ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoax

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Hoax Empty Hoax

Post by Trinity 6/11/2015, 21:44

Zašto na Religiji ?
Pa zato što znam primati hoaxe e-mailom ili SMS-om baš vjerskog sadržaja.

Ovaj mi je maloprije sitgao SMS-om :

Danas je dan Anđela ! Anđeli su osjetili da boluješ od nečega. I da je to nešto iz prošlosti. I kažu da si izložena ispitu i ako vjeruješ u Anđele da će ti oni pomoći u ostvarenju. Danas će oni u noći riješiti dvije stvari u tvoju korist. Zato ne ignoriraj poruku, ostavi sve i pošalji je 10 prijatelja i meni. Ako je ne dobijem znat ću da ne pripadam tu, ali kad ti se 5 poruka vrati, netko tko te voli će se tiho iznenaditi.


Osoba koja je ovo poslala deklarira se kao ateist, ali po slanju ove poruke, vidi se koliko hoax može zastrašiti.


Last edited by Trinity on 6/11/2015, 21:45; edited 1 time in total
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by Trinity 6/11/2015, 21:44

Što je hoax?
Hoax je poruka elektroničke pošte neistinitog sadržaja, poslana s ciljem zastrašivanja ili dezinformiranja primatelja. Želja osobe koja je poslala hoax je njegovo prosljeđivanje na što veći broj adresa. Pri tome ih primatelji doista i prosljeđuju Internetom jer su uvjereni da time pomažu drugima. Hoaxi ne mogu uzrokovati oštećenja računalnih programa i operacijskih sustava, ali zabilježeni su brojni slučajevi gdje su hoaxi svojim sadržajem i vještom psihologijom naveli korisnike da sami oštete svoje programe i sustave. Drugi oblik štete koji hoaxi nanose korisnicima je zavaravanje korisnika te narušavanje njihovog ugleda, kao i ugleda određenih organizacija, tvrtki i poznatih osoba


http://www.cert.hr/hoax
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by Guest 7/11/2015, 14:18

Ignoriram i izbrišem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by Guest 7/11/2015, 17:47

Trinity wrote:Što je hoax?
Hoax je poruka elektroničke pošte neistinitog sadržaja, poslana s ciljem zastrašivanja ili dezinformiranja primatelja. Želja osobe koja je poslala hoax je njegovo prosljeđivanje na što veći broj adresa. Pri tome ih primatelji doista i prosljeđuju Internetom jer su uvjereni da time pomažu drugima. Hoaxi ne mogu uzrokovati oštećenja računalnih programa i operacijskih sustava, ali zabilježeni su brojni slučajevi gdje su hoaxi svojim sadržajem i vještom psihologijom naveli korisnike da sami oštete svoje programe i sustave. Drugi oblik štete koji hoaxi nanose korisnicima je zavaravanje korisnika te narušavanje njihovog ugleda, kao i ugleda određenih organizacija, tvrtki i poznatih osoba


http://www.cert.hr/hoax
Znam ja..to ti salje Agent Smith... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by AlfaOmega 7/11/2015, 20:37

Jbt, sad kad skontam, ja mail nisam otvorio, pa ima sigurno dva tjedna. Mogu mislit na kaj liči.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10198
2015-09-11


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by Guest 7/11/2015, 20:38

ja ne otvaram od onih koji mi nisu u adresaru...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by AlfaOmega 7/11/2015, 20:44

Ja ni nemam adresar. Ono za vrijeme studentskih dana sam to furao jerbo sam morao, ali sad ništ. Samo viber

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10198
2015-09-11


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by Guest 7/11/2015, 20:46

sto ce ti vibrić?? affraid
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by Guest 7/11/2015, 20:46

king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by AlfaOmega 7/11/2015, 20:54

Da mogu slati vibracije ženama. :)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10198
2015-09-11


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by Guest 7/11/2015, 20:59

ihhh..nis ja od tih drustvenih mreza niti komunikaijskih kanala nemam..ne treba mi.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by AlfaOmega 8/11/2015, 15:34

Ni ja nisam ljubitelj društvenih mreža... A viber moram, i radi posla, i radi svačega nečeg... jbg, tu ne određujem ja pravila, neg sistem. :)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10198
2015-09-11


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by Trinity 8/11/2015, 15:43

AlfaOmega wrote:Ja ni nemam adresar. Ono za vrijeme studentskih dana sam to furao jerbo sam morao, ali sad ništ. Samo viber
Imaš Contacts. 👅
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by AlfaOmega 8/11/2015, 17:11

Doduše :)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10198
2015-09-11


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by jack_reacher 8/11/2015, 20:12

mislim da je ova tema primjerenija za IT jer se ipak radi o tipičnom spamu koji vuče na tzv."lanac sreće",mnogo je toga sada manje nego prije jer se puno više filtrira na serveru operatera,čak sam skužio da mi skoro uopće više nije važan firewall ko prije za kućnu mrežu,pa čak ni antivirus online,važnije je redovno provjeravat sistem od spywarea i adwarea te blokirat iste u pretraživačima ,e-mail se sve manje koristi a face je relativno siguran.. geek
jack_reacher
jack_reacher

Male
Posts : 974
2014-04-14


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by Trinity 8/11/2015, 22:15

Ovdje je zbog tipičnog sadržaja, vjerskog, kojim se pokušava zastrašiti.
A možeš ju postaviti i na IT, pa možemo i o tehničkim aspektima. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by Guest 9/11/2015, 01:46

Trinity wrote:
Osoba koja je ovo poslala deklarira se kao ateist, ali po slanju ove poruke, vidi se koliko hoax može zastrašiti.

to što je netko ateist znači samo da ne vjeruje u boga, ne znači da ne vjeruje u duhove, anđele, životnu silu, vile, uroke itd.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by Trinity 9/11/2015, 06:20

Right.
Nije mi palo na pamet jer su hijerarhijski ispod boga, pa bi logično bilo da onaj tko ne vjeruje u boga ne vjeruje ni u niže entitete. Ali da, ima i takvih kad bolje promislim, samo ne znam kako se ti zovu.  :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by Guest 9/11/2015, 16:06

npr. animisti, od anima - duša https://en.wikipedia.org/wiki/Animism
nisu svi ateisti ujedno i nevjernici
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by AlfaOmega 9/11/2015, 19:30

Animisti vjeruju u određene beztjelesne denzitete, koji mogu imati dejstvo na ljude, ovisno od njihove povodiljivosti i slabe volje.
Ali kad govorimo o anđelima, obično se referiramo na kršćansku dogmu dualizma dobrog i lošeg, jel?
E sad, ovisno od osobe do osobe, ne promatra svako anđele samo u tom konstekstu. Postoji neki moderni stav, koji kaže da se pozitivna misao odražava u vidu primamljivanja pozitivnih denziteta. Neko to jednostavno zove pozitivna energija koja nema vlastitu svijest, ali se kao magnet pripije uz pozitivni manifest ljudskih misli... Za druge pak, riječ je o svjesnoj "sili" koja živi od naših emocija.
To me navodi da postavim pitanje, kaj vi mislite, jel pozitivna energija samo energija, ili nekaj svjesno kaj mamimo ako projiciramo pozitivnu misao?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10198
2015-09-11


Back to top Go down

Hoax Empty Re: Hoax

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum