ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu

Page 20 of 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Go down

Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Empty Re: Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu

Post by L'âme 18/11/2017, 16:13

Skip to main content










  • Tests
  • Types
  • Articles
  • News
  • Members
  • Search


Personality Type Test

Your personality type is:

ENTP

Inventive, clever, and enthusiastic, you are always on the lookout for new possibilities and problems to stimulate and challenge your inner world of ideas. You are curious in regard to everything that is new and you seldom feel at ease with the status quo. You have a great need for intellectual novelty, and from time to time you may even challenge people or organizations just to squeeze some new idea out of them. You tend to have a love of discussions and verbal sparring, and in a discussion you may follow an argument to its most extreme conclusion. In such cases you may even be suspected of being provocative for the sake of it. When a truly new idea manages to take hold of your imagination, you are quick to see how that idea could be turned into a project in the real world. You have a great enthusiasm for such projects. The problem is that you have such a vivid imagination that you may sometimes start more projects than it is humanly possible to finish.



ENTP

Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Grey

Socrates

Philosopher
"I have examined your position and determined your utterances to be mere brain-farts."

ENTP

Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Grey

Leonardo da Vinci

Inventor and painter
"People of accomplishment rarely sit back and let things happen to them. They go out in the world and happen to things."

More Famous ENTPs

Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Feynman Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Stewart Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 John-cleese
Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Mbti-chart?h=ENTP&p=82,18,45,55,64,36,82,18&c=b
On the fence between ENTP and INTP? Try this test:
ENTP or INTP?



  • ©️ Individual Differences Research Labs 2009 - 2017

    Graphics, logos, scripts, texts, designs, edits, and service names are the trademarks and copyright of IDR Labs Ltd. MBTI is the trademark of MBTI Trust, Inc. The Personality Type Test is the property of IDR Labs Ltd. Pictures and artworks are property of their authors.

    • Contact IDR Labs
    • Terms of Service
    • Follow us on Facebook



L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Empty Re: Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu

Post by L'âme 18/11/2017, 16:14

Leviathan2 wrote:evo ja jopet radio test, ovaj put nisam ofrlje odgovarao nego sam se trudio bit iskren,
mada jos uvijek mislim da je test sirov i krut

https://www.idrlabs.com/test.php
morat ću neke ražalostit..opet isto cheers
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Empty Re: Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu

Post by L'âme 18/11/2017, 16:15

prckov wrote:
maggie13 wrote:
prckov wrote:
maggie13 wrote:
prckov wrote:
valjda je dobro
ona je jako fina zena
vjerujem da je...vjerojatno ima previše obaveza.
Super je frakcija..pozitivna i dobra osoba. :loveshower
humor joj je extra 
znao sam se dobro ismijat, pamticu je po tome
da, nadasve...britka uma, visprena i svoja..
da je nisu svedani odveli  :D
oni od ljeta?! haha
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Empty Re: Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu

Post by prckov 18/11/2017, 16:26

maggie13 wrote:
prckov wrote:
maggie13 wrote:
prckov wrote:
maggie13 wrote:
vjerujem da je...vjerojatno ima previše obaveza.
Super je frakcija..pozitivna i dobra osoba. :loveshower
humor joj je extra 
znao sam se dobro ismijat, pamticu je po tome
da, nadasve...britka uma, visprena i svoja..
da je nisu svedani odveli  :D
oni od ljeta?! haha
da,
l. noc megi
prckov
prckov

Posts : 34049
2014-04-19


Back to top Go down

Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Empty Re: Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu

Post by L'âme 18/11/2017, 16:31

prckov wrote:
maggie13 wrote:
prckov wrote:
maggie13 wrote:
prckov wrote:
humor joj je extra 
znao sam se dobro ismijat, pamticu je po tome
da, nadasve...britka uma, visprena i svoja..
da je nisu svedani odveli  :D
oni od ljeta?! haha
da,
l. noc megi
Ubij oko, prci :-))
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Empty Re: Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu

Post by Guest 18/11/2017, 17:18

Leviathan2 wrote:evo ja jopet radio test, ovaj put nisam ofrlje odgovarao nego sam se trudio bit iskren,
mada jos uvijek mislim da je test sirov i krut

https://www.idrlabs.com/test.php

I ja potvrdila prethodni rezultat:

Your personality type is:

ENFP

Versatile, dynamic, and quirky, you are tireless in your pursuit of the untested, the untried, and the fight against the status quo. You love to interact with all kinds of people and you carry yourself in an expressive and warm manner that ideally sees lots of affirmation flowing both ways. Charismatic and imaginative, you tend to have a well-honed ability to see the world through the eyes of those who do not normally have an advocate to speak for them. You are interested in the potential of others and you often long to help them develop their own aspirations more fully. Ever-inquisitive and appreciative, you have a love of fantasy and adventure and are easily bored by the business-as-usual routines of the corporate and business world. Your own enthusiasm and energy for finding a new and better way arises spontaneously and can often be quite contagious. However, you tend to have little love for resolving the factual specifics of a case, preferring to work by pure inspiration and bursts of energy instead.

Meni je moj rezultat ipak najljepši :) :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Empty Re: Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu

Post by Guest 20/11/2017, 17:16

mamin sin wrote:
lol!
Danas je Međunarodni Dan za zaštitu prava djece.... Čuvajte se djece!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Empty Re: Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu

Post by marcellus 20/11/2017, 18:39

mamin sin wrote:
Pinochet wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak/the-economist-hrvati-placaju-najvece-poreze-na-svijetu/517083.aspx
Hrvati na zaradu od 100.000 dolara moraju platiti oko 54 posto poreza

ajme strašno, jadni oni koji zarađuju 100.000 $ mjesečno brutto

pa to je grozno, pod hitno treba srezati poreze koje plaćaju bogati

koliko uopće ljudi u državi zarađuje 100.000 $ mjesečno? scratch

nitko jer oni koji su u stanju toliko zaraditi ionako zbrišu tamo gdje neće platiti 54 posto poreza

_________________
Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Empty Re: Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu

Post by Leviathan2 20/11/2017, 18:41

prckov wrote:
maggie13 wrote:
prckov wrote:
maggie13 wrote:
prckov wrote:
pa vidis da sam I ja otkako sam se razveo poso filozofirat  geek
Istina jocolor
Di nam je frakcija?
neznam nema je, pa valjda ti znas  geek
žena nestala :google
nemere nestat
da nije presla u sibenik  :D
ili jehovine svjedoke :D

_________________
Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu - Page 20 Empty Re: Istraživanje. Hrvatska ima najveće poreze na svijetu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum