ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izbori u HNS-u

Page 1 of 21 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Go down

Izbori u HNS-u Empty Izbori u HNS-u

Post by Guest 21/11/2017, 12:15

Eto, bliže nam se izbori u HNS-u. Iako su se trebali održati krajem ove godine, Davor brend Šuker se razbolio pa su izbori vjerojatno tek sljedeće godine.
Odgađanje izbora je iz razloga jer se vodeća garnitura nogometnog saveza još nije dogovorila tko će biti njihov kandidat. Šuker je toliko loš da ga neki unutar močvare ne žele, već guraju Marijana Kustića. Čovjeka koji je unutar sustava, član IO HNS-a (status u mirovanju zbog sukoba interesa), favoriti Damira Miškovića i saborski zastupnik (vidi vraga) HDZ-a :D

Ne znam tko može povjerovati da do nekih promjena može doći kad na čelu dođe čovjek koji je dio ovog sustava koji godinama vlada, sustav ljudi koji je privatizira nogometni savez, koji se rasipa novcem kojeg savezu u prvom redu osiguraju igrači, koji osiguraju Modrić, Rakitić, Mandžukić, Kalinić, Subašić, Perišić i ostale zvijezde, sustav ljudi koji te spomenute milijune troše na svoje luksuzne prostorije, na raznorazna putovanja, na intelektualne usluge, na naknade osobama izvan radnog odnosa, na stavku "ostali nespomenuti rashodi" (na pitanje da malo obrazlože na koga i što se potrošio novac u spomenutim kategorijama, nikad nisu odgovorili) umjesto da su taj novac potrošilio na izgradnju kampa, na izgradnju nogometnih terena diljem Hrvatske jer to svi rade, to rade savezi s puno manjim budžetom.

S druge strane, pojavila se prava oporba, par bivših igrača koji nisu politički opterećeni (Šimić, Stanić, Pletikosa, Vlaović) koji nisu nikad bili dio ovog sadašnjeg sustava, koji mogu ponuditi nešto novo i drugačije. 

No eto,izbori su odgođeni, vjerojatno se kupilo vrijeme za lobiranje, kupovanja (na ovaj ili onaj način) glasova među županijskim savezima i nažalost bojim se da ova gore spomenuta oporba koja je za promjene ima sasvim male šanse. Pogotovo kad je tu u igri HDZ i njihov čovjek, HDZ koji ionako drži većinu tih županijskih nogometnih saveza.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by kic 21/11/2017, 12:31


županijske saveze ukinit, i da svi mogu glasati kao na parlamentarnim..

ionako nas je 4 milijuna izbornika.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by Guest 21/11/2017, 12:48

kic wrote:
županijske saveze ukinit, i da svi mogu glasati kao na parlamentarnim..

ionako nas je 4 milijuna izbornika.
Ne triba ukinuti županijske saveze, nego jednostvano maknuti politiku iz nogometa, a da na funkcije dođu ljudi koji će brinuti za naš nogomet, a ne na sebe, svoje fotelje i svoj privatni interes.

Koji to normalan predstavnik županijskog saveza može dati podršku ovi ljudima koji su sda na vlasti, osim ako nije politički ucijenjen ili ima neki privatni interes? 

Ovo vodstvo HNS-a je pokazalo da im je vrlo malo stalo do boljitka hrvatskog nogometa (jedino je bitno da A reprezentacija ode na veliko natjecanje i donese milijune) da brinu u pravilu za sebe i svoje fotelje, na troškove ovih tih ljudi u odijelima, umisto da sagrade kamp, da od Uefinog fonda za razvoj nogometa rade nogometna igrališta, a ne da sebi kupuju luksuzni prostorije gdje samo na održavanje troše ogroman novac.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by bafalo 21/11/2017, 13:13

isključivi krivac wrote:
Ne triba ukinuti županijske saveze, nego jednostvano maknuti politiku iz nogometa, a da na funkcije dođu ljudi koji će brinuti za naš nogomet, a ne na sebe, svoje fotelje i svoj privatni interes.
na kojoj planeti ti živiš čim je nešto profi znači pare tu je i politika (nema sporta bez politike osim ako skupiš ekipu pa odete na termin) a s tim i ljudi koji gledaju svoj ineres e sad šta je kod nas pravosuđe u kurcu pa se kršenje zakona i pravila ne sankcionira to je druga stvar ali tu se uvijek mota isti profil ljudi

_________________
Izbori u HNS-u Lana-Jurcevic-rox
bafalo
bafalo

Posts : 4928
2015-08-08


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by bafalo 21/11/2017, 13:13

kako je bayernov direktor sa sto veza završio u zatvoru to je za nas znanstvena fantastika

_________________
Izbori u HNS-u Lana-Jurcevic-rox
bafalo
bafalo

Posts : 4928
2015-08-08


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by End 21/11/2017, 13:14


stiže potop za šukera i ekipu
End
End

Posts : 21148
2015-08-25


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by End 21/11/2017, 13:15

bracala pederčina
End
End

Posts : 21148
2015-08-25


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by kic 21/11/2017, 13:19


potomci noaha
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by Guest 21/11/2017, 13:27

bafalo wrote:
isključivi krivac wrote:
Ne triba ukinuti županijske saveze, nego jednostvano maknuti politiku iz nogometa, a da na funkcije dođu ljudi koji će brinuti za naš nogomet, a ne na sebe, svoje fotelje i svoj privatni interes.
na kojoj planeti ti živiš čim je nešto profi znači pare tu je i politika (nema sporta bez politike osim ako skupiš ekipu pa odete na termin) a s tim i ljudi koji gledaju svoj ineres e sad šta je kod nas pravosuđe u kurcu pa se kršenje zakona i pravila ne sankcionira to je druga stvar ali tu se uvijek mota isti profil ljudi
Živim na istoj planeti, doduše u drugoj državi koja je puno normalnija, gdje se gleda i cijeni rad, a ne druge stvari.
Ja kažem što ne valja i što treba mijenjati. Ja znam da se u HNS-u vrtio ogroman novac i da su zato političari tu, pogotovo HDZ-i jer ga oni jako vole, no zato treba mijenjati stvari ili bar pokušati.

Jebena je tragedija na što HNS troši ogroman novac, umisto da je sagradio najmoderniji kamp u ovom dijelu Europe (ali ne u centru glavnog grada preko puta jednog kluba - u službi privatnih interesa) a nisu sagradili nikakav, dok je NS BIH-a sagradio kamp (uglavnom od Uefinog novca), savez koji ima ogromno manji budžet, savez čija reprezentacija nije redoviti sudionik velikih natjecanja, pa sukladno tome nema toliko milijuna od Uefe, Fife, ali opet je imala dovoljno za kamp. BIH, država gdje je situacija gora nego kod nas u Hrvatskoj, ali očito im sam nogometni savez nije toliko loš, jadan i bijedan kao ovaj što ga zovu HNS!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by bafalo 21/11/2017, 13:29

kažu da su glupi ljudi sretniji pa vi ismijavajte našeg darija

_________________
Izbori u HNS-u Lana-Jurcevic-rox
bafalo
bafalo

Posts : 4928
2015-08-08


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by Guest 21/11/2017, 13:32

bafalo wrote:kažu da su glupi ljudi sretniji pa vi ismijavajte našeg darija
Toliko mu se nabada ta njegova izjava, a ovaj aktualni predsjednik ih ima njih 100, sto puta glupljih, čak i službenih vezanih za posao koji obavlja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by kic 21/11/2017, 13:55


amper bi promjenu, bez prave promjene..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by Guest 21/11/2017, 14:01

kic wrote:
amper bi promjenu, bez prave promjene..
Upravo sam pričao o pravim promjenama, počevši unutar samih županijskih saveza, di bi se makla politika i di bi počeli raditi ljudi koji žele dobrobiti hrvatskom nogometu.
Stvari su vrlo jasne, imaš vrhunske igrače, u HNS-u je milijun puta lakše raditi nego u nekom klubu s ambicijama. Ne triba biti posebno pametan i sposoban da milijune koji ti ti igrači donesu ulažeš u razvoj nogometa, da gradiš terene, da sagradiš kamp. Sve ono što ova garnitura HNS-a nije radila, a milijune spičkala na, jednostavno, sebe i svoje guzice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by Guest 21/11/2017, 14:04

INTERVJU Mario Stanić: Podrška Šimiću je glas za korjenite promjene u HNS-u!

Jedini poraz bi bio da ne probaš nešto napraviti
U priči nadolazećih izbora u HNS-u iskristalizirale su se tri opcije. Jedna je ostanak Davora Šukera, što bi značilo da sve ostaje po starome, druga je HDZ-ov Marijan Kustić, a treća je opcija Dario Šimić, uz kojega su Stipe Pletikosa, Goran Vlaović i naš sugovornik Mario Stanić kojega smo odmah pitali u čemu se njegova opcija razlikuje od prve dvije...
- Mi smo za korjenite promjene! - jasan je bio Stanić, koji je potom dodao:
- Nogomet je ono što nas četvoricu spaja, a ono što radimo nije 'akcija', već 'reakcija' na trenutno stanje i naša je dužnost pokušati nešto napraviti. Ovo je vrsta utakmice u kojoj nemamo što izgubiti, a jedini poraz bi bio da ne probaš nešto napraviti. Uvjeren sam da bi naš uspjeh bio od koristi za cijelo društvo.
Za početak će vam trebati potpora osam županijskih saveza, kako stojite po tom pitanju?
- Nismo u situaciji da u ovom trenutku možemo jasno i glasno govoriti o tim stvarima, ali ne bismo se upuštali u ovo da mislimo da nemamo šanse. Ušli smo otvorena srca, upustili se u borbu na fer i korektan način, ali moramo taktizirati jer još uvijek ne znamo kad će biti Izborna skupština. Najprije kažu u prosincu, zatim na proljeće, pa se onda opet vrate na prosinac... Oni diktiraju pravila, drže loptu u svojim rukama i dat će znak za početak. Ali nema više skrivanja. Nek se ljudi iz nogometa javno izjasne jesu li za promjene ili će dozvoliti da nogomet nastavi ovim putem. 
Na ruku aktualnom vodstvu HNS-a ide i uspjeh A reprezentacije u kvalifikacijama...
- Reprezentacija ima potencijal, ali ostvarila je tek polovičan uspjeh. Ne treba se zadovoljavati samim plasmanom jer mi imamo odličnu nacionalnu selekciju koja može napraviti puno više od pukog sudjelovanja. A i uspjeh na terenu sam za sebe nije dovoljan. Mi smo 1998. godine osvojili broncu i od tada već gotovo 20 godina ništa konkretno i krucijalno nije napravljeno. Dakle, kakva je bila korist od našeg trećeg mjesta na svijetu?
Što se u međuvremenu događalo?
- To je pitanje za aktualnu garnituru. Zašto bismo mi objašnjavali? Ovdje se radi o klasičnoj zamjeni teza, narod je gladan i željan objašnjenja, te traži odgovornost za trenutno stanje. Ovo nije borba za prijestolje, već društveno korisna stvar. Savez treba otvoriti ljudima, nisu sad bitni Šimić, Plete ili Vlaović, ja bih volio da imamo po pet, šest, sedam predsjedničkih kandidata i uvijek bih digao ruku za najboljega jer svima nama je u konačnici najvažnije da uzdignute glave možemo šetati po ulici i zadovoljni pogledati svojoj djeci u oči, svjesni da smo se borili za pravu stvar.
Korjenite promjene bi značile i smjenu sudačkog vodstva, disciplinskih sudaca, ljudi koji vode ligu. Imate li uopće kadrove za ta mjesta?
- U ovu priču idemo spremni, znamo gdje su problemi i od infrastrukture, netransparentnosti financija, stanja u klubovima i sudačke organizacije nagomilavani godinama, no svatko tko kaže da se sve može preokrenuti preko noći, u velikoj je zabludi. Mi ćemo ići korak po korak, te promijenti kompletnu krvnu sliku. Prošle godine su se usred prvenstva mijenjale propozicije radi jednog jedinog kluba. Pa gdje to ima!? Radi se, dakako, o broju stranaca... I kome god to spomeneš iz FIFA-e i UEFA-e, ljudi se krste. A nama su nenormalne stvari postale normalne. I uz sve ovo što ste nabrojali, mora se mijenjati odnos prema klubovima, pomoći im...
Dajte malo konkretnije, u Hrvatskoj se prvoligaši doslovce raspadaju. Ne treba se pri tome vraćati Kamen Ingradu, imali smo mi u Dalmaciji primjere Zadra, Šibenika, Splita, sad Istri prijeti raspad...
- Mi ćemo svakako pomoći klubovima financijski, u održavanju hladnog pogona i podmirivanju tekućih troškova. Obići ćemo vrlo brzo sve klubove, razgovarati s njihovim čelnicima.
Stižete, dakle, i u Hajduk...
- Svakako. Nogomet ne smije slati poruku podjele i sprovođenje te misli u djelo nam je jedan od prioriteta. Svaki klub će imati istu startnu poziciju. Nogomet ne postoji samo kako bi se iz njega izvlačio novac, bili smo svjedoci afere 'pošteno suđenje' i brojnih drugih, kad pričamo o domaćem nogometu, uistinu je jako malo prostora za pozitivne stvari.
Aktualno je i suđenje Zdravku Mamiću u Osijeku, gdje je svjedočio i kapetan reprezentacije Luka Modrić...
- Nitko ne može bolje sagledati stvari od nekoga tko je i sam bio igrač. I sa mnom se manipuliralo. I to kroz cijelu karijeru. Nisu igrači stvorili modele, stalno se bavimo posljedicama, a ne uzrocima. Problem je u modelu funkcioniranja, a to se može sasjeći u korijenu. Pogrešno je sve svaliti na Modrićeva leđa. Mi nudimo program koji bi baš sve promijenio, izašli smo iz vlastitog komfora i upustili se u ovu utrku za bolji nogomet i društvo...
Što vaš program kaže o Lokomotivi?
- To je jedna od anomalija na kojoj treba raditi. Radi se o dugotrajnom procesu, u kojemu jedan čovjek ništa sam ne može napraviti. Morate znati da će s nama biti niz stručnjaka, među kojima i pravnici koji će biti zaduženi i odgovorni za svoj dio posla.
 Igrali ste sa Šukerom, kakvo je Vaše mišljenje o njemu?
- Bio je jedan od najboljih egzekutora s kojima sam igrao. O Davoru kao napadaču koji je bio dio svlačionice mogu reći samo najbolje. Ali funkcija predsjednika HNS-a je nešto sasvim drugo, ništa nije promijenio nabolje, uklopio se u sivilo. Ušao je u taj zatvoren model. Mi se i danas pozdravimo kad se sretnemo, ali ne ulazimo u dublje razgovore.
Možda on misli da sve super funkcionira?
- Istina je da su razmišljanja različita. Čitam intervju jednog člana Izvršnog odbora HNS-a koji kaže da je hr-nogomet u porastu, a onda Damira Miškovića, koji je bio dopredsjednik HNS-a i uložio je ozbiljan novac. On tvrdi da domaći nogomet ide ka amaterizmu. Radi se o sasvim različitim pogledima. Sa strane HNS-a smatram da bi svakako trebalo povesti računa o infrastrukturi jer su upravo klubovi perjanica razvoja igrača i ne treba prodavati demagogiju pa govoriti kako je sve u redu, kad znamo da nije. Novac zarađen od SP-a bi valjalo proslijediti dalje, uložiti, a s obzirom da mi imamo direktan odnos s Uefom i Fifom, definitno se i tu mogu dobiti značajnija sredstva. Kad već spominjem ta tijela, i u njima je nova garnitura, promjene su uistinu nužne.
Zašto baš Šimić?
- Dario je iskazao hrabrost, želju da pokuša ući u rješavanje problema. Nogometnim sindikatom su igrači dobili mjesto gdje se mogu obratiti, a siguran sam da bi takav čovjek bitno pridonio pozitivnim promjenama kada bi imao šire ovlasti. Šimićeva velika prednost u odnosu na ostale je što se žestoko zalaže da se klubovima pomogne oko infrastrukture. Šuker je igrao na Kamp na Sveticama, pa kad je vidio da to neće proći, sad bi mijenjao ploču. Usput, kako je moguće da su Srbija i Crna Gora izgradili kampove, a Hrvatska nije?
Kolike su po vama zasluge vladajuće garniture HNS-a za plasman na Svjetsko prvenstvo?
- Iz vlastitog iskustva vam mogu reći: ključni su igrači i stožer. I točka! Igrači gospodare situacijom, a trener im daje putokaz. Kad se postigne kemija, onda je to preduvjet za uspjeh. Džaba ti taktička analiza i bilo kakva priprema ako momčad ne diše zajednički i nije motivirana za uspjeh. Jasno je da sada svatko sebi želi prigrabiti određene zasluge, no moramo odvojiti sportski uspjeh na terenu od poslovnih poteza koji nisu doprinijeli da se sredstva proslijede za razvoj infrastrukture i drugih potreba svih klubova.
Poruka za kraj...
- Cijeli život sam pod pritiskom i znam se s njim nositi. Imamo volju i želju da nešto napravimo, pokrenemo stvari nabolje, krenemo i u komunikaciju s navijačima. Kažu nam neki da je i put u pakao popločan dobrim namjerama, ali krenuli smo u ovu utakmicu čista srca i sa željom da pokrenemo pozitivne promjene u nogometu, a samim tim i u ovom društvu koje je opterećeno brojnim problemima
______________________________

Po mom mišljenju, Stanić je najjači igrač u ovoj ekipi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by Guest 21/11/2017, 18:40

3. Izvršni odbor dao je sadašnjem predsjedniku Davoru Šukeru jednoglasnu podršku za kandidaturu za novi predsjednički mandat.

4. Predsjednik saveza izvijestio je Izvršni odbor kako je sazvao izbornu sjednicu Skupštine HNS-a koja će biti održana 22. prosinca 2017. godine u 12 sati u zagrebačkom Sheratonu.

To je na neki način Šukerova kontra Dariju Šimiću, jer sad u kraćem roku mora skupiti dovoljno potpisa kako bi mu kandidatura bila valjana. I izlobirati županijske saveze za glas
__________________________

Jednoglasna podrška od strane IO HNS-a :hail :hail :hail
Kako su maksimalno skratili vrijeme od dana objave do samog dana održavanja izbora. Prljavi igraju prljavo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by Zeko 21/11/2017, 20:43

Mutavi hajdučići. Ne paše im kad u HNS-u vele da skupštinu odgađaju za proljeće, ne paše im kad objave datum u 12. mjesecu ove godine. Najbolje i najpoštenije bi bilo da NO hajdučića i 2 udruge nadrogiranih majmuna (Naš Hajdučić i Torcida) na zajedničkom sastanku objave točan datum održavanja izborne skupštine HNS-a. 
Iako je od blesavih hajdučića, previše je. O'ladite malo, ne vrti se cijeli svijet, a bogami ni cijeli hrvatski nogomet oko vas.

Evo 2 izjave glupavog hajdučića u razmaku od nekoliko sati:

No eto,izbori su odgođeni, vjerojatno se kupilo vrijeme za lobiranje, kupovanja (na ovaj ili onaj način) glasova među županijskim savezima i nažalost bojim se da ova gore spomenuta oporba koja je za promjene ima sasvim male šanse. Pogotovo kad je tu u igri HDZ i njihov čovjek, HDZ koji ionako drži većinu tih županijskih nogometnih saveza.


To je na neki način Šukerova kontra Dariju Šimiću, jer sad u kraćem roku mora skupiti dovoljno potpisa kako bi mu kandidatura bila valjana. I izlobirati županijske saveze za glas. Kako su maksimalno skratili vrijeme od dana objave do samog dana održavanja izbora. Prljavi igraju prljavo.

_________________
ŠTO JE DINAMOVA SEKTA HTJELA, TO SAD I IMA
Zeko
Zeko

Male
Posts : 6698
2015-08-26

Age : 64
Lokacija: : Metropola i po potrebi

Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by Guest 21/11/2017, 21:11

glasam za brenda. odveo nas je na 3 velika natjecanja, i sačuvao kult reprezentacije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by Guest 21/11/2017, 21:50

operw wrote:glasam za brenda. odveo nas je na 3 velika natjecanja, i sačuvao kult reprezentacije
Ovo je prevelik nivo trolanja, Operwe...
Kalaj nižu...
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by Guest 22/11/2017, 01:12

Vrbanović prije nekih tjedan dana da će izbori do kraja godine, pa prije tri dana iz HNS-a da će izbori na proliće,a sad u zadnji tren da su izbori za misec dana cheers

Mogli su 21.12. objaviti da će izbori 22.12. lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by Guest 22/11/2017, 12:22

Izbori u HNS-u: Neka igre počnu!


Iako je prije četiri dana izvršni direktor Hrvatskog nogometnog saveza, te osumnjičenik u aferi Godot – Damir Vrbanović, medijima nakon redovne skupštine Zagrebačkog nogometnog saveza izjavio da “ove godine neće biti izbora za novog predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza, već će se 19. prosinca održati redovita Skupština HNS-a”, Izvršni odbor HNS-a danas je donio suprotnu odluku.

Aktualna predsjednička kampanja predsjednika nogometnog sindikata Darija Šimića, te tematika kojom je zauzeo medijski prostor, očito su nešto što aktualna vlada hrvatskog nogometa ne želi dugo gledati i slušati. Tu je i najavljena kandidatura tobožeg unutarnjeg oponenta nogometnoj vlasti, koji je sam i dio iste – Marijana Kustića, aktualnog HDZ-ovog saborskog zastupnika.

Pitate se čemu žurba s izborima? Pa, osim činjenice da aktualno vodstvo sve svoje krimene, nebrigu i nesposobnost konstantno prekriva rezultatima nacionalne A vrste, što će biti slučaj i ovom prilikom, tu su i oni puno konkretniji, odnosno tehnički razlozi.

Izmjenama statuta Hrvatski nogometni savez je postavio i nova pravila izbora za predsjednika saveza. Predsjednika koji mora u trenutku izbora biti zastupnik u Skupštini, bira Skupština neposrednim tajnim glasovanjem. Skupština sada ima 59 zastupnika: 21 županijskih saveza/ZNS-a, 20 zastupnika klubova 1.HNL, 2 zastupnika 2.HNL, 3 zastupnika 3.HNL, 10 zastupnika nižih liga (2 po svakoj regiji), 1 zastupnika ženskog nogometa, 1 zastupnika nogometaša (sindikat), te 1 zastupnika udruženja trenera 1.HNL.

Od tih 59 zastupnika samo županije (21) mogu predložiti novog predsjednika, koji uz taj prijedlog mora skupiti još 8 potpisa podrške ostalih županija. Kako se ne može podržati više od jednog kandidata, na Skupštini mogu biti najviše dva (valjana) prijedloga za predsjednika. Za sada se kao kandidati spominju tri imena: Davor Šuker, Marijan Kustić i Dario Šimić.

Prvi korak za kandidaturu je skupiti tih 9 županijskih potpisa, a nakon toga osigurati ukupno 30 glasova zastupnika na Skupštini. Kako je sadašnja garnitura u HNS-u prilično lukava u pokušaju ostanka na poziciji, igra se na sigurno, pa se uz Davora Šukera kao kandidat pojavljuje i Marijan Kustić, donedavni član Izvršnog odbora HNS-a, koji je s te pozicije uklonjen odlukom sportske inspekcije, jer kao zastupnik HDZ-a u Saboru ne može biti član Izvršnog tijela. Trenutno je njegov status u stanju mirovanja i član je Savjeta Izvršnog odbora, novog radnog tijela Izvršnog odbora, kojim se HNS pokušava narugati odluci Sportske inspekcije. Zdravko Mamić je i prije prema novinskim napisima slovio kao donator Kustića, što potvrđuje i njegova pozicija u Izvršnom odboru. Tamo ipak ne može sjediti svatko. Smiješno je i da se tako aktivan političar protivno svim postulatima krovnih organizacija uopće kandidira, ali zar nas HNS može više iznenaditi nekakvim svojim postupkom. S takvom pozadinom upitno je koliko ozbiljno se želi pozabaviti s nasušno potrebnom reformom saveza. Dario Šimić time izgleda jedina prava oporba sadašnjoj garnituri. Samo, stara poslovica kaže da tek dolaskom na vlast čovjek pokaže svoje pravo lice.

Kako je Kustić HDZ-ov zastupnik u Saboru, sigurno ima veliki utjecaj u županijskim savezima, i u svojoj kampanji već se PR modelima provlači vijest da ga podržava premijer. Je li to stvarno istina ili se time koristi kako bi ojačao svoj utjecaj, pitanje je. Šuker je svojim (ne)radom dobrano kompromitirao svoju poziciju u tom zajedničkom izbornom tijelu, tako da se čak i Kustića predstavlja kao reformatora.

Šimića navodno podržava Boban, što bi moglo značiti stvarne reforme u HNS-u po uzoru na FIFA-u, koje bi za razliku od ovoga do sada uključile i sve dionike. Samo, bez političke podrške koja drma županijskim savezima Šimić jednostavno nema šanse.

Prava ideja kandidature Kustića/Šukera upravo je rasipanje glasova. Teoretski, kada postoje tri kandidata koji sakupljaju potpise na Skupštini možemo dobiti samo jednog s potrebnih minimalnih 9 potpisa, dok preostali kandidati raspodjelom 12 potpisa mogu ostati kratkih rukava (6-6 ; 7-5 ; 8-4). Naravno, nitko ne računa da Skupština može biti i bez kandidata na izborima (npr. tri kandidata s po 7 potpisa). Samo, što ako bude i više kandidata kako bi eliminirali neželjene? Ovih dana vidjeli smo da se kalkuliralo čak i s imenom Tomislava Svetine. Zbog toga je bitno napomenuti da ukoliko se ni nakon dva kruga na Izbornoj skupštini ne izabere novi predsjednik, u roku od 60 dana održava se nova s novim kandidatima.

Ukoliko ipak dobijemo dva kandidata s potrebnim brojem potpisa, ostaje lobiranje preostalih zastupnika (38). Zbog novog sastava Skupštine potreban je program kojim će se otvoriti vrata svim dionicima, te im se istim aktivno pomagati. Mnogima će sada biti jasnija iznenadna „osviještenost“ HNS-a po pitanju ulaganja u terene svih nogometnih klubova, umjesto u Hilton. Međutim, kao i u politici, svi na izborima obećaju sve, a na skupštinarima je odluka kome se stvarno može vjerovati. Da podsjetimo, HNS je do sada iz UEFA programa mogao povući više od 33 milijuna eura (HatTrick I 2004.-2008. 301.600.000 eura ; HatTrick II 2008.-2012. 408.100.000 eura ; HatTrick III 2012.-2016. 503.500.000 eura ; HatTrick IV 2016.-2020. 600.000.000 eura), a od FIFA-e ima 5 milijuna eura godišnje. Iz tih fondova povukli su mrvice, od kojih klubovima nije stiglo praktički ništa.

Nagla aktivacija Šimića u medijima i lobiranje leži u činjenici da se izborna sjednica skupštine mora sazvati najmanje 30 dana prije održavanja, što se današnjom odlukom IO-a HNS-a upravo i dogodilo, tako da nas za točno 30 dana očekuju novi izbori za nogometu vlast u državi. Isto tako, potpisi za kandidaturu predsjednika i popis kandidata za Izvršni odbor moraju se predati 15 dana prije održavanja same skupštine. Kod izbora 17 članova Izvršnog odbora potrebno je naglasiti da i njih predlažu županijski savezi. Kako je Predsjednik saveza automatizmom i Predsjednik Izvršnog odbora, Skupština bira 16 članova Izvršnog odbora iz različitih saveza. Kako se lobiranjem za predsjedničku kandidaturu i ovi kandidati biraju prema opredjeljenju pojedinog županijskog saveza, praktički u Izvršni odbor može ući 7 opozicijskih kandidata. Nakon toga bira se do 5 dopredsjednika saveza, između članova Izvršnog odbora, a na prijedlog Predsjednika. Jedan od njih bit će prvi dopredsjednik. Oni su istovremeno i dopredsjednici Izvršnog odbora i članovi čuvenog Odbora za hitnost.

A gdje će Pletikosa, Stanić, Vlaović, Jurić…?

Ovdje se postavlja pitanje na koji je način u rad Saveza Dario Šimić zamislio uključiti one koji ga podupiru, jer s obzirom na to da Stipe Pletikosa, Mario Stanić, Goran Vlaović i Mario Jurić nisu članovi županijskih saveza, ni predstavnici klubova, teško je vjerovati da će županijski savezi koji eventualno i pruže podršku kandidaturi Darija Šimića, pristati na to da umjesto njihovih predsjednika (il nekog drugog člana kojeg predlože) u Izvršnom odboru saveza sjede Šimićevi suradnici. Eventualno prema sadašnjem Statutu navedeni mogu biti predloženi za pozicije izvršnog direktora, tajnika i članove komisija, no i tu su kriteriji statutarno kreirani na način da će malo tko od Šimićevih ljudi, ako itko, ispunjavati propisane uvjete.

Svim ovim preprekama pri instalaciji svojih ljudi kao podrške pri provođenju programa, u slučaju eventualne pobjede, Šimić bi mogao stati na kraj novim izmjenama Statuta, koje bi se vodile reformama FIFA-e i UEFA-e, koje u izvršni odbor i ostala stalna tijela odnedavno uključuju sve više članova/dionika, a ne samo one koje aktualna garnitura etiketira kao neposredne.

Iz svih ovih lobiranja i igrica zaključak je jedan – nekome tko nije unutar sustava jako se teško probiti kroz zidove koje su davno postavili vladari HNS-a, a koji se štite svim raspoloživim sredstvima, čak i protivno reformama krovnih organizacija u koje se često zaklinju. Vidljivo je da sam program u ovim izborima neće odlučivati apsolutno o ničem; bitna je politika, novac, pozicije, obećanja …

Tko će biti uspješniji u ovoj utakmici? O tome će sigurno odlučiti politika, jer je cijeli naš sport na politiku i nasađen, svi županijski savezi i većina klubova ovise o proračunima lokalnih jedinica. Pravo pitanje je: je li politici dosta nepoštenja i razjedinjenosti u hrvatskom nogometu, teško pogođenog problemima i aferama svih vrsta? Vidjet ćemo iz ovih izbora, koji su eto – suprotno posljednjim najavama – pred vratima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izbori u HNS-u Empty Re: Izbori u HNS-u

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 21 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum