ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 07:31

http://www.vecernji.hr/hrvatska/digao-ruku-na-sebe-jer-mu-vojnicka-cast-nije-dopustila-da-ubija-hrvate-1115472
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 07:32

heroj a ne zlocinac(milan tepic)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 07:36

eto to ej pravi crnogorac....a ne onaj sljam brko ulizica milosevica
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by dzango 23/9/2016, 08:02

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Milan_tepic_ulica

_________________
Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by jastreb 23/9/2016, 08:04

vuksadinare wrote:eto to ej pravi crnogorac....a ne onaj sljam brko ulizica milosevica
Eh,sada ga i ti sereš.

Moj je brat nakon rata(čini mi se 97/98) služio vojni rok u BJ.

Rekao je kako su obilazili tu lokaciju,gdje se Tepić digao u zrak i da je zapovjednik koji ih je vodio tamo vojničkim pozdravom odao počast Tepiću,rekavši kako se takvim hrabrim podvizima mora i neprijatelju odati priznanje.

Što bi ti učinio da se nađeš u situaciji kao Tepić? Predao bi se. I ja bih.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 08:09

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:eto to ej pravi crnogorac....a ne onaj sljam brko ulizica milosevica
Eh,sada ga i ti sereš.

Moj je brat nakon rata(čini mi se 97/98) služio vojni rok u BJ.

Rekao je kako su obilazili tu lokaciju,gdje se Tepić digao u zrak i da je zapovjednik koji ih je vodio tamo vojničkim pozdravom odao počast Tepiću,rekavši kako se takvim hrabrim podvizima mora i neprijatelju odati priznanje.

Što bi ti učinio da se nađeš u situaciji kao Tepić? Predao bi se. I ja bih.
.....da sam na mjestu tepica digao bih ruku na sebe kao ovaj crnogorac..a ne pobio i hrvate i svoje vojnike..amen
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 08:09

ako ej vec imao zelju da se rokne
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 08:11

ti bi znaci jastrebe radiej odao pocast ovom ludom tepicu koji ej pobio uzgred i hrvate i svoje vojnike..nego barovicu koji se ubio jer nije zelio nikog ubijati..divan si ti jastrebe...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by jastreb 23/9/2016, 08:13

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:eto to ej pravi crnogorac....a ne onaj sljam brko ulizica milosevica
Eh,sada ga i ti sereš.

Moj je brat nakon rata(čini mi se 97/98) služio vojni rok u BJ.

Rekao je kako su obilazili tu lokaciju,gdje se Tepić digao u zrak i da je zapovjednik koji ih je vodio tamo vojničkim pozdravom odao počast Tepiću,rekavši kako se takvim hrabrim podvizima mora i neprijatelju odati priznanje.

Što bi ti učinio da se nađeš u situaciji kao Tepić? Predao bi se. I ja bih.
.....da sam na mjestu tepica digao bih ruku na sebe kao ovaj crnogorac..a ne pobio i hrvate i svoje vojnike..amen
On je dao voljno svim svojim vojnicima. dakle sa njime je ostalo par vojnika koji su znali što ih čeka. Nikoga nije ni na što prisilio. Plus toga nije htio da oružje i municija koju je čuvao padne u ruke njegovog protivnika.

Dakle poginuo je kao vojnik i tu mu treba odati priznanje,ali pošto ti nikada nisi odao priznanje protivniku i uporan si u nekim stvarima,uzalud je o tome s tobom voditi ikakvu raspravu o tome.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 08:14

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:eto to ej pravi crnogorac....a ne onaj sljam brko ulizica milosevica
Eh,sada ga i ti sereš.

Moj je brat nakon rata(čini mi se 97/98) služio vojni rok u BJ.

Rekao je kako su obilazili tu lokaciju,gdje se Tepić digao u zrak i da je zapovjednik koji ih je vodio tamo vojničkim pozdravom odao počast Tepiću,rekavši kako se takvim hrabrim podvizima mora i neprijatelju odati priznanje.

Što bi ti učinio da se nađeš u situaciji kao Tepić? Predao bi se. I ja bih.
.....da sam na mjestu tepica digao bih ruku na sebe kao ovaj crnogorac..a ne pobio i hrvate i svoje vojnike..amen
On je dao voljno svim svojim vojnicima. dakle sa njime je ostalo par vojnika koji su znali što ih čeka. Nikoga nije ni na što prisilio. Plus toga nije htio da oružje i municija koju je čuvao padne u ruke njegovog protivnika.

Dakle poginuo je kao vojnik i tu mu treba odati priznanje,ali pošto ti nikada nisi odao priznanje protivniku i uporan si u nekim stvarima,uzalud je o tome s tobom voditi ikakvu raspravu o tome.
da..on je polozio zivot za obranu juge...i srpstva....a ovaj izdajnik crnogorac se roknuo...pa koga jebe...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 08:16

a drugo znas zastose tepic ubio?...jer je znao da liso nece proci...posto su iz te vojarne...snajperom ranili nekoliko civila i jednog ubili..15.9.1991....znao je ako se preda da on nece biti pusten
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by jastreb 23/9/2016, 08:17

vuksadinare wrote:ti bi znaci jastrebe radiej odao pocast ovom ludom tepicu koji ej pobio uzgred i hrvate i svoje vojnike..nego barovicu koji se ubio jer nije zelio nikog ubijati..divan si ti jastrebe...
Barovića bih odlikovao najvećim hrvatskim ratnim odlikovanjem. Barovića niti ne smatram neprijateljskim oficirom.

A Tepića bih sahranio sa vojnim počastima. I Talijani su sa vojnim počastima 41. sahranili poručnike bojnog broda Milana Spasića i Sergeja Mašeru koji su digli u zrak razarač Zagreb kod Kotora zajedno sa sobom.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 08:20

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:ti bi znaci jastrebe radiej odao pocast ovom ludom tepicu koji ej pobio uzgred i hrvate i svoje vojnike..nego barovicu koji se ubio jer nije zelio nikog ubijati..divan si ti jastrebe...
Barovića bih odlikovao najvećim hrvatskim ratnim odlikovanjem. Barovića niti ne smatram neprijateljskim oficirom.

A Tepića bih sahranio sa vojnim počastima. I Talijani su sa vojnim počastima 41. sahranili poručnike bojnog broda Milana Spasića i Sergeja Mašeru koji su digli u zrak razarač Zagreb kod Kotora zajedno sa sobom.
gore sam ti naveo primjer....svi gledaju to dizanje kao cin nekakvog patriotizma...ali posredno nitko ne spominje..d.a prije tog slucaja mjesec dana prije..iz te vojarne i skladista....je non stop pucano snajperima,tromblonima po okolnim selima....vec sam naveo stradanja civila...da je iz te vojarne odnosno kolona koja je vozila oruzje pakrackim srbima krajem 6 mjeseca 1991....ranila dva pripadnika mup-a i pregazila sluzbeni poicijski auto na putu bjelovar-daruvar...6 kilometara prije daruvara
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 08:25

...a evo izjave milana tepica iz 28.6.1991..godine....koju je uputio bjelovarskom kriznom stozeru....'samo mi vi ometajte veze jos jedan pokusaj otvoram vatru na ciljeve blizu moje kasarne.Ne propustite li vojni konvoj koji dolazi iz smjera Daruvara istog casa iz minobacaca gađam Bjelovar i okolna mjesta'....ta prijetnja je dosla kad je neprijavljeni vojni konvoj se kretao pocetkom sedmog mjeseca 1991 iz smjera Daruvara ka vojarni Barutana i tom je prilikom utvrđeno da se u konvoju nalazi pedesetak rezervista koji nisu najavljeni.Rezervisti su kako ej utvrđeno bili sa podrucja Daruvara,Grubisinog polja i svi su srpske nacionalnosti.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by jastreb 23/9/2016, 08:26

Nisam čuo za to nikada i nigdje. Ali po svakom vojničkom kodeksu takvim se protivničkim vojnicima odaje priznanje. I to je to.

To su činili i Nijemci kada su zarobili jedinog preživjelog sovjetskog vojnika koji je pronađen ranjen i u nesvijesti,nakon zauzeća tvrđave na Sevastopolju.

Nijemci su uz ogromne gubitke savladali posljednji otpor Crvene armije. Jedan se vojnik bacio sa tvrđave. sahranjen je uz počasti,a ovom zarobljenom je pošteđen život,smješten je na liječenje ,pa u logor gdje se prema njemu čovječno postupalo i preživio je rat.

To je vojnički kodeks.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by jastreb 23/9/2016, 08:27

Čak su i izuzetno svirepi Turci odali počast Zrinskom,a nekolicini preživjelih u Sigetskoj bitci poštedjeli su živote.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by dijagram 23/9/2016, 08:32

tko o cemu jastreb o jna :)
jebo te tepic blesava
da te jebo
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by jastreb 23/9/2016, 08:32

Aha,evo stiglo pojačanje. :-)
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 08:35

jastreb wrote:Nisam čuo za to nikada i nigdje. Ali po svakom vojničkom kodeksu takvim se protivničkim vojnicima odaje priznanje. I to je to.

To su činili i Nijemci kada su zarobili jedinog preživjelog sovjetskog vojnika koji je pronađen ranjen i u nesvijesti,nakon zauzeća tvrđave na Sevastopolju.

Nijemci su uz ogromne gubitke savladali posljednji otpor Crvene armije. Jedan se vojnik bacio sa tvrđave. sahranjen je uz počasti,a ovom zarobljenom je pošteđen život,smješten je na liječenje ,pa u logor gdje se prema njemu čovječno postupalo i preživio je rat.

To je vojnički kodeks.
...Tepicu se ne bi toliko sudilo zbog toga cina..kako je je napisano u knjizi bjelovar u domovinskom ratu vec zbog teroriziranja,ubojstava i teskih ranjavanja civila prije tog događaja.inace kako pise u knjizi Bjelovar u domovinskom ratu Tepica se smatralo jednim od radikalnijih elemenata u bjelovarskom garnizonu sa kojim ej bilo najteze razgovarati i dogovarati se kako izjavljuju tadasnji clanovi kriznog stozera.tu je u toj knjizi navedeno kako su najvise prijetnji upravo dobijali od majora tepica i kapetana prve klase borislava vidakovica za koje se smatra da su bili ljudi tada pukovnika Milana Čeleketića zapovjednika Bjelovarskog garnizona do krajem 8 mjeseca 1991 za kojeg se smatralo da ej izrazito prosrpski orjentiran za sto je nagrađen generalski cinom kasnije u vojsci Republike srpske Krajine a istakao se naređenjima za teske napade na pripadnike mup-a i zng-a na podrucju Okucana,nove gradiske i Pakraca tijekom 8 mjeseca 1991...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by dijagram 23/9/2016, 08:35

jastreb wrote:Aha,evo stiglo pojačanje. :-)
Kako ti nije neugodno bilo sto o bilo kakvom ratu tumaciti kad si bio obicna kukavica koji se skrivao kod kuce i gledao sve na tv?
Ti si bolestan tip, bolestan u zelji da sam sebi prikazes bilo sto pozitivno kod jna i njihovih oficira.
Pojma nemas, nekompetentan si ali uporan i dosadan ko proljev.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum