ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POST

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Guest 17/12/2015, 17:06

Trinity wrote:
Le Roi Soleil wrote:Za ovakovu bi te hulu trebalo staviti 40 dana na vodu. x-|
I bi. Ti si mlaka voda prema Patu. 👅

Fali Pat i njegovo pisanje puno Duha i mudrosti. On nije mogao bez svakodnevnog pomazanja.

Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Guest 17/12/2015, 17:07

Trinity wrote:
Le Roi Soleil wrote:Isusovi učenici nisu postili jer je s njima bio sam Zaručnik duša.

Sviđa ti se gnosticizam?
Koji arhaičan izraz. Ti protestanti.   Modernizuj se, što bi rekla venera.  :)

U nekim segmentima, da.

Pa...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Gnosticizam

I meni je bio nekad zanimljiv ali sam raskrinkao njegove zablude uz pomoć pomazanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Trinity 17/12/2015, 17:08

darla wrote:
aben wrote:Jesi rodila tih deset dun samo na vodi?

Jesam. Nisam doduse kopala, ali sam normalno obavljala druge aktivnosti  :D.

Nije to tako tesko, pocnes za vikend jer je prvih par dana najteze i onda ide lakse. Naravno za post na vodi trebaju neke pripreme, sigurno se ne najdes kobasica i speka dan ranije, pa sutradan krenes na vodu. To bi bio preveliku sok za organizam. Ljudi od davnih dana proucavaju post i njegove zdravstvene implikacije osim vjerskih. Tjedan prije jedes lagano, kuhano, sirovo povrce, isto tako nakon toliko dana vode, ne smijes poceti odmah sa krutom hranom, nego onda opet prvo ili sokove ili juhe povrtne, pa onda pocnes polako jesti kuhano, pa normalno itd.
Majko božja...tolike pripreme...pa ne možeš kopati, kamenolom zaboravi...za koga je onda post?! 👅
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Trinity 17/12/2015, 17:09

Le Roi Soleil wrote:
Trinity wrote:
Le Roi Soleil wrote:Za ovakovu bi te hulu trebalo staviti 40 dana na vodu. x-|
I bi. Ti si mlaka voda prema Patu. 👅

Fali Pat i njegovo pisanje puno Duha i mudrosti. On nije mogao bez svakodnevnog pomazanja.
:D
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Guest 17/12/2015, 17:14

Trinity wrote:

Fali Pat i njegovo pisanje puno Duha i mudrosti. On nije mogao bez svakodnevnog pomazanja.
:D

Mene je jednom na starom forumu zakleo Duhom, da umrem. Ozbiljno.

Toliko sam ga isprovocirao. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Trinity 17/12/2015, 17:25

Zbog mene je dobio dosta banova ovdje. geek (tada nisam bila admin, da se zna :) )
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Guest 17/1/2016, 13:51

Bilo bi zanimljivo čuti Jastrebova promišljanja o ovoj temi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Guest 20/1/2016, 11:34

Jastreb nas je prezreo. Ili nema nikakva iskustva s postom. lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Guest 20/1/2016, 12:42

Le Roi Soleil wrote:Na ViP-u se zalomila priča o postu, pa evo ovdje da se možda nastavi u kvalitetnijem tonu.

Postite li? Ja nisam. Kažu da je svrha posta spoznaja vlastite granice, pomirio sam se da nisam materijal za uskratu vina i kavijara.
Vjerojatno je moja ljubav prema Bogu malograđanska, kako je (otprilike) primjetio Kierkegaard:

"Ljubav malograđanina prema Stvorcu nastaje kada je vegetativni život u zamahu, ruke se krotko sklapaju na punom trbuhu, a od glave mekane sofe podiže se memljiv pospani pogled prema stropu, i tone u pobožni drijemež..." :D

s tobom čovjek nikad nije načisto zezaš li se il misliš ozbiljno  jocolor
ni ja više ne postim... a postila sam od svoje 22 do pedesete godine dva puta tjedno, zadnju godinu prešla na tri dana...
i onda sam zaključila da više ne mogu postiti.. prvenstveno zbog zdravlja i hipoglikemije koja mi se događala.. pa onda je bilo bezveze kad su me morali šopati šećerom da dođem k sebi....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Guest 20/1/2016, 12:59

Bome meni ne smije proći dan bez fine kapljice i sijaset krepkih stomakouživanja.
Ipak, nije tako 365 dana u godini. Moj se tankoćutni duh (slavohlepljem božanskim nadahnut) za Veliki Petak osladi samo slabašnom juhicom od škarpine i salatom od hobotnice pride.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Guest 20/1/2016, 13:01

A što se tiče tvojih problema, priznaj da si nasjela na preporuku "Gospe iz Međugorja". "Postite dječice o kruhu i vodi svaku srijedu i petak."
B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Guest 20/1/2016, 13:58

Le Roi Soleil wrote:A što se tiče tvojih problema, priznaj da si nasjela na preporuku "Gospe iz Međugorja". "Postite dječice o kruhu i vodi svaku srijedu i petak."
B-)

pa nemam što kriti, tako je bilo...  :)
prije međugorja sam po navikama i nauku moje bake prakticirala samo nemrs petkom... i obveznim postovima naravno...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Guest 21/1/2016, 11:28

Tak je i Jean-Marie Vianney požalio pred smrt.

Kaže "možda sam pretjerao s krtolama" lol pirat

To mi omiljeni svetac inače.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Guest 9/2/2016, 13:43

Guest wrote:U postu najprije otkrijem tko je moj protivnik. Dobrom kapljicom i finim hrskavim burecima lahko potiskujem neraspoloženja i praznine. U postu se susrećem sa samim sobom.
Post i pustinja idu ruku pod ruku. Oboje nas suočavaju sa vlastitom golotinjom. I dok postimo, poput Isusa morat ćemo se boriti protiv tri vrste napasti.

ovu korizmu odreći ću se svog jedinog poroka - piskaranja na forumu. očekujem velike napasti... ali ufam se da ću ih savladati... king čitamo se po Uskrsu!  cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 3 Empty Re: POST

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum