ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Kermit Mon 1 Feb - 7:36

[ltr][size=42]Bring On the Cashless Future

55 JAN 31, 2016 5:00 PM EST
By Editorial Board
[/ltr][/size]
[ltr]Cash had a pretty good run for 4,000 years or so. These days, though, notes and coins increasingly seem declasse: They're dirty anddangerous, unwieldy and [url=http://fletcher.tufts.edu/CostofCash/~/media/Fletcher/Microsites/Cost of Cash/CostofCashStudyFinal.pdf]expensive[/url], antiquated and so very analog.
Sensing this dissatisfaction, entrepreneurs have introduced hundreds of digital currencies in the past few years, of which bitcoin is only the most famous. Now governments want in: The People's Bank of China says it intends to issue a digital currency of its own. Central banks inEcuador, the Philippines, the U.K. and Canada are mulling similar ideas. At least one company has sprung up to help them along.
Much depends on the details, of course. But this is a welcome trend. In theory, digital legal tender could combine the inventiveness of private virtual currencies with the stability of a government mint.

Most obviously, such a system would make moving money easier. Properly designed, a digital fiat currency could move seamlessly across otherwise incompatible payment networks, making transactions faster and cheaper. It would be of particular use to the poor, who could pay bills or accept payments online without need of a bank account, or make remittances without getting gouged.
For governments and their taxpayers, potential advantages abound. Issuing digital currency would be cheaper than printing bills and minting coins. It could improve statistical indicators, such as inflation and gross domestic product. Traceable transactions could help inhibit terrorist financing, money laundering, fraud, tax evasion and corruption.
The most far-reaching effect might be on monetary policy. For much of the past decade, central banks in the rich world have been hampered by what economists call the zero lower bound, or the inability to impose significantly negative interest rates. Persistent low demand and high unemployment may sometimes require interest rates to be pushed below zero -- but why keep money in a deposit whose value keeps shrinking when you can hold cash instead? With rates near zero, that conundrum has led policy makers to novel and unpredictable methods of stimulating the economy, such as large-scale bond-buying.
A digital legal tender could resolve this problem. Suppose the central bank charged the banks that deal with it a fee for accepting paper currency. In that way, it could set an exchange rate between electronic and paper money -- and by raising the fee, it would cause paper money to depreciate against the electronic standard. This would eliminate the incentive to hold cash rather than digital money, allowing the central bank to push the interest rate below zero and thereby boost consumption and investment. It would be a big step toward doing without cash altogether.[/ltr]
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Kermit Mon 1 Feb - 7:36

http://www.zerohedge.com/news/2016-01-31/bloomberg-op-ed-calls-end-cash
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Kermit Mon 1 Feb - 7:36

In a moment of curious serendipity, a little over 90 minutes after we showed what a dystopian, centrally-planned, cashless society unleashed in a negative interest rate world would look like ("by forcing people and companies to convert their paper money into bank deposits, the hope is that they can be persuaded (coerced?) to spend that money rather than save it because those deposits will carry considerable costs"), and briefly after we laid out the countless recent warnings from "very serious people" that cash is evil and should be banned:

  • Norway's Biggest Bank Demands Cash Ban

  • Bank Of England Economist Calls For Cash Ban, Urges Negative Rates

  • Citigroup's Gold "Expert" Demands A Cash Ban

  • Leading German Keynesian Economist Calls For Cash Ban


... while warning to await a full-on coopted media assault about the dangers of cash "which is an anacrhonysm from a bygone era, and that the world will be so much better if only everyone dutifully exchanges the physical currency in their pocket for digital, traceable, and deletable 1s and 0s", none other than Bloomberg issued an editorial Op-Ed in which it had one simple message: "Bring On the Cashless Future."
For those who were amused by our warning that a cashless world may be coming, here is precisely why the warning was issued, in Bloomberg's digital ink:
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Kermit Mon 1 Feb - 7:37

Najebali smo, prvo banke će maksimizirati zaradu i kontrolu, a država će moći pratiti apsolutno sve i naravno odrati na apsolutno svemu
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Guest Mon 1 Feb - 10:17

hehehehehehe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Regoč Mon 1 Feb - 10:34

Najgore je što ti mogu elektronički blokirati lovu pa u sekundi nemaš ništa. Recimo, snimiš sina kako pjeva Juru i Bobana, a onda ti "ko slučajno" ne prolaze uplate i isplate, "grješka" u sustavu, jel?

_________________
Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Guest Mon 1 Feb - 12:19

zanimljiva tema, čak i deda je jednom spomenio da bi on ukinio.. gotovinu? ili sam ga krivo shvatio. vidim da to neki neokeynezijanci zagovaraju, tako da to nisu "liberalne elite". Ekonomski liberal prepušta sve tržištu, pa time i novac.

Ja iskreno neman pojma kakve bi ovo posljedice imalo, pa nisam niti za ukidanje niti za zabrane, neka tržište samo regulira. 

ja osobno iman 200kn u kešu, i puno više vritualnog novca, od banke, paypalla, bitcoina itd :D , pa kada mi zatreba povlačim keš
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Guest Mon 1 Feb - 16:32

ukoliko bi država vodila monetarnu politiku usmjerenu ka ostvarivanju pune zaposlenosti, onda bi negativne kamate i napuštanje gotovine bile korisni alati za ostvarivanje rasta

evo npr. kod nas prošle godine država je u ekonomiju ubacila 14 milijardi kuna, dok su građani u isto vrijeme iz ekonomije u obliku štednje izvukli isti iznos, efekt je 0

koliko bi rastao bdp, da se tih 14 milijardi par puta zavrtjelo kroz konzumiranje roba i usluga, ako bi se više isplatilo trošiti nego štedjeti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Guest Mon 1 Feb - 16:41

upravo_sa_jebachine wrote:zanimljiva tema, čak i deda je jednom spomenio da bi on ukinio.. gotovinu? ili sam ga krivo shvatio. vidim da to neki neokeynezijanci zagovaraju, tako da to nisu "liberalne elite". Ekonomski liberal prepušta sve tržištu, pa time i novac.

Ja iskreno neman pojma kakve bi ovo posljedice imalo, pa nisam niti za ukidanje niti za zabrane, neka tržište samo regulira. 

ja osobno iman 200kn u kešu, i puno više vritualnog novca, od banke, paypalla, bitcoina itd :D , pa kada mi zatreba povlačim keš
pročitaj ovo nihi ;

11I vidjeh: druga jedna Zvijer uzlazi iz zemlje, ima dva roga poput jaganjca, a govori kao Zmaj. 12Vrši svu vlast one prve Zvijeri, u njenoj nazočnosti. Prisiljava zemlju i sve pozemljare da se poklone prvoj Zvijeri kojoj ono zacijeli smrtna rana. 13Čini znamenja velika: i oganj spušta s neba na zemlju naočigled ljudi. 14Tako zavodi pozemljare znamenjima koja joj je dano činiti u nazočnosti Zvijeri: svjetuje pozemljarima da načine kip Zvijeri koja bijaše udarena mačem, ali preživje. 15I dano joj je udahnuti život kipu Zvijeri te kip Zvijeri progovori i poubija sve koji se god ne klanjaju kipu Zvijeri. 16Ona postiže da se svima – malima i velikima, bogatima i ubogima, slobodnjacima i robovima udari žig na desnicu ili na čelo, 17i da nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog koji nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena njezina.
18U ovome je mudrost: u koga je uma, nek odgoneta broj Zvijeri. Broj je to jednog čovjeka, a broj mu je šest stotina šezdeset i šest.




Mislim da je sada puno jasnije zašto će se keš izbaciti iz uporabe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Guest Mon 1 Feb - 16:55

tre911 wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:zanimljiva tema, čak i deda je jednom spomenio da bi on ukinio.. gotovinu? ili sam ga krivo shvatio. vidim da to neki neokeynezijanci zagovaraju, tako da to nisu "liberalne elite". Ekonomski liberal prepušta sve tržištu, pa time i novac.

Ja iskreno neman pojma kakve bi ovo posljedice imalo, pa nisam niti za ukidanje niti za zabrane, neka tržište samo regulira. 

ja osobno iman 200kn u kešu, i puno više vritualnog novca, od banke, paypalla, bitcoina itd :D , pa kada mi zatreba povlačim keš
pročitaj ovo nihi ;

11I vidjeh: druga jedna Zvijer uzlazi iz zemlje, ima dva roga poput jaganjca, a govori kao Zmaj. 12Vrši svu vlast one prve Zvijeri, u njenoj nazočnosti. Prisiljava zemlju i sve pozemljare da se poklone prvoj Zvijeri kojoj ono zacijeli smrtna rana. 13Čini znamenja velika: i oganj spušta s neba na zemlju naočigled ljudi. 14Tako zavodi pozemljare znamenjima koja joj je dano činiti u nazočnosti Zvijeri: svjetuje pozemljarima da načine kip Zvijeri koja bijaše udarena mačem, ali preživje. 15I dano joj je udahnuti život kipu Zvijeri te kip Zvijeri progovori i poubija sve koji se god ne klanjaju kipu Zvijeri. 16Ona postiže da se svima – malima i velikima, bogatima i ubogima, slobodnjacima i robovima udari žig na desnicu ili na čelo, 17i da nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog koji nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena njezina.
18U ovome je mudrost: u koga je uma, nek odgoneta broj Zvijeri. Broj je to jednog čovjeka, a broj mu je šest stotina šezdeset i šest.




Mislim da je sada puno jasnije zašto će se keš izbaciti iz uporabe

Broj imena 666 je šifrirana poruka koja glasi "car Neron", dakle nema nikakve veze sa amerikom ili masonima.
To je već davno odgonetnuto.

https://en.wikipedia.org/wiki/Gematria

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Neronkaisar
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Guest Mon 1 Feb - 16:58

deda na aparatima wrote:
tre911 wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:zanimljiva tema, čak i deda je jednom spomenio da bi on ukinio.. gotovinu? ili sam ga krivo shvatio. vidim da to neki neokeynezijanci zagovaraju, tako da to nisu "liberalne elite". Ekonomski liberal prepušta sve tržištu, pa time i novac.

Ja iskreno neman pojma kakve bi ovo posljedice imalo, pa nisam niti za ukidanje niti za zabrane, neka tržište samo regulira. 

ja osobno iman 200kn u kešu, i puno više vritualnog novca, od banke, paypalla, bitcoina itd :D , pa kada mi zatreba povlačim keš
pročitaj ovo nihi ;

11I vidjeh: druga jedna Zvijer uzlazi iz zemlje, ima dva roga poput jaganjca, a govori kao Zmaj. 12Vrši svu vlast one prve Zvijeri, u njenoj nazočnosti. Prisiljava zemlju i sve pozemljare da se poklone prvoj Zvijeri kojoj ono zacijeli smrtna rana. 13Čini znamenja velika: i oganj spušta s neba na zemlju naočigled ljudi. 14Tako zavodi pozemljare znamenjima koja joj je dano činiti u nazočnosti Zvijeri: svjetuje pozemljarima da načine kip Zvijeri koja bijaše udarena mačem, ali preživje. 15I dano joj je udahnuti život kipu Zvijeri te kip Zvijeri progovori i poubija sve koji se god ne klanjaju kipu Zvijeri. 16Ona postiže da se svima – malima i velikima, bogatima i ubogima, slobodnjacima i robovima udari žig na desnicu ili na čelo, 17i da nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog koji nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena njezina.
18U ovome je mudrost: u koga je uma, nek odgoneta broj Zvijeri. Broj je to jednog čovjeka, a broj mu je šest stotina šezdeset i šest.




Mislim da je sada puno jasnije zašto će se keš izbaciti iz uporabe

Broj imena 666 je šifrirana poruka koja glasi "car Neron", dakle nema nikakve veze sa amerikom ili masonima.
To je već davno odgonetnuto.

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Neronkaisar
Čuj Biblija je napisana prije 2000 godina i navedeno je upravo ovo što se sada događa oko trgovine i ukidanje keša a sad kako će to neko tumačiti, hoće li vjerovati ili ne  njegova stvar.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Guest Mon 1 Feb - 17:00

deda na aparatima wrote:ukoliko bi država vodila monetarnu politiku usmjerenu ka ostvarivanju pune zaposlenosti, onda bi negativne kamate i napuštanje gotovine bile korisni alati za ostvarivanje rasta

evo npr. kod nas prošle godine država je u ekonomiju ubacila 14 milijardi kuna, dok su građani u isto vrijeme iz ekonomije u obliku štednje izvukli isti iznos, efekt je 0

koliko bi rastao bdp, da se tih 14 milijardi par puta zavrtjelo kroz konzumiranje roba i usluga, ako bi se više isplatilo trošiti nego štedjeti
to da, međutim štednja nije izvlačenje para iz ekonomije , u zatvorenom modelu štednja =investiranje, (dakle depoziti se investiraju) ali mi smo RH ekonomija, pa štednja znači da će strane banke izvući našu akumulaciju i investirati u njemačku.. 

treba vidjeti onda podatke sa HNBa koliko su strane banke izvukle love iz RH, time dobijamo odgovor na tvoje pitanje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Guest Mon 1 Feb - 17:01

čitao sam otkrivenje , šema mi je
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Guest Mon 1 Feb - 17:05

upravo_sa_jebachine wrote:čitao sam otkrivenje , šema mi je
Jasno kaže da keša neće biti odnosno da ćeš moći trgovati jedino sa implantatima u sebi a svaka druga trgovina će biti onemogućena a to se poklapa upravo sa ovim u naslovu, ne doduše na taj način no prvi korak je tu(kuvanje žabe)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by RayMabus Mon 1 Feb - 17:06

Problem je šta za wirtualni nowač treba struja i internet a to nije baš uwijek tako ....imam takwih situačija na poslu ...interent zašteka ili oni iz ameksa i ostalih kartičnih institučija imaju neku blokadu ...ili jednostawno nestane struje ....ili se pokwari pos aparat ili neki zastoj bude na kompjuteru .....ono ok kartića al tehnički nije moguće izbačit keš iz optičaja ( trgowine ).....može ga se minimalizirati i ok al izbačit NE MOŽE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173523
2014-04-11


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Guest Mon 1 Feb - 17:07

tre911 wrote:
Čuj Biblija je napisana prije 2000 godina i navedeno je upravo ovo što se sada događa oko trgovine i ukidanje keša a sad kako će to neko tumačiti, hoće li vjerovati ili ne  njegova stvar.
kad je biblija pisana nije bilo keša, a taj tekst koji kritizira Nerona upravo se žali na pokušaj uvođenja keša sa "znakom" Rima, pisci Otkrivenja su bili protiv novca, htjeli su da se nastavi dotadašnja robna razmjena i pogogodba na tržnici

budućnost koja se spominje u bibliji vezana je uz numerologiju i astrologiju, a ne opisuje naš današnji bankarski sustav

država je suveren vlasnik novca, država je monopolist, i kao takva ima pravo određivati kakav oblik novca će se koristiti
ti kao pojedinac nisi suveren i ne možeš stvarati novac, ako pokušaš ideš u zatvor

da bi sustav funkcionirao netko mora određivati pravila igre, a to je država
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by RayMabus Mon 1 Feb - 17:09

Deda nema pisaća otkriwenja ...postoji samo jedan a taj je : vizije mu malo udarile u glawu.

http://unveiledsecretsandmessagesoflight.blogspot.hr/2009/12/apocalyps-of-john.html

Ćuj a da prestanete shrat o nećemu šta se desilo prije 2000 godina ako nemate točne podatke i dobro razrađenu špijunsku mrežu koja ih može dobawit ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 173523
2014-04-11


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Guest Mon 1 Feb - 17:09

deda na aparatima wrote:
tre911 wrote:
Čuj Biblija je napisana prije 2000 godina i navedeno je upravo ovo što se sada događa oko trgovine i ukidanje keša a sad kako će to neko tumačiti, hoće li vjerovati ili ne  njegova stvar.
kad je biblija pisana nije bilo keša, a taj tekst koji kritizira Nerona upravo se žali na pokušaj uvođenja keša sa "znakom" Rima, pisci Otkrivenja su bili protiv novca, htjeli su da se nastavi dotadašnja robna razmjena i pogogodba na tržnici

budućnost koja se spominje u bibliji vezana je uz numerologiju i astrologiju, a ne opisuje naš današnji bankarski sustav

država je suveren vlasnik novca, država je monopolist, i kao takva ima pravo određivati kakav oblik novca će se koristiti
ti kao pojedinac nisi suveren i ne možeš stvarati novac, ako pokušaš ideš u zatvor

da bi sustav funkcionirao netko mora određivati pravila igre, a to je država
Ili nad država
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by RayMabus Mon 1 Feb - 17:09

Prestanite SHRAT.

Sad ću was nešto naučit : U NEDOSTATKU PODATAKA LJUDI IH IZMIŠLJAJU.

PRESTANITE SHRAT.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173523
2014-04-11


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Guest Mon 1 Feb - 17:11

tre911 wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:čitao sam otkrivenje , šema mi je
Jasno kaže da keša neće biti odnosno da ćeš moći trgovati jedino sa implantatima u sebi a svaka druga trgovina će biti onemogućena a to se poklapa upravo sa ovim u naslovu, ne doduše na taj način no prvi korak je tu(kuvanje žabe)

eto najbolje je kad u jednoj knjizi pišu odgovori na sva pitanja, i u kojoj je čak i budućnost predviđena

netreba druge knjige ni čitati, dovoljna je Biblija

a marksistima je dovoljno da pročitaju samo Marxov Kapital, tamo isto sve piše
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca Empty Re: Bloomberg i liberalne elite zahtijevaju ukidanje gotovog novca

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum