ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se šveraju..

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by Guest 15/7/2017, 21:28

orion wrote:Problem je u tome što ljudi šalju djecu u crkvu sa punim povjerenjem, na sigurno mjesto.
Problem je u tome što zlostavljana djeca u pravilu o tome šute, boje se da im nitko neće vjerovati ako kažu što im je učinjeno.
Problem je u tome što je to istina - naročito u tradicionalnijim sredinama zaista im nitko neće vjerovati.
Problem je u tome  što su uništeni mladi životi.

Puno problema.
Međutim, ovdje vrijedi jedno temeljno pravilo.
Najveći broj zlostavljača djece se nalazi upravo među onima koji su im i najbliži, od roditelja, do šire obitelji preko učitelja, trenera, svećenika itd.
Svećenici se ovdje u današnje doba nalaze na kraju lanca i gledano u udjelima predstavljaju možda i ponajmanje rizičnu skupinu jednostavno zato jer se i ponajmanje druže sa djecom, za razliku od ostalih nabrojanih.

Nakon što se medijska bura oko pedofilije među katoličkim svećenicima u SAD-u stišala, John Jay College of Criminal Justice sveučilišta City University of New York krenuo je ispitati stvarne razmjere pedofilije u Crkvi.
Od 1950. do 2002. godine za pedofiliju u SAD-u optužena su 4.392 katolička svećenika, dok je pravomoćno presuđeno tek nešto više od stotinu.
Dakle, radilo se i o tisućama nedužno optuženih ljudi u lukrativne svrhe, koji su tu ljagu poslije teško skinuli i skidaju.
U drugim vjerskim zajednicama ima puno manje pedofilije jer nema celibata?
Laž. Prema istraživanjima rečene necrkvene institucije, kao i Jenkinsovim studijama, među protestantskim denominacijama i židovskim zajednicama ona je višestruko prisutnija, no nije medijski atraktivna.
Najveći pak izvor pedofilije nisu vjerske zajednice već pristojni obiteljski ljudi, stričevi, ujaci, kumovi i drugi "prijatelji djece" i njihovih obitelji.

Citat je iz članka Večernjeg lista objavljenog 20.12.2010. godine.

Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by epikur37 15/7/2017, 22:51

jastreb wrote:
metilda wrote:  onaj tko je potpuno uronjen u Boga nema seksualnih želja...
Gluposti! Pa jedan od najvećih vjernika u povijesti,kralj David,predak Kristov,pisac najljepših molitava upućenih Bogu,ikada napisanih, imao je itekako razvijen seksualni apetit.

Seksualnost je jedan od najljepših darova koje je Bog dao čovjeku.

Metilda je u pravu, to je i psihoanalitički potvrđeno.


No danas se čeka svaka sitnica da bi se obrušilo na crkvu i ogadilo ju, posebice katoličku.

Nasjedanjem na to sami sebi pilate granu na kojoj sjedite.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by Guest 15/7/2017, 23:05

katolička crkva zajedno sa HDZom i ovim čarakovcima pila hrvatima glavu , bolje da mi otpilamo njih .. ili mi njih, ili oni nas, nema izgleda kompromisa i između... svake godine je preko 60 000 hrvata manje(preko 40 000 iseljavanje i 20 000 natalitet)  ,  .. .hvala popovima, domoljubima, HDZu, i katoličkoj ckrvi, i drugi put


prdne li jedna turistička sezona, u RH neće ostati niti 2milijuna ljudi.. ovako sa turizmom nas nakon 2030 će biti oko 2,5milijuna
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by Guest 16/7/2017, 10:29

Pinochet wrote:katolička crkva zajedno sa HDZom i ovim čarakovcima pila hrvatima glavu , bolje da mi otpilamo njih .. ili mi njih, ili oni nas, nema izgleda kompromisa i između... svake godine je preko 60 000 hrvata manje(preko 40 000 iseljavanje i 20 000 natalitet)  ,  .. .hvala popovima, domoljubima, HDZu, i katoličkoj ckrvi, i drugi put


prdne li jedna turistička sezona, u RH neće ostati niti 2milijuna ljudi.. ovako sa turizmom nas nakon 2030 će biti oko 2,5milijuna
:cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by jastreb 16/7/2017, 11:05

epikur37 wrote:
jastreb wrote:
metilda wrote:  onaj tko je potpuno uronjen u Boga nema seksualnih želja...
Gluposti! Pa jedan od najvećih vjernika u povijesti,kralj David,predak Kristov,pisac najljepših molitava upućenih Bogu,ikada napisanih, imao je itekako razvijen seksualni apetit.

Seksualnost je jedan od najljepših darova koje je Bog dao čovjeku.

Metilda je u pravu, to je i psihoanalitički potvrđeno.


No danas se čeka svaka sitnica da bi se obrušilo na crkvu i ogadilo ju, posebice katoličku.

Nasjedanjem na to sami sebi pilate granu na kojoj sjedite.
Ne. Nije u pravu. Čovjek,ma koliko god bio uronjen u vjeru,je seksualno biće i ima seksualnih želja. Čovjek je grešno biće,pa ima i grijeh požude. E sad,kako se netko sa požudom nosi drugi je par rukava.

Imati seksualne odnose sa vlastitom suprugom i uživati u njima nije nikakov grijeh,već dar Božji,o čemu Riječ Božja,Biblija naširoko govori.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by Guest 16/7/2017, 11:06

Malo ih je onda pravo uronjeno u Boga.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by jastreb 16/7/2017, 11:10

pismejker wrote:Malo ih je onda pravo uronjeno u Boga.. :cleanteeth
Ne znam koliko si upoznat sa Biblijom,ali mogao bih ti ovdje citirati masu biblijskih stihova iz kojih je potpuno jasno da seksualni odnos u braku,naravno,nije nikakav grijeh. I da seks nije ništa prljavo i nisko.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by Guest 16/7/2017, 11:13

jastreb wrote:
pismejker wrote:Malo ih je onda pravo uronjeno u Boga.. :cleanteeth
Ne znam koliko si upoznat sa Biblijom,ali mogao bih ti ovdje citirati masu biblijskih stihova iz kojih je potpuno jasno da seksualni odnos u braku,naravno,nije nikakav grijeh. I da seks nije ništa prljavo i nisko.

biblija ko kamasutra.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by jastreb 16/7/2017, 11:15

Gnječ wrote:
jastreb wrote:
pismejker wrote:Malo ih je onda pravo uronjeno u Boga.. :cleanteeth
Ne znam koliko si upoznat sa Biblijom,ali mogao bih ti ovdje citirati masu biblijskih stihova iz kojih je potpuno jasno da seksualni odnos u braku,naravno,nije nikakav grijeh. I da seks nije ništa prljavo i nisko.

biblija ko kamasutra.
Biblija kaže kako su muž i žena jedno.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by Guest 16/7/2017, 11:17

epikur37 wrote:
jastreb wrote:
metilda wrote:  onaj tko je potpuno uronjen u Boga nema seksualnih želja...
Gluposti! Pa jedan od najvećih vjernika u povijesti,kralj David,predak Kristov,pisac najljepših molitava upućenih Bogu,ikada napisanih, imao je itekako razvijen seksualni apetit.

Seksualnost je jedan od najljepših darova koje je Bog dao čovjeku.

Metilda je u pravu, to je i psihoanalitički potvrđeno.


No danas se čeka svaka sitnica da bi se obrušilo na crkvu i ogadilo ju, posebice katoličku.

Nasjedanjem na to sami sebi pilate granu na kojoj sjedite.

Urođeno ponašanje ili instinkt (iz (lat.) = impuls, inspiracija, nagon) svojstven je nagon živog organizma prema određenom ponašanju. Utječe na raspoloženje i na aktivnosti za postizanje cilja. Urođena ponašanja su doslovno prirođeni, naslijeđeni obrasci koje postoje bez potrebe učenja. Instinkt je složen i kompleksan lanac bezuvjetnih refleksa.

Važni su u osiguravanju kritičnih potreba organizma primjerice u reprodukciji, dobivanju hrane, obrane od opasnosti, komunikacije itd.

Prema psihologiji, ljudska bića nemaju instinkte, već nagone. Razlika je u tome što instinkti, kao takvi, motiviraju ponašanje na način da se ne mogu spriječiti, dok su nagoni podložni ljudskoj volji, npr. ljudski nagon za spolnim odnosom, koji ljudi mogu voljom zatomiti, dovodeći do apstinencije.

Znanost koja se bavi pitanjima urođenog ponašanja je etologija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by Guest 16/7/2017, 11:18

jastreb wrote:
Gnječ wrote:
jastreb wrote:
pismejker wrote:Malo ih je onda pravo uronjeno u Boga.. :cleanteeth
Ne znam koliko si upoznat sa Biblijom,ali mogao bih ti ovdje citirati masu biblijskih stihova iz kojih je potpuno jasno da seksualni odnos u braku,naravno,nije nikakav grijeh. I da seks nije ništa prljavo i nisko.

biblija ko kamasutra.
Biblija kaže kako su muž i žena jedno.  
ufff..neki drugi knjiga kaze kako se to Jedno medjusobno posvadilo,pa svak na svoju stranu..pokusavaju se kroz seks ponovno spojiti,bjesomucno to rade,ali ne ide.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by Guest 16/7/2017, 11:18

jastreb wrote:
Gnječ wrote:
jastreb wrote:
pismejker wrote:Malo ih je onda pravo uronjeno u Boga.. :cleanteeth
Ne znam koliko si upoznat sa Biblijom,ali mogao bih ti ovdje citirati masu biblijskih stihova iz kojih je potpuno jasno da seksualni odnos u braku,naravno,nije nikakav grijeh. I da seks nije ništa prljavo i nisko.

biblija ko kamasutra.
Biblija kaže kako su muž i žena jedno.  

to je širok pojam. ne vjerujem da je biblija toliko sofisticirana ipak je pisana za mentalno retardirane budaletine a takvih je na planeti najviše.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by jastreb 16/7/2017, 11:57

Gnječ wrote:
jastreb wrote:
Gnječ wrote:
jastreb wrote:
pismejker wrote:Malo ih je onda pravo uronjeno u Boga.. :cleanteeth
Ne znam koliko si upoznat sa Biblijom,ali mogao bih ti ovdje citirati masu biblijskih stihova iz kojih je potpuno jasno da seksualni odnos u braku,naravno,nije nikakav grijeh. I da seks nije ništa prljavo i nisko.

biblija ko kamasutra.
Biblija kaže kako su muž i žena jedno.  

to je širok pojam. ne vjerujem da je biblija toliko sofisticirana ipak je pisana za mentalno retardirane budaletine a takvih je na planeti najviše.
Biblija je poruka za cjelokupno čovječanstvo. I kada bi se držali samo onih 10 zapovijedi koje je Bog dao Mojsiju na Sinaju,imali bi raj na zemlji.

Biblije se danas malo tko drži,pa čak i same crkve.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by Guest 16/7/2017, 12:01

jastreb wrote:
Gnječ wrote:
jastreb wrote:
Gnječ wrote:
jastreb wrote:
Ne znam koliko si upoznat sa Biblijom,ali mogao bih ti ovdje citirati masu biblijskih stihova iz kojih je potpuno jasno da seksualni odnos u braku,naravno,nije nikakav grijeh. I da seks nije ništa prljavo i nisko.

biblija ko kamasutra.
Biblija kaže kako su muž i žena jedno.  

to je širok pojam. ne vjerujem da je biblija toliko sofisticirana ipak je pisana za mentalno retardirane budaletine a takvih je na planeti najviše.
Biblija je poruka za cjelokupno čovječanstvo. I kada bi se držali samo onih 10 zapovijedi koje je Bog dao Mojsiju na Sinaju,imali bi raj na zemlji.

Biblije se danas malo tko drži,pa čak i same crkve.

ima više mudrosti i poruka u Alan Fordu nego u bibliji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by crvenkasti 16/7/2017, 12:14

Gnječ wrote:
ima više mudrosti i poruka u Alan Fordu nego u bibliji.

Nađe se i u Bibliji.

Npr:

"Jer gdje je mnogo mudrosti tu je i mnogo brige, kome se množi znanje, množi se i muka."
(Propovjednik 1,18)
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28568
2014-04-17


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by Guest 16/7/2017, 23:41

jastreb wrote:Biblija kaže kako su muž i žena jedno.  

Hoćeš reći jedno tijelo?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by Guest 17/7/2017, 19:52

ISPOVIJEST POPULARNOG EVANGELIZATORA MLADIH


Don Damir Stojić: Evo zašto sam bio na Ultri


Kako se šveraju.. - Page 3 20108444_10154551173277890_6149000811908904787_n



Zašto si došao na Ultru? Podržavaš li Ultru? Kako se osjećaš na Ultri? Je li Ultra mjesto za svećenika? Ovakva i druga pitanja me bezbroj ljudi – vjernika, partijanera i novinara – pitalo ovih dana. Da, bio sam na Ultri ove godine, kao i prošle, zajedno s pedesetak drugih mladića i djevojaka, volontera iz cijele Hrvatske. U Evanđelju čitamo kako su Isusu postavljali slična pitanja. Mnogi nisu razumjeli Isusovo ponašanje pa su tražili odgovore i objašnjenja. Isus je odgovarao pričama i prispodobama. Priče su puno uvjerljivije od teorija i argumenata jer nas otvaraju za poruku koju nose. Želim stoga odgovoriti na ova pitanja s tri priče…
Primijetio sam djevojku, kasnije mi je rekla da se zove Bethany, iz Irske, kako sjedi sama na nogostupu u lošem stanju. Dugo sam je promatrao. Nitko joj nije prilazio. Kada sam ju upitao kako joj je, rekla je da je sama i da joj nije dobro. Donio sam joj vode. Prebacio sam njenu ruku preko svoga ramena i odveo je do šatora hitne pomoći gdje su je preuzeli i zbrinuli.

Petorica Židova iz Izraela zaustavili su se kod nas kako bi se napili vode. Kad su primijetili da sam svećenik upitali su me vjerujem li da su Židovi još uvijek izabrani narod. Odgovorio sam potvrdno; Židovi su još uvijek izabrani narod jer Bog ne povlači svoje riječi. Ispitivali su moje znanje židovske povijesti spasenja. Osim što sam pobrkao imena žena patrijarha, bili su zadovoljni mojim odgovorima. Na kraju smo zajedno izmolili omiljenu židovsku molitvu na hebrejskom, Sh’ma Israel, a jedan od njih pozvao me u Svetu Zemlju rekavši da je to moja domovina.
Nepoznati Talijan došao je do mene, poljubio mi ruke, zagrlio me i zahvalio što sam tu. Ja sam mu dao križić na čelo i on je otišao dalje. Takvih je susreta bilo mnogo.
Zašto sam došao na Ultru? Papa Franjo poziva nas da izađemo iz naših samostana i da stvorimo tzv. kulturu susreta, da budemo tamo gdje je narod. Za mene salezijanca to još znači da budem tamo gdje su mladi. Na Ultri među mladima nismo propovijedali ili naučavali neku doktrinu. Zapravo, mi smo nauk i doktrinu stavljali u praksu. Dijelili smo vodu žednim ljudima. Ništa drugo. Neki su zahvalili, neki nisu. Neki su stali razgovarati, neki nisu. S nekima smo molili.
Mnogi me pitaju je li bilo nekih neugodnosti ili negativnih iskustava? Da, bila su dva: bura i neki naši mediji. Oba su bile neugodna jer su bacala prašinu ljudima u oči i ometala naš posao.
Na kraju, želim odgovoriti na pitanje je li svećeniku mjesto na Ultri? Prisjećam se Isusa Krista kod zdenca, kad je susreo Samarijanku. S odmakom od dvije tisuće godina, za nas zapadnjake to nije problem, ali u Isusovo vrijeme biti kod zdenca i razgovarati sa ženom Samarijankom bilo je nezamislivo i gotovo sablazno. No Isus je ipak tamo bio. U tom susretu Isus nudi Živu Vodu i krši sve tabue i društvena očekivanja jer je bio spreman učiniti sve za čovjeka. Zato sam ja bio na Ultri.

https://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/don-damir-stojic-ultra/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by debotoijusto 17/7/2017, 20:00

@metilda tezoro , zasto na forumu nema ni jedna tema o pozaru biblijskih razmjera koji hataju dalmacijom ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by orion 17/7/2017, 20:05

metilda wrote:ISPOVIJEST POPULARNOG EVANGELIZATORA MLADIH


Don Damir Stojić: Evo zašto sam bio na Ultri


Kako se šveraju.. - Page 3 20108444_10154551173277890_6149000811908904787_n



Zašto si došao na Ultru? Podržavaš li Ultru? Kako se osjećaš na Ultri? Je li Ultra mjesto za svećenika? Ovakva i druga pitanja me bezbroj ljudi – vjernika, partijanera i novinara – pitalo ovih dana. Da, bio sam na Ultri ove godine, kao i prošle, zajedno s pedesetak drugih mladića i djevojaka, volontera iz cijele Hrvatske. U Evanđelju čitamo kako su Isusu postavljali slična pitanja. Mnogi nisu razumjeli Isusovo ponašanje pa su tražili odgovore i objašnjenja. Isus je odgovarao pričama i prispodobama. Priče su puno uvjerljivije od teorija i argumenata jer nas otvaraju za poruku koju nose. Želim stoga odgovoriti na ova pitanja s tri priče…
Primijetio sam djevojku, kasnije mi je rekla da se zove Bethany, iz Irske, kako sjedi sama na nogostupu u lošem stanju. Dugo sam je promatrao. Nitko joj nije prilazio. Kada sam ju upitao kako joj je, rekla je da je sama i da joj nije dobro. Donio sam joj vode. Prebacio sam njenu ruku preko svoga ramena i odveo je do šatora hitne pomoći gdje su je preuzeli i zbrinuli.

Petorica Židova iz Izraela zaustavili su se kod nas kako bi se napili vode. Kad su primijetili da sam svećenik upitali su me vjerujem li da su Židovi još uvijek izabrani narod. Odgovorio sam potvrdno; Židovi su još uvijek izabrani narod jer Bog ne povlači svoje riječi. Ispitivali su moje znanje židovske povijesti spasenja. Osim što sam pobrkao imena žena patrijarha, bili su zadovoljni mojim odgovorima. Na kraju smo zajedno izmolili omiljenu židovsku molitvu na hebrejskom, Sh’ma Israel, a jedan od njih pozvao me u Svetu Zemlju rekavši da je to moja domovina.
Nepoznati Talijan došao je do mene, poljubio mi ruke, zagrlio me i zahvalio što sam tu. Ja sam mu dao križić na čelo i on je otišao dalje. Takvih je susreta bilo mnogo.
Zašto sam došao na Ultru? Papa Franjo poziva nas da izađemo iz naših samostana i da stvorimo tzv. kulturu susreta, da budemo tamo gdje je narod. Za mene salezijanca to još znači da budem tamo gdje su mladi. Na Ultri među mladima nismo propovijedali ili naučavali neku doktrinu. Zapravo, mi smo nauk i doktrinu stavljali u praksu. Dijelili smo vodu žednim ljudima. Ništa drugo. Neki su zahvalili, neki nisu. Neki su stali razgovarati, neki nisu. S nekima smo molili.
Mnogi me pitaju je li bilo nekih neugodnosti ili negativnih iskustava? Da, bila su dva: bura i neki naši mediji. Oba su bile neugodna jer su bacala prašinu ljudima u oči i ometala naš posao.
Na kraju, želim odgovoriti na pitanje je li svećeniku mjesto na Ultri? Prisjećam se Isusa Krista kod zdenca, kad je susreo Samarijanku. S odmakom od dvije tisuće godina, za nas zapadnjake to nije problem, ali u Isusovo vrijeme biti kod zdenca i razgovarati sa ženom Samarijankom bilo je nezamislivo i gotovo sablazno. No Isus je ipak tamo bio. U tom susretu Isus nudi Živu Vodu i krši sve tabue i društvena očekivanja jer je bio spreman učiniti sve za čovjeka. Zato sam ja bio na Ultri.

https://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/don-damir-stojic-ultra/



svaka čast čovjeku :20  .....
u toj masi bilo je puno omladine prepijene, dezorjentirane, nakljukane da ni oni sami nisu znali čime- svaka pomoć dobro je došla :)
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by Guest 17/7/2017, 20:10

debotoijusto wrote:@metilda tezoro , zasto na forumu nema ni jedna tema o pozaru biblijskih razmjera koji hataju dalmacijom ?

pa otvori, ne bavi se analnim seksom   geek
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by debotoijusto 17/7/2017, 20:15

metilda wrote:
debotoijusto wrote:@metilda tezoro , zasto na forumu nema ni jedna tema o pozaru biblijskih razmjera koji hataju dalmacijom ?

pa otvori, ne bavi se analnim seksom   geek

tako mi i treba , bolje da san muca  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Kako se šveraju.. - Page 3 Empty Re: Kako se šveraju..

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum