ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čovjek je važniji od subote

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by Trinity 8/10/2015, 08:02

maca wrote:
Bran_Do wrote:
Mad_Vlad wrote:ali subota je vađna za čovjeka jer pošitvanjem toga dana poštiva Božju volju.

Religijski formalizam.... ah, gdje bismo bili bez njega...  king
da. ti si se dobro osvrnuo na naslov ove teme, a kojega naknadno nije propratio odgovarajuci tekst. shabbath se slavi subotom. tad sve utihne, problemi svakodnevice se zaboravljaju, ljudi se odmaraju. isus je izazvao skandal kada je koristio sveti dan da "radi", naucavao je i lijecio ljude u hramu. kada su ga optuzili da se neprimjereno ponasa odgovorio im je da je shabbat napravljen za covjeka, a ne covjek za shabbath, dakle religijski formalizam da se pusti kraju ako je neka iznimno vazna stvar u pitanju kao sto je npr. iscijeliti sljepca. poanta je upravo u tome zidovskom insistiranju na formalizmu. ovdje se uvodi nova ideja da je nekada i u redu prekrsiti taj zakon ako je u sluzbi covjeka.
 I opet, ne radi se o Židovima. Ne inzistiraju samo oni na formalizmu, primjer je naveden u uvodnom postu, radi se o kršćanskom formalizmu.
Ostalo sve stoji.

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by genitalni_herpes 8/10/2015, 10:16

Trinity wrote:
genitalni_herpes wrote:ideja je čini mi se da ako si židov, onda si pod Zakonom, a ako si kršćanin onda si slobodan od Zakona pa ga onda ni ne kršiš.
hmm...izgleda da nisi baš pažljivi pročitao uvodni post, ne radi se ni o Židovima ni o kršćanima, a subota je metafora.

Znate, može se dogoditi da nam Presveti Sakrament postane važniji od Isusa, da

nam pobožnost postane važnija od ljubavi, da Crkva postane važnija od života, i tako dalje.

To je opasno. Prema mom mišljenju, Isus nas je pozivao upravo na to - da najvažniju stvar

stavimo na prvo mjesto! Čovjek je puno važniji od subote. Činiti ono što vam kažem, to

jest, da postanete onakvi kakvi biste trebali biti, puno je važnije od ponavljanja "Gospodine,

Gospodine."
ma nisam citirao post prije mog, a moj post je ustvari neki odgovor na taj post prije mog
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by Trinity 8/10/2015, 13:41

gene, gene... :D
Nego, navraća li Lilith ?  ;)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by genitalni_herpes 8/10/2015, 23:54

kad smo kod povr...navraćanja, nisam bio na forumu ajme...joj kak sam se razmnožio u više razvrata, nestalo mi vremena za skupljanje materijala za promišljanje na ovim stranicama (i stranicama prošlog foruma, naravno)
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by genitalni_herpes 8/10/2015, 23:55

još mi neki prijatelji postali adventisti...i to onak baš JAKO...al dobro uvijek prvo dođe ta zaljubljenost, opijenost, pa se onda ugasi. Već viđeno kod nekih, a kod adventista je to baš ajme naglašeno..
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by Trinity 9/10/2015, 19:51

genitalni_herpes wrote:kad smo kod povr...navraćanja, nisam bio na forumu ajme...joj kak sam se razmnožio u više razvrata, nestalo mi vremena za skupljanje materijala za promišljanje na ovim stranicama (i stranicama prošlog foruma, naravno)
Kako to izgleda iskazano brojkama ?  :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by genitalni_herpes 9/10/2015, 22:52

Trinity wrote:
genitalni_herpes wrote:kad smo kod povr...navraćanja, nisam bio na forumu ajme...joj kak sam se razmnožio u više razvrata, nestalo mi vremena za skupljanje materijala za promišljanje na ovim stranicama (i stranicama prošlog foruma, naravno)
Kako to izgleda iskazano brojkama
dvoje đece
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by Guest 9/10/2015, 23:11

Ili to je sve jedno veliko NIŠTA...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by Mad_Vlad 10/10/2015, 22:31

maca wrote:poanta je u tome da je covjek najvazniji.
Njavažniji je Bog, on nam je dao subotu. Ali subota ne prijeći pomoći čovjeku u smrtnoj opasnosti. Po tomu je čovjek važniji od subote.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by Mad_Vlad 10/10/2015, 22:32

genitalni_herpes wrote:
Trinity wrote:
genitalni_herpes wrote:kad smo kod povr...navraćanja, nisam bio na forumu ajme...joj kak sam se razmnožio u više razvrata, nestalo mi vremena za skupljanje materijala za promišljanje na ovim stranicama (i stranicama prošlog foruma, naravno)
Kako to izgleda iskazano brojkama
dvoje đece
Good man.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by Trinity 11/10/2015, 07:34

Mad_Vlad wrote:
genitalni_herpes wrote:
Trinity wrote:
genitalni_herpes wrote:kad smo kod povr...navraćanja, nisam bio na forumu ajme...joj kak sam se razmnožio u više razvrata, nestalo mi vremena za skupljanje materijala za promišljanje na ovim stranicama (i stranicama prošlog foruma, naravno)
Kako to izgleda iskazano brojkama
dvoje đece
Good man.
Kako je to izjavio, očekivala sam veću brojku... :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by Guest 11/10/2015, 12:08

Sveta subota... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by kosturka 14/10/2015, 22:22

Mad_Vlad wrote:Ćovjek je važniji od subote ali subota je vađna za čovjeka jer pošitvanjem toga dana poštiva Božju volju.

kako da ne ... bog stvorio cijeli univers i sad mu ko vađna subota na tamo nekoj minornoj planeti i ima veze sa njegovom voljom lol!
kosturka
kosturka

Posts : 42
2015-10-12


Back to top Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by Mad_Vlad 15/10/2015, 02:22

kosturka wrote:
Mad_Vlad wrote:Ćovjek je važniji od subote ali subota je vađna za čovjeka jer pošitvanjem toga dana poštiva Božju volju.

kako da ne ... bog stvorio cijeli univers i sad mu ko vađna subota na tamo nekoj minornoj planeti i ima veze sa njegovom voljom lol!
Važna jer je na taj sedmi dan Bog prestao stvarati. Ak ti je ova planeta minorna idi na neku drugu. Ali ne možeš jer je ona tvoj dom. Uh jadna, što ćeš sad? bounce


Last edited by Mad_Vlad on 15/10/2015, 02:23; edited 1 time in total (Reason for editing : krivo spelovanje)
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Čovjek je važniji od subote - Page 2 Empty Re: Čovjek je važniji od subote

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum