ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tko ili što je pravi Hrvat

Go down

Tko ili što je pravi Hrvat Empty Tko ili što je pravi Hrvat

Post by jack_reacher 1/9/2015, 10:29

http://www.24sata.hr/lifestyle/hrvat-si-ako-zivis-sa-starcima-do-braka-i-dida-pije-rakiju-435142

U vašoj se kući rakija koristi za liječenje svih bolesti, za proslave u svim prilikama i kao losion za masažu Za rođendan te vuku za uši da narasteš. Tjedan dana poslije Božića ili Uskrsa još uvijek jedete sarmu za ručak. Svako vjenčanje počinje pjesmom 'Danas, majko, ženiš svoga sina'. Otac te naziva idiotom kada ne znaš napraviti ono što i on sam ne zna. Mama te je još kao malog naučila da propuh ubija. Imaš bar jednog rođaka s kojim tvoja obitelj ne razgovara. Šališ se na temelju osobne tragedije. Imaš bar jednog rođaka koji peče svoju rakiju. Misliš da je uglavnom sve neka zavjera. Tvoja baka nikada ne prihvaća činjenicu da nisi gladan. Kada upoznaš nekog stranca, prvo ga naučiš sve psovke. Tvog tatu uvijek bole leđa. Kada si mali, za rođendan uz poklon obavezno dobiješ i čokoladu! Govorili su ti da će ti narasti rep ako piješ kavu kad si mali. Plašili su te Babarogom. Tvoja mama ima sve lijekove koji bi vam mogli zatrebati. Mama ti ne da da piješ hladnu vodu kada si znojan. Roditelji ti stalno govore: ...kad sam ja bio u tvojim godinama... Tvoji roditelji urlaju na telefon kada pričaju s rođacima ili prijateljima u inozemstvu. Roditelji te zovu 'sine' bez obzira jesi li dečko ili cura. Kada ti rečenica: 'Nemoj se toliko smijati, oplakat ćeš to!' zvuči razumno. Tvoja majka svaki čas izgovara 'Hvala Bogu'. Ako sjediš blizu TV-a, izgubit ćeš vid. Živiš u zemlji gdje je 'batina iz raja izašla'. Mama trči za tobom da obučeš potkošulju. Kada dobiješ poklone koji ti se ne sviđaju, čuvaš ih za poklon nekome drugome. Daljinski za DVD, video i TV su ti pokriveni folijom, da ne pada prašina. Tvoj otac misli da svi Kinezi imaju crni pojas. Na svim svadbama je isti meni: juha, sarma, pečenje, kupus salata, torte..


:lol:
jack_reacher
jack_reacher

Male
Posts : 974
2014-04-14


Back to top Go down

Tko ili što je pravi Hrvat Empty Re: Tko ili što je pravi Hrvat

Post by L'âme 1/9/2015, 10:51

Gluposti..em što djelomično paše svim narodima s područja bivše juge, em što je većina stvari čisto neiventivno pretjerivanje..;D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Tko ili što je pravi Hrvat Empty Re: Tko ili što je pravi Hrvat

Post by jack_reacher 1/9/2015, 11:08

mda,al me dobrano nasmijalo pa sam to htio podijelit s vama,barem ti kužiš megi(jer si često otvarala slične teme),čak sam i sebe prepoznao u mnogim stvarima.. ;)
jack_reacher
jack_reacher

Male
Posts : 974
2014-04-14


Back to top Go down

Tko ili što je pravi Hrvat Empty Re: Tko ili što je pravi Hrvat

Post by L'âme 1/9/2015, 11:12

Volim ja takve teme, i sama volim uspoređivat, analizirat( nostalgičarka sam, dobro si primijetio :D ), ali mi je bilo puno boljih osvrta..ovaj mi je pomalo šabloniziran.. Basketball

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Tko ili što je pravi Hrvat Empty Re: Tko ili što je pravi Hrvat

Post by jack_reacher 1/9/2015, 11:19

taj sam izvuko iz komentara čitalaca i malo proširio temu jer onaj iz linka je prekratak btw poz mi svinjicu,nema je već dugo.. :) :W
jack_reacher
jack_reacher

Male
Posts : 974
2014-04-14


Back to top Go down

Tko ili što je pravi Hrvat Empty Re: Tko ili što je pravi Hrvat

Post by L'âme 1/9/2015, 11:21

Hoću, dragi, hvala rendeer

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Tko ili što je pravi Hrvat Empty Re: Tko ili što je pravi Hrvat

Post by jack_reacher 1/9/2015, 12:24

maggie13 wrote:
( nostalgičarka sam, dobro si primijetio :D )
http://net.hr/tehnoklik/gadgeti/sjecate-li-se-svega-ovoga-20-fotki-starih-tehnologija-koje-ce-vam-u-srcu-pobuditi-dosta-nostalgije

jel ti šta fali od ovog,ja sam do prije 3 god. koristio stari fotić s filmom,sad samo mobač za slikanje.. :starac
jack_reacher
jack_reacher

Male
Posts : 974
2014-04-14


Back to top Go down

Tko ili što je pravi Hrvat Empty Re: Tko ili što je pravi Hrvat

Post by drop_dead_gorgeous 1/9/2015, 20:13

Nadala se sam se ozbiljnijoj temi . A ono lista klišeja.
U tom smjeru ,Hrvat je također i dijagnoza .
drop_dead_gorgeous
drop_dead_gorgeous

Posts : 57
2015-09-01


Back to top Go down

Tko ili što je pravi Hrvat Empty Re: Tko ili što je pravi Hrvat

Post by v_vlado 10/10/2015, 22:14

Na razvalinama mlade razjebane države Hrvatske junače se i jogune neke grupe žedne vlasti, i prljaju i mrljaju prostor preživjelima dijeleći ih crkvom, materom, ognjištem, poviješću i krvlju
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Tko ili što je pravi Hrvat Empty Re: Tko ili što je pravi Hrvat

Post by Guest 12/10/2015, 16:09

iju... koje misli... hrvat je kao i svaki drugi covjek ... nekad sretan, nekad tuzan, cemu cudovisne misli o hrvatu, pisa, prdi, vrsi veliku nuzdu  :^0 kao i amer rus i englez a i poneki kinez ...  :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko ili što je pravi Hrvat Empty Re: Tko ili što je pravi Hrvat

Post by Winter is coming 1/7/2016, 14:27

jedini pravi hrvat je crvenkasti

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Tko ili što je pravi Hrvat Empty Re: Tko ili što je pravi Hrvat

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum