ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...

Go down

Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  Empty Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...

Post by marcellus 23/3/2017, 06:55

http://lokalni.vecernji.hr/zupanije/savjetnicima-bivse-zupanice-lovric-merzel-dosu-ena-isplata-800-000-kuna-3225


Sud je naložio Sisačko-moslavačkoj županiji isplatu po 40.000 kuna dvanaestorici bivših savjetnika bivše SDP-ove županice Marine Lovrić Merzel uz naknadu parničnog troška u iznosu od 343.125 kuna
Županijski sud u Zagrebu potvrdio je presudu Općinskog suda u Sisku i naložio Sisačko-moslavačkoj županiji isplatu po 40.000 kuna dvanaestorici bivših savjetnika bivše SDP-ove županice Marine Lovrić Merzel uz naknadu parničnog troška u iznosu od 343.125 kuna. Riječ je o mjesečnim naknadama od po 5.000 kuna savjetnicima županice i to za vrijeme dok je ona bila u pritvoru i dok ju je mijenjao SDP-ov dožupan Zdenko Vahovec. Vahovec je odbijao isplatiti te naknade, javno rekavši nekoliko puta kako on ne koristi usluge savjetnika, ali je izbjegao ukinuti njihove funkcije.

To je učinio tek HDZ-ov župan Ivo Žinić odmah nakon dolaska na vlast i koji sada mora isplatiti više od 800.000 kuna iz županijskog proračuna. Ako to ne učini, slijedi ovrha.

Zanimljivo je kako zbog isplata tih naknada iz prethodnog razdoblja USKOK tereti županicu Marinu Lovrić Merzel, a sada pravosudno tijelo nalaže isplatu kasnijih naknada. Toga je svjestan i Ivo Žinić.

- Smatrao sam i smatram danas, kao i USKOK, da su ti Savjeti osnovani samo s ciljem kupovine ruku u Skupštini stoga sam ih ukinuo i odlučio isplatu zaostalih naknada iz razdoblja dok je županica bila u pritvoru prepustiti sudu. Iskazat ćemo reviziju na Vrhovni sud, no pravomoćnost presude nalaže isplatu naknada – rekao nam je Žinić.



_________________
Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  Empty Re: Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...

Post by aben 23/3/2017, 07:31

pa ni logično, 
njih12, 8 miseci bez ploće, prekrcani savjetima koje niko ne koristi-
i bez naknade za duševnu bol?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  Empty Re: Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...

Post by marcellus 23/3/2017, 09:29

aben wrote:pa ni logično, 
njih12, 8 miseci bez ploće, prekrcani savjetima koje niko ne koristi-
i bez naknade za duševnu bol?

e da treba im isplatit uz zaostale plaće i kamate i naknadu za duševne boli

_________________
Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  Empty Re: Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...

Post by Kermit 23/3/2017, 11:50

Vrlo jednostavno savjetnici su imali ugovore koje nitko nije pobijao, a na temelju istih imaju pravo na naknadu, to što DORH nije pobijao koga briga...ili da citiram pantličaru regija koji podržava bezumno trošenje državnog novca, rasipništvo svake vrste, krkanluk i sve ostalo:

"Dnevnice su njegove, neka ih troši kako hoće. Ako potroši na kurve, nema za kavu i kolu; njegov izbor."
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  Empty Re: Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...

Post by marcellus 23/3/2017, 12:03

asilovski wrote:Vrlo jednostavno savjetnici su imali ugovore koje nitko nije pobijao, a na temelju istih imaju pravo na naknadu, to što DORH nije pobijao koga briga...ili da citiram pantličaru regija koji podržava bezumno trošenje državnog novca, rasipništvo svake vrste, krkanluk i sve ostalo:

"Dnevnice su njegove, neka ih troši kako hoće. Ako potroši na kurve, nema za kavu i kolu; njegov izbor."

ma znam, ali ako se marini i bandi sudi radi njihovog zapošljavanja nisu li ugovori automatski ništavni?

_________________
Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  Empty Re: Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...

Post by Kermit 23/3/2017, 12:13

marcellus wrote:
asilovski wrote:Vrlo jednostavno savjetnici su imali ugovore koje nitko nije pobijao, a na temelju istih imaju pravo na naknadu, to što DORH nije pobijao koga briga...ili da citiram pantličaru regija koji podržava bezumno trošenje državnog novca, rasipništvo svake vrste, krkanluk i sve ostalo:

"Dnevnice su njegove, neka ih troši kako hoće. Ako potroši na kurve, nema za kavu i kolu; njegov izbor."

ma znam, ali ako se marini i bandi sudi radi njihovog zapošljavanja nisu li ugovori automatski ništavni?
Baš, to bi i regica rekla heheheh mora se utvrđivati ništetnost, vjerojatno je DORH slučajno propustio, ma Marcele to je sve korumpirano od A do Ž
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  Empty Re: Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...

Post by marcellus 23/3/2017, 12:19

asilovski wrote:vjerojatno je DORH slučajno propustio

još jedan posve slučajan propust DORH-a, dakle... :nocomment

_________________
Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  Empty Re: Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...

Post by Guest 23/3/2017, 17:07

marcellus wrote:pravnu logiku


Oksimoron.

Logika je protoznanost, sa neumoljivim zakonima, koji ne podlijezu vremenu, ljudima ni interesima, ovim ili onim.

Pravo nije znanost, iako se takvom predstavlja.

Pravo ne moze imati logiku, vec set nasumicnih pravila koji se arbitrarno koriste od slucaja do slucaja, sa posve razlicitim efektima, ovisno o kvaliteti pravosudnog sustava.

Pouka jest: ne trazi logiku gdje je nema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  Empty Re: Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...

Post by dijagram 23/3/2017, 19:15

kolerik wrote:
marcellus wrote:pravnu logiku


Oksimoron.

Logika je protoznanost, sa neumoljivim zakonima, koji ne podlijezu vremenu, ljudima ni interesima, ovim ili onim.

Pravo nije znanost, iako se takvom predstavlja.

Pravo ne moze imati logiku, vec set nasumicnih pravila koji se arbitrarno koriste od slucaja do slucaja, sa posve razlicitim efektima, ovisno o kvaliteti pravosudnog sustava.

Pouka jest: ne trazi logiku gdje je nema.
:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18678
2015-08-09


Back to top Go down

Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  Empty Re: Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...

Post by michaellcmacha 23/3/2017, 21:16

asilovski wrote:Vrlo jednostavno savjetnici su imali ugovore koje nitko nije pobijao, a na temelju istih imaju pravo na naknadu, to što DORH nije pobijao koga briga...ili da citiram pantličaru regija koji podržava bezumno trošenje državnog novca, rasipništvo svake vrste, krkanluk i sve ostalo:

"Dnevnice su njegove, neka ih troši kako hoće. Ako potroši na kurve, nema za kavu i kolu; njegov izbor."
vahovac koji je zamijenio klošarku dok je odmarala u zatvoru je po njenom usmenom nalogu namjerno uskratio isplatu naknada a odbio je ukinuti te pozicije iako su tada išli upiti sa svih strana prema pravnoj službi županije zašto se savjetnička mjesta ne u kidaju kad je i zamjenik vahovac u nekoliko navrata izjavio da on njihove usluge niti koristi niti ima namjeru koristiti dok obnaša rečenu funkciju....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  Empty Re: Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...

Post by Kermit 23/3/2017, 23:01

kolerik wrote:
marcellus wrote:pravnu logiku


Oksimoron.

Logika je protoznanost, sa neumoljivim zakonima, koji ne podlijezu vremenu, ljudima ni interesima, ovim ili onim.

Pravo nije znanost, iako se takvom predstavlja.

Pravo ne moze imati logiku, vec set nasumicnih pravila koji se arbitrarno koriste od slucaja do slucaja, sa posve razlicitim efektima, ovisno o kvaliteti pravosudnog sustava.

Pouka jest: ne trazi logiku gdje je nema.
pravo je zanat, kod nas nema pravne države jer nema države kao takve, potpuna je nesigurnost, recimo da ti dođe Sokol Marić u stan i ubije ti obitelj ne bi mu ništa mogli.

Što se tiče ništavosti oli ti ništetnosti ili pobijanja ugovora nigdje ništa nije automatikom, možda se tako čini ali nije, dobro ovoga imaš jedino u srbiji i kod šiptara
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  Empty Re: Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...

Post by Kermit 23/3/2017, 23:03

marcellus wrote:
asilovski wrote:vjerojatno je DORH slučajno propustio

još jedan posve slučajan propust DORH-a, dakle... :nocomment
Ovisi da li su ga mogli pobijati, vrlo je teško komentirati bez činjenica i papira, ali uglavnom ovo je ništa što se događa.

Uzmi samo da dolazi novi zakon o parničnom postupku koji po nahođenju Vrhovnog suda ukida reviziju tj. jedini put da fizička ili pr. osoba obrati se najvišoj sudbenoj vlasti za pomoć, znači još veća pr. nestabilnost, bezvlašće i kaos, a VSRH i Horvatin pišaju po Hrvatima, no Bruna Esih priča o ustašama i kočevsskom rogu, to je ta razina
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...  Empty Re: Nek mi neko objasni pravnu logiku ovog...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum