ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Island ipak nije bajka

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Island ipak nije bajka Empty Island ipak nije bajka

Post by vuksadinare 11/10/2017, 08:06

http://www.maxportal.hr/premium-sadrzaj/lazu-vam-o-islandu-to-je-zemlja-gora-od-hrvatske-ovo-je-moje-iskustvo/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by vuksadinare 11/10/2017, 08:15

podosta realistican opis...nesto slicno sam dozivio u nizozemskoj..ti mozes nizevrijedne i slabije placene poslove naci bez vecih problema...ali problem je u tome sto moras onda naci dodatni posao da bi koliko toliko mogao nesto i na stranu staviti...svagdje treba znjora za dobro placene poslove osim ako nisi dokazani strucnjak a oni to lako provjere...i trebas imati nekog bliskog koji vani zivi i to duze vrijeme i koji ima neka poznanstva pa da odes na sigurno ili ziher..no svaka zemlaj ima svoje specificnosti nisu sve iste...nordijske zemlje su poznate po najvisim placama ali po iznimnoj skupoci..tako da obicni sljaker ako ne radi jos koji dodatni posao...ne bu s eprevec kruha najeo ili nesto posebno usparao...svako malo mjesto ima svog serifa sto je i logicno netko treba biti sef...ali kod nas je problem recimo sto na sefovska mjesta dolaze ne bas kompetetni ljudi(cast iznimkama)...nego po stranackoj liniji..za razliku od nizozemske na primjer u jednom malom gradu nedaleko roterdama gdje mi zivi rođakinja...nacelnik tog mjesta je iz oporbene stranke a pomocnici iz vladajuce strankle..razlog:lik ima sve kompetencije za ono sto tom mjestu treba koje se mahom bavi poljoprivrednom proizvodnjom..lik je magistar poljoprivrednih nauka...njegova obitelj i on u slobodno vrijeme se bave poljoprivredom..dakle upoznat je sa osnovnom granom od cega zivi to mjesto...a pomocnici su mu likovi koji su ne znam inzinjeri strojarstva,dojktori pa cak i jedan je obican radnik ali ne u poljoprivredi..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by Kermit 11/10/2017, 08:19

Strahovlada na Islandu samo na MaxLuburić portalu

Ne znam zašto se ta zemlja u medijima prikazuje kao obećana zemlja jer to nije, Ljude je strah pisati istinu jer se boje. Vjerujte mi da je i gore od ovog što sam napisa.
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by catabbath 11/10/2017, 08:31

Moš misliti, Islanđani se masovno iseljavaju u Rvacku koliko je tamo loše. Vidim da su tamo i dalje porezi manji, plaće veće a oni su bdv. svoje lopove političare i bamkare  bez beda smjestili u zatvor, pravi pakao na zemlji.

_________________
Island ipak nije bajka Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12372
2015-08-22


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by Gost 11/10/2017, 08:38

Island je jedna mala ksenofobna sredina u kojoj je svako svatkome rođak.
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by catabbath 11/10/2017, 08:42

Neradnik će se uvijek buniti, njemu je RH državna služba ideal ljepote :)

_________________
Island ipak nije bajka Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12372
2015-08-22


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by Gost 11/10/2017, 08:42

Bolje biti sebi neradnik ,nego za drugoga radnik, dođe ti na isto.
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by Gost 11/10/2017, 08:46

I da zanimljivo kako ekpia podržava što Island nije vratio novac stranih mirovinskim fondovima, ali ta ista ekipa svesrdno druka da se Putinu vrati do zadnjeg cenata u slučaju Agrokor..sami pali, sami se ubili u oba slučaja.
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by AlfaOmega 11/10/2017, 09:22

Bem ga ko je o Islandu gajio takve iluzije. Pa bolji je Novi Zeland, mada ni on nije idealan.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by Guest 11/10/2017, 09:40

jao, max portal :D

inače na indexu je originalan članak koji je očita satira :D

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nove-price-hrvata-koji-su-pobjegli-na-island-opisat-cu-vam-moj-9-krug-pakla/1000091.aspx

https://www.facebook.com/goran.aleksic.399

"Deveti krug pakla"

"Evo vam se javljam da demantiram tog gospodina sa islanda. Želio bih ostati an oniman ako želite objaviti moj demant. Proveo sam pet mjeseci radeči na Islandu u gradiču blizu rejkavika pa ču vam opisati moj deveti krug pakla.

Kao prvo nije istina da na prvoj plači neplačate poreze jer sam ja uredno platio 37 posto kao drugo plača blagajnicama u supermarketima nije 3000 eura več oko 2000 čak i nešto manje i u pravilu vam tu rade djeca od 16 do 18 godina rijetkost je viditi gospođu od 40 god treče u banci vam ne daju izlistaj plače a kad pitate u firmi oni vam kažu da banka to daje četvrto uopče nisu ljubazni ni nasmijani vrlo su mrki i ne bi vam pružili ruku za pomoči peto velika večina su notorni alkoholičari a oni koji nisu liječe se od alkohola šesto što se tiče posla gore nego kod nas ako imaš vezu dobičeš posao ako ne moš iči kuči svaki gradič ima svog šerifa kojivedri i oblači i ne cijene dobrog radnika kao ni u Hrvatskoj sedmo bez obzira na prividno dobar standard žive svi na kredit od firmi do kučanstava stanovi su enormno skupi ako ga uopče nađete 60 m2 stoji 1300 eura a prosječna plača je 2000 eura tečaj strašno varira tako da na krivi dan možete izgubiti i do 2000 kn sedmo što se tiče birokracije isto kao i kod nas ako imate veze sve je moguče privremenu kenitalu dobijete za dva do tri dana jer bez nje nema ispate plače a onu pravu kenitalu koju bi trebali dobiti za 30 ak dana ja sam dobio nakon 78 dana to jest kad sam več bio u hrvatskoj osmo ceste su im grozne rupa na rupi kao narod su vrlo traljavi i šporki oni kažu opušteni neznam zašto se ta zemlja u medijima prikazuje kao obečana zemlja jer to nije ljude je strah pisati istinu jer se boje vjerujte mi da je i gore od ovog što sam napisa.

SAVJETUJEM LJUDIMA DA IDU NA ISLAND SAMO AKO IMAJU NEKOG KOJI JE PROVEO 10 GODINA NA ISLANDU I TI VRLO BLISKOG INAČE SE NEČE DOBRO PROVESTI
POZDRAV"


:D :D :D :D :D jbt netko se sprda sa Islandom, a MaXPortal(koji je to kurac) uzme članak sa indexa ispravi gramitičke greške(namjerno napisane radi sprdačine) i to prenese kao ozbiljnu vijest :/

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by Guest 11/10/2017, 09:41

asilovski wrote:Strahovlada na Islandu samo na MaxLuburić portalu

Ne znam zašto se ta zemlja u medijima prikazuje kao obećana zemlja jer to nije, Ljude je strah pisati istinu jer se boje. Vjerujte mi da je i gore od ovog što sam napisa.

možeš mislit, Hrvati se boje Islandskog HDZa da će im sjebati živote, i zato se boje pisati protiv iskustva u toj zemlji.. u čardaku je najlipše
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by Eva_ 11/10/2017, 09:51

vuksadinare wrote:http://www.maxportal.hr/premium-sadrzaj/lazu-vam-o-islandu-to-je-zemlja-gora-od-hrvatske-ovo-je-moje-iskustvo/
Goran Aleksić, saborski zastupnik, cijeli radni vijek proveo kao uhljeb u HŽ ranije i sad u Saboru. Taj se ni vruć vode napil i naravno da njemu kapitalistički način rada nije odgovarao.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by vuksadinare 11/10/2017, 09:58

Eva_ wrote:
vuksadinare wrote:http://www.maxportal.hr/premium-sadrzaj/lazu-vam-o-islandu-to-je-zemlja-gora-od-hrvatske-ovo-je-moje-iskustvo/
Goran Aleksić, saborski zastupnik, cijeli radni vijek proveo kao uhljeb u HŽ ranije i sad u Saboru. Taj se ni vruć vode napil i naravno da njemu kapitalistički način rada nije odgovarao.
cuj ajd jedna zamolba postavi za temu link kako su izgledali omoti pjevaca iz ex-yu na portalu vecernjaka..da me jastreb ne bi optuzio da mu maznjavam teme iz yu mitologije a ovi drugi da kakav sam to desnicar.. :) ..pa eto zrtvuj se za mene..bicu dobar obecavam.. :D ..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by marcellus 11/10/2017, 10:04

Island je ok, uređen i civiliziran, samo što je neko rekao te nordijske zemlje su ekscesno skupe, ono kava 10 eura piva 15, stanovi su ekscesno skupi, u biti za nekakav normalan život ti treba masu love. A sad to je sve skupa danas ko i sedamdesetih kad se išlo u njemačku: 20 godina rmbaš na baušteli i živiš ko podstanar u rupi na periferiji minkena da bi jednog dana kupio rabljeni W123 s kojim ćeš ljeti doć na rodnu grudu i tamo se s njim preseravat jer svi drugi voze jugiće i onda kad odeš u penziju sagradio na naslijeđenom placu kuću na tri kata koja se gradi idućih 20 godina, kako kaplje koja mirovina.

zapad je ok ako si mlad, ako imaš jako dobar faks, inače je u biti pušiona, u švabiji nije preko soma i pol do dva eura plaća za obične poslove za koje ne treba neka velika stručnost. A s tim tamo jedeš govna ko i ovdje s pet somova kuna.

_________________
Island ipak nije bajka 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by vuksadinare 11/10/2017, 10:08

marcellus wrote:Island je ok, uređen i civiliziran, samo što je neko rekao te nordijske zemlje su ekscesno skupe, ono kava 10 eura piva 15, stanovi su ekscesno skupi, u biti za nekakav normalan život ti treba masu love. A sad to je sve skupa danas ko i sedamdesetih kad se išlo u njemačku: 20 godina rmbaš na baušteli i živiš ko podstanar u rupi na periferiji minkena da bi jednog dana kupio rabljeni W123 s kojim ćeš ljeti doć na rodnu grudu i tamo se s njim preseravat jer svi drugi voze jugiće i onda kad odeš u penziju sagradio na naslijeđenom placu kuću na tri kata koja se gradi idućih 20 godina, kako kaplje koja mirovina.

zapad je ok ako si mlad, ako imaš jako dobar faks, inače je u biti pušiona, u švabiji nije preko soma i pol do dva eura plaća za obične poslove za koje ne treba neka velika stručnost. A s tim tamo jedeš govna ko i ovdje s pet somova kuna.
i to je to...nije problem dobiti niskokvalificirane poslove koje svabo,nizizemav nece raditi pa se hvale kako eto dobis posla bez problema...ali one bolje placene i ajmo rec poslove u toplom i finom ipak trebas imati nekakvu stelu..obicno to su osobe u rodnom srodstvu i to oni najblizi...kum..ili kakav obiteljski prijatelj..odnosno dobar ti prijatelj koji ce garantirati koliko toliko za tebe..plus naravno oni s afaksom koji dobiju lakse posao...ali opet ovisi koji posao...i opet te dobrano provjere..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by Eva_ 11/10/2017, 10:12

marcellus wrote:Island je ok, uređen i civiliziran, samo što je neko rekao te nordijske zemlje su ekscesno skupe, ono kava 10 eura piva 15, stanovi su ekscesno skupi, u biti za nekakav normalan život ti treba masu love. A sad to je sve skupa danas ko i sedamdesetih kad se išlo u njemačku: 20 godina rmbaš na baušteli i živiš ko podstanar u rupi na periferiji minkena da bi jednog dana kupio rabljeni W123 s kojim ćeš ljeti doć na rodnu grudu i tamo se s njim preseravat jer svi drugi voze jugiće i onda kad odeš u penziju sagradio na naslijeđenom placu kuću na tri kata koja se gradi idućih 20 godina, kako kaplje koja mirovina.

zapad je ok ako si mlad, ako imaš jako dobar faks, inače je u biti pušiona, u švabiji nije preko soma i pol do dva eura plaća za obične poslove za koje ne treba neka velika stručnost. A s tim tamo jedeš govna ko i ovdje s pet somova kuna.
Ali ako ovdje nemaš posla, onda je vani sve premija. Da se živjet, samo ak si sam je teško, jer imaš jednu plaću a troškovi su ti fiksni bilo vas dvoje, troje ili ti sam.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by Eva_ 11/10/2017, 10:13

vuksadinare wrote:
Eva_ wrote:
vuksadinare wrote:http://www.maxportal.hr/premium-sadrzaj/lazu-vam-o-islandu-to-je-zemlja-gora-od-hrvatske-ovo-je-moje-iskustvo/
Goran Aleksić, saborski zastupnik, cijeli radni vijek proveo kao uhljeb u HŽ ranije i sad u Saboru. Taj se ni vruć vode napil i naravno da njemu kapitalistički način rada nije odgovarao.
cuj ajd jedna zamolba postavi za temu link kako su izgledali omoti pjevaca iz ex-yu na portalu vecernjaka..da me jastreb ne bi optuzio da mu maznjavam teme iz yu mitologije a ovi drugi da kakav sam to desnicar.. :) ..pa eto zrtvuj se za mene..bicu dobar obecavam.. :D ..
Po postavi, koga se bojiš? Kaj te briga kaj tko misli.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by marcellus 11/10/2017, 10:28

Eva_ wrote:
marcellus wrote:Island je ok, uređen i civiliziran, samo što je neko rekao te nordijske zemlje su ekscesno skupe, ono kava 10 eura piva 15, stanovi su ekscesno skupi, u biti za nekakav normalan život ti treba masu love. A sad to je sve skupa danas ko i sedamdesetih kad se išlo u njemačku: 20 godina rmbaš na baušteli i živiš ko podstanar u rupi na periferiji minkena da bi jednog dana kupio rabljeni W123 s kojim ćeš ljeti doć na rodnu grudu i tamo se s njim preseravat jer svi drugi voze jugiće i onda kad odeš u penziju sagradio na naslijeđenom placu kuću na tri kata koja se gradi idućih 20 godina, kako kaplje koja mirovina.

zapad je ok ako si mlad, ako imaš jako dobar faks, inače je u biti pušiona, u švabiji nije preko soma i pol do dva eura plaća za obične poslove za koje ne treba neka velika stručnost. A s tim tamo jedeš govna ko i ovdje s pet somova kuna.
Ali ako ovdje nemaš posla, onda je vani sve premija. Da se živjet, samo ak si sam je teško, jer imaš jednu plaću a troškovi su ti fiksni bilo vas dvoje, troje ili ti sam.

zato ljudi žive s pet cimera, ak nisu oženjeni pa su dvije plaće. A sad to kaj ovdje nema posla, nema... ali i to je do ljudi. Ima tu i onog da tu ljudi neće radit loše poslove jer je sramota i selo će mu se rugat a vani radi isto to i gore, umjesto da živi kod staraca plaća podstanarstvo pa opet nema niš...

ko što moj autolimar muso reče kad se vratio iz Irske... a godinama je pričao da će otić, jer kad plati stanarinu i režije ne ostane mu ništa, pa ga ja pitam a što si se onda vratio, veli on kad gore platim kiriju i režije opet mi ne ostane ništa... samo tamo kava ne valja. A i vrijeme je loše.

_________________
Island ipak nije bajka 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by Eva_ 11/10/2017, 10:37

marcellus wrote:
Eva_ wrote:
marcellus wrote:Island je ok, uređen i civiliziran, samo što je neko rekao te nordijske zemlje su ekscesno skupe, ono kava 10 eura piva 15, stanovi su ekscesno skupi, u biti za nekakav normalan život ti treba masu love. A sad to je sve skupa danas ko i sedamdesetih kad se išlo u njemačku: 20 godina rmbaš na baušteli i živiš ko podstanar u rupi na periferiji minkena da bi jednog dana kupio rabljeni W123 s kojim ćeš ljeti doć na rodnu grudu i tamo se s njim preseravat jer svi drugi voze jugiće i onda kad odeš u penziju sagradio na naslijeđenom placu kuću na tri kata koja se gradi idućih 20 godina, kako kaplje koja mirovina.

zapad je ok ako si mlad, ako imaš jako dobar faks, inače je u biti pušiona, u švabiji nije preko soma i pol do dva eura plaća za obične poslove za koje ne treba neka velika stručnost. A s tim tamo jedeš govna ko i ovdje s pet somova kuna.
Ali ako ovdje nemaš posla, onda je vani sve premija. Da se živjet, samo ak si sam je teško, jer imaš jednu plaću a troškovi su ti fiksni bilo vas dvoje, troje ili ti sam.

zato ljudi žive s pet cimera, ak nisu oženjeni pa su dvije plaće. A sad to kaj ovdje nema posla, nema... ali i to je do ljudi. Ima tu i onog da tu ljudi neće radit loše poslove jer je sramota i selo će mu se rugat a vani radi isto to i gore, umjesto da živi kod staraca plaća podstanarstvo pa opet nema niš...

ko što moj autolimar muso reče kad se vratio iz Irske... a godinama je pričao da će otić, jer kad plati stanarinu i režije ne ostane mu ništa, pa ga ja pitam a što si se onda vratio, veli on kad gore platim kiriju i režije opet mi ne ostane ništa... samo tamo kava ne valja. A i vrijeme je loše.
Vjerujem da su stanovi u Irskoj skupi, ali u AT i DE i nisu. Evo, mene iznenadila povoljna cijena stanova u Frankfurtu. Bila sam gore u svibnju par dana i srela se jedan dan sa svojom frendicom s faxa koja se s obitelji preselila prije 4 godine. Muž u ZG ostal bez posla, a i ona ubrzo, pa su odlučili otić van, jer na njegovih 20 zamolbi niti jedan odgovor nije stigao, toliko o poslovima u ZG, a lik je ekonomist.  Stanove je problem naći, jer velika je potražnja, i moraš imat redovita primanja bar 3-4 mjeseca, kao i dati polog, no ak ne možeš odmah, za pol godine malo uštediš i javljaš se tad na ponude.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by Guest 11/10/2017, 10:42

rekao sam ovdje.. sit gladnom neviruje.. ovdje ekipa uglavnom koja se provilačila kroz državne firme , neviruje "zašto 20% RH radne snage otišlo vanka u roku par godina"

tko nije mjenjao firme i radio najgadnije poslove u RH za 3000-4000kn, gdje radiš prekovremeno, a gazde te još vrijeđaju, ne isplaćuju dogovorenu plaću a još udaraš extra sate, i nemaš druge opcije(u RH) taj nema pojma o čemu priča.

ja iman frendove koji rade i dalje za takve ljude u RH, i po meni su to budale koji to trpe i ne idu vanka.. meni frendovi inžinjeri građevine rade za 4000kn , doslovno 12h dnevno, i to subota..

jedino što ih drži na poslu, jest da skupljaju iskustvo za 4000kn pa onda idu vanka..

tako su isto građevinari bili sa majstorima, tjerali ih kao robove za 4000kn, da rade 12h dnevno i subote, i još se derali na njih.. sada ove godine kukaju "kako u RH nema više dobrih mjastora, da je svatko kriv osim njih, da moramo uvoziti iz bosne"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Island ipak nije bajka Empty Re: Island ipak nije bajka

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum