ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najbolji yu gitarist

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Najbolji yu gitarist Empty Najbolji yu gitarist

Post by jastreb Fri 14 Jul - 21:05

Ovo ne spada u VIp,ali me zanima tko je bio najbolji gitarista u ex YU. Koga god pitam uvijek ispadaju isti,i to uglavnom:

Radomir Mihajlović-Točak (Smak)

Vlatko Stefanovski (Leb i so)

Vidoja Božinović-Džindžer (R.čorba)

Sava Bojić( Južni vetar)

Josip Boček (Korni grupa)

Hus(Parni valjak)

Sead Lipovača (Divlje jagode)

Kaj vi mislite?
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by Guest Fri 14 Jul - 21:07

Vedran Božić
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by jastreb Fri 14 Jul - 21:07

kofein wrote:Vedran Božić
Gdje je taj svirao?
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by Guest Fri 14 Jul - 21:09

Najbolji yu gitarist Vedran_bozic_jimi_hendrix

Vedran Bozić u društvu Jimija Hendrixa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by jastreb Fri 14 Jul - 21:11

Jao,sad vidim kakav je majstor bio. Odsvirao je majstorski dijelove pjesama Jesen u meni tuguje i sve još miriše na nju.

No nisam čuo za njega.

Iz P.valjka uvijek su isticali Husa.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by Guest Fri 14 Jul - 21:12

jastreb wrote:
kofein wrote:Vedran Božić
Gdje je taj svirao?
Roboti, MI, Boško Petrović Quintet, Time, Parni Valjak, Supersession Fidri - Sedak, Telephone Blues Band,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by Guest Fri 14 Jul - 21:16

Nakon njega mi je Točak, pa V.Stefanovski.  Sve sam ih slušao uživo, Božić je nenametljiv i skroman "demon" gitare.  Odbijao je razne ponude da dođe u Bg. s D.Topićem primjerice, naravno da si je time naštetio karijeri.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by mizantrop Fri 14 Jul - 21:20

od husa mi je bolji čak i bregović u mlađim danima(dugme s bebekom)blizu hendrixa je bio i onaj zlatko iz grupe stop,zele iz jagoda mi je među prva 3,odma iza točka i stefanovskog,božić je bio svestrani i kompletni muzičar,sudjelovo u mnogim studijskim projektima itd..
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by jastreb Fri 14 Jul - 21:35

A vidiš,meni(možda ću kao Čorbin veliki fan ispasti neobjektivan)se najviše svidio Džindžer. On je nakon odlaska Rajka Kojića iz Riblje čorbe preporodio grupu.

Jednom sam ga(1986.)imao prilike i upoznati. Nama klincima dijelio je autograme i upuštao se sa nama u ozbiljne rasprave.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by mizantrop Fri 14 Jul - 21:42

kak to misliš preporodio grupu?pa kojić i bajaga u originalnoj postavi su iznjedrili najbolje legendarne albume čorbe s kraja70`s i 80`,poslije više nisu bili tako popularni(od 90`s)naovamo bez obzira što se bora deklariro kao čedo btw trebao si u naslovu naglasit "rock" gitarist,jedan od the best mi je svakako i onaj iz partibrejkersa(iz original postave),gledo ih 3x uživo,čak su bili predgrupa motorheadima
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by jastreb Fri 14 Jul - 21:45

metalhead wrote:kak to misliš preporodio grupu?pa kojić i bajaga u originalnoj postavi su iznjedrili najbolje legendarne albume čorbe s kraja70`s i 80`,poslije više nisu bili tako popularni
Pa mislim prvenstveno na albume od 1985. do 1990-te. Sa legendarnim hitovima (Pogledaj dom svoj anđele,Amsterdam,Nemoj da ideš mojom ulicom,Avionu slomiću ti krila itd itd) gdje je upravo Džindžerov majstorluk došao do punog izražaja.

Džindžer ti je ovaj:

Najbolji yu gitarist Slika-10
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by crvenkasti Fri 14 Jul - 22:05

Iz tebe kulja jugonostalgija, kao otrovna smrdljiva bolest. Pokušavaš nas zaraziti.

Neće ti uspjeti, jer bolest se može usaditi samo u kolko tolko normalno tkivo.
A ovdje nije ostalo ništa.


Last edited by crvenkasti on Fri 14 Jul - 22:10; edited 1 time in total
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28568
2014-04-17


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by Leviathan2 Fri 14 Jul - 22:10

metalhead wrote:kak to misliš preporodio grupu?pa kojić i bajaga u originalnoj postavi su iznjedrili najbolje legendarne albume čorbe s kraja70`s i 80`,poslije više nisu bili tako popularni(od 90`s)naovamo bez obzira što se bora deklariro kao čedo btw trebao si u naslovu naglasit "rock" gitarist,jedan od the best mi je svakako i onaj iz partibrejkersa(iz original postave),gledo ih 3x uživo,čak su bili predgrupa motorheadima
si bio na motorheadu u zg

_________________
Najbolji yu gitarist Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by mizantrop Fri 14 Jul - 22:20

Leviathan2 wrote:
metalhead wrote:kak to misliš preporodio grupu?pa kojić i bajaga u originalnoj postavi su iznjedrili najbolje legendarne albume čorbe s kraja70`s i 80`,poslije više nisu bili tako popularni(od 90`s)naovamo bez obzira što se bora deklariro kao čedo btw trebao si u naslovu naglasit "rock" gitarist,jedan od the best mi je svakako i onaj iz partibrejkersa(iz original postave),gledo ih 3x uživo,čak su bili predgrupa motorheadima
si bio na motorheadu u zg

da bio,oglušio na njima,2 ili 3x još 80´s i početkom 90`s,rip lemmy

mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by Leviathan2 Fri 14 Jul - 22:29

metalhead wrote:
Leviathan2 wrote:
metalhead wrote:kak to misliš preporodio grupu?pa kojić i bajaga u originalnoj postavi su iznjedrili najbolje legendarne albume čorbe s kraja70`s i 80`,poslije više nisu bili tako popularni(od 90`s)naovamo bez obzira što se bora deklariro kao čedo btw trebao si u naslovu naglasit "rock" gitarist,jedan od the best mi je svakako i onaj iz partibrejkersa(iz original postave),gledo ih 3x uživo,čak su bili predgrupa motorheadima
si bio na motorheadu u zg

da bio,oglušio na njima,2 ili 3x još 80´s i početkom 90`s,rip lemmy

aah, onda mora da smo se mimoisli bar, a mozda i cugali skupa, ak si se druzio sa zagorcima u to vrijeme, ja sam bio s jednom ekipom iz zagorja, ubili smo lemija lozovacom :D

_________________
Najbolji yu gitarist Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by mizantrop Fri 14 Jul - 22:32

znao sam ekipu iz zaboka i okolice,čak sam brijao kod njih u kuglani,više im se ne sječam imena,sve neki metalci i rockeri,non stop visili na tulumima,koncertima i klubovima(u zg),barili komade sve u 16,jebote loza,mirogojac,ribar i komovača su bili zakon..:)))))))))))
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by jastreb Fri 14 Jul - 22:33

metalhead wrote:znao sam ekipu iz zaboka i okolice,čak sam brijao kod njih u kuglani,više im se ne sječam imena,sve neki metalci i rockeri,non stop visili na tulumima,koncertima i klubovima(u zg),barili komade sve u 16,jebote loza,mirogojac,ribar i komovača su bili zakon..:)))))))))))
Vidim da se kužiš u rock. Jel istina da je Knin imao dosta jaku alternativnu rock scenu?
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by Guest Fri 14 Jul - 22:35

chagalj1 nedostaje na ovoj temi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by mizantrop Fri 14 Jul - 22:36

jastreb wrote:
Vidim da se kužiš u rock. Jel istina da je Knin imao dosta jaku alternativnu rock scenu?

ne znam(ak to nije neka zajebancija),više sam pratio strani rock,od domaćica samo glavne gradove bivše yu.. ;)
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by Leviathan2 Fri 14 Jul - 22:45

metalhead wrote:znao sam ekipu iz zaboka i okolice,čak sam brijao kod njih u kuglani,više im se ne sječam imena,sve neki metalci i rockeri,non stop visili na tulumima,koncertima i klubovima(u zg),barili komade sve u 16,jebote loza,mirogojac,ribar i komovača su bili zakon..:)))))))))))
LOL, onda si znao jednokog Toma ;D
jedno vrijeme sam bio odusevljen zagorjem tako da sam se bio naselio 4 godine u krapini, opijanje fukanje i rostiljanje pri klijeti, i jos kojekakvi ispadi

_________________
Najbolji yu gitarist Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Najbolji yu gitarist Empty Re: Najbolji yu gitarist

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum