ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Westworld

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 10 Oct - 18:55

Vegvísir wrote:Za @Ithildin ako slučajno nisi vidjela, izašao je trailer za novu sezonu serije Black Mirror, a uskoro izlazi i čitava sezona



Nisam vidjela! Hvala! :) Odlično. 

Pripremam se pogledati prvu epizodu Westworlda. :)

http://www.imdb.com/title/tt0475784/



http://couch-tuner.city/5/westworld-s1-e1-pilot/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 10 Oct - 19:15

Ithildin wrote:

Pripremam se pogledati prvu epizodu Westworlda. :)

http://www.imdb.com/title/tt0475784/



http://couch-tuner.city/5/westworld-s1-e1-pilot/

Ah, ovaj mi link blokira ali naišla sam na drugi (s prijevodom):

http://www.popcorn.rs/westworld-the-original-2016

Evo pa se osvrnite na pogledano.. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 10 Oct - 19:16

kic wrote:nja nja :p

Jodorowsky snimio isto nes novo, svoje djetinjstvo izgleda, origin origina..

Stay calm
and
watch Westworld
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty w

Post by Guest Wed 12 Oct - 9:26

Vegvísir wrote:Izgleda da ću ipak morati k Rusima... Dragi forumaši i drage forumašice, ako se ne javim jednog dana, znate gdje sam... :^0

Nema nista do brace Rusa.. :-)

Nego, nema osvrta. Sad znamo gdje si.

---

Jucer odgledah i drugu epizodu koja me je definitivno privukla seriji. Nisam sigurna sto napisati, a da ne bude spoiler, pa cu spomenuti da je jedan od onih uradaka koji propituje narav stvarnosti, ovog "mjesta" na kojem jesmo, nas kao marioneta, upliv "tudjinaca" u nasu evoluciju, onog sto zelimo biti i kakvim se pokazujemo kad nema ogranicenja.. Ne mogu ne suosjecati s Domacinima.. :-( I opet ta bladerunnerovska prica o (simulaciji) samosvijesti, umetnutim i izbrisanim sjecanjima, emocijama. Sanjaju li..?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Wed 12 Oct - 15:49

Tu sam, tu sam, još sam tu! :D
Nisam još odgledala drugu epizodu pa sam mislila pričekati da nakon nje napišem dojam... Al' hajd', evo barem naešto, kratko i šturo...

Serija otvara već klasična pitanja u tom žanru: odnos prema androidima, etičnost tog odnosa, mogući ustanak umjetne inteligencije protiv svog kreatora... Baš kao i Black Mirror, došla mi je kao naručena, upravo u vrijeme kad se dosta bavim nekim od tih pitanja pa mi je zanimljiva na više različitih razina. Postoji dosta zanimljivih situacija koje se mogu prokomentirati (odnos Dolores-otac, Man in Black i njegova uloga, scena s muhom), ali kao što si rekla, teško bez spoilanja. :) Definitivno ću nastaviti gledati, iako, nekako predmnijevam predvidljivu radnju za koju ne znam na koliko se epizoda (sezona?) može razvući, a da pritom zadrži svježinu i zanimljivost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Fri 14 Oct - 15:19

Čini mi se da Black Mirror kreće krajem ovog mjeseca. :) Negdje sam naišla na info.

Da, vjerojatno si u međuvremenu pogledala i drugu epizodu koja je bolja od one pilot-epizode jer se identificiramo s novopridošlicom pa, zajedno s njime, otkrivamo to mjesto. Tako shvaćamo da nas svaki započeti razgovor ili susret s nekim od Domaćina vodi u neku avanturu.. Onaj njegov sirov prijatelj na vrlo grub način, u restoranu, presijeca mogućnost prijateljevog sudjelovanja u jednoj takvoj jer, je l`, njemu je do sexa.. Dobra mi je ona scena sa šeširima. :) Novopridošlicu vidimo s bijelim, čime nam se otkriva njegova uloga "dobrog momka". Što me dovodi do pitanja - recimo, da se nađemo u Westworldu, a nije nam do sexa i ubijanja, mučenja, u kakvim bismo "narativima" mogli sudjelovati? Man in Black također nam je mrvicu jasniji, saznajemo da ondje dolazi već desetljećima, da je iskušao sve što se moglo iskušati i da je njegova "igra/potraga" drugačijeg karaktera.

S obzirom na temu - AI - vjerujem, poput tebe, da serija neće doživjeti mnogo sezona, no to mi je i više nego prihvatljivo. Stranger Things, Wayward Pines, npr., posve su mi dovoljne kao jednosezonske (ova potonja ima još jednu sezonu koju uopće nisam ni započela jer mi je prva sezona, nekako, imala zaokruženu priču). S druge strane, ovisi o tome je li snaga serije u razvoju karaktera (što, na neki način, Antony i ističe u ovoj drugoj epizodi).

E da, meni je još uvijek jedna od najdražih serija Život na sjeveru. :) Mislim da ću ovih dana ponoviti gledanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Fri 14 Oct - 16:11

Iako sam je skinula odavno, nisam još pogledala drugu jer me sestra hvata za rukav da je pričekam pa da pogledamo zajedno. :D

Nadam se da ću je napokon večeras pogledati pa bacim naknadni komentar na epizodu i na tvoj post.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Fri 14 Oct - 20:57

Vegvísir wrote:Iako sam je skinula odavno, nisam još pogledala drugu jer me sestra hvata za rukav da je pričekam pa da pogledamo zajedno. :D

Nadam se da ću je napokon večeras pogledati pa bacim naknadni komentar na epizodu i na tvoj post.

Ah, kvragu. Oprosti na spoilerima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Sun 16 Oct - 12:02

@Ithildin:

Napokon pogledala drugu epizodu i sad mi sve od onog što si napisala ima smisla. :D
Kao što si i ti rekla, i meni je ova epizoda bolja od pilota jer daje odgovor na pitanja koja su mi ostala otvorena iz prošle epizode, stavlja nas u perspektivu iz koje zajedno s novopridošlim otkrivamo Westworld i mehanizme funkcioniranja sustava. Crni i bijeli šeširi su dosta zgodan detalj. :D Bit će zanimljivo vidjeti što se nalazi u tom labirintu koji traži The Man in Black.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Sun 16 Oct - 18:52

Vegvísir wrote:@Ithildin:

Napokon pogledala drugu epizodu i sad mi sve od onog što si napisala ima smisla. :D
Kao što si i ti rekla, i meni je ova epizoda bolja od pilota jer daje odgovor na pitanja koja su mi ostala otvorena iz prošle epizode, stavlja nas u perspektivu iz koje zajedno s novopridošlim otkrivamo Westworld i mehanizme funkcioniranja sustava. Crni i bijeli šeširi su dosta zgodan detalj. :D Bit će zanimljivo vidjeti što se nalazi u tom labirintu koji traži The Man in Black.

Da. :-) Fascinantno mi je kako MiB dolazi tridesetak godina i ima (mozda zbog prikupljenog staza, iako vjerujem da nam je razlog jos nedohvatljiv) VIP status. Mozda je i on sam dio tog Westworlda s drugacijim programom i usadjenim sjecanjima. Zanimljivi su mi i tajni Bernardovi razgovori s Dolores, kao i cinjenica da je kod androida zamijecena nepravilnost u funkcioniranju nakon sto ih je dr. Ford poboljsao onim "sanjarenjima". Dogodilo se nesto neocekivano. Kao da im se otvorio pristup sjecanjima koja su izbrisana - otac Dolores tako se odjednom povratio u svoje prijasnje uloge - kanibala profesora koji citira Shakespearea. U drugoj epizodi zamijetih reference na Vrli novi svijet. Dr. Ford i njegova desna ruka Bernard, kao i spomen S. stihova. Znamo da je u H.-ovoj distopiji Ford, Bernard Marx i John Savage koji svoje vrijednosti pobire iz S.-ovih djela. Mozda je slucajnost, ali ako i sama jos nesto primijetis, spomeni. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 17 Oct - 18:12

Ithildin wrote:
Vegvísir wrote:@Ithildin:

Napokon pogledala drugu epizodu i sad mi sve od onog što si napisala ima smisla. :D
Kao što si i ti rekla, i meni je ova epizoda bolja od pilota jer daje odgovor na pitanja koja su mi ostala otvorena iz prošle epizode, stavlja nas u perspektivu iz koje zajedno s novopridošlim otkrivamo Westworld i mehanizme funkcioniranja sustava. Crni i bijeli šeširi su dosta zgodan detalj. :D Bit će zanimljivo vidjeti što se nalazi u tom labirintu koji traži The Man in Black.

Da. :-) Fascinantno mi je kako MiB dolazi tridesetak godina i ima (mozda zbog prikupljenog staza, iako vjerujem da nam je razlog jos nedohvatljiv) VIP status. Mozda je i on sam dio tog Westworlda s drugacijim programom i usadjenim sjecanjima. Zanimljivi su mi i tajni Bernardovi razgovori s Dolores, kao i cinjenica da je kod androida zamijecena nepravilnost u funkcioniranju nakon sto ih je dr. Ford poboljsao onim "sanjarenjima". Dogodilo se nesto neocekivano. Kao da im se otvorio pristup sjecanjima koja su izbrisana - otac Dolores tako se odjednom povratio u svoje prijasnje uloge - kanibala profesora koji citira Shakespearea. U drugoj epizodi zamijetih reference na Vrli novi svijet. Dr. Ford i njegova desna ruka Bernard, kao i spomen S. stihova. Znamo da je u H.-ovoj distopiji Ford, Bernard Marx i John Savage koji svoje vrijednosti pobire iz S.-ovih djela. Mozda je slucajnost, ali ako i sama jos nesto primijetis, spomeni. :-)


Evo i nove .. :)

http://couch-tuner.city/5/westworld-s1-e3-the-stray/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Thu 20 Oct - 14:53

@ithildin:

Napokon pogledala treću. :D

Jako mi se sviđa kako se radnja razvija i kako polako dobivamo sve dublji uvid u povijest nastanka parka, aktere koji su u tome sudjelovali i mehanizme funkcioniranja. Nekako ne mislim da je Arnold zaista mrtav. Možda je on The Man in Black? Iako mi se čini, s obzirom da je navodno Arnold nastojao kod androida razviti svijest te je u njima vidio nešto više, da se Arnold ne bi odnosio prema njima agresivno kao što to radi The Man in Black...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Sat 22 Oct - 19:00

Vegvísir wrote:@ithildin:

Napokon pogledala treću. :D

Jako mi se sviđa kako se radnja razvija i kako polako dobivamo sve dublji uvid u povijest nastanka parka, aktere koji su u tome sudjelovali i mehanizme funkcioniranja. Nekako ne mislim da je Arnold zaista mrtav. Možda je on The Man in Black? Iako mi se čini, s obzirom da je navodno Arnold nastojao kod androida razviti svijest te je u njima vidio nešto više, da se Arnold ne bi odnosio prema njima agresivno kao što to radi The Man in Black...

Imale smo istu liniju razmišljanja. :) Da, MiB ima dosta sličnosti s Fordovom pričom o Arnoldu. Spomenuo je da se otuđio od ljudi i da je jedino razgovarao s andijima. Kao što znamo, MiB poznaje svakog od njih, čak spominje i prijateljstva. No, pod pretpostavkom istovjetnosti s Arnoldom, zašto je okrutan prema njima i toliko inzistira na dubljoj razini "igre", odnosno, očito je da mu put do labirinta nije poznat? Je li ono u drugoj epizodi MiB spomenuo da su osjećaji androida autentični tek kad pate, kad se boje, kad su im životi ili "životi" ugroženi? Mislim da u trećoj epizodi nešto slično veli i William (onaj s bijelim šeširom) kad Loganu (prijatelju) spomene kako je Clementina doista djelovala prestravljeno. Možda je okrutan jer im želi negativnim iskustvima aktivirati memoriju, a time i buđenje samosvijesti? (Ona Fordova piramida).

Pogledala sam preview 4. epizode. U njemu Bernard spominje labirint Dolores i predstavlja potragu za njim kao igru u kojoj će joj biti omogućeno postizanje onoga što želi - slobodu. E sad, ako je MiB Arnold, zašto je i on u toj potrazi? Možda je Arnold doista doživio nesreću u kojoj je izgubio život, no Ford je njegovu svijest downloadao u andija? Ili je načinio andija kojem je "podario" neke ključne elemente Arnoldove ličnosti? Bo.



P.S, zgodno mi je bilo ono s andijem koji je fasciniran Orionom i tužno jer si je oduzeo život. Je li to učinio jer je spoznao pakao u kojem živi ili je htio ušutkati "glasove u glavi"?



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Westworld

Post by Guest Sun 23 Oct - 17:20

I ja sam se to zapitala; iznenadila me njegova suicidalnost.

Pogledala sam ponovno prvu epizodu i sad su mi zapeli za oko neki detalji za kojima tad nisam išla... Primjerice, nakon što Walter, jedan od one ekipe agresivnih mljekoljubaca, napravi pokolj, nakon toga kaže "Not gonna die this time, Arnold". Jesmo li možda već vidjeli Arnolda (ili pak prema njemu napravljenog andorida), a da to ne znamo (pod pretpostavkom da on nije Man in Black)?  :D

Westworld Westworld-milk-man-768x377

Westworld Arnold10

Do danas nisam bila primijetila da se u središtu labirinta nacrtanog na skalpu kojeg uokolo nosi  nalazi čovjek.

Westworld Image-hbo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty w

Post by Guest Wed 26 Oct - 13:00

Vegvísir wrote:Uh. Ne znam odakle bih uopće počela. :)


Hajdemo od Dolores? Prilično tajnovite scene uslijedile su s onom djevojčicom. Kad ju je D. upitala odakle je, ova joj odgovara "s mjesta odakle je i ona sama, zar se ne sjeća?". U sljedećem trenutku, Dolores promiču slike crkvice (pretpostavljam iste one koju priprema Ford u svojem sljedećem narativu - iz druge epizode, to je prvo na što Ford pomišlja kad se nađe na opustjelom dijelu zemljišta pa mu sine priča), zatim D. vidi sliku djevojčice, drugačije odjevene, i sebe na groblju.. Usto, čuje glas koji joj govori "Remember". Čiji je to glas? Arnoldov? Fordov? 

E sad, kako je moguće da joj promiču slike onoga što će tek uslijediti? Je li Ford već ubacio neaktivni narativ u njihova sjećanja pa, kad dođe vrijeme za to, postat će njihova stvarnost. Otprilike kao ono što je izveo s Teddyjem i Wyattom, ali očito je da taj dio priče s Wyattom utječe i na ostale andije i njihove loop-ove (MiB i žena s tetovažom zmije). Još jedna nepoznanica. 

Ili su to sjećanja iz Fordovog života, odnosno, njegove osobne povijesti? Čini li ti se da postoji neka dublja veza između njega i Dolores? I da, Bernard zna za labirint, on ju i upućuje na nj, ali u ovoj smo epizodi shvatili da Fordu ništa ne promiče, dakle, vjerojatno je svjestan što se dešava s andicom.. :)

Hajd` sad ti. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 31 Oct - 19:56

Jureća i brzoleteća sam pretjerano posljednjih dana pa nikako da na miru naškrabam dojmove. No

Sutra gledam ovotjednu pa ću nakon nje odmah nabaciti zajednički komentar
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 31 Oct - 20:56

Hej. :) Pogledala danas Contrapasso. Uh, uh, uh. Shvatila sam nešto jaaako bitno. :D Ali neću reći jer je baš veliki spoiler. Uglavnom, otkad su počeli oni njeni flashbackovi, imala sam dvojbe da se poigravaju našom percepcijom. Ova epizoda potvrdila je te sumnje. Mislim da ćeš negdje oko 25e minute shvatiti što se dešava. :)

Uživaj!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 31 Oct - 21:03

Sad se pogotovo nestrpljivo veselim sutrašnjem gledanju! :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 1 Nov - 18:56

(Kašljuca)

Krasan dan. A predvečerje kao stvoreno za malo analize.

(Nestrpljivo iščekuje i lupka nožicom o pod)

:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 1 Nov - 19:25

U B.netovoj videoteci iz nekog razloga još nisu postavili novu epizodu (a nadala sam se pogledati je na lijepom velikom televizijskom ekranu! :_|)

 Al' evo, da ne bih prekršila obećano, upravo je skidam i za cca 7 minuta počinjem s gledanjem na laptopu. :}
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld Empty Re: Westworld

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum