ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Denkverbot Empty Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 15:36

Život nam se odvija kao vrpca sa zagonetnim slovima: što se dalje odvija, to više zaboravljamo što je pisalo prije. A jednoga dana kad se najmanje nadamo, vrpci je kraj.
Bože, daj nam snage da ispunimo svoje vrijeme.
Što će nam mudrost da odgonetamo sve, kad mi nismo sposobni za to? Tajne su gradili vjekovi, a naše je vrijeme tek nekoliko godina.
Uzalud nam trud da dopremo do zvijezda i zavirimo u svjetlost našeg sunca. Ali dalje nas od zvijezda i više od sunca podiže jedna ponizna misao tebi.
Uzalud nam trud da siđemo u zemlju, do na kraj njene dubine. Ali srcem sići u srce bližnjega, dublje je, teže i sretnije.
Stoga nam, Gospodine, samo srca daj – i mi smo ispunili svoje vrijeme.
 
Sida Košutić
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 15:38

Zato Bosmans:


Svugdje gdje su ljudi svojim srcem otvoreni da postanu novi ljudi, raste novi svijet. Nije dovoljno analizirati probleme. Moraju doći novi ljudi. S jednim novim načinom gledanja. S jednim novim stavom. Ljudi koji više ne žele na drugima zaraditi, nego sebe staviti u službu drugima.
Novi svijet ne nastaje iz lijepog sna o novim strukturama, iz iluzije o rajskim vremenima, nego iz čvrste volje da se živi drukčije, da se skupa drukčije živi.
Ljubiti znači:
graditi kuću za svoga bližnjega
kao da je svaki koji će u njoj stanovati
za tebe najdraži.
Ljubiti znači:
ljudima i stvarima udahnuti dah
koji dolazi iz vlastitog srca
i tako ih oživjeti.
Jednostavno volim te.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 15:41

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 15:43

Ljudska duša

Ja živim samo od prošlosti i moj je život samo sjećanje na ono čega više nema.
Pa ipak znam da živim, premda je umrlo sve čega se sjećam.
I živjet ću sutra, premda će biti mrtvo ono što sada proživljujem.
Tako ću živjeti i u času moje smrti, jer postoji Život koji je iznad vremena, a zove se Bog i ljudska duša.

Sida Košutić
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 15:44

U vrtu


Jednog lijepog proljetnog jutra
stajao sam u vrtu,
u mojem vrtu ljekovitog bilja.
Zrak, blago sunce.
Novi dan.
Osjećah.
Okružilo me čudo.
Prožela me zahvalnost zbog života,
zbog svega života.
Vidio sam prve šafrane,
i znao:
Bog mi pruža svoje ruke
pune cvijeća.
Posvuda život.
Život u zraku.
Život u zemlji.
Pomislih:
mjesto na kojem stojiš,
sveto je tlo.
Raj je ovdje u blizini.


Phil Bosmans: Taj nevjerojatni Bog


Denkverbot 2313.bezimena
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 15:46

Denkverbot 7608.Ballet_2E00_.by-Ken-Williams

"Iziđe sijač da sije sjeme. Dok je sijao, neko zrno pade kraj puta, pogazi se te ga pozobaše ptice nebeske. Neko pade na kamen, izniknu i sasuši se, jer ne imade vlage. Neko pade među trnje, te ga uguši trnje rastući skupa s njim. (Lk 8, 5-7)
Neka, napokon padoše na dobru zemlju, iznikoše, uzrastoše i donesoše rod: jedno trideseterostruk, drugo šezdeseterostruk, treće stostruk...I nadoda: "Tko ima uši, neka čuje!" (Mk 4, 8-9)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 15:48

Denkverbot Main-qimg-8dc179b00401d9ec388b0a2ad84945dc
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 15:48





Gospodin je Pastir Moj † Psalam 23
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 23:12

''Kraljevstvo je nebesko kao kad je blago skriveno na njivi – čovjek ga pronađe, sakrije, sav radostan ode, proda sve što ima i kupi tu njivu.''

''Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad trgovac traga za lijepim biserjem – pronađe jedan dragocjeni biser, ode, rasproda sve što ima i kupi ga.''

wtf?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 23:20

28.3.1908 – U prvom je tromjesječju naš slastičar Servilio Clai dobio najprestižnije nagrade (odnosno zlatne medalje) za najbolje kolače u Beču i Parizu. Clai je imao slastičarnu odmah s desne strane kad se ulazi na Forum. Pula je bila čuvena po kolačima, bilo je tu hrvatskih, čeških, mađarskih, talijanskih, njemačkih slastičara ali za Vazan svi su u izlozima imali pince i šišerice (šišarice).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 23:21

28.3.1911 – Na Brione je u društvu dvije dame došao mladi princ Rohan (J.R.R. Tolkien je posudio to plemićko prezime). Uglavnom, Josselin Charles Marie Joseph Gabriel Henri de Rohan-Chabot nije bio samo gizdavi dendi, hrabro se borio kod Verdena gdje je ranjen, a poginuo je na Somi 13.7.1916. godine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 23:26

22.3.1900 – Važan izum. Gospoda Maks Schüller rodom iz Brna i Viktor Petrić iz Vipave, oba u c. i kr. mornarici u Puli izumiše stroj za spasavanje osoba kad potone lađa. Taj stroj, koj se je kod pokusa u puljskom kupalištu pokazao vrlo praktičnim i kojega svatko lahko sobom nosi, jest učinjen kano pás, koji se sam napuhne, čim mu vlasnik u vodu skoči ili padne. Pomoćju toga pása može se svatko tri dana na površju vode uzdržati, pa i neznao plivati. Sav stroj važe samo 1 i po kilogram.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 23:27

22.3.1902 – Gospođa Antonija, supruga kontraadmirala von Potta, prijavila je krađu svog crnog svilenog kišobrana. - Paul Friedrich August Edler von Pott bio je najpoznatiji kao kapetan broda Pola prilikom znanstvenih ekspedicija po istočnom Sredozemlju i Crvenom moru. Godine 1902. postao je zapovijednik pulskog Arsenala. Sahranjen je na Mornaričkom groblju u Puli.

Denkverbot 29468772_1683009248402142_2701235596199402650_n
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 23:30

25.3.1916 – Kino u korist „Crvenog križa“. Danas poslije podne odpočele su u ulici Sergia u nekadanjem kinu „Edison” (danas Adidas) kinopretstave uz jako birani i lijepi raspored. Mnogobrojno općinstvo, koje je čitavo poslije podne posjećivalo te pretstave, zapušćalo ih je spokojno i mirnih živaca. Isti program biti će i danas te toplo preporučamo našem općinstvu, da taj kino posjećuje tim više, jer sav čisti prihod pritiče plemenitoj svrsi „Crvenog križa". Tko dakle posjećuje pretstave tog kina, taj neka znade, da čini patriotičko djelo, koje je vrijedno svake potpore. Nadamo se, da će uprava kina nastojati, da se općinstvu prikazuju slike iz naravi te takovog sadržaja, koji mu ne će uzrujavati već oslađivati živce te oplemenjivati dušu.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 23:32

27.3.1906 – Jučer počeli su u našem gradu štrajkovati zidarski nadničari, jer gospodari nisu prihvatili uvjete radnika glede plaće i dnevnog rada. Usljed toga obustavljen je svaki rad na zgradama u gradu i okolici, te zidari bezposličuju. Danas imaju nadničari pogovor u Arco romano te se drži da će doći do sporazumka između poduzetnika i radnika. Red nije do sada poremećen. Štrajkaši su većinom Crnogorci.


četnici nego kako..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 23:35

26.3.1912 – U utorak o podne na prolasku za Krf zaustavio se na Brionima njemački car sa sinom i kćeri, da pozdravi našeg priestoljonasljednika, koji sada boravi na Brionima. Njemački car dočekan je velikim častima od Nj. Visosti priestoljonasljednika i supruge, namjestnika tršćanskog i drugih visokih ličnosti vojničkih i civilnih, te od ciele eskadre naše ratne mornarice, koja je bila usidrena u fažanskom kanalu uz otok Brioni. Njemački car zadržao se na Brionima do pet sati po podne, odakle je prosliedio svojom jahtom za Krf. Na Brionima razgledali su visoki gosti u dvorskim automobilima razne strane otoka, a dulje vremena zadržali se kod rimskih iskopina. Doček i rastanak između našeg priestoljonasljednika i njemačkog cara bio je vrlo srdačan. – Na fotografiji u prvom planu dame: u sredini „domaćica“ Sophia von Hohenberg u svijetlo žutoj haljini od svile sa crnim šeširom i crnim šalom, desno (na fotografiji) njemačka princeza Viktoria Luise, a lijevo je princeza Augusta (buduća portuglaska kraljica). Iza njih su kaiser Wilhelm II i Franz Ferdinand sa svitom

Denkverbot 29512595_1687259474643786_3888938680299885499_n
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 23:39

24.3.1905 – Lucia Poropat koja živi na Premanturskoj 308. našla se pred sucem za prekršaje jer je prodavala mlijeko u kojem je 70% vode. Na pitanje zašto je to činila, Lucia je odgovorila:
- Perchè son povera, sior!
- A quanto vendete il latte?
- A tredise!
- Come? Se tutti le vendono a sedici?!
- Ma i compravendoli noi le paga chè a tredise.
- Dove avete preso l`acqua?
- In ľun pozzo vicin de casa mia.
Kažnjena je sa 20 dana zatvora.

e povera mia siora Lucia ma perche 70% de voda in mlijeko?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/30/2018, 23:43

24.3.1906 – Radnje na novoj kotarskoj cesti iz Pule u Šijanu jesu dovršene, te je ista predana prometu. Upozoruju se pješaci, koji budu išli do carske šume ili do crkve Majke Božje u Survama, da idu putem što je učinjen za pješake s lieve i desne strane ceste i da se drže uviek desno, čime će izbjegnuti slučajnim nesrećama, a da put što je određen isključivo za koturaše i tablama označen, ostave slobodan. Šijanska je cesta ljepota za Pulu i služi na čast kotarskom cestnom odboru u Puli.

Denkverbot 29542901_1685143741522026_5982571275209493892_n
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/31/2018, 11:06

Gnječ wrote:24.3.1905 – Lucia Poropat koja živi na Premanturskoj 308. našla se pred sucem za prekršaje jer je prodavala mlijeko u kojem je 70% vode. Na pitanje zašto je to činila, Lucia je odgovorila:
- Perchè son povera, sior!
- A quanto vendete il latte?
- A tredise!
- Come? Se tutti le vendono a sedici?!
- Ma i compravendoli noi le paga chè a tredise.
- Dove avete preso l`acqua?
- In ľun pozzo vicin de casa mia.
Kažnjena je sa 20 dana zatvora.

e povera mia siora Lucia ma perche 70% de voda in mlijeko?

ma cijelo vrijeme razmišljam nekako mi je baš žao siore Lucije tako inovativna i poduzetna žena to ti je ta nesreća kad se rodiš u pogrešno vrijeme u pogrešnoj monarhiji. žena izumila light mlijeko i bačena je u tamnicu na 20 dana. a samo je izumila light mlijeko sa smanjenim udijelom masnoća plus što je od 1 litre punomasnog mlijeka napravila 30 litara light mlijeka koji ne škodi zdravlju nego naprotiv. danas takvo mlijeko prodaju posvuda po paprenim cijenama a nitko nezna da je gospođa Lucija izumila postupak i to platila tamnicom.

da je rođena danas u doba rvacke imala bi tvornicu Dukat i Vindija. šteta...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/1/2018, 00:23

U promišljanju, neka vam je sretno. 
Ma što i sretno značilo....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum