ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša.

Go down

Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša. Empty Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša.

Post by jastreb Thu 7 Dec - 17:59

http://www.index.hr/vijesti/clanak/papa-franjo-zeli-promijeniti-tekst-molitve-ocenas/1012316.aspx
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša. Empty Re: Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša.

Post by jastreb Thu 7 Dec - 18:00

Ako se dokaže da je to u Bibliji pogrešno prevedeno(inače Vulgata vrvi nepravilnostima) onda neka mijenjaju.

AKO!
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša. Empty Re: Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša.

Post by jastreb Thu 7 Dec - 18:04

Da. Sad sam baš gledao komentare jedne Biblije koju posjedujem,i za taj stih iz Mateja 13,u fusnoti piše da može glasiti i "Ne daj da pokleknemo u iskušenju!"

Znači,ova papina nakana nije nešto bezveze. Vidi se da čovjek primjenjuje logiku,jer Bog ne uvodi ljude u naopast,već Sotona.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša. Empty Re: Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša.

Post by marcellus Thu 7 Dec - 18:57

ja čekam da promijeni svoju titulu svetog oca u rimski veliki muftija

_________________
Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša. 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša. Empty Re: Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša.

Post by orion Thu 7 Dec - 20:18

marcellus wrote:ja čekam da promijeni svoju titulu svetog oca u rimski veliki muftija



e baš ti se usrou opanak..... :^0  ..... Istina da je drugačiji, da je socijalno osjetljiv i zapravo ponekad ostavlja dojam da više brine za sve druge nego za katolike ....ali, mislim da je to zbog toga što je došao iz Južne Amerike....da nakon sirotinjskih geta kojih je J.Amerika prepuna, da mu dojam života katolika u Europi nije sasvim realan.
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša. Empty Re: Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša.

Post by red wolf Thu 7 Dec - 20:19

Neka uz to i doda ono što je izbrisano, a bilo je na kraju molitve...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša. Empty Re: Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša.

Post by vuksadinare Fri 8 Dec - 5:13

orion wrote:
marcellus wrote:ja čekam da promijeni svoju titulu svetog oca u rimski veliki muftija



e baš ti se usrou opanak..... :^0  ..... Istina da je drugačiji, da je socijalno osjetljiv i zapravo ponekad ostavlja dojam da više brine za sve druge nego za katolike ....ali, mislim da je to zbog toga što je došao iz Južne Amerike....da nakon sirotinjskih geta kojih je J.Amerika prepuna, da mu dojam života katolika u Europi nije sasvim realan.
Da i zato se treba ponasat po sistemuko vas katolike u europi jebe...za njega kao da  e postoje..ma mrs...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša. Empty Re: Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša.

Post by jastreb Fri 8 Dec - 11:46

Jedini pametni komentar(osim mene) na temu,dao je Ezekijel.

Tema je promjena dijela molitve Očenaš,a ne papine osobne simpatije za ovoga ili onoga.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša. Empty Re: Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša.

Post by crvenkasti Fri 8 Dec - 11:53

Izbavi nas od lukavoga zla.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28567
2014-04-17


Back to top Go down

Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša. Empty Re: Papa Franjo kani promijeniti tekst Očenaša.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum