ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Kermit Thu 26 Jan - 10:08

http://www.jutarnji.hr/incoming/porezna-uprava-lovi-inozemne-dohotke-hrvatskih-gradana/93010/
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Kermit Thu 26 Jan - 10:09

U biti kratkoročno će nešto zaraditi, ali dugoročno uzrokovati gađenje te pravne korake ka ispisu iz registra, a čak i državljanstva, a takvi se neće vratiti nikad više
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Kermit Thu 26 Jan - 10:10

"Državljani koji su vlasnici stanova u Hrvatskoj ili njihove obitelji nastavljaju živjeti u Hrvatskoj teže dobivaju ispis te češće ostaju hrvatski obveznici"


hehehe neće ljudima dati niti da se ispišu iz registra, gdje je onaj idiot debelousti da mu se najebem rodbine
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Guest Thu 26 Jan - 10:20

to je reklamni promo članak za "MAZARS CINOTTI CONSULTING"

AUTOR: Promo

ljudi koriste adblock, pa je trend među portalima da sad maskiraju reklame kao članke...

porezna ne lovi iseljenike, čim promjeniš boravište odmah si porezni obveznik te druge EU zemlje

ili ako ne vjeruješ, plati ovoj konzultantskoj firmi da te umiri
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Kermit Thu 26 Jan - 10:26

deda wrote:to je reklamni promo članak za "MAZARS CINOTTI CONSULTING"

AUTOR: Promo

ljudi koriste adblock, pa je trend među portalima da sad maskiraju reklame kao članke...

porezna ne lovi iseljenike, čim promjeniš boravište odmah si porezni obveznik te druge EU zemlje

ili ako ne vjeruješ, plati ovoj konzultantskoj firmi da te umiri
http://www.vecernji.hr/hrvatska/emigranti-moraju-regulirati-porezni-status-1126563
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Kermit Thu 26 Jan - 10:27

asilovski wrote:
deda wrote:to je reklamni promo članak za "MAZARS CINOTTI CONSULTING"

AUTOR: Promo

ljudi koriste adblock, pa je trend među portalima da sad maskiraju reklame kao članke...

porezna ne lovi iseljenike, čim promjeniš boravište odmah si porezni obveznik te druge EU zemlje

ili ako ne vjeruješ, plati ovoj konzultantskoj firmi da te umiri
http://www.vecernji.hr/hrvatska/emigranti-moraju-regulirati-porezni-status-1126563
već sam ti naveo da pišeš gluposti, prošli tjedan sam bio u poreznoj i upravo pričao sa glavnim referontom za plaćanja poreza iz inozemstva koji mi je sam rekao da se sve svodi oko kazni i razlika poreza ali da će biti veliki lov...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by dijagram Thu 26 Jan - 10:33

Treba uzeti gdje god se moze i otvoriti novih par ministarstava te dodatne agencije i kojesta.
Tako bi se smanjila nezaposlenost.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Guest Thu 26 Jan - 10:34

HDZ si pili granu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Guest Thu 26 Jan - 10:53

asilovski wrote:
već sam ti naveo da pišeš gluposti

probleme nemaju oni koji su otišli van i promijenili boravište, prijavili se u drugoj državi na njihovo mirovinsko i zdravstveno

probleme imaju oni koji žive u Hrvatskoj, prijavljeni su u HZZO i HZMO, zavod za zapošljavanje, a na crno dobivaju isplate putem interneta za prodane usluge i robe, jer se tu vode kao nezaposleni i besplatno koriste socijalni sustav države

pišete gluposti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Guest Thu 26 Jan - 11:01

asilovski wrote:
http://www.vecernji.hr/hrvatska/emigranti-moraju-regulirati-porezni-status-1126563

Zaventem

07.11.2016 u 18:51h
jako površan i kontradiktoran članak. prvo, ne treba miješati prebivalište i poreznu rezidentnost. neke države dopuštaju prebivališta u dvije države, pa tako i HR iako ona to zove boravište i prebivalište, a porez se plaćatamo gdje provedeš više u od 183 dana. E sad problem je ako odeš u inozemstvo u , recimo kolovozu, onda ti HR za tu godinu može naplatiti porez jer si živio više od 183 dana u toj godini. Već slijedeće ti ga ne može naplatiti, jer plaćaš u novoj državi gdje radiš. Ispisivanje iz poreznog registra je dobro ali ako se i ne uradi plati se samo prekršaj a ne porez. U tom slučaju se porezna rezidentost utvrdjuje na osnovu kriterija od 183 dana. Ja sam već 10 godina vani i nisam se ispisao iz poreznog registra i nikad nisam imao problema. U najgorem slučaju mogu platiti prekršaj, ali dodatni porez definitivno ne. Provjereno u praksi. Sve ostalo je pisanje članaka a da to nisi dobro provjerio.
9
Odgovori
28 93% 2

  • Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo 82417-26ed060604dfca193ab0fd2eb8c1bb71_thumb Graničar s Drine

    07.11.2016 u 18:58h
    Jesi li siguran? Ovo su titini dzabalebarosi oni hoće lovu.
    Odgovori
    6 50% 6
  • Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo 951fb29431a2c0a51f87c3825957006a Zaventem

    07.11.2016 u 19:48h
    Jesam. Kao što rekoh ako su cjepidlake jedino sto mozes platiti je 500 kn prekrsaja za neodjavljivanje porezne rezidentnosti. Ako se već na jedan prihod platio porez onda se u drugoj drzavi na taj prihod porez ne placa. Jedno je imati ideju (naplatiti od ljudi koji rade vani porez), a drugo je provesti tu ideju. Pa EU je i zato stvoren da ljudi roba i kapital nisu vezani za nacionalne drzave. To sto neki funkcioniraju kao da smo u Jugoslaviji to je vec neki drugi problem
    Odgovori
    7 88% 1
  • Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo 951fb29431a2c0a51f87c3825957006a krakatau

    08.11.2016 u 07:01h
    Hvala za komentar koji je konacno normalan, konstruktivan i razumljiv. Kada bi takvi bili clanci u novinama, ma gdje bi nam bio kraj...
    Odgovori
    4 100% 0
  • Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo 79042-91eaa95cd4bc68333f3b854555f53c72_thumb mamazel

    08.11.2016 u 09:12h
    Istina je što kaže @Zavventem, ali to je zato što ne živi u RH te nama račun u banci u RH, pa ga Porezna ne može ovršiti. Ako odluči doći jednog dana u RH, obračunata će mu se razlika poreza kao i kazna naplatiti s kamatama prisilno, na imovini ili blokadom računa. Eto toliko od mene.
    Odgovori
    4 100% 0
  • Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo 951fb29431a2c0a51f87c3825957006a Zaventem

    08.11.2016 u 10:22h
    Još uvijek imam prebivalište ili HR osobnu (jedino što sam morao uraditi je otići u naše veleposlasntvo i prijaviti da živim i radim u ovoj zemlji gdje sma sad), još uvijek imam tekući račun u HR (uglavnom za plaćanje sitnijih transakcija internetom u HR) i devizni račun (s nešto novca na njemu u slučaju da mi zatreba gotovina kad sam na odmoru u HR). Dakle da hoće i imaju osnove mogu me ovršiti. Medjutim poanta je (i ljudi u poreznoj to razumiju, ali novinari nazalaost ne) da nemaju osnove. Naime, ako je prihod oporezovan u jednoj državi, ne može se isti ponovno oporezovati, nema ovdje razlike tipa tamo je manji porez a ovdje veći. Ako je prihod oporezovan onda ga druga država ne može oporezovati ( i u poreznoj to znaju). sve ovo pod uvjetom da su drzave potpisale sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja. e sad jedna hipotetska situacija: recimo da zivim u svedskoj i da tamo imam prihode i nisam platio porez na njih. U mom slucaje svedska i Hr mohu inzistirati da platim porez i pokrenu postupak. I ako svedska dokaze da sam tamo zivio dulje od 183 dana onda mi ona naplacuje porez po svedskoj stopi a HR odustaje jer nema osnove jer nisam zivio u HR dulje od 183 a dva poreza se ne mogu platiti naisti prihod(bez obzira gdje ja zelio platiti porez). Utvrdjivanje porezne rezidentosti je potpuno druga prica od prebivalista ili odjavljivanja iz poreznog registra HR. Ispricavam se ako sam malo dulji, ali to je jako logicno i nasi u poreznoj to znaju ( ima tamo jako puno strucnih i razumnih ljudi) i to je moralo i jest uskladjeno s EU zakonima (inace ne bi usli u EU). Sve drugo je populizam i kupljenje politickih bodova kod osiromasenih ljudi i stvaranje iluzije d a se vani zaradjuju enormne kolicine novca koje nitko ne oporezuje. Oprezuje se sve ali se ima i znatno vise poreznih olaksica
    Odgovori
    4 80% 1
  • Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo 951fb29431a2c0a51f87c3825957006a Komarac31

    08.11.2016 u 12:14h
    Bravo Zaventem! +++ Odlican komentar. Jos kad bi to ostali ovdje shvatili...
    Odgovori
    2 100% 0
  • Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo 79042-91eaa95cd4bc68333f3b854555f53c72_thumb mamazel

    08.11.2016 u 12:37h
    O kojoj se zemlji radi??? Ovdje Hrvatska i Irska imaju potpisan sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja kao i sa nekim drugima. Dok sa nekima nemamo nikakav sporazum. Ti shvaćaš da Irska, Njemačka itd. dostavljaju Hrvatskoj Poreznoj podatke o prihodima radnika iz RH.
    Odgovori
    0 0% 2
  • Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo 79042-91eaa95cd4bc68333f3b854555f53c72_thumb mamazel

    08.11.2016 u 12:39h
    I naplaćuje se razlika poreza ne cijeli porez. Ako zemlja ima viši porez kao u tvom slučaju Švedska tada ne plaćaš ništa. Međutim, vidim to te ne sprječava da širiš dezinformacije.
    Odgovori
    1 50% 1
  • Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo 951fb29431a2c0a51f87c3825957006a Zaventem

    08.11.2016 u 13:36h
    ne ne sirim dezinformacije. Shvatite da nema razlike poreza. Ako se plati porez za jedan prihod onda nema razlike ne njemu.(govorim za sve zemlje s kojima imamo potpisan sporazum o dvostrukom oporezivanje a to je svih 28 clanica EU pa i Irska, njemača i ostale). Vidim da se ovdje ljudi referiraju na Irsku i vjerojatno slucaj koji opisan u Jutarnjem kako tip nije odselio s djetetom i zenom pa placa porez u HR. Ovdje treba biti jako oprezan.Naime, dosta internacionalnih kompanija poput Amazona, IBM-a i ostalih (kojih su smjesteni u Irskoj) dovodi radnu snagu iz drugih zemalja ili expat-se. Kad jedan expat dolazi ( a obicno dolazi bez obitelji) i pocinje raditi onda mu ta kompanija glede poreznog statusa ponudi dvije mogucnosti:1. da ostane porezni obveznik zemlje iz koje dolazi (jer su mu zen ai dijete tamo) a oni ce srediti svu papirologiju ai on ce imati neznatno vecu placu. Izgleda kao win-win situacija. Naime, s ovim statusom kompanija placa znatno manja davanja Irskoj drzavi za tog djelatnika. Druga mogucnost je da se djelatnik odmah prijavi u porezni sustav Irske. Tad mu kompanija kaze, OK ali svu papirologiju moras obaviti sam, presucujuci da u tom slucaju i kompanija placa nesto vise dadzbine irskoj drzavi (ove dvije mogucnosti su dopustene prema poreznom zakonu svake drzave u EU pa i sire). Naravno vecina ljudi izabire prvu mogucnost. Slijedece sto slijedi je da svake godine sve drzave u EU razmjenju spiskove poreznih obveznika na slijedeci nacin: HR pita Irsku, molimo Vas posaljite nam spisak svih Hrvata koji rade u Irskoj a nemaju reguliran porezni status. I naravno Irska salje spisak svih Hrvata koji su odbrali prvu mogucnost i onda ih HR trazi da plate porez. Oni koji su odabrali drugu mogucnost uopce nisu na tom spisku jer su regulirali poreznu obvezu u Irskoj. Ovo sto pisem je provjereno i na osnovu onga sto sam prosao i razgovarao s poreznom upravom u HR i zemlji gdje zivim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Guest Thu 26 Jan - 17:46

Iz teksta primjecujem,da drzave mogu bez beda razmjenjivati podatke.NO POTREBAN JE JAKO DOBAR RAZLOG,da primjer Njemacka,ustupi financijske podatke RH,iz cistog razloga,sto njemacki zakon,je sasvim zadovoljan,ako placas porez uredno,na poslove koje VRŠIŠ U NJEMAČKOJ.
Budimo logicni,RH uopce nema temelja da trazi te podatke,posto je OBAVEZA RADNIKA ISPUNJENA ZAKONSKI U NJEMACKOJ.
ZATO OVI ZOVU U POREZNU UPRAVU,da te zajebu,jer ces staviti potpis da si im omogucio da traze tvoje podatke.
samo kreteni ovo mogu potpisati.Potpisujem tamo gdje radim i placam porez,SVE DRUGO je protivno zakonu.AMEN..!!!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by govinda Thu 26 Jan - 17:50

asilovski wrote:
asilovski wrote:
deda wrote:to je reklamni promo članak za "MAZARS CINOTTI CONSULTING"

AUTOR: Promo

ljudi koriste adblock, pa je trend među portalima da sad maskiraju reklame kao članke...

porezna ne lovi iseljenike, čim promjeniš boravište odmah si porezni obveznik te druge EU zemlje

ili ako ne vjeruješ, plati ovoj konzultantskoj firmi da te umiri
http://www.vecernji.hr/hrvatska/emigranti-moraju-regulirati-porezni-status-1126563
već sam ti naveo da pišeš gluposti, prošli tjedan sam bio u poreznoj i upravo pričao sa glavnim referontom za plaćanja poreza iz inozemstva koji mi je sam rekao da se sve svodi oko kazni i razlika poreza ali da će biti veliki lov...
Pa postoje valjda ugovori o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja?

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Guest Thu 26 Jan - 17:52

govinda wrote:
asilovski wrote:
asilovski wrote:
deda wrote:to je reklamni promo članak za "MAZARS CINOTTI CONSULTING"

AUTOR: Promo

ljudi koriste adblock, pa je trend među portalima da sad maskiraju reklame kao članke...

porezna ne lovi iseljenike, čim promjeniš boravište odmah si porezni obveznik te druge EU zemlje

ili ako ne vjeruješ, plati ovoj konzultantskoj firmi da te umiri
http://www.vecernji.hr/hrvatska/emigranti-moraju-regulirati-porezni-status-1126563
već sam ti naveo da pišeš gluposti, prošli tjedan sam bio u poreznoj i upravo pričao sa glavnim referontom za plaćanja poreza iz inozemstva koji mi je sam rekao da se sve svodi oko kazni i razlika poreza ali da će biti veliki lov...
Pa postoje valjda ugovori o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja?
Postoje i sklopljeni jos izmedju stare Juge i Njemacke.
Ovi domaci lesinari bi mogli osporiti taj ugovor,posto bi nekako izmislili da RH nije pravni sljednik Juge.A doli ako te bas hoce sjebati,sve ide njima na ruku,protuustavni zakoni,podmitljivo pravosudje,tko zna sto sve ne...njema treba jebat mater
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Guest Thu 26 Jan - 17:52

Sad će Deda otić na službeni put u Wikipediju pa će nam objasnit...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Guest Thu 26 Jan - 17:53

I ta razlika izmedju poreza,suplja prica.Posao je izvrsen u Njemackioj.Kakav porez ima pravno naplatiti RH?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by govinda Thu 26 Jan - 17:54

pismejker wrote:
govinda wrote:
asilovski wrote:
asilovski wrote:
deda wrote:to je reklamni promo članak za "MAZARS CINOTTI CONSULTING"

AUTOR: Promo

ljudi koriste adblock, pa je trend među portalima da sad maskiraju reklame kao članke...

porezna ne lovi iseljenike, čim promjeniš boravište odmah si porezni obveznik te druge EU zemlje

ili ako ne vjeruješ, plati ovoj konzultantskoj firmi da te umiri
http://www.vecernji.hr/hrvatska/emigranti-moraju-regulirati-porezni-status-1126563
već sam ti naveo da pišeš gluposti, prošli tjedan sam bio u poreznoj i upravo pričao sa glavnim referontom za plaćanja poreza iz inozemstva koji mi je sam rekao da se sve svodi oko kazni i razlika poreza ali da će biti veliki lov...
Pa postoje valjda ugovori o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja?
Postoje i sklopljeni jos izmedju stare Juge i Njemacke.
Ovi domaci lesinari bi mogli osporiti taj ugovor,posto bi nekako izmislili da RH nije pravni sljednik Juge.A doli ako te bas hoce sjebati,sve ide njima na ruku,protuustavni zakoni,podmitljivo pravosudje,tko zna sto sve ne...njema treba jebat mater
evo s kime su sve sklopljeni ugovori
https://www.porezna-uprava.hr/bi/Stranice/Dvostruko-oporezivanje.aspx

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by govinda Thu 26 Jan - 17:55

pismejker wrote:I ta razlika izmedju poreza,suplja prica.Posao je izvrsen u Njemackioj.Kakav porez ima pravno naplatiti RH?
evo, oise sklopljen ugovor sa Njemackom koji se tice i dohotka i imovine...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Guest Thu 26 Jan - 17:57

govinda wrote:
pismejker wrote:
govinda wrote:
asilovski wrote:
asilovski wrote:
http://www.vecernji.hr/hrvatska/emigranti-moraju-regulirati-porezni-status-1126563
već sam ti naveo da pišeš gluposti, prošli tjedan sam bio u poreznoj i upravo pričao sa glavnim referontom za plaćanja poreza iz inozemstva koji mi je sam rekao da se sve svodi oko kazni i razlika poreza ali da će biti veliki lov...
Pa postoje valjda ugovori o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja?
Postoje i sklopljeni jos izmedju stare Juge i Njemacke.
Ovi domaci lesinari bi mogli osporiti taj ugovor,posto bi nekako izmislili da RH nije pravni sljednik Juge.A doli ako te bas hoce sjebati,sve ide njima na ruku,protuustavni zakoni,podmitljivo pravosudje,tko zna sto sve ne...njema treba jebat mater
evo s kime su sve sklopljeni ugovori
https://www.porezna-uprava.hr/bi/Stranice/Dvostruko-oporezivanje.aspx
tako je
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Guest Thu 26 Jan - 17:57

govinda wrote:
pismejker wrote:I ta razlika izmedju poreza,suplja prica.Posao je izvrsen u Njemackioj.Kakav porez ima pravno naplatiti RH?
evo, oise sklopljen ugovor sa Njemackom koji se tice i dohotka i imovine...
cak,ta lista je O izbjegavanju dvostrukog oporezivanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Guest Thu 26 Jan - 17:59

Sve dok se balkanski narodi ponasaju kao telad i ovce za štriganje,dotac ce ih vlast ovako moci i jebat u mozag.Namjerno nisam rekao zdrav,jer nije zdrav,ako dopustis da ti guli kozu a ti sutis
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo Empty Re: Porezna uprava počela je veliki lov na iseljeništvo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum