ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bitne stvari u vezi

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by Guest Thu 7 Jan - 19:09

Mož'te vi mudrovat kol'ko želite i bit romantični. Kad nema na pjatu-da, to nije nimalo romantično za one koji ne cijene energiju novca. Disbalans.

A s druge strane su oni koji kupuju "ljubav" svojih "voljenih" jer drukčije ne znaju, jer im novac daje lažni osjećaj da mogu kontrolirati život (i druge). Opet disbalans.

Biti uravnotežen, u kvalitetnoj vezi s partnerom u kojeg vjeruješ i kad su krize-je ART!

Guest
Guest


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by AlfaOmega Thu 7 Jan - 19:24

Stvar je u tome što je današnje vrijeme ustvari vrijeme diskretnog prestiža. Čak i ako ti po prirodi nisi sklon materijalnom nadmetanju, ipak osjećaš da neko drugi u tvojoj blizini jest. Gleda te i ravna po sebi... i onda se u tebi prije ili kasnije probudi taj odbrambeni mehanizam u vidu ponosa koji ti nalaže da prihvatiš njegovu igru kako ne bi bio, narodski rečeno, donji. :)

Kad pak govorimo o bračnom paru, onda je nadmetanje bračni par A vs bračni par B. Npr, ako su žene iz para A i para B neke "prijateljice", gdje je ova iz para B onak dobrostojeća materijalno i ima muža dobrostojećeg, onda to kad-tad dovede do frustracija u žene A. Ili obratno, ne mora žena biti okidač frustracije, može biti i muž koji zavidi drugom bračnom paru. A takav oblik frustracije logično vodi i do razdora u vezi, tj. braku.

To nas navodi na zaključak da je u sistemu u kojemu živimo zaista sve teže naći istinsku ljubav i istinsko prijateljstvo, mada izuzetaka srećom još uvijek ima.

U nekim drugim pak zajednicama, kao istinskog prijatelja te gledaju samo ako nisi sklon materijalizmu.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by Guest Thu 7 Jan - 19:29

AlfaOmega wrote:Stvar je u tome što je današnje vrijeme ustvari vrijeme diskretnog prestiža. Čak i ako ti po prirodi nisi sklon materijalnom nadmetanju, ipak osjećaš da neko drugi u tvojoj blizini jest. Gleda te i ravna po sebi... i onda se u tebi prije ili kasnije probudi taj odbrambeni mehanizam u vidu ponosa koji ti nalaže da prihvatiš njegovu igru kako ne bi bio, narodski rečeno, donji. :)

Kad pak govorimo o bračnom paru, onda je nadmetanje bračni par A vs bračni par B. Npr, ako su žene iz para A i para B neke "prijateljice", gdje je ova iz para B onak dobrostojeća materijalno i ima muža dobrostojećeg, onda to kad-tad dovede do frustracija u žene A. Ili obratno, ne mora žena biti okidač frustracije, može biti i muž koji zavidi drugom bračnom paru. A takav oblik frustracije logično vodi i do razdora u vezi, tj. braku.

To nas navodi na zaključak da je u sistemu u kojemu živimo zaista sve teže naći istinsku ljubav i istinsko prijateljstvo, mada izuzetaka srećom još uvijek ima.

U nekim drugim pak zajednicama, kao istinskog prijatelja te gledaju samo ako nisi sklon materijalizmu.
Fino sazeto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by Guest Thu 7 Jan - 19:30

Lijepo napisano, Alfa  :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by AlfaOmega Thu 7 Jan - 19:30

Ma to ja prepisao.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by betty.boop Thu 7 Jan - 19:31

ja doso nako
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by AlfaOmega Thu 7 Jan - 19:32

Kako si ti betty, nikak da te uganjam i upitam

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by betty.boop Thu 7 Jan - 19:49

dobro sam ko dobar dan 

a ti, jel i ti bacas plamen na snijeg ? :D
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by AlfaOmega Thu 7 Jan - 19:53

Naprotiv, danas je snijeg pao na mene, moram priznati.
A ti? Plamen ili snijeg, kaj sad preferiraš? :)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by betty.boop Thu 7 Jan - 20:03

evo zasto pitam :D umrla sam od smijeha kad sam ovo vidila 

Bitne stvari u vezi - Page 3 Image28



ja trenutno molim za malo snijega, al izgleda da me niko ne cuje :_|
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by AlfaOmega Thu 7 Jan - 20:27

Pa on je super. Bolje je proša neg onaj Bosanac u Kanadi.

Doturit ću ti ja snijega. Ali treba mi adresa, jel?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by betty.boop Thu 7 Jan - 20:38

avenija zan zores :^0
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by kic Thu 7 Jan - 20:41

AlfaOmega wrote:Stvar je u tome što je današnje vrijeme ustvari vrijeme diskretnog prestiža. Čak i ako ti po prirodi nisi sklon materijalnom nadmetanju, ipak osjećaš da neko drugi u tvojoj blizini jest. Gleda te i ravna po sebi... i onda se u tebi prije ili kasnije probudi taj odbrambeni mehanizam u vidu ponosa koji ti nalaže da prihvatiš njegovu igru kako ne bi bio, narodski rečeno, donji. :)

Kad pak govorimo o bračnom paru, onda je nadmetanje bračni par A vs bračni par B. Npr, ako su žene iz para A i para B neke "prijateljice", gdje je ova iz para B onak dobrostojeća materijalno i ima muža dobrostojećeg, onda to kad-tad dovede do frustracija u žene A. Ili obratno, ne mora žena biti okidač frustracije, može biti i muž koji zavidi drugom bračnom paru. A takav oblik frustracije logično vodi i do razdora u vezi, tj. braku.

To nas navodi na zaključak da je u sistemu u kojemu živimo zaista sve teže naći istinsku ljubav i istinsko prijateljstvo, mada izuzetaka srećom još uvijek ima.

U nekim drugim pak zajednicama, kao istinskog prijatelja te gledaju samo ako nisi sklon materijalizmu.

game theory haha :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by kic Thu 7 Jan - 20:44

betty.boop wrote:
ja trenutno molim za malo snijega, al izgleda da me niko ne cuje :_|

:snowball: becarefulwhatyouwishfor :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by betty.boop Thu 7 Jan - 20:54

aj, pa nemoj u glavu, oglupit cu !
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by kic Thu 7 Jan - 20:56

nije to popodnevno spavanje :^0

jebemu opet sam ubio oko-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by betty.boop Thu 7 Jan - 20:59

ZNALA SAM :^0

s ovom grudvom si ubio i moje
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by night sky Thu 7 Jan - 22:14

bogomdani wrote:
night sky wrote:u tom slučaju novac nije jedini, ni najbitniji, problem koji imaju.

bez međusobnog respekta i razumijevanja nema ni ljubavi.... u suprotnom n eznam što bi to bilo... neka felšna ljubav u kojoj uvijek netko pati.
novac JESTE najbitniji u zivotu..Da pojasnim...Moš se jebat bez njega..ni to ne mos..ne mos curu izvesti i upoznati,ostalo pisi propalo...
Moš prodavati otuznu rokersku demagogiju i pranje mozga mladim curama,ali zrelijima ne..
Kad se ima novca,i to dovoljno da vis kako koke pokazuju respekt,a kad nemas,onda si im Luzer...postovanje i razumijevanje...
Daj mi objasni kako ces me postovati i razumijeti,ako nemam da platim rezije,napunim fizider,kupim auto i odvezem ti milostivu guzu,majci tvojoj za vikend itd,itd..??
Nema para,sve se rusi,umire i najveca ljubav,traze se izlike za sukob i sve se raspada...dalje ide samo inercijom...





naravno da je bitan, pa ne misliš valjda živjeti od zraka? ali NIJE najbitniji, samo što to ne razumješ jer imaš drugačiji sustav vrijednosti.


poanta je u tome da će razumni ljudi i s najosnovnijim živjeti i ne svađati se.

a bemu, naravno da bi svak htio više i bolje, zbrinuti familiju, djeci pomoći da što lakše krenu u život etc., ali to ponekad jako teško ide, no takvi, i makar nemaju, se zaljube i vole osobu a ne ono s čime ona dođe u paketu, dok oni koji biraju samo po sadržaju paketa, ne traže ljubav već materijalno osiguranu budućnost... a n eznam, možda je to njihova definicija ljubavi... moja sigurno nije.

ali je isto tako istina da ljudi biraju sebi slične i teško će nap. u brak ući profesor sa fakulteta i frizer. ne podcjenjume nikoga,samo kažem da će sasvim sigurno imati malo toga
zajedničkog što bi taj brak održalo. a mislim, nema pravila, samo  što je to jako rijetko.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by kic Thu 7 Jan - 22:17

betty.boop wrote:ZNALA SAM :^0

s ovom grudvom si ubio i moje

skupa imamo dva :comfort
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by night sky Thu 7 Jan - 22:22

betty.boop wrote:pa nema ga

nes covjeku kojeg volis postavit ultimatum da ako ne nadje posao za dva mjeseca, da ga ostavljas

s druge strane, ako se on ne cini nista da se izvuce iz teske situacije, onda sto ocekivat u zivotu od takve osobe ?

nije sve crno bijelo, ali pricati o tako nekim vremenskim rokovima je kao da mi mjeris koliko mi minuta ljubavi dajes u 24 sata



naravno, ali jako teško da ćeš se i zaljubiti u nekog tko s eponaša neodgovorno; mislim,možda i hoćeš ali i brzo ohladiti; jer taj niti ne traži posao, jel... ljubav je slijepa ali ne baš toliko.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by betty.boop Thu 7 Jan - 22:24

da, da, mislim na primjer kad si vec u braku i da partner ostane bez posla

odnosno ako si vec u braku s njim, znat ces kako ce se on nosit s tim, poznajes ga donekle jel :)
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Bitne stvari u vezi - Page 3 Empty Re: Bitne stvari u vezi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum