ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/9/2016, 08:45

Dobro jutro :)

Abend definitivno ima najljepši rukopis, a i najuredniji je :) (jedino malo, što je Kic rekao, zbunjuje sama boja kemijske :D)

Ono što mi se svidjelo u Abendovim bilješkama je činjenica što je danas doista uvriježeno mišljenje: ako si bez fakulteta manje vrijediš, a u skladu s tim i poslovi koji se obavljaju. Čovjek se ocjenjuje tj. cijeni, prema poslu koji obavlja, funkciji koju obnaša, a da se kompletna individualnost osobe zanemaruje.

A kod Kica je i mene bocnula rečenica: čovjek će radije umrijeti na pločniku, nego se vratiti selu.
Sela izumiru i to rapidno. Barem kod mene. Selo je vezano uz rad na zemlji, no od toga rada danas se više ne može živjeti. Veliki su pojeli male.....

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/9/2016, 08:49

Što se umiranja tiče, najbolje se i ne roditi :D Ili stati na 30 godina, imati puno novaca, zdravlja, ljubavi, sreće, zadovoljstva i živjeti na selu :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/9/2016, 10:58

mativka wrote:Dobro jutro :)

Abend definitivno ima najljepši rukopis, a i najuredniji je :) (jedino malo, što je Kic rekao, zbunjuje sama boja kemijske :D)

Ono što mi se svidjelo u Abendovim bilješkama je činjenica što je danas doista uvriježeno mišljenje: ako si bez fakulteta manje vrijediš, a u skladu s tim i poslovi koji se obavljaju. Čovjek se ocjenjuje tj. cijeni, prema poslu koji obavlja, funkciji koju obnaša, a da se kompletna individualnost osobe zanemaruje.

A kod Kica je i mene bocnula rečenica: čovjek će radije umrijeti na pločniku, nego se vratiti selu.
Sela izumiru i to rapidno. Barem kod mene. Selo je vezano uz rad na zemlji, no od toga rada danas se više ne može živjeti. Veliki su pojeli male.....
to je rapidograf, ženin:)

a, znoš, tribo viti kome vridi da brez fakulteta manje vridiš; uhljebima svakako, jer oni nemaju provu sliku o svitu. njima tribo potvrda vlosti je li vridiš u obliku diplome ili funkcije. mi ki postojimo u normalnoj stvarnosti znomo da vridi un ki više zarađivo, bez obzira ča čini. 
o intelektualcima ko nojvećin neprijateljima slogode, dojen rič gosp. fiedmanu.




jo ne podrazumjevan selo nužno krez rod na zemlji, nego ko život u molin zajednicama. ekonomska podloga moga mesta je turizam, ali jednoko tako bi mi bilo prihvatljivo da je to nafta, obrt, trgovina..kad rečeš da su veliki poili mole, čujen prizvuk kako to ni dobro, ali razmisli, "pojeli" znoči da su veliki ljudima ponudili bolji i jeftiniji proizvod nego ča su to činili moli. znoči, ljudima ostaje više šoldov za isti i bolji proizvod.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/9/2016, 15:32

po mladim nadama filozofije:

- mi ne znamo što je to život,
- neposrednost je opasna iluzija,
- sigurnost u vlastite osjećaje je puno veći problem nego tjeskoba..

http://www.mvinfo.hr/clanak/ante-jeric-neposrednost-je-opasna-iluzija
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/9/2016, 15:49

mislin da je falija ča je emergencija, ali pazi ovo;

 član uredništva na portalu Kulturpunkt. Pisao je za Libru Liberu, Ubiq, Zarez, Hrvatski filmski ljetopis i 15 dana. 




dg. uhljeb

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/9/2016, 15:55

čovjek već piše knjige, i uskoro ćemo ga gledati na dalekovidnici imam predosjećaj..

dobro je nama, dobro..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/9/2016, 16:22

iman jednu priju, knjižvnica, mlada ko rosa, dosadna ko proliv, al usklađena je s dogmom- i već je počela dobivati književne nagrade i stipendije :)

kako li ih samo instinkt ne vara:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/9/2016, 19:14

kad ne rade nist mind-challenging, samo ne zelim da mi takvi ljudi kroje drustvo, a nazalost hoce..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 12/9/2016, 16:46

Another problem with the left, the philosopher writes in his book, is a dangerous tendency to mythologize refugees as especially noble because of their suffering: “I don’t like this romantic false idea that suffering purifies you, that it makes you a noble person. It does not!” On the contrary, he says, “it makes you do anything to survive.”

http://qz.com/767751/marxist-philosopher-slavoj-zizek-on-europes-refugee-crisis-the-left-is-wrong-to-pity-and-romanticize-migrants/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/9/2016, 21:11

ča je slavoju pozlilo?

u pozadini izbora, demokracije, imo jedna onlajn prepiska između autora "myth of rationale voter" i nekoliko filozofa star desetak godin.
evo mali izvadak;

Like Friedman (drugi neki), the typical economist believes that ignorance is the root of all error, and resists my claim that irrationality is an important part of the story.
Fair question: Why do I make such a big deal out of this seemingly semantic issue?
To make my answer as clear as possible, let me start with the extreme case of religion.
You could say that people around the world accept the religion they were raised in simply because they are ignorant of the alternatives. You might be a Christian because you’ve never heard that there’s anything else to be.
But this is far too charitable. People know that other religions exist. But they generally dismiss the competition without consideration. Even though they make little or no effort to “comparison shop,” people tend to be highly certain that their religion is true. Most strikingly of all, if you present evidence that a person’s religion is false, he usually gets angry.
These are all symptoms of irrationality, not ignorance. If people were merely ignorant about religion, they would be agnostic, keeping an open mind until more information came in. They would not hastily conclude that the first story they heard was certainly true. And if someone gave them free information inconsistent with their current beliefs, they would be grateful, not angry.
Of course, religion isn’t the only subject that people are “religious” about. And in my experience as a teacher of economics, economics is another fine example. Most people haven’t studied economics, but that does not stop them from dogmatically embracing extreme views, and getting upset at people who question them. People who know nothing about international economics are rarely agnostic about trade policy. Instead, they confidently leap to the protectionist conclusion, and lash out at those who suggest that they might be mistaken.
Sometimes, of course, Friedman is right. Sometimes, when you explain an economic argument to a student, he says “I hadn’t thought of it that way before,” and changes his mind. But all too often, teaching economics to non-economists is like teaching evolution to Christian fundamentalists. The problem isn’t what they don’t know, but that what they know that ain’t so.

http://www.cato-unbound.org/issues/november-2006/majority-fools-irrationality-limits-democracy

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 16/9/2016, 15:36

Denkverbot - Page 26 14292410
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/9/2016, 17:39

aben wrote:
to je rapidograf, ženin:)
Uh, dobro je :)
Bilo mi je neugodno reći da ti je pomalo ženskast rukopis jer je bila dovoljna i sama boja kemijske :) Dobro je, dobro :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/9/2016, 17:49

aben wrote:
u pozadini izbora, demokracije, imo jedna onlajn prepiska između autora "myth of rationale voter" i nekoliko filozofa star desetak godin.
Biti "open-minded" je i jedna od mojih postavki. Upravo sam na nju mislila kada je bilo postavljeno pitanje religioznosti i duhovnosti. Uvijek je kuća prozračnija kada su otvoreni prozori :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 16/9/2016, 20:00

mativka wrote:
aben wrote:
to je rapidograf, ženin:)
Uh, dobro je :)
Bilo mi je neugodno reći da ti je pomalo ženskast rukopis jer je bila dovoljna i sama boja kemijske :) Dobro je, dobro :D

a, nikad nis miri razinu hormona, al nisan dlakav, ne zapišavan teritorij, plačen na dirljive scene, draže mi je biti u ženskin društvu...da neman potribu pomrkati sve po redu, bi bi se već  zabrinu:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/9/2016, 20:27

Odlične preference :) Mora da je žena jako zadovoljna :))) (mislim, s obzirom na potrebe, mislim s obzirom da se negdje moraju zadovoljiti, jel..khm, da:)) ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 16/9/2016, 20:58

a, potribe se ljudima minjaju krez život..ka smo bili mlodi, tribo joj je niki ženskastiji, danaska joj tribo neki drvosječastiji...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/9/2016, 21:00

Bez kvalitetne sirovine, nema ni kvalitetnog proizvoda u konačnici :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 16/9/2016, 21:26

tja..samo žene su kadre ulagati u projekt koji traje preko pedeset godin:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/9/2016, 22:01

Sve što je preko noći u danu se rasprši :) Uz sirovinu, izuzetno je važna prerada :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 16/9/2016, 22:30

znaš aben kak se zove majica bez rukava?

wife-beaterica :))

http://nbacro.com/clanci/biografije/spree-26359
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/9/2016, 22:38

kic wrote:znaš aben kak se zove majica bez rukava?

wife-beaterica :))

http://nbacro.com/clanci/biografije/spree-26359
Ja sam Kic oduševljena :)
Od silnih asocijacija i varijacija na temu ti ovo izvali?! scratch :^0 :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum