koji bi tebi SJEO!Ti hoćeš odgovor koji bi TI blagoslovio!Agnanor i ja smo odgovarali,bez da smo išli tebi niz dlaku!

Mih 5,1-4
"A ti, Betleheme Efrato, najmanji među kneževstvima Judinim, iz tebe će mi izaći onaj koji će vladati Izraelom; njegov je iskon od davnina, od vječnih vremena.Zato će ih Jahve ostaviti dok ne rodi ona koja ima roditi. Tada će se Ostatak njegove braće vratiti djeci Izraelovoj.On će se uspraviti, na pašu izvodit` svoje stado silom Jahvinom, veličanstvom imena Boga svojega. Oni će u miru živjeti, jer će on rasprostrijeti svoju vlast sve do krajeva zemaljskih.On - on je mir! Ako Asirci provale u našu zemlju, ako stupe u naše dvore, podići ćemo na njih sedam pastira, osam narodnih knezova."
Dakle,,,Mihej koji živi tada kad i Izaija piše da je TO dijete oduvjek....i piše"Izići će" dakle,,nije tad rođen!"Jahve će ih ostaviti "dok ne rodi sina" buduće vrijeme,,kaj ne?
A zamisli,,slučaja,,Isus rođen u Betlehemu!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Sefirot 4/6/2014, 10:29

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:Nije baš da sam dobio ikakav odgovor....
Naravno,mi nismo odgovarali na način koji bi tebi SJEO!Ti hoćeš odgovor koji bi TI blagoslovio!Agnanor i ja smo odgovarali,bez da smo išli tebi niz dlaku!

Mih 5,1-4
"A ti, Betleheme Efrato, najmanji među kneževstvima Judinim, iz tebe će mi izaći onaj koji će vladati Izraelom; njegov je iskon od davnina, od vječnih vremena.Zato će ih Jahve ostaviti dok ne rodi ona koja ima roditi. Tada će se Ostatak njegove braće vratiti djeci Izraelovoj.On će se uspraviti, na pašu izvodit` svoje stado silom Jahvinom, veličanstvom imena Boga svojega. Oni će u miru živjeti, jer će on rasprostrijeti svoju vlast sve do krajeva zemaljskih.On - on je mir! Ako Asirci provale u našu zemlju, ako stupe u naše dvore, podići ćemo na njih sedam pastira, osam narodnih knezova."
Dakle,,,Mihej koji živi tada kad i Izaija piše da je TO dijete oduvjek....i piše"Izići će" dakle,,nije tad rođen!"Jahve će ih ostaviti "dok ne rodi sina" buduće vrijeme,,kaj ne?
A zamisli,,slučaja,,Isus rođen u Betlehemu!

uopće se ne radi o tome da bi se meni "išlo niz dlaku" jer pitanje traži odgovor, a ne formuliranje kako kome paše... nisam ja ti Patriote. A da li sam dobio odgovor.... činjenično nisam...

Budimo realni, da ti takvo pitanje postavi prof. na Teologiji i da ste tako odgovorili, pali bi samo tako...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

začet će djevica i roditi sina... No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Sefirot 4/6/2014, 10:31

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:Nije baš da sam dobio ikakav odgovor....
Naravno,mi nismo odgovarali na način koji bi tebi SJEO!Ti hoćeš odgovor koji bi TI blagoslovio!Agnanor i ja smo odgovarali,bez da smo išli tebi niz dlaku!

Mih 5,1-4
"A ti, Betleheme Efrato, najmanji među kneževstvima Judinim, iz tebe će mi izaći onaj koji će vladati Izraelom; njegov je iskon od davnina, od vječnih vremena.Zato će ih Jahve ostaviti dok ne rodi ona koja ima roditi. Tada će se Ostatak njegove braće vratiti djeci Izraelovoj.On će se uspraviti, na pašu izvodit` svoje stado silom Jahvinom, veličanstvom imena Boga svojega. Oni će u miru živjeti, jer će on rasprostrijeti svoju vlast sve do krajeva zemaljskih.On - on je mir! Ako Asirci provale u našu zemlju, ako stupe u naše dvore, podići ćemo na njih sedam pastira, osam narodnih knezova."
Dakle,,,Mihej koji živi tada kad i Izaija piše da je TO dijete oduvjek....i piše"Izići će" dakle,,nije tad rođen!"Jahve će ih ostaviti "dok ne rodi sina" buduće vrijeme,,kaj ne?
A zamisli,,slučaja,,Isus rođen u Betlehemu!

u Betlehemu? Zašto ga se onda proziva Nazarečaninom? Nazaret i Betlehem nisu ista mjesta.... Kao što to nisu Zagreb i V. Gorica.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

začet će djevica i roditi sina... No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Patriot_1 4/6/2014, 10:56

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:Nije baš da sam dobio ikakav odgovor....
Naravno,mi nismo odgovarali na način koji bi tebi SJEO!Ti hoćeš odgovor koji bi TI blagoslovio!Agnanor i ja smo odgovarali,bez da smo išli tebi niz dlaku!

Mih 5,1-4
"A ti, Betleheme Efrato, najmanji među kneževstvima Judinim, iz tebe će mi izaći onaj koji će vladati Izraelom; njegov je iskon od davnina, od vječnih vremena.Zato će ih Jahve ostaviti dok ne rodi ona koja ima roditi. Tada će se Ostatak njegove braće vratiti djeci Izraelovoj.On će se uspraviti, na pašu izvodit` svoje stado silom Jahvinom, veličanstvom imena Boga svojega. Oni će u miru živjeti, jer će on rasprostrijeti svoju vlast sve do krajeva zemaljskih.On - on je mir! Ako Asirci provale u našu zemlju, ako stupe u naše dvore, podići ćemo na njih sedam pastira, osam narodnih knezova."
Dakle,,,Mihej koji živi tada kad i Izaija piše da je TO dijete oduvjek....i piše"Izići će" dakle,,nije tad rođen!"Jahve će ih ostaviti "dok ne rodi sina" buduće vrijeme,,kaj ne?
A zamisli,,slučaja,,Isus rođen u Betlehemu!

u Betlehemu? Zašto ga se onda proziva Nazarečaninom? Nazaret i Betlehem nisu ista mjesta.... Kao što to nisu Zagreb i V. Gorica.
Čak ni to ti nije jasno!
Pa rodio se tamo,,odrastao u Nazeretu!
Jel ti čitaš uopće o čemu mi pišemo??
Damo tebi i mlad vladu konkretne Biblijske stihove a vi,,mrtvi hladni drkate dalje po svom!
Stari moj,,jasno je ko dan da je Isus najavljeni mesija,ne jedan prorok ga je najavio!Al vi ga nećete!To je vaš problem!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Sefirot 4/6/2014, 12:31

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:Nije baš da sam dobio ikakav odgovor....
Naravno,mi nismo odgovarali na način koji bi tebi SJEO!Ti hoćeš odgovor koji bi TI blagoslovio!Agnanor i ja smo odgovarali,bez da smo išli tebi niz dlaku!

Mih 5,1-4
"A ti, Betleheme Efrato, najmanji među kneževstvima Judinim, iz tebe će mi izaći onaj koji će vladati Izraelom; njegov je iskon od davnina, od vječnih vremena.Zato će ih Jahve ostaviti dok ne rodi ona koja ima roditi. Tada će se Ostatak njegove braće vratiti djeci Izraelovoj.On će se uspraviti, na pašu izvodit` svoje stado silom Jahvinom, veličanstvom imena Boga svojega. Oni će u miru živjeti, jer će on rasprostrijeti svoju vlast sve do krajeva zemaljskih.On - on je mir! Ako Asirci provale u našu zemlju, ako stupe u naše dvore, podići ćemo na njih sedam pastira, osam narodnih knezova."
Dakle,,,Mihej koji živi tada kad i Izaija piše da je TO dijete oduvjek....i piše"Izići će" dakle,,nije tad rođen!"Jahve će ih ostaviti "dok ne rodi sina" buduće vrijeme,,kaj ne?
A zamisli,,slučaja,,Isus rođen u Betlehemu!

u Betlehemu? Zašto ga se onda proziva Nazarečaninom? Nazaret i Betlehem nisu ista mjesta.... Kao što to nisu Zagreb i V. Gorica.
Čak ni to ti nije jasno!
Pa rodio se tamo,,odrastao u Nazeretu!
Jel ti čitaš uopće o čemu mi pišemo??
Damo tebi i mlad vladu konkretne Biblijske stihove a vi,,mrtvi hladni drkate dalje po svom!
Stari moj,,jasno je ko dan da je Isus najavljeni mesija,ne jedan prorok ga je najavio!Al vi ga nećete!To je vaš problem!

Pa ne koristite baš ni logiku ni povijest ni racio ni razum... a kamo li originalne tekstove i sami okrećete kako vam paše... nije ni čudo da vas ne fermamo. U krajnjoj liniji, zašto bi uopće i prihvatili kršćanstvo i zašto je vama uopće ideja nametnuti?

hvala... ali ni mrtav...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

začet će djevica i roditi sina... No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by e-one 5/6/2014, 02:59

Sefirot wrote:

Konstantno se čupa iz konteksta rečenica Iza. 7:14 "Zato, sam će vam Gospodin dati znak: Evo, začet će djevica i roditi sina i nadjenut će mu ime Emanuel!", i pripisuje se kao proroštvo rođenja kršćanskog boga no mene sad zanimaju par pitanja,


1. zašto se izvlači iz konteksta jer to nije onda korektno čitanje...

nije "čupanje" ni "izvlačenje" iz konteksta nego se ukazuje na ključ po kojem se shvaća ostatak teksta ili dio ostatka teksta.

Sefirot wrote:2. Kako se obrazlaže u cijelom tekstu...

pa ako tekst ne čitaš po onom ključu koji se predlaže drugačije ćeš ga shvatiti ili ga uopće nećeš shvatiti. to je tako kod proročanstava: tek po onom kako se ostvare možeš ući u trag što je izvorni tekst značio.


Sefirot wrote:3. Navodi se Emanuel dok se Isus (koje je tada bilo često ime kao recimo danas u Hrvatskoj Ivan) ne zove Emanuel.. Kako se to povezuje.

izričaj "nadjenut ćeš mu ime" je suštinski isto kao "zvat ćeš ga". to može ali i ne mora značiti da će mu to biti osobno ime. može biti i naziv, titula i sl.

Sefirot wrote:4. Zašto se koristi riječ djevica ako je u originalu djevojka...te dvije riječi u hebrejskom nemaju čak ni isti korjen riječi.

djevica de facto nije pogrešan prijevod riječi "alma". alma može značiti i mlada žena, a to "mlada žena" se može prevesti i kao Mlada, a "Mlada" je ženska osoba koja se udaje i koja je udana ali još nije "upoznala" muža. i upravo to se na Mariju može primjeniti. Josip ju je "uzeo za ženu", znači čin vjenčanja je obavljen i po tome je postala supruga/žena Josipova, a "ne upozna ju dok ne rodi Isusa" znači da je de jure/formalno pravno žena, a de facto/tjelesno djevica. vrlo sličan primjer se navodi u jednoj priči gdje nakon čina vjenčanja muž odlazi u rat i pogiba, a mlada ostaje i djevica i žena i udovica.

Sefirot wrote:Može li netko obrazložiti navedeni citat u kontekstu cijelog teksta?

kroz dane odgovore trebao bi moći shvatiti cijeli citat. dolaze teški dani ali da ne gube nadu. 7:16 u stvari pojašnjava kada se neće ostvariti proročanstvo. to je kao početni rok do kojeg se neće ostvariti, a to je dok ne propadnu oba sjeverna kraljevstva, a to se dogodilo cca 65 godina nakon donošenja Znaka.
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-20


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by e-one 5/6/2014, 03:17

Mad_Vlad wrote:Znak za kralja Ahaza.

Ahaz je odbio Znak. zato se Izaija obraća "Domu Davidovom", odnosno budućim generacijama loze Davidove i vjernom narodu Izraela.

Mad_Vlad wrote: Preskazanje o Emanuleu kojeg je rodila najvjerovatnije Izaijina žena

Izaija je u to vrijeme već imao starijeg sina što eliminira Proročicu (Izaijinu ženu) kao ha'almu.

Mad_Vlad wrote:kako Asirija neće uništit

jedino je Jeruzalem ostao neosvojen, a Judeja je morala plaćati otkupninu Asircima. o tom osvajanju čak ima i Asirski zapis na kamenu.

 
Mad_Vlad wrote:Judeju prije neg mali navrši 13.

taj mali je drugi sin Izaijev i začet je da bi bio potvrda Izaijinih riječi (vjerojatno čuvao zapise) i navršio je 13 a oba kraljevstva, odnosno jedno od njih još nije bilo u potpunosti propalo.


Mad_Vlad wrote:Tak je i bilo prije kojih 2 700 godina.  Propalo je sjeverno kraljevstvo Izrael, Judeja je još dosta dugo durala. Izaija se pokazao kao pravi Božji prorok.

kako bi se Izaija pokazao kao pravi Božji prorok ako bi sam svoje proročanstvo ispunjavao (svoje dijete prorokovao i napravio)?!?
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-20


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum