ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odlaze zauvijek

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by vuksadinare 17/2/2017, 07:53

asilovski wrote:
desecration_smile wrote:
iako na osobnom primjeru debunkam temu, u osnovi se slazem, da su iseljenici ugl izgubljeni za nas i tu se ne moze puno, osim da krenemo kopirati Izrael po svemu, ali to je nemoguce jer oni su gotovo civilizacija za sebe..

ugl, ljudi su dugo ocekivali da im drzava pomogne u svemu, i na tezi nacin su ucili da drzava ugl uzima, a ne daje, drzavu su izjednacili s hrvatstvom i odlucili deinstalirati program hrvatstva iz sistema i vec njihova djeca a ne unuci ce bit: Irci, Njemci, Austrijanci..

svaki dan ista prica, svatko ima pravo voditi svoj zivot kako zeli, zivot na  zapadu je laksi, i kad nemas od ceg zivit u hr onda nemas dileme neke..

sve je u glavi, ne mozemo podnijeti da je susjed otisao i navodno zaradjuje za nov Bentley, a ti se krpas za registraciju svog srota jbg..
država ne postoje ovo je batustan gdjke vladaju šerifi i aparačici sve da hoće nemaju gdje da se vrate, eo ja imam povratnika iz Australija prevarila ga rodbina za jedno 250.00 iljada dolara, a država zavaljala za još toliko kada je pokušao nešto tu otvoriti, sada čovjek ide nazad, tuga golema
...pace i mene su zavaljali samo ti su otisli ja ostao.. :)

vuksadinare

Posts : 98753
2015-09-08


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by Kermit 17/2/2017, 07:53

debotoijusto wrote:leptir masna  , jos jedan dobar tekst
ipak usporedba odlaska s pocetka 20st. i danas nije odrziva , razlozi su potpuno drugaciji kao i okolnosti te teh. mogucnosti , YU model isto nemoguc danas
danas se odlazi uglavnom sto jednostavno otici i koncept posjedovanja drugaciji od nekada
isto tako neminovno da drugi dolaze na njihova mjesta a pripremljeni nismo , tu bude gadnih problema za 10-ak godina
"danas se odlazi uglavnom sto jednostavno otici i koncept posjedovanja drugaciji od nekada"


hehehe "koncept posjedovanja" ti stvarno kurca ne kužiš
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by epikur37 17/2/2017, 07:58

asilovski wrote:
debotoijusto wrote:leptir masna  , jos jedan dobar tekst
ipak usporedba odlaska s pocetka 20st. i danas nije odrziva , razlozi su potpuno drugaciji kao i okolnosti te teh. mogucnosti , YU model isto nemoguc danas
danas se odlazi uglavnom sto jednostavno otici i koncept posjedovanja drugaciji od nekada
isto tako neminovno da drugi dolaze na njihova mjesta a pripremljeni nismo , tu bude gadnih problema za 10-ak godina
"danas se odlazi uglavnom sto jednostavno otici i koncept posjedovanja drugaciji od nekada"


hehehe "koncept posjedovanja" ti stvarno kurca ne kužiš


I ja sam to primjetio :D

Pokupio iz dnevnih novina frazetine :)
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by vili40 17/2/2017, 07:58

ukratko,povijest se ponavlja.Imamo vlastitu državu ali upropastio je i vlada ološ.
vili40
vili40

Male
Posts : 10631
2015-08-02


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by vuksadinare 17/2/2017, 08:02

vili40 wrote:ukratko,povijest se ponavlja.Imamo vlastitu državu ali upropastio je i vlada ološ.
tocno....no olosa ne bi bilo da su ljdui aktivniji..a ne sa izgovorom 'a kaj ja tu morem'...i to ej najveca rak rana...skaces mu po glavi a on vice 'a kaj ja tu morem'..mores..uzvrati pa makar i poginuo ali bar znas da si nesto napravio...gledam onu seriju 'ano domini' na trecem..tj seljacka buna..i sam matija gubec je znao da tesko moze protiv ondasnjih 'tajkuna' i vlastelina i aparata...ali jbg nije htio vise da gaze njega i seljake pa kako bude...ali ih je ipak uzdrmao..jer nakon toga...kmetstvo s eu onom obliku ukinulo i nije se vise toliko seljak izrabljivao..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98753
2015-09-08


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by Kermit 17/2/2017, 08:03

epikur37 wrote:
asilovski wrote:
debotoijusto wrote:leptir masna  , jos jedan dobar tekst
ipak usporedba odlaska s pocetka 20st. i danas nije odrziva , razlozi su potpuno drugaciji kao i okolnosti te teh. mogucnosti , YU model isto nemoguc danas
danas se odlazi uglavnom sto jednostavno otici i koncept posjedovanja drugaciji od nekada
isto tako neminovno da drugi dolaze na njihova mjesta a pripremljeni nismo , tu bude gadnih problema za 10-ak godina
"danas se odlazi uglavnom sto jednostavno otici i koncept posjedovanja drugaciji od nekada"


hehehe "koncept posjedovanja" ti stvarno kurca ne kužiš


I ja sam to primjetio :D

Pokupio iz dnevnih novina frazetine :)
posjedovanje je faktično držanje stvari bilo pokretnih ili nepokretnih, može biti samostalni ili nesamostalni, može biti pošteni, nepošteni, istinit, zakonit i t d i tako to već 2500 godina i tu se ništa ne mijenja ikada, osim toga ne odlaze ljudi jer se promijenio "koncept" već zato što su razočarani, bjesni i kruva gladni isti koncept već 1000 godina, samo što je ovo čak i gore jer je nekada bila nada da će biti bolje, da će se vratiti, sada toga nema a to je gore od plenkija, Čobija i korumpiranog načelnika, to je smrt
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by kic 17/2/2017, 08:09


predlazem da meni date diktatorske ovlasti, vidite da sam dobar admin napisat cu novi ustav, imat ce dvije stranice, mozda jednu ako smanjim font.. posjedovanje oruzja, free spik, slobodno trziste, flat tax 15%, i sta ono jos, svaki treci petak je no-bra day..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by Sora 17/2/2017, 08:18

asilovski wrote:
debotoijusto wrote:leptir masna  , jos jedan dobar tekst
ipak usporedba odlaska s pocetka 20st. i danas nije odrziva , razlozi su potpuno drugaciji kao i okolnosti te teh. mogucnosti , YU model isto nemoguc danas
danas se odlazi uglavnom sto jednostavno otici i koncept posjedovanja drugaciji od nekada
isto tako neminovno da drugi dolaze na njihova mjesta a pripremljeni nismo , tu bude gadnih problema za 10-ak godina
"danas se odlazi uglavnom sto jednostavno otici i koncept posjedovanja drugaciji od nekada"


hehehe "koncept posjedovanja" ti stvarno kurca ne kužiš

Koncept vladanja je los 
Tzv.demokracija je vec dvajsoet godina partitokracija ili zapravo obicna tiranija u mnogim dijelovimadrustva 
Kad ja vama pricam vec godinama da seravnatelji u skolama ponasaju kao despoti, onda se ne obazirete .
Danas i vec od pocetka ove RH ravnatelji pridaju radna mjesta . 
To u socijalizmu nije bilo moguce. 
I onda serete da je bila diktatura ...
Bila moju kuhacu l 
Samoupravljanje je demokracija a ne ova nakaza sada. :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by mutava baštarda 17/2/2017, 08:21

jasambrend wrote:Istina. Svatko za kog znam da je otišao, ne misli se više ni u ludilu vraćati ovamo...i ne zamjeram im nimalo...negativna selekcija je napravila svoje...Za mene je relativno kasno za novi početak, ali zato kilince ću podaviti ako odluče ostati ovdje vaditi kestenje iz vatre za ovdašnje jebivjetre...jezici prioritet pa onda sve ostalo...
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by Sora 17/2/2017, 08:23

Ukratko ljudi odlaze jer su razocarani drzavom i politikom
Po meni je krivnja politike : 
1. Mnogo lazu i kradu 
2. Ne omogucavaju mladima pristojan zivot 
3. Hrvatska ni po cemu ne pokazuje svoj. Pozitivan lik tj.  identitet. Drustvene ciljeve , persoektivu. Ona je kopija velikih i njihov pijun. 
Onda bolje ajmo kod velikih : njemacku, kanadu ..itd 

Plus je znacajan dopronos padu rvatske u zaostalu primitivnu rupu desna katotalibanija dosla iz hercegovne i kamenjara di rastu samo poskoci.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by vili40 17/2/2017, 08:24

vuksadinare wrote:
vili40 wrote:ukratko,povijest se ponavlja.Imamo vlastitu državu ali upropastio je i vlada ološ.
tocno....no olosa ne bi bilo da su ljdui aktivniji..a ne sa izgovorom 'a kaj ja tu morem'...i to ej najveca rak rana...skaces mu po glavi a on vice 'a kaj ja tu morem'..mores..uzvrati pa makar i poginuo ali bar znas da si nesto napravio...gledam onu seriju 'ano domini' na trecem..tj seljacka buna..i sam matija gubec je znao da tesko moze protiv ondasnjih 'tajkuna' i vlastelina i aparata...ali jbg nije htio vise da gaze njega i seljake pa kako bude...ali ih je ipak uzdrmao..jer nakon toga...kmetstvo s eu onom obliku ukinulo i nije se vise toliko seljak izrabljivao..
a gledaj,kad netko i započne sa kritikama mašinerija mu odmah zalijepi etiketu da je kmečalo i lijenčina iako radi i vrijedi tri puta više nego ta povlaštena ili uhljebljena govna.Za svaku veću pobunu potrebna je kritična masa koja se u našem slučaju teško može stvoriti iz raznoraznih razloga.I da,onda čovjek veli "kaj ja tu morem",pa neće glavom o zid.Što onda drugo ljudima preostaje nego otići van?Do sada sam svaki puta išao na izbore,odglasao i potajno se nadao da će biti bolje,ali sad više ne.Sa mojim je glasanjem definitivno gotovo,game over.
vili40
vili40

Male
Posts : 10631
2015-08-02


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by Sora 17/2/2017, 08:26

mutava baštarda wrote:
jasambrend wrote:Istina. Svatko za kog znam da je otišao, ne misli se više ni u ludilu vraćati ovamo...i ne zamjeram im nimalo...negativna selekcija je napravila svoje...Za mene je relativno kasno za novi početak, ali zato kilince ću podaviti ako odluče ostati ovdje vaditi kestenje iz vatre za ovdašnje jebivjetre...jezici prioritet pa onda sve ostalo...
 
 Moj sin se ne misli vratiti iz irske 
A ja cu za njim otici. 
Ako bude imao djecu njih cuvati. 
Placite ... :pf

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by vuksadinare 17/2/2017, 08:26

Sora wrote:
mutava baštarda wrote:
jasambrend wrote:Istina. Svatko za kog znam da je otišao, ne misli se više ni u ludilu vraćati ovamo...i ne zamjeram im nimalo...negativna selekcija je napravila svoje...Za mene je relativno kasno za novi početak, ali zato kilince ću podaviti ako odluče ostati ovdje vaditi kestenje iz vatre za ovdašnje jebivjetre...jezici prioritet pa onda sve ostalo...
 
 Moj sin se ne misli vratiti iz irske 
A ja cu za njim otici. 
Ako bude imao djecu njih cuvati. 
Placite ... :pf
pa zar nisi rekla da si vec otisla...i ti muljas na kubik.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98753
2015-09-08


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by mutava baštarda 17/2/2017, 08:28

asilovski wrote:
epikur37 wrote:
asilovski wrote:
debotoijusto wrote:leptir masna  , jos jedan dobar tekst
ipak usporedba odlaska s pocetka 20st. i danas nije odrziva , razlozi su potpuno drugaciji kao i okolnosti te teh. mogucnosti , YU model isto nemoguc danas
danas se odlazi uglavnom sto jednostavno otici i koncept posjedovanja drugaciji od nekada
isto tako neminovno da drugi dolaze na njihova mjesta a pripremljeni nismo , tu bude gadnih problema za 10-ak godina
"danas se odlazi uglavnom sto jednostavno otici i koncept posjedovanja drugaciji od nekada"


hehehe "koncept posjedovanja" ti stvarno kurca ne kužiš


I ja sam to primjetio :D

Pokupio iz dnevnih novina frazetine :)
posjedovanje je faktično držanje stvari bilo pokretnih ili nepokretnih, može biti samostalni ili nesamostalni, može biti pošteni, nepošteni, istinit, zakonit i t d i tako to već 2500 godina i tu se ništa ne mijenja ikada, osim toga ne odlaze ljudi jer se promijenio "koncept" već zato što su razočarani, bjesni i kruva gladni isti koncept već 1000 godina, samo što je ovo čak i gore jer je nekada bila nada da će biti bolje, da će se vratiti, sada toga nema a to je gore od plenkija, Čobija i korumpiranog načelnika, to je smrt
možda je ovo prva generacija da hrvati ne očekuju bolje sutra za svoju dicu. mene su moji odgojili da ostanem ovdje do kraja, a ja ću svoje da biže odavde...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by Sora 17/2/2017, 08:28

Nisam nikad to rekla. 
Ti ovdje visis toliko da vise ne pamtis a nije ni cudo. 
Bila sam u posjeti .
I idem uskoro opet . Ali pse vracam .

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by vuksadinare 17/2/2017, 08:30

Sora wrote:Nisam nikad to rekla. 
Ti ovdje visis toliko da vise ne pamtis a nije ni cudo. 
Bila sam u posjeti .
I idem uskoro opet . Ali pse vracam .
napisali si da si otisla....a nisi napisala da si u posjeti...jos si se tad hvalila..u stilu 'hahaja sam se konacno docepala irske'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98753
2015-09-08


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by mutava baštarda 17/2/2017, 08:32

Sora wrote:
mutava baštarda wrote:
jasambrend wrote:Istina. Svatko za kog znam da je otišao, ne misli se više ni u ludilu vraćati ovamo...i ne zamjeram im nimalo...negativna selekcija je napravila svoje...Za mene je relativno kasno za novi početak, ali zato kilince ću podaviti ako odluče ostati ovdje vaditi kestenje iz vatre za ovdašnje jebivjetre...jezici prioritet pa onda sve ostalo...
 
 Moj sin se ne misli vratiti iz irske 
A ja cu za njim otici. 
Ako bude imao djecu njih cuvati. 
Placite ... :pf
ajde i ne vraćaj se

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by Sora 17/2/2017, 08:36

vuksadinare wrote:
Sora wrote:Nisam nikad to rekla. 
Ti ovdje visis toliko da vise ne pamtis a nije ni cudo. 
Bila sam u posjeti .
I idem uskoro opet . Ali pse vracam .
napisali si da si otisla....a nisi napisala da si u posjeti...jos si se tad hvalila..u stilu 'hahaja sam se konacno docepala irske'
Nikada . 
Na cemu si ti vuko?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by kic 17/2/2017, 08:53


rijesili smo se sore? odlicno :^^ ajmo sad marcusa ubacit u taj let
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by RayMabus 17/2/2017, 09:04

Realno pao je standad na zapadu , ovi današnji iseljenici i nebi mogli izgradit trokatnicu na selu koja je obicno bila i na crno a danas treba platiti i papire tj građevinsku dozvolu.

Inace ja nebih kategorizirao današnje iseljenike u jednu kategoriju jer tu ima više kategorija jer neki odlaze samo privremeno npr mladi pa da se malo maknu , nešto zarade , vide svijeta , nauce nešto itd itd itd .....ono ne nužno da su zastalno tamo posebno ako se imaju gdje ovdje i vratit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by aben 17/2/2017, 09:10

nekoliko valova iseljavanja isušilo je ov prostor od poduzetnih ljudi, tito je pobio inteligentnije, država će držati bogate podalje...još je vode i dobro.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

 Odlaze zauvijek - Page 2 Empty Re: Odlaze zauvijek

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum