Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Guest on 30/4/2017, 06:39

Svećenik u Gradištu zabranio djeci s poteškoćama da prime prvu pričest

KAKO javlja RTL Danas, u Gradištu kod Županje došlo je do incidenta. Naime, svećenik, na kojeg su se župljani i prije žalili, ne dopušta da djeca s poteškoćama u razvoju sutra prime sakrament prve pričesti na oltaru zajedno sa svom drugom djecom. Šokirani roditelji o svemu su pisali i nadbiskupu.

Adam je peto dijete u obitelji Kadić. Krstio ga je biskup, a za prvu pričest, tvrdi majka, župnik ne dopušta da bude s drugom djecom na oltaru jer ima Downov sindrom.

"Ja kad sam pitala svećenika - zašto Adam ne može biti gore, on mi je rekao: 'Šta će gore, on i onako ništa ne zna'.

Pravobraniteljica za djecu Ivana Milas Klarić jasno poručuje - to je nedopustivo.

"Kad je riječ o djeci s teškoćama u razvoju, onda bih rekla ne samo da imaju jednaka prava nego bi trebala imati i više. Bilo koja vrsta diskriminatornog ponašanja, a pogotovo, ako ona dolazi, usudila bih se to tako reći, od Crkve ili bilo koje druge vjerske zajednice je još tužnija", smatra Milas Klarić.

Iz zajednice za Downov sindrom govore sa svećenikom treba razgovarati te navode da je posrijedi strah od nepoznatog.

"Da zaista se pokaže sutra da su svih troje djece dio te župe, da su do sada živjeli i da će i dalje živjeti. Idemo jedan pomak napraviti i da župnik malo pomakne neke svoje kriterije i kaže idemo to sve zajedno napraviti sa svojom župom", izjavila je Dinka Vuković, predsjednica Hrvatske zajednica za Down sindrom.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/svecenik-u-gradistu-zabranio-djeci-s-poteskocama-da-prime-prvu-pricest-bolesni-ne-mogu-gore/966802.aspx

Guest
Guest

Back to top Go down

Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by metilda on 30/4/2017, 09:16

najprije, ti si uvrijedio djecu s poteškoćama u razvoju nazvavši ih retardiranima.. dakle ne razlikuješ se puno od tog župnika..
a da to nije nauk Crkve govori i ovaj članak:

Papa Franjo: Diskriminacija osoba s invaliditetom najružnija je stvar koja postoji 

Papa Franjo je u subotu u prigodi Jubileja bolesnika i invalidnih osoba u Vatikanu kritizirao župnike koji ne prihvaćaju sve osobe u svojim crkvama, pozivajući ih da radije "zatvore" njihova vrata nego da nekog odbace.

Na susretu s djecom s Downovim sindromom koja su mu sjedila do nogu igrajući se u velikoj dvorani Pavla VI., Jorge Bergoglio je emotivno reagirao na pitanje djevojčice Serene iz Italije koja mu se požalila da se ne osjeća dobrodošla u svojoj župi i da ne razumije zašto ne može primati pričest.
"Serena, dovodiš me u nepriliku, jer ako kažem što mislim ... Govorila si o jednoj od najružnijih stvari koja postoji među nama: diskriminaciji! Reći: ti nisi kao ja, odlazi (...) Mislim na svećenika koji ne prihvaća sve osobe. (Kažem mu) Zatvori svoja vrata, molim te. Jer (u Katoličkoj crkvi) mogu biti svi ili nitko", istaknuo je Sveti Otac.

Papa Franjo je podsjetio da je njegov daleki predšasnik Pio X. (1903.-1914.) početkom prošlog stoljeća zaprepastio mnoge crkvene čelnike preporučivši da pričest mogu primati i djeca, a ne samo odrasli. U to vrijeme mnogi su govorili da "dijete to ne razumije", rekao je.
Dvadesetak tisuća bolesnika i osoba s invaliditetom došlo je u Rim na Jubilej koji se održavalo od petka do nedjelje.
Sveta Stolica je ovim Jubilejem bolesnika obilježila vrhunac Godine milosrđa koju je u prosincu 2015. proglasio papa Franjo, želeći istaknuti važnost koju bolesnici imaju u kršćanskom nauku i zauzetost Crkve na tom polju.

http://www.in-portal.hr/in-portal-news/vijesti/11027/papa-franjo-diskriminacija-osoba-s-invaliditetom-najruznija-je-stvar-koja-postoji-u-crkvi
metilda

Female
2015-10-10

Back to top Go down

Svećenik zabranio dječaku s Downovim sindromom da primi prvu pričest

Post by Oh_Femder on 30/4/2017, 13:01

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/2668517/skandal-u-gradistu-svecenik-ne-dopusta-djeci-s-poteskocama-u-razvoju-da-prime-prvu-pricest/

A ono: - Blaženi siromašni duhom.....?

Nigdje se ne navodi svećenikovo ime. Inače, svojedobno je moj frend imao problema sa jednim koji mu nije htio posvetiti stan, jer je od susjeda čuo da mu je dijete začeto umjetnom oplodnjom.
Oh_Femder

2016-11-08

Back to top Go down

Post by veber on 30/4/2017, 13:04

a, meni svećenik svake godine dođe na rakijicu bez obzira kaj sam ateist.
kći mi je firmana kuma frendici bez obzira što nije krštena.

ovisi o čovjeku.

Male
2014-12-30

Back to top Go down

Post by jastreb on 30/4/2017, 13:06

To nije svećenik,nego antikrist. Isus je rekao "Pustite dječicu da dolaze k meni!" I također:"Što god ste učinili nekom od ovih najmanjih,meni ste učinili!"
jastreb

2014-04-22

Back to top Go down

Post by debotoijusto on 30/4/2017, 13:08

super
bude manje stovatelja najprodavanijeg romana
debotoijusto

2014-04-12

Back to top Go down

Post by Oh_Femder on 30/4/2017, 13:19

@debotoijusto wrote:super
Generalić :P
Oh_Femder

2016-11-08

Back to top Go down

Post by Guest on 30/4/2017, 13:20

Svećenik je u pravu što se tiče kršćanske nauke i tradicije, ako netko ne može shvatiti u što vjeruje onda on ne može biti vjernik.

Ne može svjesno prihvatiti Isusa za svog spasitelja. IQ mu je manji od 70, ne može sam ni guzicu obrisati, tj. mora ga se istrenirati da to radi kao što se npr. psa istrenira da radi kolut.

No kako je crkva odlučila biti gejfrendli tako ignoriraju i te svoje temelje od prije.

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by debotoijusto on 30/4/2017, 13:25

@Oh_Femder wrote:
@debotoijusto wrote:super
Generalić :P

optimist  ;)
debotoijusto

2014-04-12

Back to top Go down

Post by Guest on 30/4/2017, 13:25

@metilda wrote:najprije, ti si uvrijedio djecu s poteškoćama u razvoju nazvavši ih retardiranima.. dakle ne razlikuješ se puno od tog župnika..
a da to nije nauk Crkve

da to nije nauk crkve ne bi ga svećenici provodili, to što sad imate modernog papu kojemu se super homoseksualci i ostali hendikepirani ne znači da to nije nauk crkve

inače crkva smatra da oni koji ne mogu shvatiti u što vjeruju, koji ne mogu svjesno prihvatiti Isusa kao svog spasitelja ne mogu biti vjernici jer bi to bilo bogohulno

ti misliš da netko tko ne može shvatiti da je Isus bog, niti ga prihvatiti za svog spasitelja treba moći primati pričest i žvakati Isusovo tijelo?
što ako ga refleksno ispljune jer mu se ne sviđa taj tren?

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by veber on 30/4/2017, 13:32

glas uhljeba wrote:Svećenik je u pravu što se tiče kršćanske nauke i tradicije, ako netko ne može shvatiti u što vjeruje onda on ne može biti vjernik.

Ne može svjesno prihvatiti Isusa za svog spasitelja. IQ mu je manji od 70, ne može sam ni guzicu obrisati, tj. mora ga se istrenirati da to radi kao što se npr. psa istrenira da radi kolut.

No kako je crkva odlučila biti gejfrendli tako ignoriraju i te svoje temelje od prije.
nije tebi lako sa samim sobom.

Male
2014-12-30

Back to top Go down

Post by Triny on 30/4/2017, 13:34

glas uhljeba wrote:Svećenik je u pravu što se tiče kršćanske nauke i tradicije, ako netko ne može shvatiti u što vjeruje onda on ne može biti vjernik.

K'o da ti treba veliki IQ da sanjaš anđele kako po lojtri silaze s neba.

Female
2014-04-17

Back to top Go down

Post by Guest on 30/4/2017, 15:29

pa religije su i napravljene za one sa najnižim IQ.

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Regoč on 30/4/2017, 15:43

@veber wrote:kći mi je firmana kuma frendici bez obzira što nije krštena
Ovo mi je zločin! Kako netko tko nije diel Crkve može biti išta u Crkvi? Krstiti diete nevjenčanih roditeljah je u redu, nije diete krivo, ali da netko tko ne pripada Crkvi svjedoči za nečiju vjeru je zločin za izbacivanje iz svećeničkoga staleža.

Male
2015-08-21

Back to top Go down

Post by Guest on 30/4/2017, 15:44

@Gnječ wrote:pa religije su i napravljene za one sa najnižim IQ.

ni vojska ne pušta one koji imaju IQ ispod 85 u svoje redove, a oni baš i nisu izbirljivi kad im treba netko tko će ići umrjeti na front

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by veber on 30/4/2017, 15:47

@Regoč wrote:
Ovo mi je zločin! Kako netko tko nije diel Crkve može biti išta u Crkvi? Krstiti diete nevjenčanih roditeljah  je u redu, nije diete krivo, ali da netko tko ne pripada Crkvi svjedoči za nečiju vjeru je zločin za izbacivanje iz svećeničkoga staleža.
nije ti baš najbolje?

Male
2014-12-30

Back to top Go down

Post by Regoč on 30/4/2017, 15:47

Ovo stoji. Pričesti prethodi ispovied, a koliko su te osobe sposobne spoznati svoje griehe i iskreno se pokajati? No, svejedno djecu treba pričestiti, nek se vesele, neka budu s vršnjacima.

Male
2015-08-21

Back to top Go down

Post by Leviathan2 on 30/4/2017, 15:48

koga je isus spasio?????
i sto je iq veci to je manja sansa da se povjeruje u nebuloze koj epricaju popovi

Male
2015-10-04

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Post by jastreb on 30/4/2017, 15:49

@veber wrote:
kći mi je firmana kuma frendici bez obzira što nije krštena.
Ovo ne vjerujem.
jastreb

2014-04-22

Back to top Go down

Post by Regoč on 30/4/2017, 15:49

@veber wrote:
@Regoč wrote:
Ovo mi je zločin! Kako netko tko nije diel Crkve može biti išta u Crkvi? Krstiti diete nevjenčanih roditeljah  je u redu, nije diete krivo, ali da netko tko ne pripada Crkvi svjedoči za nečiju vjeru je zločin za izbacivanje iz svećeničkoga staleža.
nije ti baš najbolje?
Ne, izvrsno mi je, ali mi se gade ovakva izigravanja pravilah, izrugivanja s onima koji poštuju uzuse. Ako tvoja kći nije diel Crkve, kako ona može svjedočiti da će njezina prijateljica biti dobra vjernica? Jer to je uloga krizmene kume!

Male
2015-08-21

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top